LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)

Deníčky
5845 lezců
1196914 cest
Nové přelezy:
Black And 7C+
Premiére 7c+
Kopa Kaban 7c
Deliveras 7c+
Koubouras 7b+
Vipére 7b
Nasenbär 9
Richtfest 9+/10-
Pipeline 7b+
The Wish 7c

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Švihaj Šohaj

Klasifikace:8+/9-
Typ cesty:skalní
Sektor:Rameno Hoblíka
Oblast:Višňové
Poloha:Slovensko - Žilina
Obtíže:boulder
Sklon:kolmá
Délka:20 m
Jištění:6 bh + řetěz
Autor:Roman Blahník, M. Tučka, 8.5.2013 (RK)
Popis:
Výrazná hrana s převisem a dolez koutem, vpravo od feraty za cestou Pre Pala. Bočáky, spoďáky.
Poznámka:
Jištění osazeno 23.6.2012. Ideální tření po ránu, možná večer. Dejte vědět 1. RP, díky moc.
Zapsal:25.06.2012 17:09:51

 

Hodnocení / Počet:   0 / 0

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Višňové


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

caute, vcera sme tuto zalezitost skusali. Po 4 istenie pohoda. Problem je v tom bruchu. Neviete ci sa tam nieco nevylomilo ?(vyzera ze tam je odpaleny blok) Po debate mi kolega,co to skrokoval tvrdil,ze triezvy odhad je tak 9 az 9+.vyjadrite sa dakto k tejto schovanej ceste :)
Zapsal: krhlo, 11.07.2014 08:07:18

No, Bahno je někdy přísnější:) V podstatě tam není jedinej normální chyt zhora, v tom břichu jsou nějaký spoďáčky a nohama proti nim, pak dynamo a ještě výlez. Nahoře z police pak opatrně do stěnky. Možná bych Ti našel nějaký fotky.
Zapsal: martan, 11.07.2014 08:56:30

Cesta se v převislém leze mírně zprava,jak píše Martan je tam několik kroků jen za menší spoďáky a pak dlouhej nátah,ale neřekl bych,že se tam něco důležitého ulomilo,skála tam byla celkem dobrá.Pozor je třeba dát až v koutě tam je to horší.S klasifikací nevím jestli jsem to trefil,přišlo mi to těžký dost,ale byla dost špatná podmínka,co si vzpomínám tak celkem dusno tak i vzhledem k tomu jsem to dal za tolik.
Zapsal: Bahno, 11.07.2014 15:28:28

Jo a jak je psáno v zápisu je to vylezeno v kuse,ale RK lano jsem po pádech v nejtěžším místě pořád dokola nestahoval.
Zapsal: Bahno, 11.07.2014 15:31:49


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy


 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Foto dne:

Svatošky
 Databáze cest:
Všechny cesty (189178)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sedřená Naďra VII Prachov
Spanish Piece 7c Chulilla
The Rockstar 7a Chulilla
Pink Floyd 6b+ Chulilla
Risk Je Zisk VIIIa Prachov
Nově komentované:
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: BBC vs MejCup |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | paradocs | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: závistivcům nazdárek | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (14)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2842 
 Někdy ano 
 3237 
 Ne nepoužívám 
 3005 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.