LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
LezeTop boulder Cup 2019 (23.03)
JIHOČESKÁ BOULDERINGOVÁ LIGA 2019 (24.03)
Bambini Contest (30.03)

Žebříček
Cesty:
49.Jeliga 10028
50.Nováček 10010
51.Paprsek 10004
Bouldry:
49.Baryl 8556
50.Košťál 8503
51.Eliáš 8500
Hory:
26.Šramota 1966
27.Harašta 1916
28.Kočvara 1894

Výsledky
SP v ledolezení Francie (07.02)
SP v ledolezení Itálie (01.02)
SP v ledolezení Švýcarsko (24.01)

Deníčky
4601 lezců
734101 cest
Nové přelezy:
Rajska 7C
Fart Joker 8A
Kompresor 7C+
Mr..kvas 7C+
Kurovrah 9+
Chilli 9
FOX Racing 7C
Study Brea 7C
Černobílá 8A
Na Pohodu 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jizerky podruhé

Aby nedošlo k dalším diskuzím od lezců, kteří neznají jméno Standa "vagón" Šilhán k přejišťování cest v Jizerkách tak sděluji, že po dohodě samozřejmě s vrcholovou komisí bude provedena výměna jistících prostředků.

Vzhledem k poskytnutí finanční pomoci KÚ je možné pokračovat v osazování slaňovacích kruhů na vrcholy, kde dřívě nic nebylo. Je to s ohledem na udělení vyjímky z pravidel CHKOJH na provozování horolezecké činnosti. Jedna s podmínek je zajistit sestupy z vrcholů mimo erozní svahy, kde se běžně scházelo. Dále je to z důvodu zajištění a dobírání na vrcholu hlavně v zimě. Zimní lezení získává stále větší oblibu a je to dobrý trénink do hor. Vše bylo schváleno na VK již v roce 2001. Na Údolní stěně na Nosu byly borháky osazeny výměnou za staré skoby prvovýstupců, na Větrné spáře na Kazatelnu bude osazen rovněž borhák mezi kruhy za skobu, která již stářím vypadla. Kdo má více morálu může tato jištění opomenout nebo použít frendy a pod.

Vzhledem k požadavkům na dojištění některých cest(dobrý horolezec je živý horolezec)bude ještě letos svolána VK, která se bude touto problematikou zabývat. Ona to taky není sranda si v jizerské žule zavrtat borhák natož slaňák. Ono tahat kovárnu v některých terénech.........Můžeme být rádi, že se najdou lezci, kteří místo lezení jsou pomoci s osazováním.

Takže někdy v Jizerkách na pěkně zajištěných cestách.

Marvan   [úpravy] 20:53 05.10.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 
Konečně se to už přejistí.....někde už šlo doopravdy o život.
Zapsal: Miki, 10:11:13 06.10.2002
 Pro Marvana
Marvane, co je to "pěkně zajištěná cesta"? Jako že borhák bude mít nějaký pěkný design? :-)) Nepiš tak obojetně. Poslední větu je možno si voložit dvěma způsoby:
1.stávající poškozené jištění se nahradí novým, kvalitním
2.cesty se dojistí, přidají se další borháky, které tam prvovýstupci neměli
Jsou to dva hodně rozdílné přístupy k věci.

Vůbec poslední odstavec tvého článku je takový divný. Předchozí odstavce jsou věcnou informací z dění ve Vrcholové komisi (VK). Ale v tom posledním mám pocit, že do toho asi mícháš osobní přání a názory. Nebo snad ne? Jako čtenář pak nevím jak vyznění posledního odstavce brát - je to názor Marvana? nebo celé VK?

Jo a na závěr bych rád podotknul, že existují i požadavky na nedojištění Jizerek (tzn.nepřidávat jištění, které neměli prvovýstupci), a taky si myslím, že správnější je "opatrný horolezec=dobrý horolezec=živý horolezec".
To jen tak, aby zazněly i myšlenky z opačného pólu širokého názorového spektra české horolezecké obce... :-))))

