IT:
hoplezec.cz

SP na obtížnost a rychlost, Chamonix, FRA

11.-12.7.2016: L. Hroza 2., J. Kříž 6., G. Vrablíková 27.

Libor Hroza získal dnes stříbro na závodě SP v lezení na rychlost v Chamonix ve Francii, Jan Kříž skončil ve čtvrtfinále 6. Dopoledne v semifinále v lezení na obtížnost skončila Gabriela Vrablíková na 27. místě.

Pro Libora Hrozu je to letos 3. stříbrná medaile na SP v lezení na rychlost a díky tomu je i po dnešním závodě na 1. místě letošního i průběžného světového rankingu.

Závody na rychlost dnes vyhrál Polák Marcin Dzienski, 3. byl Íránec Reza Alipourshena.

Jan Kříž je po závodě v letošním rankingu 12., v průběžném 14. Finálová kola rychlosti se kvůli dešti v pondělí večer odkládala na dnešek. Pršelo i dnes.

SP Francie - Libor Hroza je v pravé cestě ve finále

Libor Hroza vpravo ve finálovém duelu

SP Francie - stěna na rychlost

Finále, stěna pro rychlost, Chamonix

Záznam finále v rychlosti:

"Díky dobrý kvalifikaci jsem lezl na začátku nalevo, ale pravá cesta byla hrozně mokrá," napsal mi Libor dojmy bezprostředně po závodě.

Tedy ta mokrost hrála roli?
"Jojo určitě to hrálo roli, spodky na obou cestách byly mokrý, ale pravá byla horší! Jsem rád, že jsem udržel to druhý místo z kvalifikace."

Foto Marcin Dzieński a Libor Hroza:

Co to bylo za přístroj s cukajícím svalem na tvém facebooku den před závodem?
To je svalový elektrostimulátor, je to fajn na rehabilitaci a rychlejší regeneraci, teoreticky se to dá použít i na trénink.

Jak jinak žiješ? Byl jsi v Bostonu, co to bylo?
V Bostonu jsem vedl předzávodní tréninkový kemp, rád bych do budoucna udělal něco podobného v Čechách na rychlost a obtížnost.

Co plánuješ dál, závody, skály ...?
Soustředím se teď na Mistrovství světa, tam bych měl být na vrcholu formy. A po sezóně se snad dostanu na skály do Rifle.

Výborně! Díky za rozhovor a držím palce.

Gabriela Vrablíková postoupila v pondělí z kvalifikace do semifinále z posledního postupového 26. místa, které sdílela s Rakušankou Barbarou Bacher. Proto postupovalo celkem 27 závodnic místo obvyklých 26.
I dnes během semifinále v obtížnosti pršelo. Gabriela Vrablíková lezla jako první:

SP Francie - Gabriela Vrablíková semifinále

Záznam semifinále obtížnosti - Gabriela Vrablíková leze v čase 6:21:

Další z našich žen Lenka Slezáková skončila v pondělní kvalifikaci 30.
Z mužů byl nejlepší Martin Jech, který skončil 67., další Tomáš Binter skončil 75. a nakonec Jakub Dvořák 78.

Obtížnost v nakonec vyhráli Slovinci Domen Skofic a Janja Garnbret, v ženské rychlosti zvítězila Francouzka Anouck Jaubert.

Celkové výsledky:
IFSC

Zpráva z pondělí 11. července 2016:

Libor Hroza a Jan Kříž postoupili dnes odpoledne z kvalifikace do osmifinále závodu SP v lezení na rychlost v Chamonix ve Francii. Před tím Gabriela Vrablíková postoupila do semifinále závodu na obtížnost. Rychlost měla pokračovat večer, ale byla odložena kvůli dešti na zítra.

Gabriela Vrablíková postoupila z posledního postupového 26. místa. Semifinále je zítra od 10.00 a má se přenášet live.

Další z našich Lenka Slezáková skončila v kvalifikaci 30.

Výsledky ženské kvalifikace na postupových pozicích (po kliknutí uvidíte ve větším rozlišení):
výsledky kvalifikace pro semifinále

Finále v rychlosti bylo odloženo kvůli dešti na zítra:
rychlost finále déšť

IFSC

Úvodní zpráva z pátku 8. července 2016:

První letošní závod Světového poháru v lezení na obtížnost a zároveň 3. v lezení na rychlost se chystá příští týden v pondělí a úterý v Chamonix ve Francii. Na startovce je 9 našich včetně jedničky celkového i letošního svěťákového rankingu v rychlosti Libora Hrozy.

V obtížnosti jsou na startovce: Tomáš Binter, Lenka Slezáková, Martin Jech, Gabriela Vrablíková a Jakub Dvořák. V rychlosti mají kromě Libora Hrozy startovat: Matěj Burian, Jan Kříž a Petr Burian.

Úřadující jednička světového rankingu v závodech na obtížnost Adam Ondra letos nezávodí a na startovce není. Podle dříve publikovaných informací letos plánoval pouze na 2 závody, a to v obtížnosti v srpnu Arcu a v září na MS v Paříži, a jinak chce lézt po skalách.