LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kniha Kamarád ze skal o Joskovi Smítkovi znovu vychází
Leonidio, Řecko
Gimme Kraft! AIR: 2. díl populární tréninkové bible pro lezce

Závody
SP Edinburgh (23.09)
SP Wujiang (07.10)
SP Xiamen (14.10)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13922
2.Pail 11600
3.Vopat 11473
Bouldry:
1.Stráník 11450
2.Ondra 10878
3.Stráník 10875
Hory:
1.Zaoral 7062
2.Šuraba 6358
3.Skopec 5620

Výsledky
Rockmaster (26.08)
ČP Rock Point Boulderzávody 2017 (25.08)
SP Arco (25.08)

Deníčky
4361 lezců
652308 cest
Nové přelezy:
Ztracený S Xb
Bumerang 9+
No Limit 9+/10-
No Limit 9+/10-
Weltmeiste 9-
Lustikus 9-
Zeitmaschi 9-
Ročník 195 Xb
Chosé Nepř 7C
FOX Racing 7C

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Víkend v tempu kvapíku

Lofer

LoferSedím na benzínce kdesi u Kufsteinu (ani nevím, zda je to ta správná), před sebou dopitý pivko a čekám...Najednou přiletí něco černého a vyřítí se usměvavý Karešák. Takže začátek se podařil, našli jsme se! Rychlý přejezd do Kitzbühelu, večeře v pizzerii, další pivko a jde se spát do apartmánku s výhledem na Wilder Kaiser...idylka:) Ráno nečekaně brzy budíček a po snídani tak rychlé, že jsem si ji ani nevšiml a můj žaludek už vůbec ne, jedeme do 40km vzdáleného Loferu. Poslední serpentinové stoupání a jsme na parkáči – PRVNÍ!!! Aby ne, je sobota, 9:00h ráno! Cestou ke skalám začínáme tušit, že dneska nám bude opravdu horko...a to nejen ve smyslu pocení se při výkonech, ale hlavně díky sluníčku, které ještě letos nesložilo zbraně.

Plán je jasný, pokusit se přelézt dvě nově Karešákem navrtané vícedélky stylem RP ve dvou dnech. Na tuto výzvu, co by Honzův spolulezec, kývl Rámus a já, jako fotograf. Trio k pohledání:) Honza naslaňovává do stěny, aby do první délky osadil ještě tři nýty, na které mu posledně nevystačil akumulátor ve vrtačce. Já slaním ke štandu třetí (a nejtěžší) délky a Rámus na její začátek, aby zkusil vymyslet program na případný RP přelez. Leze s horním tak, aby mohl v klidu vymyslet kroky, důležité chyty očistit a evt. i označit. Po hodině má jakoustakous představu o pohybech a tak oba sjedeme k úpatí stěny a k nástupu celé cesty, kde již netrpělivý Karešák čeká na pokus. První  a druhou délku, kterou jsme spojili v jednu, si nakonec vylezeme všichni tři. Je to parádní lezení mírně převislou i kolmou stěnou po kompaktním vápně a s malými, často dost ostrými chyty. Obtížnost první délky shodně určíme za 6c, druhé délky za 7b a lezou-li se obě délky v kuse, obtížnost bude někde mezi 7b a 7b+. Když jsme všichni na štandu, vyjumaruji do vhodné výšky tak, abych měl močnost udělat klukům co nejlepší záběry. Sluníčko pere do stěny a na ostrých chytech kůže na prstech rychle mizí. Po pár marných pokusech kluci usoudí, že „ostrej“ bude muset přijít na řadu až  druhý den, brzo ráno a za lepších podmínek, kdy do stěny slunce teprve nakukuje. Já opět píďalkuji na konec poslední délky a snažím se ukořistit pár záběrů i z této velmi vypečené, silovotechnické délky, na jejímž konci čeká tvrdý bouldr po mělkých dvouprstovkách a miniaturních stupech. Obtížnostně jsou tyto délky kolem 8a (třetí i čtvrtá). Takže celkem slušná darda. S blížícím se večerem a hlavně žízní se i my těšíme opět na doplnění tekutin v místní „reštice“. Po 40-ti minutách chůze jsme u auta, kde nás Honza nemile překvapí nevinnou větou: „pánové, máme problém, klíče od auta jsem nechal ve víku batohu, který jsme nechali u slanění“. Aha! Druhé klíče nemáme a tak uprosíme hodné lezce v tranďáku, kteří jsou právě po večeři, aby Honzu dovezli alespoň první část cesty, která je autem přístupná. Odtama jde Honza tmou a lesem a po více než hodině vítězoslavně odemykáme auto i my. Následuje rychlý přesun do civilazace, pizza, pivo (až dvě) a hurá zpět do apartmánu, kde kolem 23h usínáme.

