LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nový boulder průvodce po Moravském krasu pokřtěn
Prachovské skály - vyšel nový lezecký průvodce
Sport climbing in Arco - nový průvodce na skalky v Arcu

Závody
ZRUŠENO - Mistrovství ČR bouldering (16.06)
EP mládeže Bruneck (16.06)
Akademické MS Bratislava (20.06)

Žebříček
Cesty:
36.Slezák 10062
37.Nosek 10050
38.Gospoš 10047
Bouldry:
36.Polčin 8875
37.Bureš 8850
38.Čermák 8850
Hory:
12.Sika 3432
13.Domanský 3308
14.Brzobohatý 2889

Výsledky
SP Vail (08.06)
EP mládeže Delft (02.06)
ME mládeže Imst (25.05)

Deníčky
4479 lezců
692376 cest
Nové přelezy:
Awaryjna A 9+
Long Mothe 8a+
Princ A Ch 9
Kain Und A 9
Caveman 9+
Boomerang 9
Total Brut Xa
Anakonda 7C
Krieg Und 9-
Libero 9-

Stěny
Loděnice FTVS - Praha 7
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
A-ProSystem s.r.o. - Most

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

EYC - Kranj (SLO)

finále poháru mládeže

smallO víkendu se uskutečnily dva důležité závody, jedním z nich bylo poslední letošní kolo Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost. Účastnilo se i 11 lezců z ČR. Andrea Pavlincová 7.

Poslední letošní závod v obtížnosti proběhl 26. - 27. 11. 2011 ve slovinském Kranji - sportovní hala Zlato Polje, kde se závody světového formátu konají pravidelně od roku 1996 a před týdnem zde byl také světový pohár. Vzhledem k tomu, že se současně konal také SP v Barceloně, nebyl z Kranje přímý přenos.


Finále


Postoupilo 10 závodníků, mimo skupinu A, kde měla Tereza o jednu soupeřku víc. Při stejných výsledcích se započítávaly výsledky z kvalifikace.

Pořadí národů (25)
1. Slovenia (SLO) 398
2. Austria (AUT) 375
3. France (FRA) 320
9. Czech Republic (CZE) 164

Junioři
1. Urban Primozic, 92 (SLO) 36+
2. Edward Hamer, 92 (GBR) 35+
3. Franz Krakenberger, 93 (SUI) 35
10

1. Dinara Fakhritdinova, 92 (RUS) 36-
2. Matilda Söderlund, 92 (SWE) 33+
3. Katherine Choong, 92 (SUI) 32-
10

Skupina A

1. Loïc Timmermans, 95 (BEL) 37-
2. Thomas Joannes, 94 (FRA) 36-
3. Andrey Shagin, 95 (RUS) 35
10. Petr Čermák, 95 (CZE)
10

1. Magdalena Röck, 94 (AUT) 35-
2. Laura Michelard, 94 (FRA) 31+
3. Jera LENARDIC, 95 (SLO) 29-
10. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 17
11

Skupina B
1. Bernhard Röck, 96 (AUT) 39
2. Tim Unuk, 96 (SLO) 35.5
3. Sergey Bydtaev, 97 (RUS) 35.5
10

1. Anak Verhoeven, 96 (BEL) 30-
2. Jessica Pilz, 96 (AUT) 29-
3. Hannah Baehr, 96 (GER) 29-
7. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 25-
10

Kvalifikace



Junioři

1. Urban Primozic, 92 (SLO) Top, 33-
2. Marcello Bombardi, 93 (ITA) Top, 32-
3. Edward Hamer, 92 (GBR) 40, 33-
21. Tomáš Binter, 92 (CZE) 23, 20+
23. Stanislav Pekárek, 92 (CZE) 24-, 19-
24. Dominik Uher, 92 (CZE) 26-, 18
28

1. Dinara Fakhritdinova, 92 (RUS) Top, Top
2. Maria Davies Sandbu, 92 (NOR) 37-, Top
3. Katherine Choong, 92 (SUI) Top, 42+
3. Matilda Söderlund, 92 (SWE) Top, 42+
17. Michaela Zbořilová, 93 (CZE) 18, 14-
19

Skupina A
1. Joannes Thomas, 94 (FRA) 40-, Top
1. Gregor Vezonik, 95 (SLO) 41, 31
3. Christoph Hanke, 94 (GER) Top, 29
7.-8. Petr Čermák, 95 (CZE) 38+, 23-
36

1. Magdalena Röck, 94 (AUT) Top, Top
2. Laura Michelard, 94 (FRA) Top, 37+
3. Karoline Sinnhuber, 95 (AUT) Top, 35-
7. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 25-, 36
20.-21. Eva Křížová, 94 (CZE) 25-, 21-
30

Skupina B
1. Bernhard Röck, 96 (AUT) Top, Top
2. Tim Unuk, 96 (SLO) Top, 40+
3. Jakob Heber Norum, 96 (NOR) 37-, Top
13.-14. Zdeněk Ustohal, 96 (CZE) 29, 40-
31. Marek Škorpil, 96 (CZE) 21, 24-
37

1. Jessica Pilz, 96 (AUT) Top, 37-
2. Anak Verhoeven, 96 (BEL) Top, 36
3. Julia Chanourdie, 96 (FRA) 38-, 37-
4. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) Top, 35
18. Jana Vincourková, 97 (CZE) 28-, 25-
34


Na startovní listině jsou také čeští lezci:


Junioři - Tomáš Binter, Dominik Uher, Stanislav Pekárek, Michaela Zbořilová;
Ve skupině A - Petr Čermák, Eva Křížová, Tereza Svobodová;
Ve skupině B - Marek Škorpil, Zdeněk Ustohal, Andrea Pavlincová, Jana Vincourková.

