LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Prachovské skály - vyšel nový lezecký průvodce
Sport climbing in Arco - nový průvodce na skalky v Arcu
The Push: příběh Tommyho Caldwella

Závody
EP ledolezení Finsko (24.02)
AIX Ádr Boulder Session 2018 (24.02)
BigWall Open 2018 (24.02)

Žebříček
Cesty:
11.Šindel 10847
12.Mrázek 10697
13.Vopatová 10675
Bouldry:
11.Volf 10175
12. 10125
13.Švec 10125
Hory:
4.Sika 5570
5.Skopec 4926
6.Tichý 3967

Výsledky
SP ledolezení Jižní Korea (09.02)
Silvestrovské Hejnice (29.12)
Mistrovství ČR rychlost (16.12)

Deníčky
4393 lezců
668524 cest
Nové přelezy:
La Boca De 8a
Fucknevim 8A
Nový Začát 7B+
La Marronc 8b
F3000 8A
In Memory 9
Il Patrone 7c
Pim Pam Po 7c/7c+
Via Del Os 8a
Camino A L 8a+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezec Rock Ranking 2017

2017

Na začátku roku se na Lezci většinou objevuje vyhodnocení LRR, neboli Lezec Rock Ranking. Tak tady je stručná "uzávěrka" za rok 2017.

Vyhodnocení lezce roku







LEZEC ROCK Ranking



Skalní lezení - ženy



Začněme tradičně ženským lezením. Nejlepší lezkyní se stala Elis Adamovská (elis), 11356 b.   které se podařilo vylézt cestu 8c! a 4x 8b+. Tyto vyrovnané výkony znamenají královnu žebříčku 2017. Bodové ohodnocení, které Elis dosáhla, by jí mezi muži vyneslo parádní čtvrté místo.

Iva Vejmolová (16071995) (11275  b.) Iva se dostala spolu Elis přes neskutečných (pro většinu lezců snových) jedenáct tisíc bodů a obsadila druhou pozici. Iva také zdolala 8c a za první Elis zaostala o necelých sto bodů.

Na bronzové pozici skončila loňská vítězka Edita Vopatová (editka vopatová) 10703 b..
Dámám upřímně gratulujeme.




1. Elis Adamovská (Elis) 11356 b.
8c PP, 8b+ PP, 8b+ PP, 8b+ PP, 8b+ PP, 8b/8b+ PP, 8b/8b+ PP, 8b PP, 8b PP, 8b PP
2. Iva Vejmolová   (16071995) 11275  b.
8c PP, 11- PP, 8c PP, 8b+ PP, 8a OS, 8b PP, 8b PP, 8a+/8b PP, 7c+ OS, 8a+ PP
3. Edita Vopatová (editka vopatová) 10703 b.
8b PP, 10 PP, 10-/10 PP, 8a+/8b PP, 7c+ OS, 7c+ OS, 8a+ PP, 8a flash, 8a+ PP, 10- PP



Elis Adamovská  (hi res)

foto by © Standa Holec



Iva Vejmolová (hi res)

foto by © Bernardo Gimenez



Edita Vopatová (hi res)

foto by © Laco Šauli






4. Markéta Janošová (Maki15)
7c OS, 7c OS, 7c OS, 7c OS, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 9-/9 OS, 9-/9 OS, 7b+ OS 10054
5. Lenka Slezáková (LeňaS)
10- RP, 10- RP, 9/9+ OS, 9 OS, 8a PP, 8a PP, 9- OS, 7b+ OS, 9+ PP, 9+ PP 10045
6. Sabina Večeřová (sabinavecerova)
10- PP, 7c OS, 7c OS, 7c OS, 8a PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 7b+/7c OS, 9+ PP, 7c flash 10022
7. Daniela Kotrbová (Danča)
7c OS, 7c OS, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 9+/10- PP, 7b+ OS, 7c+ RP, 9+ PP, 7c+ PP 9906




8.Růžičková Petra  (P.)
10-/10 PP, 7c+ OS, 8a flash, 9+/10- PP, 7b+ OS, Xa OS, 7b+ OS, 9/9+ PP, 7b OS, Xa flash 9872
9.Smetanová Michaela  (Miška)
7c OS, 8a PP, 8a PP, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7c flash, 7b OS, 7b OS 9707
10.Širůčková Tereza  (terous)
7c OS, 7c OS, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 7b+ OS, 7c PP, 7c PP, 7c PP, 7a+ OS 9600
11.Ulmonová Simona  (sim)
8a PP, 9+/10- PP, 9+ PP, 7c flash, 7c PP, 9 PP, 7c PP, 7b+ flash, 7b+ flash, 7b+ flash 9336
12.Jakubcova Monika  (mo)
9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+ PP, 9+ PP, 9/9+ PP, 9/9+ PP, 9 RP, 7c PP, 9-/9 PP, 7b flash 9288
13.Ilenčíková Tina  (Tínka)
7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7c PP, 9- flash, 7b+ flash, 9 PP, 7a+ OS 9094




