LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
LezeTop boulder Cup 2019 (23.03)
JIHOČESKÁ BOULDERINGOVÁ LIGA 2019 (24.03)
Bambini Contest (30.03)

Žebříček
Cesty:
44.Mikosik 10097
45.Mrázek 10084
46.Herman 10056
Bouldry:
44.Běhounek 8809
45.Jurečka 8800
46.Lebeda 8653
Hory:
6.Švihálek 5970
7.Nehasil 5501
8.Novák 5416

Výsledky
SP v ledolezení Francie (07.02)
SP v ledolezení Itálie (01.02)
SP v ledolezení Švýcarsko (24.01)

Deníčky
4601 lezců
733754 cest
Nové přelezy:
Poklopec 7C
Brent Spar 9-
Brennpunkt 9
Perez 8A
Lež A Nená 9+
Myší Kožíš 9
Perez 8A
Halucinačn 9-
Epita 9
Bráško 9

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
HARLEM - Ústí nad Labem
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MSJ Singapur 29.8.-1.9.2012

obtížnost a rychlost

small28.8. - 1.9. 2012 probíhalo v Singapuru Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení - Jan Kříž 6. místo, Eva křížová 13. (rychlost), Jan Jeliga a Tereza Svobodová 11. místo v obtížnosti. Přímý přenos, výsledky.

Obtížnost



Junioři
1. Dmitry Fakiryanov, 94 (RUS) 43+ (1.) Top (.) 30 (5.) Top  (1.)
2. Domen Skofic, 94 (SLO) 39+ (2.) 46+ (.) 25+ (6.) Top (1.)
3. Jure Raztresen, 93 (SLO) 39+ (3.) 41+ (.) 24+ (9.) Top (1.)
11. Jan Jeliga, 93 (CZE) - 38 (11.) 18+ (25.) 31+ (18.)
51 z 23 zemí (ARG, AUS, AUT, BEL, CAN, COL, CZE, FRA, GER, CHN, INA, IRI, ITA, KOR, MAS, MEX, RSA, RUS, SIN, SLO, SUI, TPE, USA)

1. Momoka Oda, 94 (JPN) 50+ (1.) Top (1.) Top (1.) Top (1.)
2. Magdalena Röck, 94 (AUT) 47+ (2.) 45+ (.) 40+ (2.) Top (1.)
3. Katharina Posch, 94 (AUT) 43 (3.) 45 (.) 40+ (2.) 36+ (4.)
32. Eva Křížová, 94 (CZE) - - 20+ (25.) 18+ (35.)
45

Skupina A
1. Sebastian Halenke, 95 (GER) 43+ (1.) 24+ () 29+ (11.) 39+ (2.)
2. Semen Chesnokov, 95 (RUS) 33+ (2.) 23+ () 29+ (11.) 32 (8.)
3. Martin Bergant, 96 (SLO) 33 (3.) 33+ () 31+ (6.) 35 (5.)
29. Petr Čermák, 95 (CZE) - - 27.5 (23.) 23 (32.)
69 z 29 zemí (AUS, AUT, BEL, CAN, COL, CRO, CZE, DEN, ECU, ESP, FRA, GBR, GER, INA, ITA, JPN, KOR, LUX, MEX, NED, NOR, RSA, RUS, SIN, SLO, THA, TPE, USA, VEN)

1. Jessica Pilz, 96 (AUT) Top (1.) 40+ (1.) 28 (4.) Top (1.)
2. Anak Verhoeven, 96 (BEL) 50+ (2.) Top (1.) 33+ (1.) Top (1.)
3. Salomé Romain, 96 (FRA) 50+ (3.) 36 (.) 31+ (2.) Top (1.)
11. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 26+ (11.) 13 (28.) 35+ (14.)
22. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 24+ (22.) 16+ (23.) 28+ (22.)
49

Skupina B
1. Anze Peharc, 97 (SLO) 45+ (1.) 23+ (.) 24+ (14.) 45 (7.)
2. Hannes Puman, 97 (SWE) 43+ (2.) Top (1.) 25+ (13.) Top (1.)
3. Georg Parma, 97 (AUT) 43+ (3.) 33 (.) 26+ (3.) 34 (17.)
56 z 29 zemí (AUS, AUT, BUL, CAN, CRO, ESP, FRA, GBR, GER, CHN, INA, IRI, IRL, ITA, JPN, KOR, LUX, MEX, NZL, PHI, RSA, RUS, SIN, SLO, SUI, SWE, THA, UKR, USA)

