LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hoď lano. ...ne celý!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
BoulderZávody (15.06)
BoulderDěti (16.06)
SP v boulderingu Villars, SUI (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13434
2.Konečný 13050
3.Vopat 11866
Bouldry:
1.Stráník 11575
2.Jungling 11050
3.Stráník 10925
Hory:
1.Novák 6885
2.Skopec 6347
3.Zaoral 6003

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4691 lezců
761038 cest
Nové přelezy:
Immanenz 8B
Gin Fizz 7b+
Tamersrock 7b
Holyfield 10-/10
Snake Cave 7C
Level 42 10-/10
Holyfield 10-/10
Breaking B 7c
Virus 9/9+
Vole 7b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

EYC - Kranj (SLO)

finále poháru mládeže

smallO víkendu se uskutečnily dva důležité závody, jedním z nich bylo poslední letošní kolo Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost. Účastnilo se i 11 lezců z ČR. Andrea Pavlincová 7.

Poslední letošní závod v obtížnosti proběhl 26. - 27. 11. 2011 ve slovinském Kranji - sportovní hala Zlato Polje, kde se závody světového formátu konají pravidelně od roku 1996 a před týdnem zde byl také světový pohár. Vzhledem k tomu, že se současně konal také SP v Barceloně, nebyl z Kranje přímý přenos.


Finále


Postoupilo 10 závodníků, mimo skupinu A, kde měla Tereza o jednu soupeřku víc. Při stejných výsledcích se započítávaly výsledky z kvalifikace.

Pořadí národů (25)
1. Slovenia (SLO) 398
2. Austria (AUT) 375
3. France (FRA) 320
9. Czech Republic (CZE) 164

Junioři
1. Urban Primozic, 92 (SLO) 36+
2. Edward Hamer, 92 (GBR) 35+
3. Franz Krakenberger, 93 (SUI) 35
10

1. Dinara Fakhritdinova, 92 (RUS) 36-
2. Matilda Söderlund, 92 (SWE) 33+
3. Katherine Choong, 92 (SUI) 32-
10

Skupina A

1. Loïc Timmermans, 95 (BEL) 37-
2. Thomas Joannes, 94 (FRA) 36-
3. Andrey Shagin, 95 (RUS) 35
10. Petr Čermák, 95 (CZE)
10

1. Magdalena Röck, 94 (AUT) 35-
2. Laura Michelard, 94 (FRA) 31+
3. Jera LENARDIC, 95 (SLO) 29-
10. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 17
11

Skupina B
1. Bernhard Röck, 96 (AUT) 39
2. Tim Unuk, 96 (SLO) 35.5
3. Sergey Bydtaev, 97 (RUS) 35.5
10

1. Anak Verhoeven, 96 (BEL) 30-
2. Jessica Pilz, 96 (AUT) 29-
3. Hannah Baehr, 96 (GER) 29-
7. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 25-
10

Kvalifikace



Junioři

1. Urban Primozic, 92 (SLO) Top, 33-
2. Marcello Bombardi, 93 (ITA) Top, 32-
3. Edward Hamer, 92 (GBR) 40, 33-
21. Tomáš Binter, 92 (CZE) 23, 20+
23. Stanislav Pekárek, 92 (CZE) 24-, 19-
24. Dominik Uher, 92 (CZE) 26-, 18
28

1. Dinara Fakhritdinova, 92 (RUS) Top, Top
2. Maria Davies Sandbu, 92 (NOR) 37-, Top
3. Katherine Choong, 92 (SUI) Top, 42+
3. Matilda Söderlund, 92 (SWE) Top, 42+
17. Michaela Zbořilová, 93 (CZE) 18, 14-
19

Skupina A
1. Joannes Thomas, 94 (FRA) 40-, Top
1. Gregor Vezonik, 95 (SLO) 41, 31
3. Christoph Hanke, 94 (GER) Top, 29
7.-8. Petr Čermák, 95 (CZE) 38+, 23-
36

1. Magdalena Röck, 94 (AUT) Top, Top
2. Laura Michelard, 94 (FRA) Top, 37+
3. Karoline Sinnhuber, 95 (AUT) Top, 35-
7. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 25-, 36
20.-21. Eva Křížová, 94 (CZE) 25-, 21-
30

Skupina B
1. Bernhard Röck, 96 (AUT) Top, Top
2. Tim Unuk, 96 (SLO) Top, 40+
3. Jakob Heber Norum, 96 (NOR) 37-, Top
13.-14. Zdeněk Ustohal, 96 (CZE) 29, 40-
31. Marek Škorpil, 96 (CZE) 21, 24-
37

1. Jessica Pilz, 96 (AUT) Top, 37-
2. Anak Verhoeven, 96 (BEL) Top, 36
3. Julia Chanourdie, 96 (FRA) 38-, 37-
4. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) Top, 35
18. Jana Vincourková, 97 (CZE) 28-, 25-
34


Na startovní listině jsou také čeští lezci:


Junioři - Tomáš Binter, Dominik Uher, Stanislav Pekárek, Michaela Zbořilová;
Ve skupině A - Petr Čermák, Eva Křížová, Tereza Svobodová;
Ve skupině B - Marek Škorpil, Zdeněk Ustohal, Andrea Pavlincová, Jana Vincourková.

