LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Nové průvodce světových oblastí
Vychází nová kniha Máry Holečka o Gasherbrumu I.
Vychází nový průvodce na saské písky Elbsandstein Plaisir

Závody
ČP děti obtížnost Trutnov (17.11)
ČP děti obtížnost Trutnov (17.11)
LezeTop Cup 2018 (24.11)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13722
2.Konečný 12819
3.Vopat 11621
Bouldry:
1.Stráník 11625
2.Jungling 11050
3.Stráník 10925
Hory:
1.Skopec 6646
2.Švihálek 5970
3.Nehasil 5501

Výsledky
MČR v lezení (27.10)
MS Innsbruck (06.09)
MS mládeže Moskva (09.08)

Deníčky
4575 lezců
723163 cest
Nové přelezy:
Rescate En 7b+
Silkroad Xc
Rock Punk 7b+
Přímá Údol Xb
Nebezpečné Xb
Vítězná Zm Xb
Černá Zmij Xb
Missing Li Xb
Skurutí Bě Xb
Vodní Svět Xb

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MSJ Singapur 29.8.-1.9.2012

obtížnost a rychlost

small28.8. - 1.9. 2012 probíhalo v Singapuru Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení - Jan Kříž 6. místo, Eva křížová 13. (rychlost), Jan Jeliga a Tereza Svobodová 11. místo v obtížnosti. Přímý přenos, výsledky.

Obtížnost



Junioři
1. Dmitry Fakiryanov, 94 (RUS) 43+ (1.) Top (.) 30 (5.) Top  (1.)
2. Domen Skofic, 94 (SLO) 39+ (2.) 46+ (.) 25+ (6.) Top (1.)
3. Jure Raztresen, 93 (SLO) 39+ (3.) 41+ (.) 24+ (9.) Top (1.)
11. Jan Jeliga, 93 (CZE) - 38 (11.) 18+ (25.) 31+ (18.)
51 z 23 zemí (ARG, AUS, AUT, BEL, CAN, COL, CZE, FRA, GER, CHN, INA, IRI, ITA, KOR, MAS, MEX, RSA, RUS, SIN, SLO, SUI, TPE, USA)

1. Momoka Oda, 94 (JPN) 50+ (1.) Top (1.) Top (1.) Top (1.)
2. Magdalena Röck, 94 (AUT) 47+ (2.) 45+ (.) 40+ (2.) Top (1.)
3. Katharina Posch, 94 (AUT) 43 (3.) 45 (.) 40+ (2.) 36+ (4.)
32. Eva Křížová, 94 (CZE) - - 20+ (25.) 18+ (35.)
45

Skupina A
1. Sebastian Halenke, 95 (GER) 43+ (1.) 24+ () 29+ (11.) 39+ (2.)
2. Semen Chesnokov, 95 (RUS) 33+ (2.) 23+ () 29+ (11.) 32 (8.)
3. Martin Bergant, 96 (SLO) 33 (3.) 33+ () 31+ (6.) 35 (5.)
29. Petr Čermák, 95 (CZE) - - 27.5 (23.) 23 (32.)
69 z 29 zemí (AUS, AUT, BEL, CAN, COL, CRO, CZE, DEN, ECU, ESP, FRA, GBR, GER, INA, ITA, JPN, KOR, LUX, MEX, NED, NOR, RSA, RUS, SIN, SLO, THA, TPE, USA, VEN)

1. Jessica Pilz, 96 (AUT) Top (1.) 40+ (1.) 28 (4.) Top (1.)
2. Anak Verhoeven, 96 (BEL) 50+ (2.) Top (1.) 33+ (1.) Top (1.)
3. Salomé Romain, 96 (FRA) 50+ (3.) 36 (.) 31+ (2.) Top (1.)
11. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 26+ (11.) 13 (28.) 35+ (14.)
22. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 24+ (22.) 16+ (23.) 28+ (22.)
49

Skupina B
1. Anze Peharc, 97 (SLO) 45+ (1.) 23+ (.) 24+ (14.) 45 (7.)
2. Hannes Puman, 97 (SWE) 43+ (2.) Top (1.) 25+ (13.) Top (1.)
3. Georg Parma, 97 (AUT) 43+ (3.) 33 (.) 26+ (3.) 34 (17.)
56 z 29 zemí (AUS, AUT, BUL, CAN, CRO, ESP, FRA, GBR, GER, CHN, INA, IRI, IRL, ITA, JPN, KOR, LUX, MEX, NZL, PHI, RSA, RUS, SIN, SLO, SUI, SWE, THA, UKR, USA)