1. Hannah Schubert, 97 (AUT) 51+ (1.) Top (1.) 25+ (3.) 30+  (12.) 9.01
2. Aika Tajima, 98 (JPN) 51+ (2.) Top (1.) 12+ (13.) 30+ (12.)
3. Mona Kellner, 97 (GER) 49+ (3.) 37+ (.) 27 (2.) 22 (26.)
48

Pořadí národů
1. Rakousko (AUT) 409
2. Japonsko (JPN) 325
3. Německo (GER) 297
14. Česká republika (CZE) 64
31 bodovaných ze 41 zemí


Rychlost



Junioři
1. Nikita Suyushkin, 94 (RUS) 6.75, 6.99, 6.77, 7.48, 7.70
2. Dmitrii Timofeev, 93 (RUS) 7.05, 6.51, 6.40, 8.31, 6.64
3. Konstantin Payl, 94 (RUS) 6.83, 6.54, 6.69, 6.86, 7.01
31. Jan Jeliga, 93 (CZE) 15.14
35

1. Anouck Jaubert, 94 (FRA) 9.05, 8.81, 8.84, 10.31, 9.46
2. Esther Bruckner, 94 (FRA) 9.49, 9.64, 10.34, 10.28, 9.53
3. Iuliia Kaplina, 93 (RUS) 9.00, 10.43, 9.57, 9.55, 9.23
13. Eva Křížová, 94 (CZE) 15.36, 15.23
20

Skupina A
1. Ruslan Faizullin, 96 (RUS) 7.45, 9.14, 7.70, 7.96, 7.33
2. Sergey Luzgetskiy, 95 (RUS) 10.10, 7.23, 7.26, 7.32, 7.05
3. George Artamonov, 96 (RUS) 8.14, 7.28, 7.48, 7.46, 7.68
6. Jan Kříž, 96 (CZE) 7.93, 8.31, 7.78
36

1. Anna Emets, 96 (RUS) 10.28, 10.24, 10.61, 10.69, 10.54
2. Valeria Baranova, 95 (RUS) 10.57, 10.92, 10.77, 11.13, 11.10
3. Nina Lach, 95 (AUT) 10.56, 10.96, 11.04, 11.30, 11.77
21. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 24.12
22

Skupina B
1. Aleksandr Shikov, 97 (RUS) 7.15, 7.22, 8.06, 7.53, 7.34
2. Danil Zakirov, 97 (RUS) 7.82, 7.90, 7.92, 8.00, 7.74
3. Maxim Dyachkov, 97 (RUS) 7.96, 9.85, 8.52, 8.09, 8.39
29

1. Liesli Romero, 98 (VEN) 10.30, 10.37, 10.28, 10.67, 9.92
2. Nicole Mejia Jaramillo, 97 (ECU) 10.56, 10.64, 11.05, 12.13, 10.84
3. Anastasiia Klochkova, 97 (RUS) 11.20, 11.62, 11.98, 10.98, 10.87
26

Pořadí národů
1. Ruská federace (RUS) 530
2. Venezuela (VEN) 240
3. Itálie (ITA) 229
14. Česká republika (CZE) 83
26 bodovaných z 27 zemí



1. aktualizace článku z 31.8.2012:

Přímý přenos IFSC.TV


Semifinále obtížnost


- do finále postupuje 8 závodníků

Junioři
1. Dmitry Fakiryanov, 94 (RUS) Top (1.) 30 (5.) Top (1.)
2. Domen Skofic, 94 (SLO) 46+ (2.) 25+ (6.) Top (1.)
3. Christoph Hanke, 94 (GER) 44+ (3.) 25+ (6.) 28+ (22.)
11. Jan Jeliga, 93 (CZE) 38 (11.) 18+ (25.) 31+ (18.)
26 semifinalistů z 51

1. Momoka Oda (JPN) Top
2. Magdalena Röck (AUT) 45+
3. Katharina Posch (AUT) 45
26 semifinalistek ze 45
32. Eva Křížová, 94 (CZE) 20+ (25.) 18+ (35.)

Skupina A
1. Hiroto Shimizu, 96 (JPN) 33+ (1.) 34+ (1.) 30 (11.)
2. Martin Bergant, 96 (SLO) 33+ (2.) 31+ (6.) 35 (5.)
3. Hanwool Kim, 95 (KOR) 28+ (3.) 31+ (6.) 34 (7.)
27 semifinalistů z 69
29. Petr Čermák, 95 (CZE) 27.5 (23.) 23 (32.)