Další ráno mám jen z vyprávění...budíček údajně v šest, odjezd kolem sedmé a lehce po osmé už visím ve fixu a kluci zkoušejí štěstí v nejtěžší délce. Prsty ale nedrží tak, jako včera, maximálka je tatam a tak po pár hodinách snažení je cesta s názvem „Lezec.cz“ s klasifikací 8a stále bez přelezu. Nevadí, je tu přeci ještě jedna vícedélka, o pár desítek metrů vpravo – „Pája“. Rámus si nezahraje na drsňáka a přiznává se, že mu „bouchly kočky“ a že nemá na to, aby zkoušel jakoukoliv další cestu. Hm, jak asi situace dopadla? Rychlokurz s mým foťákem v mezidobí, než Karešák natáhne fix a proslaňuje stěnou. Za ním se vydávám já a pak i Rámus, coby nový fotograf. Cestou dolu s Honzou čistíme a značíme chyty, vymýšlíme rychlý program v opticky nejtěžších pasážích a víme, že na více, než jeden pokus do každé délky, nemáme čas. První délka vyjde na mě. Začíná mírným převisem, po skrytých chytech, které ale Honza skvěle označil. Následuje 25m plotna až kolmice po čemsi, co strouhá prsty rychleji než smirek. Doplazím se ke slaňáku a po dobrání Honzy sdílíme radost, že tuto délku už lézt nemusíme. První délka tedy 7a (možná 7a+). Teď je řada na něm. Nepříjemný převis a pak nekonečný traverz bez stupů. Karešák bojuje, ale i přes naše mohutné povzbuzování padá v těžkém kříži z dvojprstovky do nicmoc lišty. Škoda, čas letí a tak i tato délka (s odhadovanou obtížností 7c) čeká na svůj RP přelez. Třetí délka je ve znamení žiletkových chytů. V rozpálené jižní stěně tyto chyty už nedrží a ani my nedržíme. Zřítím se zhruba v půlce, jelikož i neoznačené chyty můžou být těmi klíčovými. Po vyčištění je program jasný, dolez k řetězu už problémem není a obtížnost celé délky někde kolem 7b+. Na poslední délku už nezbylo nic. Honza je už má vybitý baterky a blátivý prsty, ale i tak tuto délku zkusí na prvním. Padá v nejtěžším místě, jelikož popletl předem nastíněný program, ale statečně doleze k řetězu. Já už neřeším nic, valím i s batohem za ním, jelikož je před námi balení a pětihodinová cesta zpět do Prahy.

Víkend uběhl v neuvěřitelném tempu. Lezení, focení, přejezdy, pár piv a pizza. Většinu z toho si vychutnávám až z fotek, protože se skoro nedalo v tom tempu obsáhnout a prožít. Nicméně, obě cesty jsou naprosto skvělé! Krásné vápno, krásné a logické směry a to vše v části stěny, kterou Honza pojmenoval jako „Sektor Czechclimbing“. V tomto sektoru jsou i další cesty z vrtačky Honzy, Léni a jejich kamarádů. Obtížnostně od 6b po 8a. Tedy pro všechny, kteří si chtějí užít dobrodružství a nemusí se obávat o bezpečnost, jelikož nýty jsou vždy na správném místě a ve všech délkách i ve správném počtu.

