LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Sport climbing in Arco - nový průvodce na skalky v Arcu
The Push: příběh Tommyho Caldwella
Mastermind: nová kniha o mentálním tréninku pro lezce

Závody
3. Makak bouldrový kolotoč + oslava otevření Makak-Lezecké arény (15.12)
Silvestrovské Hejnice (29.12)
ČP ve skialpinismu (13.01)

Žebříček
Cesty:
18.Herman 10406
19.Lachman 10398
20.Novák 10287
Bouldry:
18.Lavička 9600
19.Novák 9550
20.Pail 9550
Hory:
17.Neuwirth 2393
18.Štefan 2260
19.Groš 2238

Výsledky
SP Kranj (11.11)
MČR lezení na obtížnost 2017 Praha (28.10)
SP Xiamen (14.10)

Deníčky
4380 lezců
662914 cest
Nové přelezy:
Miguel’s 7b+
Poseidon 7b
Escamas De 7c
Poker Face 7b+
Daniboy 8a
Rève 8b
Baselard 8A
100%-ní Na 7C
Mňam, Mňam 8A
Cecky Samo 8A

Stěny
HARLEM - Ústí nad Labem
Alpin Třebíč - Třebíč
Sportareál Klíny vnitřní stěna - Klíny 210

Prodejny
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

EYC - Kranj (SLO)

finále poháru mládeže

smallO víkendu se uskutečnily dva důležité závody, jedním z nich bylo poslední letošní kolo Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost. Účastnilo se i 11 lezců z ČR. Andrea Pavlincová 7.

Poslední letošní závod v obtížnosti proběhl 26. - 27. 11. 2011 ve slovinském Kranji - sportovní hala Zlato Polje, kde se závody světového formátu konají pravidelně od roku 1996 a před týdnem zde byl také světový pohár. Vzhledem k tomu, že se současně konal také SP v Barceloně, nebyl z Kranje přímý přenos.


Finále


Postoupilo 10 závodníků, mimo skupinu A, kde měla Tereza o jednu soupeřku víc. Při stejných výsledcích se započítávaly výsledky z kvalifikace.

Pořadí národů (25)
1. Slovenia (SLO) 398
2. Austria (AUT) 375
3. France (FRA) 320
9. Czech Republic (CZE) 164

Junioři
1. Urban Primozic, 92 (SLO) 36+
2. Edward Hamer, 92 (GBR) 35+
3. Franz Krakenberger, 93 (SUI) 35
10

1. Dinara Fakhritdinova, 92 (RUS) 36-
2. Matilda Söderlund, 92 (SWE) 33+
3. Katherine Choong, 92 (SUI) 32-
10

Skupina A

1. Loïc Timmermans, 95 (BEL) 37-
2. Thomas Joannes, 94 (FRA) 36-
3. Andrey Shagin, 95 (RUS) 35
10. Petr Čermák, 95 (CZE)
10

1. Magdalena Röck, 94 (AUT) 35-
2. Laura Michelard, 94 (FRA) 31+
3. Jera LENARDIC, 95 (SLO) 29-
10. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 17
11

Skupina B
1. Bernhard Röck, 96 (AUT) 39
2. Tim Unuk, 96 (SLO) 35.5
3. Sergey Bydtaev, 97 (RUS) 35.5
10

1. Anak Verhoeven, 96 (BEL) 30-
2. Jessica Pilz, 96 (AUT) 29-
3. Hannah Baehr, 96 (GER) 29-
7. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 25-
10

Kvalifikace



Junioři

1. Urban Primozic, 92 (SLO) Top, 33-
2. Marcello Bombardi, 93 (ITA) Top, 32-
3. Edward Hamer, 92 (GBR) 40, 33-
21. Tomáš Binter, 92 (CZE) 23, 20+
23. Stanislav Pekárek, 92 (CZE) 24-, 19-
24. Dominik Uher, 92 (CZE) 26-, 18
28

