LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Markezina greda

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Jižní Dalmácie
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 5 až 8a- (⌀ 9-)
 Jištění 
*****
 Klasifikace 
106 cest
   
 Okolní oblasti
 Brač
 Klobuk
 Marjan
 Omiš
 Osoje - Čikola
 Rupotine
 Sveti Vid - Trogir

 Přístup 
Od Splitu až do centra Klisu. Oproti parkovišti, která je výchozím bodem pro návštěvníky pevnosti, je užší dlážděná cesta, která vede do zdravotního střediska. Pokračujte dál směrem k nezpevněné části silnice a zaparkujte vozidlo na levé straně. Zajistěte, aby jste opustili prostor pro další vozidla. Odtud pěšky; postupujte po stezce k útesu (5-15 min).
 Popis oblasti 
Pohoří Kozjaku nad Kaštel Bay přitahuje pozornost každého návštěvníka. Pro horolezce nejzajímavější částí Kozjaku je skála, která se nachází v její vzdálené východní části. Kolem legendární středověké pevnosti Klis přitahuje Markezina greda svou strmou jihovýchodní stěnou. Existuje velký potenciál pro rozvoj nových dlouhých a krátkých sportovních cest. Velké polo-kaverny na dně skály nabízejí mnoho možností pro rozvoj poměrně náročných cest.

Poznámka: Lezecké místo je systematicky vyřizováno a vybaveno členy SPK Marulianus ze Splitu. Pokud jde o povětrností podmínky, lezení není možné v zimě kvůli velmi silným větrům. Nejvhodnější podmínky pro lezení jsou na jaře a na podzim. Zatímco v létě je lezecký areál ve stínu po 2 hod. Po silných deštích je nutná určitá doba, aby pole pro lezení vysušilo.

Doporučení: Pokud jste boulderingový nadšenec, velmi dobrá boulderingová plocha se nachází v sousedním Kaštel Suc'uroc.

Ubytování: Kempy nedaleko Splitu a Trogiru. Turistické informace: Turistické sdružení Klis (021) 240-578, Turistické sdružení Split (021) 348-600; www.marulianus.h r.

Poznámka: Sklon obličeje se liší od vertikálního až po velmi převislé. Trasy jsou velmi obtížné, zejména pro lezení na místě. Boulderingové detaily jsou běžné a celková klasifikace je těžká.

 

Velika Rupa Nová cesta 
Název
Klasifikace


Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.