Pokusování se zúčastnili:
Honza Kareš
Lukáš „Rámus“ Čermák
Vojtěch Vrzba

Zdroje:

Topo cest najdete na 27crags

První článek o prvních cestách Honzy Kareše v sektoru Czechclimbing v Loferu:
Lofer

Průvodce na oblast Loferu a okolí Steinplatte lze sehnat v shopu zde na Lezci: Rakousko: Steinplatte


Tudy k sektoru

Tudy k sektoru


Lukáš na konci první délky Lezec.cz

Lukáš na konci první délky Lezec.cz


Začátek druhé délky

Začátek druhé délky


Programování druhé délky Páji

Programování druhé délky Páji


Honza ve druhé délce Páji

Honza ve druhé délce Páji


Lezec.cz panorama z druhé délky

Lezec.cz panorama z druhé délky


Honza ve třetí délce Lezec.cz

Honza ve třetí délce Lezec.cz


Lukáš a Honza ve třetí délce Lezec.cz

Lukáš a Honza ve třetí délce Lezec.cz


Vojta fotí třetí délku Lezec.cz

Vojta fotí třetí délku Lezec.cz


Vojta ve třetí délce Páji

Vojta ve třetí délce Páji


Lukáš padá ve třetí délce Lezec.cz

Lukáš padá ve třetí délce Lezec.cz


Lezec.cz-8a

Lezec.cz-8a

Vojtěch Vrzba   [úpravy] 11:55 10.11.2012Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Czechclimbing09:56:01 11.11.2012
Vypadá to na skvělé místo pro sportovní lezce! Pěkná práce chlapci!!!
 Fáberaodpovědět 
 Re: Czechclimbing10:28:29 12.11.2012
Pěkná práce chlapci. Vrtání, lezení i focení.
 Artieodpovědět 

 Lofer11:09:27 11.11.2012
Pěkně kluci :)
msodpovědět 

 Bomba fotky15:22:37 11.11.2012
Krásný, prostě krásný. Díky.
Jiriodpovědět 
 Fotky16:58:46 11.11.2012
..nadhera !! Dobra prace !
petr_plodpovědět 
  Urlkopf21:09:49 11.11.2012
Pekne a chvala nejen od ceskych lezcu, ale i mistnich, viz.: http://tinyurl.com/bb2we6y
Jirka Vodpovědět 
   date07:06:19 12.11.2012
Kucí, v článku jsem nenašel datum... kdy jste tam byli?
jenaodpovědět 
 Re: Bomba fotky11:16:01 12.11.2012
Fotky maj dobře zmrvený barevný podání-Fotošop??
Mikulášodpovědět 
  Re: Bomba fotky13:52:38 12.11.2012
Mikuláši Mikuláši, ty budeš asi profík. Než budeš hodnotit další fotky, doporučuju ti udělat si test na:
www.farbocit.sk