1. Dinara Fakhritdinova, 92 (RUS) Top, Top
2. Maria Davies Sandbu, 92 (NOR) 37-, Top
3. Katherine Choong, 92 (SUI) Top, 42+
3. Matilda Söderlund, 92 (SWE) Top, 42+
17. Michaela Zbořilová, 93 (CZE) 18, 14-
19

Skupina A
1. Joannes Thomas, 94 (FRA) 40-, Top
1. Gregor Vezonik, 95 (SLO) 41, 31
3. Christoph Hanke, 94 (GER) Top, 29
7.-8. Petr Čermák, 95 (CZE) 38+, 23-
36

1. Magdalena Röck, 94 (AUT) Top, Top
2. Laura Michelard, 94 (FRA) Top, 37+
3. Karoline Sinnhuber, 95 (AUT) Top, 35-
7. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 25-, 36
20.-21. Eva Křížová, 94 (CZE) 25-, 21-
30

Skupina B
1. Bernhard Röck, 96 (AUT) Top, Top
2. Tim Unuk, 96 (SLO) Top, 40+
3. Jakob Heber Norum, 96 (NOR) 37-, Top
13.-14. Zdeněk Ustohal, 96 (CZE) 29, 40-
31. Marek Škorpil, 96 (CZE) 21, 24-
37

1. Jessica Pilz, 96 (AUT) Top, 37-
2. Anak Verhoeven, 96 (BEL) Top, 36
3. Julia Chanourdie, 96 (FRA) 38-, 37-
4. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) Top, 35
18. Jana Vincourková, 97 (CZE) 28-, 25-
34


Na startovní listině jsou také čeští lezci:


Junioři - Tomáš Binter, Dominik Uher, Stanislav Pekárek, Michaela Zbořilová;
Ve skupině A - Petr Čermák, Eva Křížová, Tereza Svobodová;
Ve skupině B - Marek Škorpil, Zdeněk Ustohal, Andrea Pavlincová, Jana Vincourková.

Česká reprezentace - mládež

MS juniorů Imst 2011

foto by © Mirek Čermák


Slovinská domácí reprezentace:


Junioři - Sergej Epih, Urban Primozic, Izidor Zupan, Jakob Šparovec, Tina Sustersic, Karin Tomazic, Katarina Fon, Ajda Rojc, Polona Dobrovoljc;
Ve skupině A - Klemen Dretnik, Jure Gvozdanovic, Gregor Vezonik, Gasper Pintar, Rok Lukavečki, Nejc Erklavec, Katja Kadic, Ziva Ledinek, Katarina Bogataj, Anja Serbinek, Ajda Remškar, Jera Lenardic;
Ve skupině B - Tim Unuk, Anze Peharc, Domen Kolenko, Milan Preskar, Urh Tomažič, Martin Bergant, Julija Kruder, Maša Pučko, Rebeka Kamin, Veronika Meke, Karin Erjavec, Tjasa Kalan.

Program závodů:


sobota 26.11.2011
8:45 předlezení cest - všechny kategorie
9:00 kvalifiakce - 1. cesty
15:45 předlezení cest - všechny kategorie
16:00 kvalifiakce - 2. cesty

neděle 27.11.2011
9:10 prohlídka cest - skupina A, junioři
9:20 prohlídka cest - skupina B
9:30 finále - skupina B
10:30 finále - skupina A, junioři
13:00 superfinále (dle potřeby)
13:30 vyhlášení vítězů




Profily závodníků



Tomáš Binter

Tomáš Binter (1992)
České Budějovice
archiv © Rockstars.cz
Profil na IFSC / Profil na Lezci / Profil na Rockstars.cz
Účast na EYS od roku 2008, na SP od roku 2010
12. místo (juniors) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011
38. místo (juniors) na World Youth Championship - Edinburgh (GBR) 2010
45. na SP - Puurs (BEL) 2011