1. Hannah Schubert, 97 (AUT) 51+ (1.) Top (1.) 25+ (3.) 30+  (12.) 9.01
2. Aika Tajima, 98 (JPN) 51+ (2.) Top (1.) 12+ (13.) 30+ (12.)
3. Mona Kellner, 97 (GER) 49+ (3.) 37+ (.) 27 (2.) 22 (26.)
48

Pořadí národů
1. Rakousko (AUT) 409
2. Japonsko (JPN) 325
3. Německo (GER) 297
14. Česká republika (CZE) 64
31 bodovaných ze 41 zemí


Rychlost



Junioři
1. Nikita Suyushkin, 94 (RUS) 6.75, 6.99, 6.77, 7.48, 7.70
2. Dmitrii Timofeev, 93 (RUS) 7.05, 6.51, 6.40, 8.31, 6.64
3. Konstantin Payl, 94 (RUS) 6.83, 6.54, 6.69, 6.86, 7.01
31. Jan Jeliga, 93 (CZE) 15.14
35

1. Anouck Jaubert, 94 (FRA) 9.05, 8.81, 8.84, 10.31, 9.46
2. Esther Bruckner, 94 (FRA) 9.49, 9.64, 10.34, 10.28, 9.53
3. Iuliia Kaplina, 93 (RUS) 9.00, 10.43, 9.57, 9.55, 9.23
13. Eva Křížová, 94 (CZE) 15.36, 15.23
20

Skupina A
1. Ruslan Faizullin, 96 (RUS) 7.45, 9.14, 7.70, 7.96, 7.33
2. Sergey Luzgetskiy, 95 (RUS) 10.10, 7.23, 7.26, 7.32, 7.05
3. George Artamonov, 96 (RUS) 8.14, 7.28, 7.48, 7.46, 7.68
6. Jan Kříž, 96 (CZE) 7.93, 8.31, 7.78
36

1. Anna Emets, 96 (RUS) 10.28, 10.24, 10.61, 10.69, 10.54
2. Valeria Baranova, 95 (RUS) 10.57, 10.92, 10.77, 11.13, 11.10
3. Nina Lach, 95 (AUT) 10.56, 10.96, 11.04, 11.30, 11.77
21. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 24.12
22

Skupina B
1. Aleksandr Shikov, 97 (RUS) 7.15, 7.22, 8.06, 7.53, 7.34
2. Danil Zakirov, 97 (RUS) 7.82, 7.90, 7.92, 8.00, 7.74
3. Maxim Dyachkov, 97 (RUS) 7.96, 9.85, 8.52, 8.09, 8.39
29

1. Liesli Romero, 98 (VEN) 10.30, 10.37, 10.28, 10.67, 9.92
2. Nicole Mejia Jaramillo, 97 (ECU) 10.56, 10.64, 11.05, 12.13, 10.84
3. Anastasiia Klochkova, 97 (RUS) 11.20, 11.62, 11.98, 10.98, 10.87
26

Pořadí národů
1. Ruská federace (RUS) 530
2. Venezuela (VEN) 240
3. Itálie (ITA) 229
14. Česká republika (CZE) 83
26 bodovaných z 27 zemí



1. aktualizace článku z 31.8.2012:

Přímý přenos IFSC.TV


Semifinále obtížnost


- do finále postupuje 8 závodníků

Junioři
1. Dmitry Fakiryanov, 94 (RUS) Top (1.) 30 (5.) Top (1.)
2. Domen Skofic, 94 (SLO) 46+ (2.) 25+ (6.) Top (1.)
3. Christoph Hanke, 94 (GER) 44+ (3.) 25+ (6.) 28+ (22.)
11. Jan Jeliga, 93 (CZE) 38 (11.) 18+ (25.) 31+ (18.)
26 semifinalistů z 51

1. Momoka Oda (JPN) Top
2. Magdalena Röck (AUT) 45+
3. Katharina Posch (AUT) 45
26 semifinalistek ze 45
32. Eva Křížová, 94 (CZE) 20+ (25.) 18+ (35.)

Skupina A
1. Hiroto Shimizu, 96 (JPN) 33+ (1.) 34+ (1.) 30 (11.)
2. Martin Bergant, 96 (SLO) 33+ (2.) 31+ (6.) 35 (5.)
3. Hanwool Kim, 95 (KOR) 28+ (3.) 31+ (6.) 34 (7.)
27 semifinalistů z 69
29. Petr Čermák, 95 (CZE) 27.5 (23.) 23 (32.)

