LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)
Vánoční závody Ruzyně (24.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
EP v ledolezení Brno (06.12)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Deníčky
5839 lezců
1193009 cest
Nové přelezy:
Ginger 7b
Brexit 7c+/8a
Cubic Dist 8a
Ride The S 7c
Punk Monke 7C/7C+
Swiss Mini 7C
The Corrid 7C
The Traini 7C
Elysium 8A
Trigonomet 7C+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Genug Vorspiel

Klasifikace:7-
Typ cesty:skalní
Sektor:Weiße Hülle
Oblast:Frankenjura
Poloha:Německo - Bavorsko
Obtíže:boulder
Sklon:kolmá
Délka:16 m
Jištění:4 bh + sl
Autor:Reinhold Hutzler, vor 2006
Popis:
Lehká cesta s boulderem přes nástupový schod (přilepený chyt) a lehoučkým dolezem.
Poznámka:
Schwertner i FJ.com se schodují na obtížnosti 8-. Myslím že uživatelé lezce mi potvrdí, že 7- sedí.
Zapsal:Michal Fejgl (Mihal), 26.04.2010 08:38:33

 
* * * * * 
Hodnocení / Počet:   5 / 2

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Weiße Wand (Wiesenttal)


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Michale myslím, že je to těžší, ale to je jedno. Hlavní je, že bys měl zapsat cestu podle nějakého průvodce, myslím, že frj.com je ideální, protože tam je možnost online kontroly, navíc když zminuješ že v tomto případě se shoduje Schwertner s Frj.com tak opravdu nevím kde jsi vzal 7-, nejde vo nic, ale jedná se mi jen o pricipiální přístup. Cestu zapíšu jak je v průvodci a pak zadám kolik si msylím že to je. Hore zdar.
Zapsal: JirkaS, 12.07.2010 10:21:41

Cesty z Jury zadávám často a proto se snažím dodržovat jednotný princip volby klasifikace. Není to pro mě jednoduchý rozhodování. Se Swertnerovou klasou často nesouhlasím (mnohny nesmyslne shazuje) a tak jsem dlouhodobě zadával vše podle FJ.com, ale i tady jsem narazil na řadu úletů a tak od určité doby vybírám mezi Sch. a FJ.com to, co se mi zdá lépe odpovídající. Uznávám, že v tomhle případě jsem postupoval nestandardně. Ale ta cesta je jasně lehčí (v šesti lidech jsme se na tom shodli a může to být způsobeno tím, že do klíčového místa byl přilepen chyt) a příjde mi škoda, aby Lezec uváděl ujetou klasu jenom proto, že ji uvádějí oficiální zdroje. Ostatně cest zadaných na lezci s jinou klasou, než v knižních průvodcích je mnoho, mnohdy bez uvedeného zdroje a bez příčiny posunu.
Zapsal: Mihal, 08.09.2010 14:13:10

Nový Schwertner a FJ.com se aktuálně shodují na obtížnosti 7, což je +- OK při nástupu z šutru pod převisem.
Zapsal: pavelll, 20.08.2018 10:34:38


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

Mihal7-OS25.04.2010
dejvi7-flash25.04.2010
ondras7-OS25.04.2010
Dejv7-OS25.04.2010
hop7-PP10.07.2010
jirkas7RP10.07.2010
SarkaStu7-flash18.08.2018
pavelll7OS18.08.2018
Buml7OS21.06.2020
Kačík7PP21.06.2020
skuc7-OS20.05.2023
Svjéťa7flash20.05.2023
patapufa7-OS19.08.2023
draKubas7OS16.06.2024

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Foto dne:

Seven Lives, 8a
 Databáze cest:
Všechny cesty (191578)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Brexit 7c+/8a Leonidio
Cubic Distortion 8a Leonidio
Ride The Snake 7c Leonidio
Talkante VIIc Bielatal
Irrsinn VIIIa Bielatal
Nově komentované:
Yorgos Bogos 7a Leonidio
Korala 7b Ulassai
Po Stropu 8 Pašinka
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
souhlas s rozsudkem | Re: patky | Re: Murphy funguje | Re: patky | Re: Murphy funguje | Re: Murphy funguje | Re: háčky jsou pro lemply | patky | Re: Murphy funguje | Murphy funguje |

 Kde to vře:
Skialpinistka Eva Matějovičová na zimní olympiádu nepostoupí (10)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (10)
Beauty of Aurina (2)
Tragédie na Grossglockneru: obvinění z usmrcení z nedbalosti (1)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 | Prodám posilovací desku |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 972 
 Někdy ano 
 970 
 Ne nepoužívám 
 1033 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.