Česká reprezentace - mládež

MS juniorů Imst 2011

foto by © Mirek Čermák


Slovinská domácí reprezentace:


Junioři - Sergej Epih, Urban Primozic, Izidor Zupan, Jakob Šparovec, Tina Sustersic, Karin Tomazic, Katarina Fon, Ajda Rojc, Polona Dobrovoljc;
Ve skupině A - Klemen Dretnik, Jure Gvozdanovic, Gregor Vezonik, Gasper Pintar, Rok Lukavečki, Nejc Erklavec, Katja Kadic, Ziva Ledinek, Katarina Bogataj, Anja Serbinek, Ajda Remškar, Jera Lenardic;
Ve skupině B - Tim Unuk, Anze Peharc, Domen Kolenko, Milan Preskar, Urh Tomažič, Martin Bergant, Julija Kruder, Maša Pučko, Rebeka Kamin, Veronika Meke, Karin Erjavec, Tjasa Kalan.

Program závodů:


sobota 26.11.2011
8:45 předlezení cest - všechny kategorie
9:00 kvalifiakce - 1. cesty
15:45 předlezení cest - všechny kategorie
16:00 kvalifiakce - 2. cesty

neděle 27.11.2011
9:10 prohlídka cest - skupina A, junioři
9:20 prohlídka cest - skupina B
9:30 finále - skupina B
10:30 finále - skupina A, junioři
13:00 superfinále (dle potřeby)
13:30 vyhlášení vítězů




Profily závodníků



Tomáš Binter

Tomáš Binter (1992)
České Budějovice
archiv © Rockstars.cz
Profil na IFSC / Profil na Lezci / Profil na Rockstars.cz
Účast na EYS od roku 2008, na SP od roku 2010
12. místo (juniors) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011
38. místo (juniors) na World Youth Championship - Edinburgh (GBR) 2010
45. na SP - Puurs (BEL) 2011


Petr Čermák

Petr Čermák (1995)
Česká ves
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC / Profil na Lezci
Účast na EYC 2009-2011, SP od roku 2011
10. místo (youth A) na European Youth Cup - Pau (FRA) 2011
29. místo (youth B) na World Youth Championship - Edinburgh (GBR) 2010


Eva Křížová

Eva Křížová (1994)
Brno
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC
Účast na EYC 2010-2011
14. místo (youth A) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011


Andrea Pavlincová

Andrea Pavlincová (1996)
Brno
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC
Účast na EYC 2010-2011
3. místo (youth B) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011
3. místo (youth B) na World Youth Championship - Edinburgh (GBR) - 2010


Stanislav Pekárek

Stanislav Pekárek (1992)
Vizovice
archiv © Rockstars.cz
Profil na IFSC / Profil na Lezci / Profil na Rockstars.cz
Účast na EYS od roku 2008, na SP od roku 2011
13. místo (juniors) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2010 a 2011
29. místo (youth A) na World Youth Championships - Valence (FRA) 2009
48. místo na SP - Kranj (SLO) 2011


Tereza Svobodová

Tereza Svobodová (1995)
Praha
archiv © Marie Dichtlová
Profil na IFSC / Profil na Lezci
Účast na EYS 2009-2011, na SP od roku 2011
3. místo (youth B) na European Youth Series - Veliko Tarnovo (BUL) 2010
6. místo (youth A) na World Youth Championship - Imst (AUT) 2011
26. místo na MS - Arco (ITA) 2011
26. místo na SS - Kranj (SLO) 2011


Marek Škorpil (1996)
Letohrad
Profil na IFSC
Účast na EYC od roku 2011
zatím jen
57. místo (youth B) na European Youth Cup - Imst (AUT) 2011


Dominik Uher

Dominik Uher (1992)
Rychvald
archiv © Dominik Uher
Profil na IFSC
Účast na EYS od roku 2008, na SP od roku 2011
22. místo (youth A) na European Youth Series - Edinburgh (GBR) 2009


Zdeněk Ustohal

Zdeněk Ustohal (1996)
Brno
foto by © Vojtěch Vrzba
Profil na IFSC/ Profil na Lezci / Profil na Rockstars.cz
Účast na EYC 2010-2011
2. místo (youth B) na European Youth Cup - Pau (FRA) 2011


Jana Vincourková

Jana Vincourková (1997)
Vyškov
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC/ Profil na Lezci
Účast na EYC 2011
14. místo (youth B) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011


Michaela Zbořilová

Michaela Zbořilová (1993)
Vyškov
archiv © Horosvaz.cz
Profil na IFSC
Účast na EYC 2009-2011
11. místo (juniors) na European Youth Cup - Veliko Tarnovo (BUL) 2011




Jak vypadá po čtyřech závodech celkové pořadí poháru?