Zdravím, Tomáš z HO Sakal
Zapsal: Tomas, 11:26:12 06.10.2002
 Dlouhodobý problém
Potěšilo mne, že konečně vystoupili lidi odpovědní za dění posledních let v JH z ilegality. Já osobně jich část znám , ale poznal jsem je pouze náhodou, když jsem jim vracel překrásný zlatý řetěz původně umístěný na vrcholu Zvonu pro "pojištění" původního slaňáku.
Nevím, jak jiným lezcům, ale mě při mých návštěvách v JH horách připadá, že tam řádí záškodnická parta borháko/nýto vrtů morálky stěnových povalečů. Z pohledu na cesty na již zmíněném Nose, Stržové plotně, Žabím koni, Žábě, atd. se mi dělá smutno a nějak se mi už přestává chtít se do JH vracet, abych si je v paměti uchoval tak, jak vypadaly předtím, než sem vthla tato parta.(Je mi jasné , že se z jejich pohledu sem vracet nemusím!!)
Trochu jsem si oddechl, když jsem se dozvěděl , že to nejsou stěnoví povaleči, ale lidi pověření VK. Bohužel je ale pravdou, že výsledky Vaší práce , Marvane, jsou většinou podobné právě stylu již zmíněných povalečů než lidem, kteří mají k těm skalkám v JH vztah. A nebo je pravdou ten drb, že se jistá parta lidí snaží z JH udělat za každou cenu oblast sportovního lezení???
Promiň mi ta slova, ale dokáži pochopit, že se za starý nevyhovující kruh dá nový (ačkoli pro JH neschválený)borhák.Dokáži pochopit instalaci sl. kruhů z důvodu ochrany sestupových cest. Nedokáži však pochopit proč je na údolce na Nos každé jištění jiné, jednou borhák PETZL(pravděpodobně z firmy tebou zmíněného Šilhána) a podruhé borhák od f. Pestr. Když už tam muselo být něco dodáno, tak to jištění mohlo být alespoň jednotné, nemyslíš. Stejně tak nechápu, proč na SV hraně na tentýž Nos byl dodán borhák do plotny na výlezu, když tam původně vůbec nic nebylo a dá se to lehce odjistit jinak.
Dalším příkladem dodržování daných pravidel je Kolesův výtvor na Žabího koně, kde osadil tři Pestrácké borháky o délce 75 mm (změřeno později na stejném modelu; je však možné, že pro něj PESTR vyrobil speciální do JH. Pak se omlouvám!!)a ještě mi při tom osazování stačil odpovědět na mou otázku kolik cm by mělo být jištění v JH hluboko ve skále následující: " 100 až 150 mm podle kvality skály." Nemusím ti vykládat, jak kvalitní je skála na Žabím koni, že.
Řekni mi, kdo by měl nejvíce dodržovat pravidla než člověk, který posuzuje pro VK nově vzniklé cesty z hlediska klasifikace v JH.
Na závěr bych chtěl jen dodat, že určitě nemám dostatek informací na to , abych mohl soudit tyto aktivity a tudíž bych rád věděl (a věřím , že nejenom já) , co se to v JH děje a proč. A řeči o tom, že dobrý horolezec je živý horolezec sem netahej. Správně to pořekadlo je : " Je lepší být starý horolezec než slavný horolezec" a vůbec se netýká množství jistících prostředků , které zarubeš do skály, ale toho ,co si kdo troufne lézt za stávajícího stavu jištění a jeho vlastních lezeckých schopností. Zas někde v JH i na Vámi nejištěných cestách.
Zapsal: Doudleba, 12:20:46 06.10.2002
 Sportovni lezeni NE!!!