Pokud nedosáhneš 15ti dobrých odpovědí, specializuj se pouze na černobílou fotografii.
Hodně zdaru
Sylva
odpovědět 
   Re: Bomba fotky14:14:11 12.11.2012
Sylvo, Sylvo... Já se focením úspěšně živil ještě když jsi Ty zřejmě za sebou tahal gumového kačera...
Mikulášodpovědět 
    Re: Bomba fotky14:28:31 12.11.2012
Takový je dnes bohužel trend: každý si dnes koupí Nikona "čím víc pixelů tím víc kunst", stáhne crack na Photoshop, protože "čím víc je přetažená gamma tím víc kunst". Nakonec ten paskvil vystaví v lepším případě na svůj web, v horším na FBíčko. Samičky se pak můžou ulajkovat...
..odpovědět 
     Re: Bomba fotky22:32:03 12.11.2012
Nevidím důvod proč někdy fotografii "nepomoct" když se to dělá s citem. Mimo to fotografování je podobně tvůrčí proces jako malba, sochařina či cokoliv jiného co lidé nazývají uměním. Picasso viděl svět jako krychli, Dalímu se roztékaly hodiny ...etc. No a chlapci mají zřejmě radši sytější barvy (a nutno dodat, že se ještě drželi vcelku na uzdě). Zkrátka buďme rádi, že tu něco hodili a my se můžem podívat o čem, že to vlastně píšou a pokud má např. Mikuláš něco proti může tam zajet sám, nafotit to po svém a všem nám tady ukázat jak se to dělá. Kdo svému oboru rozumí- ten to nevytrubuje do světa, ale koná- stačí převzít štafetu.
pavellezecodpovědět 
      Re: Bomba fotky16:25:35 13.11.2012
Moje glosa neměla být osobním útokem na kluky. Jenom se podivuji nad pro mne trochu podivným trendem, jak už tu někdo poznamenal. Přijde mi to stejně trapné, jako kdyby teď všichni najednou malovali svět jen jako krychli a hodiny jen rozteklé...
P.S.: specializuji se na focení krajiny a architektury, nemám nutkání tam jet a pokoušet se to nafotit jinak...
Mikulášodpovědět 
    Re: Bomba fotky14:31:22 12.11.2012
Haha, rozjeďme tu flame digi vs. analog focení, to je podobně divoký téma jak maglajz :-D
čert a andělodpovědět 
   Re: Bomba fotky14:19:49 12.11.2012
Co má ta komerční prezentace společného s tím, že někdo chce za každou cenu fotky vylepšovat" v počítači?
Švejkodpovědět 
   Re: Bomba fotky21:58:51 12.11.2012
30/30. A co? Co to s tím má společného? Souhlasím s Mikulášem. A proč je nutné na věcné konstatování skákat jak čertík z krabičky?
Zdenekodpovědět 
    Re: Bomba fotky21:56:53 13.11.2012
Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit! O webu lezec to platí dvojnásob...
Karel Havlíčekodpovědět 
  Re: Bomba fotky14:38:12 12.11.2012
Jj, vypadá to trochu jak cross proces. Ale dneska je to celkem v kurzu, viz. třeba lomografie...
flexaretodpovědět 
  Re: Bomba fotky16:30:46 12.11.2012
modra je modrejsi a typek opalenejsi...ale me to nevadi..Spis bych rekl zejde o fylosofickou otazku..Vcem je rozdil kdyz to prozenes nejakym photoshopem..nebo pouzijes treba polarizacni nebo jinej filtr..vysledek je prosti jinej nez realita..ale je to spatne..ja nevim..asi jak kdy..
Hanzodpovědět 
   Re: Bomba fotky09:05:40 13.11.2012
Mě se Vojtovo fotky moc líbí a obecně bych řekl, že sytější barvy jsou pro webovou presentaci lepší než méně saturované.
 jirkasodpovědět 
    Re: Bomba fotky14:26:25 13.11.2012
ja bych hlasoval pro barvy pastelove vyblite, takhle Karesakovi zavidim jak je vopalenej, chasnik jeden :) P.S. vim ze bych v hlasovani byl v mensine, pokud bych nezustal s Mikulasem uplne osamocen:)) P.P.S. az dospeju v horolezce, vyrazim taky!, vypada to kluci luxusne
lacusakodpovědět 
     Re: Bomba fotky19:25:29 13.11.2012
Ty woe tyhle diskuse na téma "nechci kritizovat ale říci to musím",to je dobrá lobotomie :D .
odpovědět 
      Re: Bomba fotky19:28:04 13.11.2012
tak to nečti!
odpovědět 
       Re: Bomba fotky20:45:22 13.11.2012
To nejde nečíst :D . Profesionální fotograf poprcávající fotografa amatéra na webu o lezení,to je prostě pecka. Ještě to chce něco o bikerech a potratech. Navíc miluju to zdejší prostředí opravdového přátelství na laně :D .Prostě boží lobo.
odpovědět 
        Re: Bomba fotky21:38:55 13.11.2012
Přátelství na laně už není to, co bejvalo. Výrazně se na tom podepsal Petzl s tím lezeckým nožíkem s otvorem pro karabinu.