1. Anak Verhoeven, 96 (BEL) Top (1.) 33+ (1.) Top (1.)
2.-3. Jessica Pilz, 96 (AUT) 40+ (2.-3.) 28 (4.) Top (1.)
2.-3. Ana Tiripa, 96 (GER) 40+ (2.-3.) 28 (4.) Top (1.)
11. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 26+ (11.) 13 (28.) 35+ (14.)
22. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 24+ (22.) 16+ (23.) 28+ (22.)
26 semifinalistek z 49


Skupina B
1. Hannes Puman, 97 (SWE) Top (1.) 25+ (13.) Top (1.)
2. Héctor Adrián Martínez Cordero, 97 (MEX) 35+ (2.-3.) 26+ (3.) 39+ (12.)
2.-3. Danil Zakirov, 97 (RUS) 35+ (2.-3.) 26+ (3.) 39+ (12.)
26 semifinalistů z 56

1. Hannah Schubert, 97 (AUT) Top (1.) 25+ (3.) 30+ (12.)
2. Aika Tajima, 98 (JPN) Top (2.) 12+ (13.) 30+ (12.)
3. Claire Buhrfeind, 98 (USA) 38+ (3.) 27+ (1.) 31+ (6.)
26 semifinalistek z 48

poster


Původní článek (29.8.2012 7:00):

Představení závodníků

Od středy do soboty proběhne v Singapuru Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení (obtížnost a rychlost).


Junioři (1994 - 1993)



Eva Křížová

Eva Křížová (1994) - obě disciplíny


Eva se věnovala původně více rychlosti, loni ale dala přednost lezení na obtížnost. Po zdravotních problémech na přelomu roku se rychle vrátila zpět a díky výborným výsledkům v prvních dvou závodech EYC (v Edinburghu 9. místo) se donominovala do "výběru pro Singapur" - po těchto závodech byla na celkovém 6. místě.


Jan Jeliga

Jan Jeliga (1993) - lezení na obtížnost


Nejlepší juniorský závodník u nás - vede ČPM mládeže ve své kategorii, po nominačních závodech EYC na 11. místě průběžného rankingu (tedy nominoval se "pouze" do Elite B.
Honza závodí i v boulderingu, kde je i v reprezentaci dospělých.
Skály: Výborný skalní lezec - i přes upřednostnění závodů má vylezeno několik cest v obtížnosti 8b a 8a+.



Mládež A (1996 - 1995)




Jan Kříž

Jan Kříž (1996) - lezení na rychlost


Leze od roku 2005, sportovně poslední dva roky.
Výsledky r. 2012: 2x 1. místo v EYC, 1x 3. místo v EYC.
Vítěz letošního Evropského poháru mládeže.
Nejlepší výsledky r. 2011 (v kategorii B):
1x 1. místo v EYC, 2x 2. místo v EYC;
2. místo celkově v EYC 2011 v lezení na rychlost.



Andrea Pavlincová

Andrea Pavlincová (1996) - lezení na obtížnost


Leze od roku 2005
Výsledky 2012: ze 4 závodů 3x ve finále, celkově po dvou závodech EYC, které rozhodovaly o nominaci na 8. místě v rankingu EYC.
Nejlepší výsledky 2011, 2010: v prvních dvou letech v reprezentaci Andrea byla prakticky na všech závodech ve finále (s jedinou výjimkou)!
Rok 2011: 1x 3. místo, vždy ve finále - celkově 6. místo, loni naše nejúspěšnější závodnice.
Rok 2010: MSJ 2010 Edinburgh - 3. místo;
5. místo celkově v EYC 2010.
Skály: i když Andrea na skalách leze málo, má vylezeno několik 7c+ (9+ UIAA).



Tereza Svobodová

Tereza Svobodová (1995) - lezení na obtížnost


Leze od roku 2005
Výsledky v r. 2012: ze 4. závodů 3x ve finále, 1x 2. místo, po dvou "evropských nominačních závodech" na 2. místě v rankingu EYC, aktuálně třetí místo.
Výsledky v r. 2011: 3x finále EYC, celkově 10. místo v rankingu EYC.
Ve své první sezóně mezi dospělými 2x postoupila do semifinále (na Mistrovství světa (dospělých) v Arcu a na SP v Kranji) - celkem se zúčastnila jen 4. závodů SP a MS.
Skály: jedna z našich nejlepších skalních lezkyň, letos se posunula na obtížnost 8b (10 UIAA).