Prosim, prosim, netahejte sportovni lezeni do Jizerek! Nevim, co se tim pridavanim nytu sleduje. Jizerky povazuji za slusne zajistenou a zajistitelnou oblast, tak proc proboha pridavat dalsi jisteni? Tim, ze se do kazde cesty natlucou "nejty po metru" se z Jizerek Boux nestane - predevsim diky charakteru zdejsi zuly to sem sportovni lezce nikdy moc tahnout nebude. (Nastesti - alespon doufam). Provest vymenu shnilych a hlavne podezrelych kruhu - proc ne. Ono, radeji nechci vedet, jak hluboko jsou zavrtany nektere Prachtelovy kruhy (3-4cm?), s tim souhlasim. Ale se sadou frendu a sadou stoperu se na naproste vetsine cest v JH da dobre zajistit. Nerad bych sahnul k extremnimu reseni - vytloukani nove pridanych jisteni. Sram na skale uz zustane na vzdycky.
Zapsal: Otas, 16:53:00 06.10.2002
 Odpověď
Jasný že se nahradí stávající jištění novým, dojištění cest zatím schváleno nebylo. bohužel v oblasti Černého Potoka nefunguje správce P.Prachtel, takže na Nose každý nýt osadil někdo jiný aniž by se domluvili, což potom dopadlo jak dopadlo.
Jako výměnné jištění byly schváleny železné borháky bez úpravy které bohužel pověřený človíček zatím nedodal takže se osazují nýty které se sem vůbec nehodí.I když jsou lepeny neodpovídají délce uložení tj. min. 100 mm. Myslím že o řetězu na Zvonu jsme si to vyříkali, důležité je, že cepín je na svém místě.Osobně bude vítána aktivita každého, kdo by si chtěl vzít některou z oblastí jako správce, třeba oblast Nosu.
Potom můžeme některé problémy řešit a ne je vláčet a jenom o nich mluvit.
P.S. Nevím o cestě, která by byla zatím dodatečně dojištěna. Dobře zajištěnou cestou rozumím stabilně osazené jištění a ne např. jenom šrouby jako postupové jíštění které prvovýstupci nevyměnili-věčný problém. Jako všude ani vrcholová komise není jednotná a názory se různí.Kolesa ať si za sebe odpoví sám.Jsem proti dojiš´tování a vzhledem k tomu, že má VK toto řešit tak jsme chtěl rozpoutat živou diskuzi.
Marvan
Zapsal: Marvan, 17:17:57 06.10.2002
 Hrdinství
Zkuste si vylézt Cestu vánku na Červenkách. Tam Vám jsou hejblata k prdu. Tam by se kroužek šiknul, je to kapku lámavé ale krásná linie.
Zapsal: Mág, 18:10:34 06.10.2002
 RE: Odpoved
Myslim, ze kazdy kdo Vetrnou sparu lezl a jiz zminenou skobu videl, tak vi, ze ta by nevydrzela jakykoliv pad ani kdyz byla nova. Navic dnes jde dat ve stejnem miste jak tutuvy frend, tak vklinak. Takze nejake vymluvy na vetsi bezpecnost neberu, taky si myslim, ze borhak metr pod kruhem, to pekne smrdi porusenim pravidel. To same na nose, jiz zminovana vymenena druha skoba rozhodne nebyla osazena prvovystupci, stejne jako zadny z peti kruhu, ktere cesta dnes ma. Rovnez si myslim, ze 2 nyty a kruh na 4 metry je proti pravidlum, navic v mistech ktera jdou dnes nadherne zajistit. Myslim, ze tady vrcholova komise dost selhala. Kdyz to takhle bude pokracovat dal se slovy "Kdo má více morálu může tato jištění opomenout nebo použít frendy a pod. ",tak se dockame toho, ze nasim detem budeme rikat, " tehle pet borhaku necvakej, ty tam nebyly, pouzij jenom ten kruh..." Rovnes hodnota prelezu klesa, sice jsem je necvakal, ale kdybych mel problem, tak tu jsou... Je-li potreba spravce, rad se toho ujmu, bohuzel momentane se nachazim ve V.B., takze bude-li treba spravce i za rok jsem k dispozici.
Zapsal: Mysak, 21:09:12 06.10.2002
 kdo se bojí
Já taky, kdo si nechce rozbít hubu může přijít k nám na stěnu do Hejnic, teď už nebude super počasí tak se stěnka pod střechou zíde.Bude otevřena i v zimě.Čabalo.
P.S. kdo nic nedělá nic nezkazí!
Zapsal: Marvan, 21:12:52 06.10.2002
 Kdo má více morálu...
...Kdo má více morálu může tato jištění opomenout nebo použít frendy a pod...