Petr Čermák

Petr Čermák (1995)
Česká ves
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC / Profil na Lezci
Účast na EYC 2009-2011, SP od roku 2011
10. místo (youth A) na European Youth Cup - Pau (FRA) 2011
29. místo (youth B) na World Youth Championship - Edinburgh (GBR) 2010


Eva Křížová

Eva Křížová (1994)
Brno
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC
Účast na EYC 2010-2011
14. místo (youth A) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011


Andrea Pavlincová

Andrea Pavlincová (1996)
Brno
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC
Účast na EYC 2010-2011
3. místo (youth B) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011
3. místo (youth B) na World Youth Championship - Edinburgh (GBR) - 2010


Stanislav Pekárek

Stanislav Pekárek (1992)
Vizovice
archiv © Rockstars.cz
Profil na IFSC / Profil na Lezci / Profil na Rockstars.cz
Účast na EYS od roku 2008, na SP od roku 2011
13. místo (juniors) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2010 a 2011
29. místo (youth A) na World Youth Championships - Valence (FRA) 2009
48. místo na SP - Kranj (SLO) 2011


Tereza Svobodová

Tereza Svobodová (1995)
Praha
archiv © Marie Dichtlová
Profil na IFSC / Profil na Lezci
Účast na EYS 2009-2011, na SP od roku 2011
3. místo (youth B) na European Youth Series - Veliko Tarnovo (BUL) 2010
6. místo (youth A) na World Youth Championship - Imst (AUT) 2011
26. místo na MS - Arco (ITA) 2011
26. místo na SS - Kranj (SLO) 2011


Marek Škorpil (1996)
Letohrad
Profil na IFSC
Účast na EYC od roku 2011
zatím jen
57. místo (youth B) na European Youth Cup - Imst (AUT) 2011


Dominik Uher

Dominik Uher (1992)
Rychvald
archiv © Dominik Uher
Profil na IFSC
Účast na EYS od roku 2008, na SP od roku 2011
22. místo (youth A) na European Youth Series - Edinburgh (GBR) 2009


Zdeněk Ustohal

Zdeněk Ustohal (1996)
Brno
foto by © Vojtěch Vrzba
Profil na IFSC/ Profil na Lezci / Profil na Rockstars.cz
Účast na EYC 2010-2011
2. místo (youth B) na European Youth Cup - Pau (FRA) 2011


Jana Vincourková

Jana Vincourková (1997)
Vyškov
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC/ Profil na Lezci
Účast na EYC 2011
14. místo (youth B) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011


Michaela Zbořilová

Michaela Zbořilová (1993)
Vyškov
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC
Účast na EYC 2009-2011
11. místo (juniors) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011




Jak vypadá po čtyřech závodech celkové pořadí poháru?



Junioři



1. Max Rudigier, 93 (AUT) 355
2. Stefano Ghisolfi, 93 (ITA) 285
3. Jure Raztresen, 93 (SLO) 200
16. Tomáš Binter, 92 (CZE) 61
21. Stanislav Pekárek, 92 (CZE) 41
28. Jan Jeliga, 93 (CZE) 29
ze 41 bodovaných

1. Katherine Choong, 92 (SUI) 260
2. Hélene Janicot, 93 (FRA) 240
3. Cindy Sararak, 92 (FRA) 238
13. Michaela Zbořilová, 93 (CZE) 74
z 38 bodovaných

Kategorie A


1. Loic Timmermans, 95 (BEL) 303
2. Thomas Joannes, 94 (FRA) 271
3. Domen Skofic, 94 (SLO) 255
8. Petr Čermák, 95 (CZE) 114
z 61 bodovaných

1. Magdalena Röck, 94 (AUT) 400
2. Laura Michelard, 94 (FRA) 241
3. Tina Johnsen Hafsaas, 94 (NOR) 207
9. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 127
20. Eva Křížová, 94 (CZE) 42
ze 46 bodovaných

