LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nový boulder průvodce po Moravském krasu pokřtěn
Prachovské skály - vyšel nový lezecký průvodce
Sport climbing in Arco - nový průvodce na skalky v Arcu

Závody
ZRUŠENO - Mistrovství ČR bouldering (16.06)
EP mládeže Bruneck (16.06)
Akademické MS Bratislava (20.06)

Žebříček
Cesty:
17."Fido" 10450
18.Vopatová 10419
19.Nosáľ 10359
Bouldry:
17.Mlejnek 9681
18.Horáček 9678
19.Zíma 9425
Hory:
22.Týčr 2060
23.Chomová 2012
24.Tichý 1832

Výsledky
SP Vail (08.06)
EP mládeže Delft (02.06)
ME mládeže Imst (25.05)

Deníčky
4479 lezců
692446 cest
Nové přelezy:
Finnderloh 10-
Grado Dipe 7c
Awaryjna A 9+
Long Mothe 8a+
Princ A Ch 9
Kain Und A 9
Caveman 9+
Boomerang 9
Total Brut Xa
Anakonda 7C

Stěny
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem

Prodejny
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zájezd

Únor ve ŠpanělskuVarování! Lezec.cz nenese žádnou odpovědnost za škody a psychické újmy vzniklé přečtením tohoto článku. S uvedenými názory a postoji se neztotožňujeme a zejména nesouhlasíme s názorem, že co lezec, to debil. Pro svou autentičnost byl článek ponechán ve své původní podobě. Jsme přece tak tolerantní, že na tyto stránky necháme psát kdejakého debila. Krom toho článek jasně zapadá do příjemné atmosféry, jakou jsme si tady my de..., pardon, my lezci vytvořili.


Majkl bojuje s hady, i když si myslí, že jsou to dorty. Peggy la Cochonne 7c, SeynesSiurana - Balboáč v Tocame-la Sam 6c+ v sektoru Can Piqui Pugui


Člověk si něco naplánuje, třeba leden ve Španělsku, a pak se cítí jako debil. Auto v pangejtu a rosolovitá boule na prstu místo kloubu mění leden na březen. Jenže pár událostí z toho udělají květen... No nic, tak letos žádné Špáňo nebude. A opět souhra náhod. Něco mě nutilo dělat nějaké věci, i když jsem nevěděl proč. Třeba vydělávat nějaké peníze navíc, taková blbost.  A pak to přišlo, napřed nenápadně. Slavíme s Batolem narození dcery, samozřejmě, že jeho, nejsem přece debil...  Místo běžek domlouvám Roviště, i když jsem značně rozstřelen a to nejen z tréninku. Na Rovišti potkám pár prahů (rozuměj obyvatel Prahy), mezi nimi Majkla. “Bída, pojeď do Španělska. - Na jak dlouho? - Na 3 týdny. -  Máš auto? -  Mám. - Kdy jedem? - Ve středu. - OK.“


Výsmah v SiuraněPrahové se smaží ve výsmahu na terase hotelu Can Melafots


Je sice sobota, ale aspoň sedíme v Majklovo Mondeu tři, přidal se Jirous. Nikdo jinej by ho prej nevzal, všichni v Praze se ho bojí, nechápu proč. Cesta do Seynes utekla rychle a už vím, že Mondeo s turbodieslem se na 3000 otáček nerozjíždí, nejsem přece debil. V Seynes je jasno a tudíž pěkná kosa. Ve skalách dělají ohně jen  debilové, ale jsme snad debilové, abychom mrzli? Zamrzlý pětilitrový kanystr svědčí o mrazu samici. S mrazem je to jako s komáry, krev pijou jen samice, samci si v klidu chlastaj nektar a nepruděj. Přes den pohoda, akorát obvyklý přechod ze stěny na skálu je tvrdší než obvykle. Po pár cestách balíme směr Siurana. Plánovaná zastávka v Targassone se ruší. Vždycky je dobrý mít někoho před sebou, nejlépe nějakého debila. Koho jiného by v únoru překvapil v Pyrenejích sníh? A tady je máme, debily. Mondeo drclo do malého stanu krčícího se v koutě parkáče v Siuraně, pro jistotu s dálkovými světly. Naše přítomnost Balboáče s Jirkou Bažantem přímo oslnila.