Tomu teda moc nerozumím. Proč je tam ten nejt, když tam jde založit frend nebo vklíněnec?!?!
Když jedu do Jizerek, tak přibalím do báglu vklíněnce a není co řešit, na písek beru zase smyce. Je tam ten nejt teda pro ty co jezdí pouze se sadou expresek? Co na písku? Tam dostanou taky
borci vybrat, jestli založit smyčku nebo radši cvaknout nejt?
Zapsal: dlabik, 08:33:07 07.10.2002
 RE: Hrdinství ??
Na Cestě vánku jsem to jednou (před 20 lety) neustál, ale dá se to seběhnout..(i když závěr se mi vymknul, dvě smyce do protitahu doporučené coby tutovka selhaly..). Právě že se vydrolily krystálky. To je taky jediná cesta v Jizerkách, kde by se o dojištění dalo uvažovat, i když jen kvůli tomu materiálu. (Ale i malou plotnu v Zahradní původně Prcek vylezl bez kruhu, stejně jako spodek Melty..a pak sám navrhl dojištění).
Zapsal: Kaspiny, 14:25:39 07.10.2002
 RE: Hrdinství ??
Na Cestě vánku jsem to jednou (před 20 lety) neustál, ale dá se to seběhnout..(i když závěr se mi vymknul, dvě smyce do protitahu doporučené coby tutovka selhaly..). Právě že se vydrolily krystálky. To je taky jediná cesta v Jizerkách, kde by se o dojištění dalo uvažovat, i když jen kvůli tomu materiálu. (Ale i malou plotnu v Zahradní původně Prcek vylezl bez kruhu, stejně jako spodek Melty..a pak sám navrhl dojištění).
Zapsal: Kaspiny, 14:33:52 07.10.2002
 RE: Jizerky ...
Neda mi to a musim jeste jednou reagovat na uvodni prispevek. "Na Údolní stěně na Nosu byly borháky osazeny výměnou za staré skoby prvovýstupců..." Pokud je mi znamo, tak VK schvalila vymenu stare skoby, pak nechapu proc jsou dnes na Nose tri nove borhaky. Dale je prvni z nich umisten nad jiz zminenou skobou a ta se stale musi v klicovem kroku pouzit. Borhak je jiz za tezkym mistem. Druhy je osazen misto nepuvodni skoby, ktera se pouzivala k postupu v zime.
Dale, pokud si dobre pomatuji na rozhovor o teto ceste s jednim z autoru uverejneny v poslednim pruvodci na JH, tak v ceste po prvovystupu zustaly tri skoby a dreveny klin. Proto mi neni jasne jak se muze jednat o vymenu stareho jisteni a ne dojistovani, kdyz dnes jsou v ceste 5 kruhu, 2 borhaky a skoba. Navic si myslim, ze kdyby autori meli alespon jednu sadu vklinencu, tak po nich v ceste nezustalo nic.
Za to, ze jsou borhaky spatne umisteny rovnes muze VK, protoze jsou radi ze jim nejaky dobrovolnik jisteni osadi a uz je asi moc nezajima kam a jak.
Navic jsem ve vrcholovych knizkach nenasel zadny zapis o tom, kdo a kdy "vymenu" ( dojisteni ) provedl.
Myslim si, ze by Vk rozhodne mela volit citlivejsi pristup, v JH je spousta stareho zeleza, ktere je potreba vymenit, ale ani na Nose ani na Kazatelne to rozhodne neni.
Zapsal: Mysak, 20:49:11 07.10.2002
 Re:Myšák
Pozor panáčku,je nás pekná spousta,kteří se bojíme a rozhodne by jsme uvítali více přejištěných cest.Jsem rád ,že se konečne ledy pohnuly a VK zahájila úpravu Jizerek i pro normalní lidi,kteří postrádají zkušenosti se zakkládáním vlastního jištění.Podivejte se třeba na Srbsko parádní oblast pro každýho, ať už lezete trojky nebo devítky a hlavně bezpečná.
Tak to je asi tak vše.Jo a Myšáku až přijedes na Vánoce dom co kdybysme si šli zalízt třaba neco na Nos a na Kazatelnu...Jo, i s celou tvojí novou rodinou však ty víš...
Zapsal: Saloš, 21:18:48 07.10.2002
 RE;mysak
Mysaku doufam, ze svou nabidku dodrziz ono totiz kritizovat VK je velice lehky, ale potom kdyz jde o trochu prace ve spravny cas a na spravnem miste tak skutek utek. Co jineho pak VK zbyva( kdyz uz jses ve VB tak se kamosu zeptej co znamena "beggar isn't chooser")ono jsou to taky jenom lidi a radeji travi svuj volny cas lezenim nez vysvetlovanim. Jestli chces vic informaci ode mne napis ptacus@seznam.cz a muzem si dat scuka nekde na Peak District anebo na Portlandu skoro kazdej vikend jsem volnej.