Petr Čermák

Petr Čermák (1995) - lezení na obtížnost


Jedna z našich velkých lezeckých nadějí. Bohužel na prvních závodech EYC se "nepotkal s formou" tak, jak by chtěl a potřeboval, proto se MSJ účastní na vlastní náklady, přestože výsledky z loňského roku ukazovaly, že by do výběru pro MSJ patřit měl.
Výsledky v r. 2011: 2x finále v EYC, celkově nakonec 12. místo, do posledního závodu v první desítce...
Skály: loni výkonnostní skok ze 7c v předchozím roce na 8a+/8b. Letos i přes minimální možnost lézt na skalách potvrdil obtížnost 8b.


Mládež B (1998 - 1997)


nemáme zástupce



Předběžný program
středa 29.8.
- kvalifikace obtížnost 2. cesta
čtvrtek 30.8.
- kvalifikace obtížnost 1. cesta
pátek, 31.8.
- semifinále obtížnost
- finále obtížnost
sobota 1.9.
- kvalifikace rychlost
- finále rychlost
- Vyhlášení vítězů



Více v článku Marie Dichtlové na stránkách ČHS.
Výsledky na IFSC.

Marťan   [úpravy] 14:00 03.09.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace18:35:00 31.08.2012
Jeli jste bez šancí, ale nakonec jste pěkně zabojovali. Hlavně Jan. Gratuluji!!!!
Dadaodpovědět 
 Re: Gratulace21:18:06 03.09.2012
Pekne oni :-)
odpovědět 
 Re: Gratulace18:31:56 04.09.2012
Jj, Junior válí! Jen tak dál.
Pólodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

Torre Radio Nord
 Databáze cest:
Všechny cesty (131454)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Krek Family 6C Sněžník
Amazónia, Boj O život Planéty 8+ Beckov
Bombardér 7b Beckov
Cisársky Rez 9- Beckov
Chobotnica 8/8+ Beckov
Nově komentované:
Opičí Král 7A Držková
Opičí Král 7A Držková
Velká Řiť 6A Velá
Velká Řiť 6A Velá
Velká Řiť 6A Velá

 Nově v diskusi:
Re: Alex o Adamovi - odkaz :) | Re: Tady nejsi v MAFŘE!! - Já jsem tvůj Pan Bůh!! | Re: Alex o Adamovi - odkaz :) | Alex o Adamovi | Re: Kružberk - frend | Re: Kružberk - frend | jsem v pohodě | Re: Tady nejsi v MAFŘE!! - Já jsem tvůj Pan Bůh!! | Re: Tady nejsi v MAFŘE!! | Tady nejsi v MAFŘE!! |

 Nové komentáře:
Re: Alespoň někdo jen nežvaní | Alespoň někdo jen nežvaní | Re: Čokař asi něco hulí | Re: Pilíř | Re: zakaz kempovani | Re: Čokař asi něco hulí | Ferraty pro děcka | Pilíř | Re: Sorry | Re: Čokař asi něco hulí |

 Kde to vře:
Na Tetín jen se sedmnáctkou (73)
Dry Tool Cup Brno 2018 už příští týden (39)
Osp, Slovinsko: Nové parkoviště a apel na zákaz kempování (30)
Chris Sharma: Nové video s obrovskými pády v DWS projektech (27)
Závody v Lipníku vyvrcholil pátý ročník MPM 2018 (21)
Video z Krkavky (18)
Kapelník (17)
Letní dobrodružství v Chamonix (10)
Adam Ondra: onsight Just Do It 8c+ ve Smith Rock (9)
Via ferrata Vodní brána u Semil by se mohla rozšířit o 3. směr (9)

 Nově v inzerci:
Tilak Serac 3/4 | Raichle (Mammut) 90 Degree EXP GTX Men | Bunda Mammut M goretex | ledovcové šrouby Petzl Laser sonic | Ledovcový šroub | Cepíny Raveltik Gladiator | La Sportiva Spitfire | Dynamická lana 20 - 28m | Statická lana 18 - 21m | Prodám různé druhy karabin |

 Anketa:
V kolika světových lezeckých oblastech jsi byl?
 v žádné 
 303 
 v 1 
 309 
 ve 3 
 266 
 v 5 
 263 
 v 10 
 335 
 ve více než 10 
 352 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.