"Ála jde! - Naletěli jste, debilové." Jirous v ? 7b+ v sektoru L´Olla, Siurana,D. z Kolína v nějakém 8c v sektoru El Páti, Siurana


Šok ze skály pokračuje i další den, jen debil si v Siuraně vybere na rozlez kratší bouldrové cesty po malých chytech. Počas byl podle prahů výsmach. Nevím, pro ranní jinovatky a 6-8 stupňů přes den mám jiné pojmenování a protože debil zapomíná opalovací krém doma, má potom strupy na nose ještě měsíc. Další problém.  Líní debilové si nechali pár věcí v cizím stanu na parkovišti a pak se diví, že o ně přišli. Skóre druhého dne: minus 1x stan, 3x bouldermatka, 1x karimatka, 2x 2kg propanbutanová bomba a 2x dvouploténkový vařič. 9:0 pro domácí. Ještě že si tam nějakej debil nenechal spacák, čímž jsme proměnili tuto taktickou porážku ve strategickou výhru. Každopádně Albarracín je pro tento zájezd out a  s ním i teplo u Valencie.


Jirous v Alef-Thau 7b+, sektor L´Olla, SiuranaMontsant, Racó de Missa


Následujících 14 dní trávíme na policích hotelu Can Melafots. Jen Majkl dává přednost autocampingu, spí v autě. Ubytování je skvělé a strava ještě lepší. Spestřením rest dayů jsou topinky a palačinky na tom správném oleji. Restday pak uteče velmi rychle, po obloze se proletí jasná koule a kolem projde 100 lidí. Ve skutečnosti jich bylo jen 50, šli tam a zase zpátky. Po setmění se téměř každý den vydáváme hledat nějakého chlapíka s brýlemi, co sedí v baru Climbingworld v Cornudelle a prodává čokoládu. Ačkoli téměř každý španělák má při balení cigaret v ruce kostku maggi, my máme akorát tak Orion, z repráků v autě. Jen debil zkrátka není schopnej zeptat se správných lidí a zbytek ještě větších debilů se tím baví. Ačkoli vzpomínám si na jednu větu: "Seno, mě to vůbec nezhuluje." Následně se blíží k bedně s jídlem několik zombie postav, co dělají:"Hamam, hamam!" Po jednom zvláště dobrém rest dayi mám večer u nohou nákup asi za 40 éček a točí se mi hlava, asi serpentiny. Oblíbenou náhražkou čokolády se od tohoto dne stává Lager, litrové pivo za 59 centů. Pokud se večer nudíte, doporučuji hru UNO. Z hlediska zákeřnosti a škodolibosti je to něco jak prší násobeno člověče nezlob se, to celé na druhou, zkrátka hra pro debily...


Koupelna kus pod hotelem Can Melafots, asi tak 40 minut chůze a 200 výškových metrůTen, co neudrží dírku, válčí s dorty v nějakém 8a, sektor Racó de Missa, Montsant


Prahové jsou opravdu otužilá sebranka, jeden debil právě vylezl z moře. Někteří projevili i větší rozum a zaplatili si sprchu v kempu. Nějaký debil si nepamatoval příjezdou cestu do Masriudoms. Auta couvají, s odřenými prahy, kterej debil že tu byl loni? Nocleh v řečišti potoka v obklíčení vietkongů. Palebná převaha je naštěstí nutí zůstat ve vracích dvou fiátků v korytě. Někteří debilové jsou zkrátka militantní. V okruhu 10 m zmizely z cesty všechny větší kameny. Dalším tématem prahů je myslivost. Stále se bavili o nějakém honu, ale jeden z nich měl zvířátka rád a říkal, že nic nehoní.


Ten, co neudrží lištu, v nějakém 8a, prej bomby, sektor Racó de Missa, MontsantBalboáč v La Blondase 7c v Seynes


Už několik dní očekáváme Álu, ale vypadá to, že se nás bojí, prej Zloba, pche. Vůbec jsme nechápali proč. Máme přece blondýnky v oblibě. My jsme se naopak vyhýbali jednomu nabušenci, taky prahovi, co místo prosím říká dělej a pak taky cosi ve smyslu, že OS je mrtvej. Jo a prej taky má problémy se zrakem, protože nevidí červené pásky. Nabušenec naštěstí přivezl bombu a vařič, říkal něco o 16 kč/km a chtěl 32 000,- kč, fakt debil, ale spokojil se s odjištěním pár cest a zmizel za náboženskými fanatiky do Svaté Lajny. Po návratu přestal nazývat jednoho týpka smradem a uznale pokyvoval hlavou. A pak chtěl zase jistit, v dešti, prostě debil. Jo a taky vyhrožoval. Ale pěkné divadlo předvedl, to zas jo. Nastoupit uprostřed slejváku do cesty, jejíž horní třetinu tvoří rajbas, může jen debil. „Dál nelezu, je to mokrý a lehký. - Jestli to uděláš, tak jsi skončil. Rosťa II. - Jste lami!“ Měl štěstí, nedostal aquaplaining a dolezl.