Kategorie B


1. Bernhard Röck, 96 (AUT) 380
2. Ruben Firnenburg, 97 (GER) 222
3. Martin Bergant, 96 (SLO) 180
8. Zdeněk Ustohal, 96 (CZE) 146 - jedno 2. místo
33. Jan Kříž, 96 (CZE) 18
50.-51. Radovan Šifra, 96 (CZE) 5
z 57 bodovaných

1. Anak Verhoeven, 96 (BEL) 400
2. Jessica Pilz, 96 (AUT) 265
3. Salomé Romain, 96 (FRA) 210
6. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 176 - jedno 3. místo
23. Jana Vincourková, 97 (CZE) 41
38.-40. Veronika Scheuerová, 97 (CZE) 11
z 59 bodovaných


Zdroje:
www.ifsc-climbing.org
Článek na PZS.si





Marťan   [úpravy] 08:00 25.11.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 junioři21:14:36 26.11.2011
Gratuluji a zítra budu držet palce!
 martanodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

Fasádní Servis
Fasádní Servis® hledá spolupracovníky do týmu pro Čechy a Moravu.


 Foto dne:
Sardínie
?
 Databáze cest:
Všechny cesty (123816)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Miguel’s 7b+ Tijuana
Chuteur Fou 7b+ Tijuana
Postal Service 7a Tijuana
High And Wild Direct 6c+ Tijuana
Escamas De Dragon 7c Alaro
Nově komentované:
Silní Na Těle, Slabí Na Duchu 7+ Stržový Vrch A Kopřivník
100%-ní Nakrytí 7C Viklany
Silní Na Těle, Slabí Na Duchu 7+ Stržový Vrch A Kopřivník
100%-ní Nakrytí 7C Viklany
100%-ní Nakrytí 7C Viklany

 Nově v diskusi:
Re: Pojištění na rok 2018 | Re: Stan - Decathlon | Re: nebraní lana do zubů při cvakání | Re: Stan - Decathlon | Re: Stan - Decathlon | Re: nebraní lana do zubů při cvakání | Expresky EL Chorro | Re: nebraní lana do zubů při cvakání | Re: nebraní lana do zubů při cvakání | Re: nebraní lana do zubů při cvakání |

 Nové komentáře:
Sro | Re: Ice-climbing? Dytooling? | Re: Dva svazy | Re: Dva svazy | Ice-climbing? Dytooling? | Re: Dva svazy | Re: jeste jednu zelenou | Re: Dva svazy | Re: jeste jednu zelenou | Re: Čsl is dead |

 Kde to vře:
Film: jak se leze D16, nejtěžší drytool na světě (74)
Je možné změnit ČHS? (45)
Závody v boulderingu ve Velkém Meziříčí (37)
Reálná práce Českého sportovního lezení a výzva k diskuzím (28)
Předseda ČHS Jan Bloudek on-line rozhovor (25)
ČSL představuje podrobně vize osamostatnění sportovního lezení (18)
Pravdivý příběh (14)
Lidovky: Messner se opřel do Ondry a spol. (14)
Mistrovství Slovenska v lezení na obtížnost vyhrál Kuba Konečný (11)
Pod lavinou v Tatrách zahynul skialpinista (6)

 Nově v inzerci:
Suunto Ambit3 Run HR v zaruce | Dálniční známka Rakousko | Spacák Pinguin Mistral | Spacák Prima Summer | SCOTT COSMOS 3 vel. 28,5 | Dámské celokožené trekovky Scarpa Hekla | Koupím skialpy | LaSportiva | Telemarkové vázání Voile | lezecký výjazd |

 Anketa:
Umíte slanit z nýtu?
 Ano, bez zanechání materiálu. 
 122 
 Ano, se zanecháním mailonky. 
 54 
 Ano, se zanecháním smyčky. 
 56 
 Ano, se zanecháním karabiny. 
 18 
 Ne.  
 52 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.