Česká reprezentace - mládež

MS juniorů Imst 2011

foto by © Mirek Čermák


Slovinská domácí reprezentace:


Junioři - Sergej Epih, Urban Primozic, Izidor Zupan, Jakob Šparovec, Tina Sustersic, Karin Tomazic, Katarina Fon, Ajda Rojc, Polona Dobrovoljc;
Ve skupině A - Klemen Dretnik, Jure Gvozdanovic, Gregor Vezonik, Gasper Pintar, Rok Lukavečki, Nejc Erklavec, Katja Kadic, Ziva Ledinek, Katarina Bogataj, Anja Serbinek, Ajda Remškar, Jera Lenardic;
Ve skupině B - Tim Unuk, Anze Peharc, Domen Kolenko, Milan Preskar, Urh Tomažič, Martin Bergant, Julija Kruder, Maša Pučko, Rebeka Kamin, Veronika Meke, Karin Erjavec, Tjasa Kalan.

Program závodů:


sobota 26.11.2011
8:45 předlezení cest - všechny kategorie
9:00 kvalifiakce - 1. cesty
15:45 předlezení cest - všechny kategorie
16:00 kvalifiakce - 2. cesty

neděle 27.11.2011
9:10 prohlídka cest - skupina A, junioři
9:20 prohlídka cest - skupina B
9:30 finále - skupina B
10:30 finále - skupina A, junioři
13:00 superfinále (dle potřeby)
13:30 vyhlášení vítězů




Profily závodníků



Tomáš Binter

Tomáš Binter (1992)
České Budějovice
archiv © Rockstars.cz
Profil na IFSC / Profil na Lezci / Profil na Rockstars.cz
Účast na EYS od roku 2008, na SP od roku 2010
12. místo (juniors) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011
38. místo (juniors) na World Youth Championship - Edinburgh (GBR) 2010
45. na SP - Puurs (BEL) 2011


Petr Čermák

Petr Čermák (1995)
Česká ves
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC / Profil na Lezci
Účast na EYC 2009-2011, SP od roku 2011
10. místo (youth A) na European Youth Cup - Pau (FRA) 2011
29. místo (youth B) na World Youth Championship - Edinburgh (GBR) 2010


Eva Křížová

Eva Křížová (1994)
Brno
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC
Účast na EYC 2010-2011
14. místo (youth A) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011


Andrea Pavlincová

Andrea Pavlincová (1996)
Brno
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC
Účast na EYC 2010-2011
3. místo (youth B) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011
3. místo (youth B) na World Youth Championship - Edinburgh (GBR) - 2010


Stanislav Pekárek

Stanislav Pekárek (1992)
Vizovice
archiv © Rockstars.cz
Profil na IFSC / Profil na Lezci / Profil na Rockstars.cz
Účast na EYS od roku 2008, na SP od roku 2011
13. místo (juniors) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2010 a 2011
29. místo (youth A) na World Youth Championships - Valence (FRA) 2009
48. místo na SP - Kranj (SLO) 2011


Tereza Svobodová

Tereza Svobodová (1995)
Praha
archiv © Marie Dichtlová
Profil na IFSC / Profil na Lezci
Účast na EYS 2009-2011, na SP od roku 2011
3. místo (youth B) na European Youth Series - Veliko Tarnovo (BUL) 2010
6. místo (youth A) na World Youth Championship - Imst (AUT) 2011
26. místo na MS - Arco (ITA) 2011
26. místo na SS - Kranj (SLO) 2011


Marek Škorpil (1996)
Letohrad
Profil na IFSC
Účast na EYC od roku 2011
zatím jen
57. místo (youth B) na European Youth Cup - Imst (AUT) 2011


Dominik Uher

Dominik Uher (1992)
Rychvald
archiv © Dominik Uher
Profil na IFSC
Účast na EYS od roku 2008, na SP od roku 2011
22. místo (youth A) na European Youth Series - Edinburgh (GBR) 2009


Zdeněk Ustohal

Zdeněk Ustohal (1996)
Brno
foto by © Vojtěch Vrzba
Profil na IFSC/ Profil na Lezci / Profil na Rockstars.cz
Účast na EYC 2010-2011
2. místo (youth B) na European Youth Cup - Pau (FRA) 2011


Jana Vincourková

Jana Vincourková (1997)
Vyškov
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC/ Profil na Lezci
Účast na EYC 2011
14. místo (youth B) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011


Michaela Zbořilová

Michaela Zbořilová (1993)
Vyškov
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC
Účast na EYC 2009-2011
11. místo (juniors) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011




Jak vypadá po čtyřech závodech celkové pořadí poháru?