Majkl v El prado del ray 7b+, sektor El Páti, Siurana


Nejsme zas takový debilové, abychom zůstávali a čekali na sněžení. S ozvěnou „To se vám vrátí!“ v uších nasedáme a mizíme. Hele, Ála! Našli jsme ho a jakou má radost! Nacpaní bagetou a občerstveni vínem jsme zmizeli z maňana country a to žádný tranquillo, až si nás fotili na dálnici. V Seynes jsem se přesvědčil, že se Jirouse ostatní prahové opravdu bojí. Až na individuální výjimky se nám obloukem vyhýbali. Možná jsme smrděli, už v Siuraně se Antonio ptal, jestli se myjeme. Ale ochranu těla před zimou a cizími nebezpečnými bakteriemi by spláchl jen debil. Pak jsem zjistil, že s Jirousem to tak horký není. Jeden prah s IQ 170 se ho vůbec nebál a svou odvahou zlomil i pár dalších, nebo že by ho přilákala topinka? Po vyslechnutí jedné konspirační teorie jiného praha jsme se naopak začali skrývat my s podezřením, že někde mezi nimi je agent CIA. Hlavně že se kurzy na burze stabilizovaly, uff.


A na závěr konečně někdo, kdo není debil, Nellan Kudra v Sphinx 7c, Seynes


Po 3 dnech války s hady (já teda válčil s hady, prahové prý s dorty, fakt nevim, každopádně to byly bomby) v solidním počasí musíme zpátky do české kosy. Někteří debilové málo vydělali, někteří neměli čas a někteří změnili názor na myslivost. Nápad přespat v půlce cesty nevymyslel žádnej debil, přespat v lese ano. Po 10 km silnice v lese s půlmetrovými závějemi se vracíme do civilizace, není nad sportoviště. Civilazaci opouštíme až na Rozvadově a jsme doma v Asii. Když se v Plzni loučím, nemohu se ubránit kroupě dojetí a s obavami sleduji přátele mizející ještě více na dálný východ. Snad přežijí, nejsou přece debilové.

Bída   [úpravy] 15:00 27.03.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 LOL15:45:24 27.03.2009
LoL

Co vic dodat ? :-]]]
Jirka Malejodpovědět 

 joo15:51:09 27.03.2009
no to sem s toho debil klucí a holky,vy víte jak si užít únor.já pracuju jak debil,ale aspon mam zatim praci a nalistek na vlak na sever zatim taky,tak se mejte krasne.... a preji mnoho dalsich zdarenych vyletu..
Mataodpovědět 

 :)15:55:28 27.03.2009
Neřek UNO bereš 2
Jinak super článek bíďo :)
Mr mangunodpovědět 
 Re: :)16:17:12 27.03.2009
Necum do tech karet a dej mi je! Cumis do nich celou dobu..:)!Pekne si to napsal.Majkl
Majklodpovědět 
  Re: :::::))))16:49:17 27.03.2009
Yeh!!!to je teda mela Hemingway style!!!
Pulitzerova cena jasná!!
A.odpovědět 

 Krasne jako zeny v ohnove zemi!16:42:06 27.03.2009
Pri cteni sem byl kuci s vama!
Nevim esi je lepsi clanek Jirouse nebo Bidy. Jako reporteri jste oba proste jasny UNA a opravdovy myslivci!:) Myslim ze lip by to popsal jen mamboidni trhac dortu zebrinak.
lacoidodpovědět 
 Re: Krasne jako zeny v ohnove zemi!21:33:53 27.03.2009
Oba články sou bombový :-)
UNO sice neznám, ale nějak podezřele mi to připomíná maumau...
Zuzákodpovědět 

 Plazy18:26:48 27.03.2009
Dost dobrý dorty!!!
J.Lautnerodpovědět 

 dobrej styl19:42:42 27.03.2009
líbí se mi jak je to napsaný, zase něco trošku jinýho. dobrý
martanodpovědět 
 Re: dobrej styl19:56:51 27.03.2009
Přečti Zlobastream.cz to je známka punku :)
Oliváčodpovědět 

 ...23:32:58 27.03.2009
heh ... tak koukám, že zájezd splnil očekávání do puntíku ... štýlový článek Bído
Kočkaodpovědět 

 :) :) :)15:15:09 28.03.2009
...:) :) :) ty woe,pecka,masakr,luxus...dík za supr článek...fakt jsem se tak dlouho nepobavil :) :)
Čertodpovědět 

 Dekuju16:38:04 28.03.2009
Poprve jsem se pri cteni clanku na lezci smichy rozbrecel. :-)
Sakra, vam by mel CHS platit vylet co mesic.
neznamyodpovědět 

 hned bych tam vyrazil14:49:01 29.03.2009
tohle pocasi a krize mne vysiluje..uff
antodpovědět 

 urufdkjg15:42:10 29.03.2009
Víc takovejch debilních článků.Kapišto,ty debile?Moc fajn čtení.
Matějodpovědět 