Zapsal: Stepan, 09:56:15 08.10.2002
 Huráá ze Srbska
Čumím jako vyoraná myš, ještě nedávno tam Ginzelové naháněli lezce s vklíněncema a teď se v Jizerkách tlučou nýty a borháky. To už ty klasici se smyčkami vymřeli? V JH začínají padat lezecká tabu. Kdy vymřou i odpůrci bílého prachu a z JH se stane rozumná oblast jako každá jiná. Davy ze Srbska se už se těší na romantické pohledy na imisní lesy.
Zapsal: M. Vyoral, 10:51:23 08.10.2002
 dotazy
Proč se dává jištění o kterém se ví, že je špatné, nevyhovující? To je Kocourkov, ne? Nebo je fakt problém koupit borháky? To jsou osumdesátý léta, nebo co?
Pozor! Nejsem zastáncem dojišťování, naopak.
Ještě jsem zaslechl, že vlastně v JH se smí jistit jen smycema, že ani vklínidla a frendíky nejsou košér. Co je na tom pravdy? Co na to pravidla?
Zapsal: Maty, 13:27:25 08.10.2002
 re Maty - vklíněnce v JH
především je potřeba si uvědomit, že etika lezení v JH se vytvářela v době, kdy vklíněnce neexistovaly, existovaly skoby, jištění pomocí kruhů do vrtaných děr a smyčkami (uzly) jsem logicky přinesli místní průkopníci (většinou pískaři), proto se zdejší etika velmi podobá etice pískařské.
Začátek používání vklíněnců vedl k vytvoření několika názorových frakcí, ortodoxní klasici zastávali názor "zakázat, nepoužívat, nesportovní", liberálové tvrdili "používat, pokrok nezastavíme, skálu to neničí o moc víc než uzlíky", kompromisní názor (ještě uváděný v nepískovcových skalách, Olympia) zněl "nepoužívat v klasických cestách, dovoleno tam, kde použil prvovýstupce".
Tím že nejortodoxnější klasici vymřeli (M. Machovič, mimochodem v novém průvodci má velmi hezký a moudrý nekrolog) se používání vklíněnců mlčky zlegalizovalo nebo snad ani nezlegalizovalo a stalo se obecným nikoho nepohoršujícím všeobecně rozšířeným zvykem. (Nutno zdůraznit, že ochránci přírody nikdy žádný požadavek na zákaz vklíněnců nevznesli a motivací zákazu byl spíš silně vyvinutý cit klasiků pro fair play).
Zapsal: Lukas B., 14:11:15 08.10.2002
 Jizerky
Nejsem žadnej drtič jizerskejch prásků, ale už jsem tam něco vylez a vždycky jsem z toho měl super pocit, takovej ten spravnej co má po lezení bejt, takovej jsem po lezení v Srbsku teda rozhodně nikdy neměl. Čím to bude? Skoro bych řek (když neberu v potaz takový ty detaily jako parádní příroda, odlehlost většiny skal atd.), že by to mohlo bejt i skromností jištění, které v Jizerkách (oproti Srbsku) je a tak to má bejt a kdo to chce měnit a vylepšovat, tak je vůl. Nechte to jak to bylo, fakt je to tak lepší, stejně tam nikdy moc lidí jezdit nebude - doufam. MORÁL K JIZERKÁM PATŘÍ.
Zapsal: Ondřej Bubak, 23:11:37 09.10.2002
 Dotaz
Právě sem se vrátil z Jizerek a vzhledem k tomu, že se zde vyjadřujou samí fundovaní znalci této oblasti, tak bych se chtěl dovědět nějaký informace o nový routě, která se nachází po pravý straně pod cestou k Nosu, hned u vodbočky ke Kazatelně.Taková stěnka přes Pestráckej bh a je to fakt pěkný.Aspoň se třeba konečně dovim nějaký konstruktivní poznatky z JH.Jinak sme tam dneska udělali čtyři nový cesty, všechny s čokama a frendama, ale až budu mít čas,tak tam dodám ňáký jištění.Doufám.:-)
Zapsal: šatavis, 20:02:12 12.10.2002
 Aha
No vona ta cesta neni v průvodci a předtim sem si ji nevšim,protože jsme vždycky funěli někam jinam a ani sme se nerozhlídli.Na tom Mufloňáku jsme dělali cesty loni a ten projekt je mladýho Šlechty.No a do tý databáze to snad někdy napíšu:)
Zapsal: šatavis, 23:56:24 13.10.2002
 Saloš 07.10.2002 21:18:48
Tak se nám sem opět plíživě dostává debata na téma dojišťovat nebo ne. NEDOJIŠŤOVAT!