Junioři



1. Max Rudigier, 93 (AUT) 355
2. Stefano Ghisolfi, 93 (ITA) 285
3. Jure Raztresen, 93 (SLO) 200
16. Tomáš Binter, 92 (CZE) 61
21. Stanislav Pekárek, 92 (CZE) 41
28. Jan Jeliga, 93 (CZE) 29
ze 41 bodovaných

1. Katherine Choong, 92 (SUI) 260
2. Hélene Janicot, 93 (FRA) 240
3. Cindy Sararak, 92 (FRA) 238
13. Michaela Zbořilová, 93 (CZE) 74
z 38 bodovaných

Kategorie A


1. Loic Timmermans, 95 (BEL) 303
2. Thomas Joannes, 94 (FRA) 271
3. Domen Skofic, 94 (SLO) 255
8. Petr Čermák, 95 (CZE) 114
z 61 bodovaných

1. Magdalena Röck, 94 (AUT) 400
2. Laura Michelard, 94 (FRA) 241
3. Tina Johnsen Hafsaas, 94 (NOR) 207
9. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 127
20. Eva Křížová, 94 (CZE) 42
ze 46 bodovaných

Kategorie B


1. Bernhard Röck, 96 (AUT) 380
2. Ruben Firnenburg, 97 (GER) 222
3. Martin Bergant, 96 (SLO) 180
8. Zdeněk Ustohal, 96 (CZE) 146 - jedno 2. místo
33. Jan Kříž, 96 (CZE) 18
50.-51. Radovan Šifra, 96 (CZE) 5
z 57 bodovaných

1. Anak Verhoeven, 96 (BEL) 400
2. Jessica Pilz, 96 (AUT) 265
3. Salomé Romain, 96 (FRA) 210
6. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 176 - jedno 3. místo
23. Jana Vincourková, 97 (CZE) 41
38.-40. Veronika Scheuerová, 97 (CZE) 11
z 59 bodovaných


Zdroje:
www.ifsc-climbing.org
Článek na PZS.si





Marťan   [úpravy] 08:00 25.11.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 junioři21:14:36 26.11.2011
Gratuluji a zítra budu držet palce!
 martanodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Bayreuther Riss
Just in time, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (136401)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Whiplash 9+ Frankenjura
All You Can Eat 9-/9 Frankenjura
Smiley Face 7A Plex
Farfadet 7A Plex
Raptor 7B Plex
Nově komentované:
Rezonance 6+ Srbsko
Bacha Kámen 7 Nugget-tsil
Marder Bord 7A Zillertal
Starci Na Chmelu 6- Holštejn
King Kong 9- Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Pískovcová klasa | Re: Pískovcová klasa | Re: Lehke sportovne odjistene vicedelky/sportovky | Re: Lehke sportovne odjistene vicedelky/sportovky | Re: Pískovcová klasa | Re: Lehke sportovne odjistene vicedelky/sportovky | Re: Pískovcová klasa | Re: severka Ortleru | severka Ortleru | Re: Pískovcová klasa |

 Nové komentáře:
Re: Blesk kauza | Re: IFSC | Re: IFSC | Re: IFSC | Re: IFSC | Re: Martin a Adam | Re: IFSC | Re: | Re: IFSC | Re: report |

 Kde to vře:
SP Chamonix: Adam Ondra vyhrál obtížnost, Martin Stráník 6. (64)
Video: Stefano Ghisolfi leze Perfecto Mundo 9b+ (50)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 21 (26)
ČHS: Odvolání proti rozhodnutí Disciplinární komise (23)
Klára Kolouchová se na K2 chystá na vrcholový pokus (22)
Osm významných stěn zavřeno (19)
Psáno do písku (19)
Gabriela Vrablíková si zapisuje první české ženské 9a (19)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 22 (18)
Strahlhorn s lyžemi napodruhé (17)

 Nově v inzerci:
Singing rock 9,8 50m | ICEBREAKER Spector | Alpy 25.-28.7.2019 | Evolv Shakra | Statická a dynamická lana | Prodám různé druhy karabin | POSTROJ EXOFIT NEX 1113901 | Prodám kotvy a karabinu | ramení popruhy TreeAustria 3.2 | Millet Alpin |

 Anketa:
Kdo je zodpovědný za poškozená přístupová lana?
 ten kdo ho instaloval 
 22 
 správce oblasti 
 23 
 obec - město 
 15 
 nikdo - na vlastní nebezpečí 
 48 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.