Junioři



1. Max Rudigier, 93 (AUT) 355
2. Stefano Ghisolfi, 93 (ITA) 285
3. Jure Raztresen, 93 (SLO) 200
16. Tomáš Binter, 92 (CZE) 61
21. Stanislav Pekárek, 92 (CZE) 41
28. Jan Jeliga, 93 (CZE) 29
ze 41 bodovaných

1. Katherine Choong, 92 (SUI) 260
2. Hélene Janicot, 93 (FRA) 240
3. Cindy Sararak, 92 (FRA) 238
13. Michaela Zbořilová, 93 (CZE) 74
z 38 bodovaných

Kategorie A


1. Loic Timmermans, 95 (BEL) 303
2. Thomas Joannes, 94 (FRA) 271
3. Domen Skofic, 94 (SLO) 255
8. Petr Čermák, 95 (CZE) 114
z 61 bodovaných

1. Magdalena Röck, 94 (AUT) 400
2. Laura Michelard, 94 (FRA) 241
3. Tina Johnsen Hafsaas, 94 (NOR) 207
9. Tereza Svobodová, 95 (CZE) 127
20. Eva Křížová, 94 (CZE) 42
ze 46 bodovaných

Kategorie B


1. Bernhard Röck, 96 (AUT) 380
2. Ruben Firnenburg, 97 (GER) 222
3. Martin Bergant, 96 (SLO) 180
8. Zdeněk Ustohal, 96 (CZE) 146 - jedno 2. místo
33. Jan Kříž, 96 (CZE) 18
50.-51. Radovan Šifra, 96 (CZE) 5
z 57 bodovaných

1. Anak Verhoeven, 96 (BEL) 400
2. Jessica Pilz, 96 (AUT) 265
3. Salomé Romain, 96 (FRA) 210
6. Andrea Pavlincová, 96 (CZE) 176 - jedno 3. místo
23. Jana Vincourková, 97 (CZE) 41
38.-40. Veronika Scheuerová, 97 (CZE) 11
z 59 bodovaných


Zdroje:
www.ifsc-climbing.org
Článek na PZS.si





Marťan   [úpravy] 08:00 25.11.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 junioři21:14:36 26.11.2011
Gratuluji a zítra budu držet palce!
 martanodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Pohled z Volovky
Mořské oko
 Databáze cest:
Všechny cesty (127321)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hrana S Kořenem V Petřín
Žábovka S Kruhem VII Petřín
Pravá Náhorní Hrana III Hrdoňovice
Stará Cesta I Prachov
Stará Cesta I Prachov
Nově komentované:
Maloskalská VIIa Zbirohy
Geometrická Obrazec 6+ Srbsko
Prachovské Chrochtání VIIa Prachov
Půtovka 7+/8- Branické Skály
No Počkej VI Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Bordelmatka = postel pro psa? | Foto dne | Re: Vinari | Re: Bordelmatka = postel pro psa? | Re: Hledá se bouldermaka | Re: Odpad v lese | Re: Vinari | Re: Hledá se bouldermaka | Re: Hledá se bouldermaka | Re: Odpad v lese |

 Nové komentáře:
Re: šrot | Re: spatny borhak | Re: članek super | 1987 | Re: Nedbalost | Re: Nedbalost | Re: Nedbalost | Re: šrot | Re: sváča | šrot |

 Kde to vře:
Video: Jeden den s Ivou Vejmolovou (57)
Vypadlý bh na Čimě v Brné v Ústí nad Labem (37)
Martin Stráník: rozhovor nejen o závodní sezóně (28)
Nabíjecí čelovka Fenix HM50R pro lezce (23)
Adam Ondra má od olympioniků prestižní cenu Gutha-Jarkovského (21)
Tohle se mi přeci nemůže stát! (15)
Jak jsme byli na závodech v Boloni (14)
Vyjádření pořadatelů boulderzávodů (11)
Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost v Brunecku (ITA) (10)
2. kolo Boulderděti. Slunce, vedro i Superfinále! (9)

 Nově v inzerci:
Dřevěná posilovací deska | Pinguin Explorer 60l | Dámská bunda HighPoint | KRÁSNÉ KNIHY O HORÁCH A HOROLEZCÍCH | Goretex bunda dámská Bergans | Damske kalhoty rafiki | lezení v pátek nebo v sobotu | lezení Praha | Sobota 23. června | Ztracene lezky |

 Anketa:
Mám zájem o koupi průvodce:
 1 jeden díl: Severní Morava 
 2053 
 2 jeden díl: Východní Morava 
 1678 
 3 jeden díl: Jižní Morava 
 1616 
 4 dva díly: Východní a Jižní Morava 
 1561 
 5 dva díly: Severní a Jižní Morava 
 1556 
 6 dva díly: Severní a Východní Morava 
 1608 
 7 všechny tři díly 
 1754 

Cestovní pojištění
na lezecké zájezdy:

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.