Ale především chci zareagovat na "Saloš 07.10.2002 21:18:48" a jeho větu "..úpravu Jizerek i pro normalní lidi,kteří postrádají zkušenosti se zakládáním vlastního jištění".

Aby si on i jiní uvědomil, jakou napsal blbost, pokusím se napsat několik stejně absurdních prohlášení z jiných sportů či odvětví, které používají stejnou logiku, nebo spíš nelogiku:

"...konečně řeka, kterou mohu sjíždět, i když neumím plavat..."

"...konečně sjezdovka, kterou mohu sjet, přestože neumím zastavit..."

"...konečně spoluhráč se kterým si zahraju tenis, přestože neumím hrát backhandem..."

"...konečně město, kde mohu jezdit autem, přestože neumím odbočovat doleva..."

"...skvělá posilovna! Mají tam plastové činky a já uzvednu i tu nejtěžší..."

Martin Mellan
Zapsal: , 08:56:05 14.10.2002
 RE: Lukas B
Díky za odpověď, tak nějak jsem si to myslel. Alespoň ty frendíky nemusim schovávat pod košilí:)
A pro Šatavise. Proč do cesty kterou jste udělali odspodu chceš dodávat jištění? Jestli jsem to pochopil, tak šla odjistit. Nezjednodušuj nám to tolik.
Zapsal: Maty, 14:06:11 15.10.2002
 Re:Martin Mellan
Všechno bych to přejistil!Tady je zbežný seznam cest, jen co se mi nabije aku okamžitě vyrážím.
Věž Grálu:Podzimní paráda mezi prvním a druhym kruhem by to něco chtělo.
Severovýchodní hrana nad prvním a posledním kruhem přidám tak dva zlatý nejtky.
Strážce grálu:Jižní spára aspoň dva nejty.
atd...Jo Kauschova vež taky,to je uplně jasny do Frýdlantský cesty dam jednoho nejtíka.

