LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
35.Duchoň 10281
36.Fajkoš 10273
37.Lachman 10260
Bouldry:
35.Svoboda 9378
36. 9356
37.Kollár 9350
Hory:
27.Bernard 2632
28.Opice 2510
29. 2404

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5846 lezců
1197089 cest
Nové přelezy:
Revuelta E 7b+
Spanish Pi 7c
Los Malaco 7b+
Bagnoles S 8a+
Maeva 8b
Raki Horro 7b
Les Frouze 7c
Busca Show 8b
Sucuk Powe 7c/7c+
Black Hole 7c+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Meridian

Klasifikace:7
Typ cesty:skalní
Sektor:Americká Stěna
Oblast:Solenice
Poloha:Střední Čechy
Obtíže:technika
Sklon:kolmá
Délka:50 m
Jištění:vlastní, 15 bh + sl.
Autor:P. Obst, M. Obst, 15.5.2004
Popis:
Mírným klikatěním podél bh na vrchol. Lámavé jako všude v Solenicích, helma nutná.
Zapsal:16.05.2004 16:39:06

 
* * * 
Hodnocení / Počet:   3 / 1

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Kontaktovat správce
 Průvodce
   - Solenice


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Cesta je vylezena odspodu. Helma a vlastní jištění je nutností.
Zapsal: Ptí, 16.05.2004 16:49:45

Je v Osolenicích také něco pro jiné než mrštné Ptícy? Například bůčkózní Papouše? Sentinelovi nejvíce sedí trasy okolo fünf sudetského rankingu.
Zapsal: Papouš, 16.05.2004 16:57:34

Cesta má nově 15 lepených bh a slaňák. Z toho nejhoršího je očištěna, ale protože kvalita skály v celých Solenicích nebude nikdy umožňovat lezení v naprosto pevné skále, tak zde mějte VŽDY helmu na hlavě. Při lezení doporučuji velkou opatrnost a rozvahu. Zároveň je potřeba počítat s delším časem stráveným v cestě, protože hodně chytů je potřeba napřed prověřit, dále očistit a pak teprve použít. Nedoporučuji zde lézt dynamicky a i druholezec by měl mít několik sezon za sebou a danou obtížnost běžně zvládat. To platí pro celé Solenice. Ke skalám je nově udělaný přístup, místy feratou, ale i tak je potřeba počítat, že na jednom úseku může být potřeba projít vodou.
Zapsal: P.Obst, 17.03.2019 20:06:32

Zdar petře,pořád lezeš jo ďábel acesty děláš jak by smet.ať to leze
Zapsal: gorbi, 18.03.2019 23:12:56

Byla by to hezká cesta, kdyby se to hooodně nelámalo. Tohle není lezení, ale hledání co neupadne! Nebo pokud chcete zabít jističe :( Dobře dojištěno, což vzhledem k lámavosti všude v Solenici není od věci. Na druhou stranu sanovat a dojišťovat nestabilní hromadu kamení mi přijde zbytečné. Třeba lomy nad Velkou vedle nabízí lezení v pevné skále.
Zapsal: yeti, 26.06.2019 11:43:47


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy


 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Foto dne:

Espolón del rampa
 Databáze cest:
Všechny cesty (189196)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Podadera 7a+ Pinares De San Antón
Překvapivá 4 Vernířovice
Käfersteig 6+ Steinwald
Krnovská 5 Vernířovice
Vernířovická Paráda 5 Vernířovice
Nově komentované:
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Spřavce | Re: Trestní odpovědnost | Re: Spřavce | Re: Trestní odpovědnost | Re: Spřavce | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (62)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
koupim mačky | prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2920 
 Někdy ano 
 3309 
 Ne nepoužívám 
 3089 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.