1. Anak Verhoeven, 96 (BEL) Top (1.) 33+ (1.) Top (1.)
2.-3. Jessica Pilz, 96 (AUT) 40+ (2.-3.) 28 (4.) Top (1.)
2.-3. Ana Tiripa, 96 (GER) 40+ (2.-3.) 28 (4.) Top (1.)
11. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 26+ (11.) 13 (28.) 35+ (14.)
22. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 24+ (22.) 16+ (23.) 28+ (22.)
26 semifinalistek z 49


Skupina B
1. Hannes Puman, 97 (SWE) Top (1.) 25+ (13.) Top (1.)
2. Héctor Adrián Martínez Cordero, 97 (MEX) 35+ (2.-3.) 26+ (3.) 39+ (12.)
2.-3. Danil Zakirov, 97 (RUS) 35+ (2.-3.) 26+ (3.) 39+ (12.)
26 semifinalistů z 56

1. Hannah Schubert, 97 (AUT) Top (1.) 25+ (3.) 30+ (12.)
2. Aika Tajima, 98 (JPN) Top (2.) 12+ (13.) 30+ (12.)
3. Claire Buhrfeind, 98 (USA) 38+ (3.) 27+ (1.) 31+ (6.)
26 semifinalistek z 48

poster


Původní článek (29.8.2012 7:00):

Představení závodníků

Od středy do soboty proběhne v Singapuru Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení (obtížnost a rychlost).


Junioři (1994 - 1993)



Eva Křížová

Eva Křížová (1994) - obě disciplíny


Eva se věnovala původně více rychlosti, loni ale dala přednost lezení na obtížnost. Po zdravotních problémech na přelomu roku se rychle vrátila zpět a díky výborným výsledkům v prvních dvou závodech EYC (v Edinburghu 9. místo) se donominovala do "výběru pro Singapur" - po těchto závodech byla na celkovém 6. místě.


Jan Jeliga

Jan Jeliga (1993) - lezení na obtížnost


Nejlepší juniorský závodník u nás - vede ČPM mládeže ve své kategorii, po nominačních závodech EYC na 11. místě průběžného rankingu (tedy nominoval se "pouze" do Elite B.
Honza závodí i v boulderingu, kde je i v reprezentaci dospělých.
Skály: Výborný skalní lezec - i přes upřednostnění závodů má vylezeno několik cest v obtížnosti 8b a 8a+.



Mládež A (1996 - 1995)




Jan Kříž

Jan Kříž (1996) - lezení na rychlost


Leze od roku 2005, sportovně poslední dva roky.
Výsledky r. 2012: 2x 1. místo v EYC, 1x 3. místo v EYC.
Vítěz letošního Evropského poháru mládeže.
Nejlepší výsledky r. 2011 (v kategorii B):
1x 1. místo v EYC, 2x 2. místo v EYC;
2. místo celkově v EYC 2011 v lezení na rychlost.



Andrea Pavlincová

Andrea Pavlincová (1996) - lezení na obtížnost


Leze od roku 2005
Výsledky 2012: ze 4 závodů 3x ve finále, celkově po dvou závodech EYC, které rozhodovaly o nominaci na 8. místě v rankingu EYC.
Nejlepší výsledky 2011, 2010: v prvních dvou letech v reprezentaci Andrea byla prakticky na všech závodech ve finále (s jedinou výjimkou)!
Rok 2011: 1x 3. místo, vždy ve finále - celkově 6. místo, loni naše nejúspěšnější závodnice.
Rok 2010: MSJ 2010 Edinburgh - 3. místo;
5. místo celkově v EYC 2010.
Skály: i když Andrea na skalách leze málo, má vylezeno několik 7c+ (9+ UIAA).



Tereza Svobodová

Tereza Svobodová (1995) - lezení na obtížnost


Leze od roku 2005
Výsledky v r. 2012: ze 4. závodů 3x ve finále, 1x 2. místo, po dvou "evropských nominačních závodech" na 2. místě v rankingu EYC, aktuálně třetí místo.
Výsledky v r. 2011: 3x finále EYC, celkově 10. místo v rankingu EYC.
Ve své první sezóně mezi dospělými 2x postoupila do semifinále (na Mistrovství světa (dospělých) v Arcu a na SP v Kranji) - celkem se zúčastnila jen 4. závodů SP a MS.
Skály: jedna z našich nejlepších skalních lezkyň, letos se posunula na obtížnost 8b (10 UIAA).



