IT:
hoplezec.cz

TENDON CUP 2011

Memoriál Zdeňka Polišenského

Dne 26. 3. 2011 proběhl ve Vyškově ve sportovní hale závod lezení na obtížnost na umělé stěně TENDON CUP 2011, memoriál Zdeňka Polišenského, a to v dětských a mládežnických kategoriích.

Závodu se zúčastnilo 107 účastníků, přičemž mimo soutěž startovalo 10 účastníků. Hlavním rozhodčím byl Jaroslav Jordán z Jeseníku, kterému patří velký dík od všech členů HO REBEL. Pro každou kategorii byly připraveny pořadateli dvě kvalifikační cesty, které rozřadily jednotlivé závodníky tak, aby do finále postoupili jen ti opravdu nejlepší. O náročnosti svědčí to, že např. v kategorii D dívky se zúčastnilo 22 závodníků, z nichž do finále postupovalo pouze 8. Základní část byla ukončena kolem půl druhé a po druhé hodině již započaly finálové souboje v jednotlivých kategoriích (A, B, C D, dívky a chlapci), přičemž v jednom případě muselo o výsledku rozhodnout super finále. Pořadatelům se podařilo zajistit nejen samotné organizování závodu značným množstvím osob, ale i dostatek hodnotných cen pro závodníky „na bedně“. Vedle tradičního sponzora společnosti LANEX Bolatice přispělo nemalou měrou i Město Vyškov, pod jehož záštitou byl závod pořádán a další sponzoři.

Výsledky v jednotlivých kategoriích byly následující:

Kategorie D (ročník 2001 a mladší):
1. Eliška Adamovská (HK Orlová – HO TJ Baník Karviná)
2. Lukáš Doleček (HK Lanškroun)

Kategorie C (ročník 2000 – 1999)
1. Tereza Sadílková (HO SK Železárny Prostějov)
2. Vojtěch Vlk  (Jihlava)

Kategorie B (ročník 1998 – 1997)
1. Veronika Scheuerová (HK Lanškroun, SALTIC, KOFOLA, AKUNA, CAMURRA, sport)
2. Adam Smiga (HK Orlová –HO TJ Baník Karviná)

Kategorie A (ročník 1996 – 1995)
1. Gabriela Večeřová (Rocki Monkeys, Sokol Brno 1
2. Marek Škorpil (HO Opice)

Chlapci Dívky

Pro pořadatele, kteří byli bez jakýchkoliv zkušeností postaveni před velký a odpovědný úkol, bylo velkým zadostiučiněním, že závody proběhly po organizační stránce bez větších problémů a i z reakce lezců bylo zřejmé, že se závody (snad) líbily. Je to dobře, protože tak nepřišla vniveč práce, kterou měli s přípravou stěny na závody (ať už jde o sundávání všech chytů a struktur, jejich čistění, a následné stavění cest, což odpovědně organizoval a prováděl Pavel Polišenský a ku pomoci mu byl zejména Jarda, Tom, Martin, Prak, Katka) přes zajištění dostatečného množství těch, kteří by pomohli závody na místě samém zvládnout, zajištění všech úřednických náležitostí a konečně na závěr provedení velkého úklidu (s fotbalovým intermezzem smíšených družstev pořadatelů, rozhodčích, jističů, dětských závodníků, fotografa, zvukaře, hostů, ….). Po loňských závodech, které ještě zcela organizoval Zdeněk Polišenský (a všichni ostatní se jen „vezli“ a plnili jeho pokyny) bylo příjemným zjištěním, že to můžeme společně zvládnout a těšit se i na další ročník TENDON CUPU ve Vyškově.
Takže co říct na závěr, doufám, že jsme Zdeňkovi udělali radost, svému jménu HO Rebel čest a ……. více napíšeme příště.