LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tohle tady lezou i báby s nůší.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5886 lezců
1210027 cest
Nové přelezy:
Renegades 7c+
El Camino 7c
Hollywood 7C
Miami Stea 7C+/8A
Al Capone XIb
Daddy Cool 9+/10-
Karma Sutr 11
Black And Xb
Black And Xb
THC XIb

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pozvánka do divadla

small V pražském divadle Alfred ve dvoře máte již zítra možnost shlédnout novinku volně inspirovanou životním příběhem Reinholda Messnera.

Pražské divadlo Alfred ve dvoře zve na premiéru GundR inspirovanou Životním příběhem Reinholda Messnera.

GundR je příběhem bratrství - vztahu, který je stejně jako dobývání nejvyšších vrcholů světa extrémní, nepochopitelný, čistý, nenahraditelný, bez limitu, na život a na smrt. Představením o vášni k horolezectví, vytrvalosti a pokoře, překonávání vlastních možností a nezměřitelné síly hor. O nespoutané, nekonečné volnosti a hlavách v oblacích. O vteřinách, ve kterých se nezvratně rozhodne o našem osudu.



PREMIÉRA: úterý 25.11. / 20h
REPRÍZY: st 26. a čt 27.11., út 16. a st 17.12. / 20h
VÍCE INFO + REZERVACE:

GundR

KDE: Alfred ve dvoře, Fr. Křížka 36, Praha 7

Zlomová událost, od které se inscenace odvíjí, se stala v roce 1970 při německé expedici, které se účastnili bratři Reinhold a Günther Messnerovi. Jejím cílem bylo zdolat himalájský vrchol Nanga Parbat Rupálskou stěnou, nejvyšší kolmou stěnou světa. Po úspěšném výstupu ale došlo k neštěstí - při návratu do základního tábora zahynul mladší z bratrů, Günther...



"Je obtížnější přežít v extrémních podmínkách velehor, vzdorovat mediálnímu tlaku, nebo se vyrovnat se ztrátou bratra?" ptají se autoři představení, skupina Wariot Ideal.

Nová inscenace je stejně proměnlivá jako cesta vysokohorským terénem: rozehrává multimediální možnosti současného divadla, využívá estetiku horolezecké výstroje a ultimátní vysokohorské krajiny nebo live hudební performanci, která přechází v noisové requiem. GundR je inscenací, která diváka zavede do extrémních podmínek velehor i civilizační pustiny, v níž se osobní hlas ztrácí v mediální mlze.



Barbora Šlapáková   [úpravy] 22:46 24.11.2014Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

San Vito Lo Capo
 Databáze cest:
Všechny cesty (190317)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
7m Geschichtssonntag 5 Allgäu
Kaum Der Rede Wert 4 Morschach
Eisberg 5+ Morschach
Easy Steh 3 Morschach
Und Ewig Singen Die Wälder 3 Morschach
Nově komentované:
Sparťan 7C Tisá - Modřín
Intergalaktické Substance IXc Ostaš
Bangladéš 10- Sloup
Bangladéš 10- Sloup
Poludňajší Blesk 10- Dreveník

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Opět výkon na špici | Není míra jako Míra | Re: karty | karty | Poděkování | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Co nejméně... | Re: Nejhorší bouldrovka | Re: Slanění |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (58)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (58)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (15)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Lezení Xativa, Valencia + okolí | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 216 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 251 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 215 
 Řídím se doporučením ostatních 
 214 
 Neřeším to – lezu vše 
 204 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.