 jirkasodpovědět 
         Re: Bomba fotky21:55:09 13.11.2012
:-D ten nožík mne dostal. Můžeš to trochu rozvést?
Kamilodpovědět 
          Re: Bomba fotky22:06:22 13.11.2012
Jo jo je to "nožík přátelství" :D Edelrid ho dělá taky. A nejen on. Singáč dělá rescue nožík :D .Na některý jedince by se nejspíš hodil :D .
odpovědět 
           Re: Nožík přátelství07:51:18 14.11.2012
Tak pozor, každé lano má dva konce a záleží na tom kde odřezáváš.
Opravdoví ale opravdoví pamětníci viděli v televizi sovětský film, kterak hrdinní horolezci stoupají jakousi stěnou, aby někde nahoře odpálili nálož a svrhli lavinu na nenáviděné fašisty, kteří tam opevněni ovládají kulomety celý průsmyk. Při lezení dojde k okamžiku, kdy hrdina spadne, soudružka na laně ho zachytí, ale lano ji na štandu prostě nějak skřípne tak, že on visí po pádu v laně v prostoru a ona na štandu bezmocně skříplá. A on po chvilce přemýšlení vytáhne nožík (tedy ne Petzl) a se slovy miluji tě Natašo (nevím jak se jmenovala) přeřízne lano (nad sebou).
mellounodpovědět 
            Re: Nožík přátelství09:55:06 14.11.2012
To bylo asi ještě před vynálezem prusíku, ne?
honzaodpovědět 
             Re: Nožík přátelství10:01:11 14.11.2012
Nožík přátelství je Sovětský variant prusíku. Je jich mnógo tak si to můžou dovolit.
odpovědět 
             Re: Nožík přátelství14:45:05 14.11.2012
tak chytrej byl hrdina, potazmo reziser, taky. proto situaci podmaloval casovou tisni, fasistama opodal.. a hrdina dostal sutrem do hlavy takze sotva doutnal, natoz aby prusikoval.
odpovědět 
            Re: Nožík přátelství10:16:46 14.11.2012
:)))) woe, hrdinove meho detstvi! rozlil sem si malem kafe. A to jeden musi vynejtovat vicdylkovy vosmacko aby se druhy pobavil :)
lacusakodpovědět 
         Re: Bomba fotky22:01:09 13.11.2012
Hele já myslim že ono "přátelství na laně" si lidi dost idealizujou. Nemyslím si, že třeba před padesáti lety to bylo výrazně jiný než nyní. S jedinou vyjímkou: dneska je lezení masovější se vším negativním, co k tomu patří. Ale myslet si že "staří klasici byli výkvět těch nejušlechtilejších vlastností" je dost naivní...
..odpovědět 
          Re: Bomba fotky22:12:45 13.11.2012
To by si myslel jenom cvok. Tehdy i teď. Zase se neboj :D .Zní to ale hezky né "přátelství na laně", "staří klasici", "pomníky" .
odpovědět 
           Re: Bomba fotky22:24:20 13.11.2012
Tojo, něco jakoRychlé Šípy...
odpovědět 
           Re: Bomba fotky22:25:40 13.11.2012
Urcite bylo pratelstvi na lane silnejsi nez dnes.neidealizuji si-pamatuji si. lide si vice vazili lidi kolem sebe. a to nejsem nejaky blaznivy dedek.je mi 40.
modpovědět 
            Re: Bomba fotky08:39:32 14.11.2012
No ono to možná bylo mnohem prostější. Zádné ušlechtilejší vlastnosti, ale společný nepřítel (bolševický establishment) způsoboval, že se lidi pod jakoukoliv záminkou pevně semkli.
Aniž bych to chtěl posouvat či srovnávat s politikou, ale typická ukázka jsou chartisti. Za bolševika naprosto homogenní skupina a po převratu se ukázalo, že jejich světonázory se líší až k nenávisti.
mellounodpovědět 
             Re: Bomba fotky16:00:14 14.11.2012
Naprostý souhlas!!
Karel Mňauodpovědět 
             Re: Bomba fotky21:36:34 14.11.2012
to máš pravdu. ale dnes mají lidé víc e možností.. dále a levněji cestovat, cestovat daleko za novými kamarády a dokonce je mnohem jedndsušší než dříve vyměnit kamarády,.. odpovědnost mizí. lidé si nemusejí pomáhat. bohatá doba, zvláště ve velkých městech napomáhá stylu života "žádná zodpovědnost, života si užiju dosyta at se deje co se děje, po mě potopa". a to jsem původem z Prahy. ale nemám rád pražáctví
modpovědět 
              Re: Bomba fotky22:29:24 14.11.2012
Jééééžíííš, už toho uslintanýho moralizování nechte, pak to tady má nějak vypadat, když půlka lidí furt fnuká a druhá závidí.
odpovědět 
            Re: Bomba fotky08:40:54 14.11.2012
Mě je 40 a jen chci říc, že kámoši na laně byli a jsou pořád a jen záleží jak si to uděláš.A skály nemají nožičky a jsou pořád stejný.jen přibylo pár lidí na víc, ale to je normálbí běh věcí.
odpovědět 

