hoplezec.cz

MČR v ledovém lezení na rychlost: jak to dopadlo

reportáž od vítěze Milana Dvořáčka

UPDATE: video a foto
MČR v ledolezení na rychlost Adrex Ice Run 2017 v Liberci vyhráli Karolína Matušková a Milan Dvořáček, kterého jsme poprosili o reportáž pro Lezce:
"Závodu se zúčastnila silná sestava z Víru, závodníků bylo celkem 20 v mužích a 7 v ženách.

A pak 5 žen a 10 mužů ve finále - klasika.
V ženách suverénně na 1. místě Karolína Matušková (10. na SP v Saas Fee nebyla náhodou) a i zde v mužích by obsadila 3. pozici, druhá Zuzana Hájková a třetí Aneta Loužecká, mladá závodnice z Prahy. Na 4. místě byla zde i ve Víru Natálie Šudomová, celkem jí body za účast v obou závodech zajistily 3. místo v tomto minipoháru.

V mužích jsem obhájil prvenství, druhý skončil Mirek Matějec (bývalý závodník SP v drytoolingu, skvělý ledolezec). V kvalifikaci měl horší čas jen něco přes vteřinu, i když pokus byl rychlejší (nevypnul časomíru na první pokus), takže finále bylo velmi dramatické. Třetí skončil Tomáš Koutský z LS Vír. Druhý z Víru Ondřej Šenk skončil 4.

Jinak led byl pro závod ideální, finálová linie měla jistě přes 20 metrů, a ledu bylo pro závod dost. Organizace a atmosféra super a počasí celý den na limitu, ale ani to nikoho neodradilo a užili jsme si to.

Finále začalo tichou vzpomínkou na vítěze prvního ročníku Karla  Kovaříka, tragicky zesnulého v horách (nedožil se ročníku druhého). A po vyhlášení vítězů jsme minutou ticha uctili i smrt ledolezců z předešlého "černého týdne" ledolezení - ledolezci jsou relativně malá komunita a sport,  který provozujeme, rozhodně není bez rizik.

Poděkování patří samozřejmě partnerům akce, Adrex.cz a všem, kteří se podíleli na přípravě ledu. Odvážné rozhodnutí uspořádat závod i přes nepřízeň počasí se 100procentně vyplatilo.

Výsledky poháru jsou: na prvních místech jsem já s Karolínou, druhá v ženách Zuzana Hájková a třetí Natálie Šudomová. (všechny moje svěřenkyně). Třetí z Víru Jana Hájková se bohužel libereckého klání nezúčastnila kvůli úrazu. V mužích byl druhý Ondřej Šenk, třetí Tomáš Koutský.