Petr Čermák

Petr Čermák (1995) - lezení na obtížnost


Jedna z našich velkých lezeckých nadějí. Bohužel na prvních závodech EYC se "nepotkal s formou" tak, jak by chtěl a potřeboval, proto se MSJ účastní na vlastní náklady, přestože výsledky z loňského roku ukazovaly, že by do výběru pro MSJ patřit měl.
Výsledky v r. 2011: 2x finále v EYC, celkově nakonec 12. místo, do posledního závodu v první desítce...
Skály: loni výkonnostní skok ze 7c v předchozím roce na 8a+/8b. Letos i přes minimální možnost lézt na skalách potvrdil obtížnost 8b.


Mládež B (1998 - 1997)


nemáme zástupce



Předběžný program
středa 29.8.
- kvalifikace obtížnost 2. cesta
čtvrtek 30.8.
- kvalifikace obtížnost 1. cesta
pátek, 31.8.
- semifinále obtížnost
- finále obtížnost
sobota 1.9.
- kvalifikace rychlost
- finále rychlost
- Vyhlášení vítězů



Více v článku Marie Dichtlové na stránkách ČHS.
Výsledky na IFSC.

Marťan   [úpravy] 14:00 03.09.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace18:35:00 31.08.2012
Jeli jste bez šancí, ale nakonec jste pěkně zabojovali. Hlavně Jan. Gratuluji!!!!
Dadaodpovědět 
 Re: Gratulace21:18:06 03.09.2012
Pekne oni :-)
odpovědět 
 Re: Gratulace18:31:56 04.09.2012
Jj, Junior válí! Jen tak dál.
Pólodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Blážina stěna
Ocel a olovo, 9-/9
 Databáze cest:
Všechny cesty (133145)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Malý Letní Hit VI Labák - Pravý Břeh
Chorobná Posedlost 7B Loučovice
De Passge 7c+ Seynes
Spodní Šikmá 7- Helfštýn
Kořínková 3 Helfštýn
Nově komentované:
Dobrej Zvyk 7 Roviště
Hlavně Levně 5- Chřenovice-Podhradí
Gross Wenediger 8 Chřenovice-Podhradí
Koniferka 6 Zvírotice Město
Svijanský Máz 6 Zvírotice Město

 Nově v diskusi:
Re: Prosím o radu. | Re: Prosím o radu. | Re: Prosím o radu. | Re: Prosím o radu. | Re: Prosím o radu. | Re: finger chisel | Re: finger chisel | finger chisel | Re: Prosím o radu. | Re: Prosím o radu. |

 Nové komentáře:
děkuji za pěkné čtení k ranní kávě | Re: ten styl | Re: Největší omyl Adama Ondry | Re: Stisky | hezky bouldry | Re: nová vyhláška je na nic | Re: nová vyhláška je na nic | Re: ! | Re: nová vyhláška je na nic | Re: Pošlete tam brňáka.. |

 Kde to vře:
Video: Jak se Adam Ondra potýká se slávou (226)
Ve středu na stěně (17)
Report z AIX Ádr Boulder Session vol.6 (8)
Schvalování návrhu návštěvního řádu pro Tatry pozastaveno (7)
Road to Tokyo # 5 (6)
Závody českého a slovenského poháru v boulderingu v Žilině (6)
Taková Normálka aneb Proč náčelníci občas kroutí hlavami (4)
Buližníková Frankenjura na Zbirožsku (3)
Aj my sme Tatry ! (3)
Ročenka ČHS 2018 (3)

 Nově v inzerci:
Fjallraven Greenland No. 1 down - NOVÁ | Osprey stratos 24l. | sobota odpoledne.... | Boty Meindly kansas lady HZX | Koupím lano | Vzhůru za dobrodružstvím...a ještě dál! | Prodám lezečky LaSportiva Skwama | Vyrazit na skály.... | Statická a dynamická lana | Prodám různé druhy karabin |

 Anketa:
Se kterou lezeckou legendou byste nejraději zašli na pivo?
 Alex Honold 
 217 
 Adam Ondra 
 225 
 Chris Sharma 
 239 
 Lynn Hill 
 272 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.