 datum09:20:00 12.11.2012
Před 3tydnama a měli jsme trochu pech,bylo fakt šílené vedro.Už se těšíme na jaro,v téhle stěně nás ještě čekají asi další 3-4super směry.Teď jsem koupil parádní vrtacku,tak to půjde snad jak po másle.:))
karesakodpovědět 
 Re: datum11:38:40 12.11.2012
paráda;)
 martanodpovědět 
 Re: datum12:30:17 12.11.2012
Super počin, čistě ze zájmu - jakou že to vrtačku považuješ za parádní?
Amenodpovědět 
  Vrtacka13:27:15 12.11.2012
Hitachi DH36DL,mam doma uz 3vrtacky a uz me nabavilo po kazde 8-10dire menit baterku a to musi byt nova!Vyplatilo se mi pak koupit celou vrtacku nez 2solo baterky.Na sportovky od spodu mam zhruba dvoukilovou.Tahle vazi 3,9,ale vrtat s ni je mazec:))
karesakodpovědět 
   Re: Vrtacka14:37:29 12.11.2012
Zajímavý tip, a nemáš zkušenost třeba i s Hilti TE 6, abys je moh porovnat? Já mám menší zkušenost (ale silně pozitivní) právě jen s ní, resp. ještě i s nějakou lehčí DeWaltkou, která byla ovšem úplně mimo..
Amenodpovědět 
    Re: Vrtacka15:16:52 12.11.2012
Tahle ma o dost silnejsi priklep + mam s hitachi velmi dobre zkusenosti.Na Sardosce nasi kamaradi pouzivaji vetsinou vrtacky teto znacky,tak jsme se zacali opicit kvuli pujcovani baterek:).Ja jsem chtel tu nejlepsi dle testu na netu a vyhrala asi tahle:)
Karesakodpovědět 
     Re: Vrtacka18:06:25 12.11.2012
už několik roků používáme Bosch GBH 36 s pneu příklepem (pozor, pod stejným označením je i s mechanickým s názvem compact) a spokojenost, díry na postupový jištění je otázka sekund (jeskyně). Baterie neoriginální u nás 2700-3500 z číny 1000-2500. Ta Hitachi bude taky super, akorát nevím, zda na ni seženeš třeba ty akecy.
Dejvodpovědět 
    Re: Vrtacka19:22:51 12.11.2012
Máme v oddílu Hilti TE6-A,model 203330 a na baterku vydrží 20-25 děr, průměr 14mm, hloubka 12 a více cm. Vrtá se tu hlavně vápencový slepenec Súľovského typu. Jde to s ní aj při dělání cest od spodu, ale je dost těžká. Ale stále lepší než stará s baterkou v batohu.
 vonkreuzodpovědět 

