LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11025
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5814 lezců
1185934 cest
Nové přelezy:
Offshore Xb
Krize Stře 7C+
Jizerský D 8A
Skřítkův D 7B+/7C
Megalodon 8A+
Armáda Spá 8A
Kursk 7C+ tr
7c Napravo 7c
7c Nalevo 7c
Big Sur 7C+

Stěny
Boulder club - Zákupy
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Salewa Rockshow 2014 report

Katka Zachrdlová a Kuba Hlaváček zvítězili v letošním boulderovém závodu Salewa Rockshow 2014.

Závod Salewa Rockshow se koná tradičně každý rok a je určen zejména široké veřejnosti, aby si každý mohl vyzkoušet atmosféru závodu a poměřit své síly se svými kamarády.
Do letošního roku se jednalo vždy o závody v lezení na obtížnost, které se konaly na lezeckých stěnách po celé Evropě. Letos se dal prostor boulderistům a bylo na co se dívat!



photo by © Jan Holomek


Počasí nám přálo, a tak se do závodu se registrovalo 62 lidí. Z pohledu na nabytou startovku bylo jasné, že dnes se bude opravdu bojovat. V kvalifikaci čekalo na závodníky 10 kvalifikačních boulderů od Honzy Zbranka a Vojty Vrzby. Kluci si řekli, že využijí výhody zázemí a některé bouldery byly opravdu vysoké. Z jednoho se stal dokonce highball, který z bezpečnostních důvodů byl jištěn samonavíjecím zařízením.



photo by © Jan Holomek


Kvalifikace neměla klasický formát – zóna, top. Rozhodující byla jednak obtížnost boulderu, tedy kolik borců boulder topne, tento parametr určoval bodové ohodnocení boulderu, druhak jak vysoko se závodník dostane, neboli kolik chytů urve. Číslo dosaženého chytu v kombinaci s bodovým ohodnocením boulderu pak určovalo, kolik bodů závodník za svůj výkon dostane. Z kvalifikace holek vyšla vítězně Nelly Kudrová před Katty Zachrdlovou a Lindou Gundovou. Klučičí kvalifikace byla vyrovnanější, hned čtyři borci topli všechny kvalifikační bouldery – Martin Spilka, Kuba Hlaváček, Vilda Chejn a juniorská naděje Vojta Vlk.



photo by © Jan Holomek




photo by © Jan Holomek


kompletní výsledky kvalifikace naleznete na www.lezeckecentrum.cz
Přestávku mezi kvalifikací a finále vyplnilo barbecue. Pro závodníky připravili David a Petr výborné domácí hamburgery a kuřecí steaky.

Pro finále si Honza s Vojtou připravili speciální struktury, které byly velice efektní. Do finále se probojovalo 9 nejlepších kluků a 9 nejlepších holek. Na závodníky čekaly tři finálové bouldry a opět jeden highball.



photo by © Jan Holomek





photo by © Jan Holomek


Malá videoochutnávka z finále na:





S finálovými bouldery si nakonec nejlépe poradila Katty Zachrdlová, která topla tři ze čtyř boulderů. Na krásném druhém místě se umístila Nelly Kudrová následována Pájou Růžičkovou. U kluků bylo finále napínavější všechny bouldery topli čtyři borci a rozhodoval počet pokusů. Vítězně z něj vyšel Kuba Hlaváček, který tak navázal vítězství z minulého víkendu. Na dalších místech se umístili Martin Spilka a Vilda Chejn.



Závěrem bychom rádi poděkovali všem za účast a skvělé výkony, Petrovi Škubovi a Davidu Schinzelovi za výborné pohoštění, Radiu Spin za mediální a hudební podporu a v neposlední řadě Honzovi Zbrankovi a Vojtovi Vrzbovi za výjimečné bouldery.



photo by © Jan Holomek




photo by © Jan Holomek




photo by © Jan Holomek




photo by © Jan Holomek




photo by © Jan Holomek




photo by © Jan Holomek




photo by © Jan Holomek



Zdroj:

Lezeckecentrum.cz

Vanda   [úpravy] 16:40 20.05.2014Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 .07:12:53 21.05.2014
Super závody! Jen škoda, že končily tak pozdě
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187600)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ježek 6A Osvětimanské Skály
Šůrka VIIc Škrovád
Aufwarmer 4 Müglitztal
Povrchní Sledování 6A Tisá - Modřín
Spodek Dobrý 6A Tisá - Modřín
Nově komentované:
Bolting Addiction 7c Kalymnos
7c Napravo 7c Kalymnos
Ocel A Olovo 9-/9 Srbsko
Oáza Klidu 9- Srbsko
Mobilis In Mobili 7+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Podepsáno | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Inu | Janja ... | Re: Jurčenko | Re: Nechceš to do trenek | Re: Nechceš to do trenek | Re: Ledovec |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (57)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (28)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (6)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (6)

 Nově v inzerci:
Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1392 
 50 dní v divočině 
 938 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1227 
 Andrea 
 992 
 Ashima 
 806 
 Barkley Marathon 
 835 
 B.I.G. - světové prvenství 
 866 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 764 
 Gálfy - Horský život 
 719 
 Jak se staví ledovec 
 704 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1021 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 853 
 Lezci z Manína 
 861 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 762 
 Operace Nos 
 854 
 Plamen nikdy nezhasne 
 745 
 Pohlednice z konce světa 
 977 
 Pomíjivost ledu 
 737 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 769 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 762 
 Rhapsodia Corcontica 
 761 
 Sama 
 914 
 Šampioni zlatého údolí 
 854 
 S lyžemi v oblacích 
 988 
 Tenaya Traverse Challange 
 842 
 Tenkrát na východě 
 993 
 Velká alpská silnice - 73 
 796 
 Za oponou velehor 
 985 
 Zápasník Dee Dee 
 828 
 Životní výprava 
 880 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.