Tímto se z oblasti Tišina a Francouzské kameny konečně stane oblast pro lidi....Přijďte pobejt....Do Dělnáku....Saloš
Zapsal: Saloš, 14:32:59 15.10.2002
 Re:Maty
No,odjistit šla,ale nešlo do toho spadnout:)...když já se k tomu dodání stejně asi hned tak nedostanu...
Zapsal: šatavis, 18:26:52 15.10.2002
 Skvěle
To bude paráda, jeden zatluče, druhý vytluče, jeden zatluče, druhý vytluče... Chudák skála, doufám, kdybych tam náhodou jel lézt, že trefím tu dobu mezi akcí a reakcí lidí, co se nedokážou domluvit.
Zapsal: L. Pokorný, 11:54:44 16.10.2002
 Re:Petr Dostál
Zas tak špatný to snad s tou moji češtinou milý Petře Dostále není.Nevim jestli mám ja tak blbej smysl pro humor nebo ty jsi to nepochopil.Budu jedině rad ,když se další přijišťovaní v Jizerkách dít nebude.Chtěl jsem to jenom trošičku provětrat a vida podařilo se.Tak uz se na mě nezlob.Ale pozor panáčku.Přidání slaňáku na věž není,pokud splňuje daná pravidla nic špatnýho.Nevim jestli jsi nekdy nějakej slaňák vyměňoval,nebo osazoval novej.Ale není to práce na půl hodinky tak si to prosim tě uvědom.A nedělěj ze sebe píču...
Zapsal: Saloš, 20:01:11 16.10.2002
 Ale chlapci, no to snad není třeba!!
Myslím si , že bychom měli skončit s těmito debatami. Asi se většina z nás schodne, že zkrátka JH nechceme dojišťovat a stejně tak ani se tam nechceme zabít. Pojďme ten styl dělání cest nechat tak jak dosud. Tzn. od spoda a logicky , s vědomím toho, že nechceme , aby po nás zbyla linie jako někde na vápně. Nevím, jak vy, ale mě vylezená cesta ,kde si musím vymyslet jištění sám, než abych jen cvakal nýty , udělá mnohem větší radost . I když to je jen třeba za 5.
Tak sakra pojďme tento trend tady zachovat a snažit se nepoužívat ty děsné zlaté obludy bez rozmyslu. Vždyť si ty JH, kur.., kur..me sami sobě. Připravíme se o ten pocit , pro který vlastně lezeme.
Pokud se nedomluvíme a to už jsem jednou řekl, tak musím souhlasit s Pítrsem D.a půjdu s ním na křížovou výpravu.
Doudleba
Zapsal: Doudleba, 20:12:31 17.10.2002
 Salosuv smysl pro humor
Ja se priznam dobrovolne a bez muceni, ze jsem Salosovi ten komentar z 07.10.2002 21:18:48 zblajznul i s navijakem. Myslel jsem si neco o kretenech... Bohuzel faktem zustava, ze je spousta lidi, ktery takhle uvazujou. No ale snad jich bude ubyvat.
Zapsal: ALF, 08:27:48 18.10.2002
 Jizerky
Lezu v Jizerkách už více jak dvacet let.Přesto jsem rád,že stále existují cesty,na které nemám a nebudu mít.Nemyslím lezecky,ale morál.Hlavně nic nedojišťovat!! Už tak máme proti prvovýstupcům výhodu ve frendech ,čokách ,lezačkách a dalších vymoženostech o kterých se jim ani nesnilo.Pod některé cesty jsem se vracel mockrát ,než jsem našel odvahu se do nich pustit.I to patří k lezení,počkat až na cestu budu mít morál,sílu,zkušenosti- prostě dobrej den.
Čau Pavel
Zapsal: Pavel K., 14:40:51 02.11.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Padání 2019
 Databáze cest:
Všechny cesty (133166)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fart Joker Low 8A Rudawy
Fart Joker 7B Rudawy
Rajska 7C Rudawy
Mount Blunt 7B Rudawy
Nebe Peklo VIIIc Labák - Pravý Břeh
Nově komentované:
Doutnák Direkt 7+/8- Lomy Nad Velkou
Znělcové Lepičky 7 Ortel
Kultovní Kout 4 Černá Studnice
Matamaros 7c Mišja Peč
Il Panettiere 6c+ Nago

 Nově v diskusi:
Re: Prosím o radu. | Re: Prosím o radu. | Re: Prosím o radu. | Re: finger chisel | Svrtovy pohar | Slaňováni na HMS | Re: Prosím o radu. | Re: Prosím o radu. | Re: Prosím o radu. | Re: Prosím o radu. |

 Nové komentáře:
Re: Poučení pro NP ČŠ | Re: opravdu první 9a? | Re: nová vyhláška je na nic | Re: Poučení pro NP ČŠ | opravdu první 9a? | Re: jisteni? | Poučení pro NP ČŠ | Jistění | Re: jisteni? | Re: jisteni? |

 Kde to vře:
Video: Jak se Adam Ondra potýká se slávou (205)
Ve středu na stěně (18)
Schvalování návrhu návštěvního řádu pro Tatry pozastaveno (11)
Jacopo Larcher vylezl asi nejtěžší trad cestu na světě (9)
Road to Tokyo # 5 (6)
Závody českého a slovenského poháru v boulderingu v Žilině (6)
Report z AIX Ádr Boulder Session vol.6 (6)
Taková Normálka aneb Proč náčelníci občas kroutí hlavami (4)
Český pohár v lezení na obtížnost v Praze (3)
Aj my sme Tatry ! (3)

 Nově v inzerci:
Dětský úvazek | Lezečky La Sportiva Miura vel. 44 | Hanwag Alaska Lady GTX | OSP Slovinsko | Ocun Hero QC | Damsky perak (koupim) | Silvretta 400, 404 | Scarpa Matrix | CCCP šrouby | SmarTube a pár dalších drobností |

 Anketa:
Se kterou lezeckou legendou byste nejraději zašli na pivo?
 Alex Honold 
 261 
 Adam Ondra 
 261 
 Chris Sharma 
 281 
 Lynn Hill 
 317 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.