 Gatě16:49:24 13.11.2012
Zajímavá je též Karešova volba oděvu. Jeansy poněkud přenášejí plážovou atmosféru skalek do hor...
Petraodpovědět 
 Re: Gatě16:52:04 13.11.2012
Bacha na to! Jedná se jistě o speciální lezecké outdoorové džíny (viz. AO)!
..odpovědět 
  Re: Gatě16:55:38 13.11.2012
Tak to pak ano (:
Petraodpovědět 
  Re: Gatě17:00:34 13.11.2012
Von má strašně křivý nohy, proto musí nosit dlouhý kalhoty
Crematorodpovědět 
   Re: Gatě17:17:34 13.11.2012
Kareš nebo AO?
odpovědět 
    Re: Gatě22:40:10 14.11.2012
Voba.
odpovědět 
     Re: Gatě13:50:30 15.11.2012
rifle byl normální pracovní oděv a v usa měli rifle vězni jako mundůr.Tak možná tady někomu připadají rifle jako plážovky, ale spíše "oblíbené kostičky" patřejí na pláž k mácháči :-)
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Foto dne:

Urban Boulder Race 2017
 Databáze cest:
Všechny cesty (122053)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rovnou Za Nosem 8- Red Rock
Já Nevěděl.... 7+ Dehetnická Skála
Bogata Marija 7c+ Paklenica
Steza Mojstrov 6c+ Paklenica
Alfarrás Motors 6a+ Santa Ana
Nově komentované:
Nejslabší Máte Padáka XIa Labák - Levý Břeh
Nejslabší Máte Padáka XIa Labák - Levý Břeh
Kočičí Dieta Xa Adršpach
Varianta Závodní 7+/8- Pašinka
Duna (Cesta Přes Dvě Kozy) 7+/8- Pašinka

 Nově v diskusi:
Re: ferrata na pískovcích | Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) | Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) | Re: ferrata na pískovcích | Re: ferrata na pískovcích | Re: ferrata na pískovcích | Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) | Re: ferrata na pískovcích | Re: ferrata na pískovcích | Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) |

 Nové komentáře:
Re: výborný rozhovor | pěkně | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: cesta | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: ad |

 Kde to vře:
Mistrovství světa juniorů 2017 (131)
Adam Ondra trochu jinak: Češi si svobody a demokracie neváží (51)
Adidas Rockstars 2017: mezi elitou světa Martin Stráník 19. (19)
Lezecký outdoorový festival na Rabštejně v Jeseníkách (18)
Koloušci v Alpách (16)
Kto sa vlka bojí, nech do lesa nechodí! (16)
Slováci vylezli novou cestu v Ak-Su za 9+ 900m do výšky 5239m (11)
Weisshorn 2017, Ostgrat - varianta, obtížnost AD/UIAA III (7)
Klettergarten Lažánky (4)
ME juniorů v boulderingu ve Slaném - sobota (4)

 Nově v inzerci:
prodej lana | Arco pruvodce | Lezení v Jablonci | La Sportiva Genius vel. 44,5 | POVL-last_call | Velké pohory, Hanwag, ještě kvalitní řada | Spacák Warmpeace Viking 600 | Ocun Rebel LU | OSPREY - MUTANT 38 | sháním zedníka na lano |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2017 je nejlepší?
 4 Wheel Bob USA 
 416 
 Afghánské odmítnutí CZE 
 311 
 Alpine Route SVK 
 298 
 Alpine Wall Tour PLN 
 275 
 Annapurna 3 - Unclimbed AUT/DEU 
 649 
 Back to heights CZE 
 259 
 Bijící srdce boulderingu CZE 
 333 
 Dhaulagiri, ascenso a la montana blanca ARG 
 292 
 Expedice Gasherbrum CZE 
 287 
 Go Big or Go home! - in search for the perfect wave DEU 
 297 
 Humla ESP 
 282 
 Chasing Niagara USA 
 273 
 Chris Bonington - Life and Climbs ITA 
 271 
 Into Twin Galaxies - A Greenland epic AUT/DEU 
 278 
 Jugando a Escalar ESP 
 274 
 Lezení na písku - sedmdesátá léta CZE 
 527 
 Linka nad Rájem CZE 
 284 
 Malishan - Taiwan Canyoning Expedition DEU 
 269 
 Mar Álvarez. No Logo ESP 
 274 
 Monte Sarmiento - die weiße Diva DEU 
 256 
 Monviso Mon Amour ITA 
 269 
 Mrazivá poezie na jasankách CZE 
 264 
 Norge Lysefjord CZE 
 266 
 Obsesja PLN 
 256 
 Obyčajní chlapci SVK 
 240 
 Prohibido escalar ESP 
 270 
 REEL ROCK 11: Boys In The Bugs USA 
 252 
 REEL ROCK 11: Brette USA 
 251 
 REEL ROCK 11: Dodos Delight USA 
 261 
 REEL ROCK 11: Young Guns USA 
 240 
 Rock Empire 8a: Dvě holky ve velké stěně CZE 
 332 
 Shifting Dreams GBP/FRA 
 247 
 Smím prosit CZE 
 284 
 Spradventure CZE 
 377 
 The Elements CZE 
 262 
 The Eyes of God DEU 
 257 
 The Unknown GBP 
 250 
 Tupendeo - One Mountain, Two Stories CHE 
 263 
 Utečenci do Afriky CZE 
 265 
 W!nteractivity FRA 
 263 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.