LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Medveja

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Istria
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 44b až 8c+ (⌀ 8-)
 Jištění 
nt. + sl.
 Klasifikace 
63 cest
   
 Okolní oblasti
 Brseč
 Moščenička draga

 Přístup 
Od Lovranu (v blízkosti benzinové stanice) odbočte na Liganj a Lovranska Draga. Zůstaňte na této silnici dalších 6,5 km. Trochu před Lovranskou Dragou, po několika ostrých zatáčkách, necháte auto na levé straně rozšiřující (hlavní silnice zde odbočí vpravo). Tam je rozcestník pro "Vila Oraj". Z rozšiřování následuje sestupná úzká dlážděná cesta až do dalšího rozšíření vpravo. Zde začíná sestupná stezka, která prochází napájecími vedeními. Stezka je označena kamennými piloty. Sledujte je po dobu 10 minut, než se dostanete do sektoru A. Odtud pokračuje cesta k pevným lanům, které vedou dolů do sektoru B (po hxes vpravo) a C (po opravách vlevo). Chcete-li dosáhnout sektor D, začněte od sektoru A doleva (když se podíváte dolů po údolí) a pokračujte po trase (opět lano). Sector D je také k dispozici v jiné přímé variantě. Tento přístup začíná na dlážděné cestě, prochází bokem první trasy asi 100 metrů a následuje druhá, širší a zdánlivě více využívaná stezka, která vede přímo do sektoru D.
 Popis oblasti 


Kvalita oblasti:


Nedaleko malé rybářské vesnice Medveja, na pobřežní straně pohoří Učka, se můžete setkat s širokým údolím Lovransha Drago. Horolezecká lokalita Oporovina se nachází na severo-východních svazích údolí. Cesty se zde začaly objevovat v roce 2008, díky snahám místních horolezců a několika nadšencům z Itálie. Místo je charakterizováno vynikající kvalitou skály a vynikajícím středomořským prostředím. Na několika skalách najdeme širokou škálu tras: dlouhé a převislé cesty, jakož i technicky orientované vertikální desky. Obecně platí, že většina cest v této lokalitě vyžaduje vysokou koncentraci a fyzickou zátěž, takže lokalita je doporučována především pro zkušené horolezce. Trasy jsou dobře osazené. Přístup na místo následuje označenou značkou. Stezky do některých úseků jsou poněkud strmé, proto se děti nedoporučují.

Důležitá poznámka: Lezecké místo Medveja je umístěno v nárazníkové zóně Přírodního parku Učka. Znamená to, že i když se lokalita nenachází v parku, jsou rangeři oprávněni zasahovat v případě lidských aktivit, které mohou negativně ovlivnit rovnováhu ekosystémů parku. Proto žádáme všechny návštěvníky horolezecké stránky Medveja, aby dodržovaly následující pravidla:

- Parkování je povoleno pouze na vymezených místech, u hlavní silnice před rozvodem silnic vedoucím na místo.
- Kemp je zakázán jak pod skalami, tak i v okolí.


- Přístup ke skalám je povolen pouze pomocí značených tras. Žádná pronikavá soukromá země.

- Některé části území (jako jeskyně v horní části areálu) jsou registrovány archeologické památky, proto jsou veškeré nepovolené aktivity v těchto místech zakázány.

- Nekoordinovaná tvorba nových cest je zakázána. Před každou takovou činností byste měli kontaktovat místní klub pro lezení (rirockclimbing©gmail.com).

Kemp bivak:

Camp Medveja (http: /www.remisens.com / en / camping-medveia)
Lovran Okres Turistický Ofňce (http: //www.tz- lovran.hr/english / Default.asp).

Průvodce, mapy navigace:

Nově vydaný (2016) průvodce od známého chorvatského lezce Borise Čujiče.


 

-


   Název  Klas.  Charakter     
Ben5b1
Cherokee Sol6a2
Irena4b1
Karl Viking6a1
Lighting4c21
Magdalenina Oštrica4c2
Pentagram4b1
Pješčani Sati5c1
Sara5a2
Tertium Organum4b1
Tita5c2
Tom Bombadil5bsíla2

 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Stribog Nová cesta 
Název
Klasifikace

Veli Jože Nová cesta 
Název
Klasifikace

Mali Jože


   Název  Klas.  Charakter     
Loligo Vulgaris6a+kolmávytrvalost1

 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Kněžgrad


   Název  Klas.  Charakter     
Analmario7apřevislásíla1
Criogenetica7cpřevisláboulder1
More9apřevisláboulder1
Outdoorfingerspiele8cpřevislásíla1
The Core8c/8c+převisláboulder1
Venga Vecjo8apřevisláboulder1

 Nová cesta 
Název
Klasifikace


Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.