 Super23:23:15 29.03.2009
Takový lamy, ty maj teplej kožíšek, těm zima nevadí.
Pěknej vejlet a dobrej report. Jo i foto je dost pěkný.
Steveodpovědět 

 Debilové.23:54:09 29.03.2009
Delej, mrkni k těm debilům na stránky! To sou debilové...
Debilodpovědět 

 Mega00:40:36 30.03.2009
Hele, voni v tý Praze docela dobře píšou (nebo pejšou?).
DaKodpovědět 

 debil12:34:04 30.03.2009
..tak tohle mohl napsat jenom zhulenej "debil". :-/
nedebilodpovědět 

  17:02:18 30.03.2009
super článek, ale bída asi začala trochu pražákovatět:D. Bohužel jen, že většinu pointy pochopí jen ti, kteří tam byli. Jinak mě dostalo....batole má dítě?!! Ty jo, tak to je marťasův konec, byl jeho vzor:D
veruodpovědět 
 Re: 17:27:43 31.03.2009
Jeden z lepsich... :-)
Smrzakodpovědět 

 ;-)19:55:02 31.03.2009
echt cool
bolekodpovědět 

 smysl textu07:13:42 01.04.2009
No většinou se mi Bídovo články líbí, ale buď už psát neumí nebo jsem tenhle prostě nepochopil :-(
Renoodpovědět 
 Re: smysl textu08:40:58 01.04.2009
Naopak, tenhle je snad nejlepší ze všech!
Piškotodpovědět 

 Poklona od prebehleho Prahana14:11:15 01.04.2009
Bido, paradni clanek... :-)
Monroeodpovědět 

 věta o Batoleti22:50:23 01.04.2009
Davi, jsi cholerik a šovinista! Co je ovšem nejvíce vtipné, jsi debil :) Pa zítra!
Jituleodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Pohled z Volovky
Czarny Staw a Mořské oko
 Databáze cest:
Všechny cesty (127324)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Finnderlohn 10- Rottachberg
Jižní Hrana V Tisá - Věže Za Cestou
Údolní Stěna VI Tisá - Věže Za Cestou
Hrana S Kořenem V Petřín
Žábovka S Kruhem VII Petřín
Nově komentované:
Žábovka S Kruhem VII Petřín
Údolní Stěna VI Tisá - Věže Za Cestou
Amelie VI Tisá - Věže Za Cestou
Maloskalská VIIa Zbirohy
Geometrická Obrazec 6+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Vinari | Re: Hledá se bouldermaka | Re: Hledá se bouldermaka | Re: Hledá se bouldermaka | Re: Spani ve Francii | Re: Hledá se bouldermaka | Re: Bordelmatka = postel pro psa? | Re: Foto dne | Re: Bordelmatka = postel pro psa? | Foto dne |

 Nové komentáře:
Re: spatny borhak | Re: 1987 | Re: Nedbalost | Re: spatny borhak | Re: 1987 | Re: 1987 | Re: spatny borhak | Re: spatny borhak | Re: Nedbalost | Supi lítaj |

 Kde to vře:
Vypadlý bh na Čimě v Brné v Ústí nad Labem (64)
Video: Jeden den s Ivou Vejmolovou (57)
Martin Stráník: rozhovor nejen o závodní sezóně (20)
Nabíjecí čelovka Fenix HM50R pro lezce (20)
Adam Ondra má od olympioniků prestižní cenu Gutha-Jarkovského (20)
Vyjádření pořadatelů boulderzávodů (11)
Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost v Brunecku (ITA) (10)
Tohle se mi přeci nemůže stát! (10)
2. kolo Boulderděti. Slunce, vedro i Superfinále! (9)
Stevie Haston- druhé 9a (9)

 Nově v inzerci:
Kouba Manta 0.75 | Goretexova bunda Tilak | Dřevěná posilovací deska | Pinguin Explorer 60l | Dámská bunda HighPoint | KRÁSNÉ KNIHY O HORÁCH A HOROLEZCÍCH | Goretex bunda dámská Bergans | Damske kalhoty rafiki | lezení v pátek nebo v sobotu | lezení Praha |

 Anketa:
Mám zájem o koupi průvodce:
 1 jeden díl: Severní Morava 
 2093 
 2 jeden díl: Východní Morava 
 1709 
 3 jeden díl: Jižní Morava 
 1655 
 4 dva díly: Východní a Jižní Morava 
 1595 
 5 dva díly: Severní a Jižní Morava 
 1581 
 6 dva díly: Severní a Východní Morava 
 1644 
 7 všechny tři díly 
 1789 

Cestovní pojištění
na lezecké zájezdy:

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.