14. Procházková Barča (barcza) 9- OS, 9+ PP, 9 PP, 9 PP, 9-/9 PP, 7a+ OS, 8+ OS, 8+ OS, 7a+ OS, 9- PP 8947
15. Vašková Jana (blondajzna) 9- flash, 9- flash, 7c PP, 9 PP, 9 PP, 7c PP, 7c PP, 9 PP, 7a+ OS, 7b+ PP 8934
16. Gendová Karolina (Karolinka) 7c+ PP, 7b OS, 7b OS, 7b+ flash, 7a+ OS, 7a+ OS, 7a+ OS, 7b+ PP, 7b flash, 7b flash 8875
17. Sazimová Lidmila (Lidmila) 9+ PP, 9 PP, 9 PP, 9 PP, 9 PP, 7c PP, 7b+ PP, 9- PP, 9- PP, 9- PP 8850
17. Novotná Eliška (Elík) 8a PP, 8a PP, 8a PP, 9- OS, 8 OS, 8 OS, 8 OS, 8+ flash, 8+ flash, 7b PP 8850
19. Jirásková Markéta (Markéta) 7b OS, 7b OS, 7b+ flash, 9-/9 PP, 7a+ OS, 7a+ OS, 8+ OS, 7a+ OS, 7a+ OS, 9- PP 8838
20. Líbalová Helena (zagorka) 9+ PP, 9- flash, 9- flash, 9 PP, 8+ OS, 7a+ OS, 8+ OS, 7b flash, 7b+ PP, 9- PP 8825
21. Kopecká Markéta (Maky) 7b OS, 9 PP, 7c PP, 9-/9 PP, 7a+ OS, 7a+ OS, 7a+ OS, 7b+ RP, 7b+ PP, 7b+ PP 8773
22. Jecelínová Verča (feu) 9 PP, 9 PP, 9 PP, 9- PP, 9- PP, 9- PP, 9- PP, 8 OS, 8 OS, 8+/9- PP 8556
23. Samková Růža (Růža) 7b+ OS, 7a+ OS, 9- PP, 9- PP, 7b+ PP, 7a OS, 7a OS, 7a OS, 7a+ flash, 8+/9- PP 8463
24. Chvojková Katka (antarctica) 9+/10- PP, 7c PP, 7b+ PP, 7b+ PP, 9- PP, 7a OS, 8+/9- PP, 7b PP, 8+/9- PP, 8- OS 8450
25. Hlavová Veronika (ViviHl) 7a+ OS, 7a+ OS, 7a+ OS, 7b+ PP, 7a OS, 7a OS, 7a OS, 7a OS, 7b PP, 6c+ OS 8326
26. Nevělíková Karolína (Karolína52) 7c PP, 7c PP, 7c PP, 9- PP, 7b+ PP, 7b PP, 7b PP, 7b PP, 6c+ OS, 8 PP 8296
27. Maňourová Anna (annis) 7a+ OS, 7b+ PP, 7a OS, 7a OS, 7a OS, 7a OS, 7a OS, 7b PP, 7a+ flash, 7a+ flash 8250
28. Olšarová Jana (Olše) 9- PP, 9- PP, 9- PP, 8 OS, 8 OS, 8+/9- PP, 8+/9- PP, 8+ flash, 8+/9- PP, 8 flash 8168
29. Janoušková Nikola (špagetaa) 9-/9 PP, 9- RP, 9- PP, 9- PP, 7a OS, 7A+ flash, 7a+ flash, 8- OS, 7a flash, 8 PP 8100
30. Zachariášová Hanka (Hanka Zachariášová) 7b+ PP, 9- PP, 7a OS, 7a OS, 7a+ flash, 7a+ flash, 8+ flash, 8+ PP, 7a flash, 7a flash 8015
31. Solanská Míša (Soli) 7c+ PP, 9 PP, 7b+/7c PP, 9-/9 PP, 7b PP, 7b PP, 7a+ PP, 6c+ flash, 8 PP, 6c flash 8012
32. Šindelářová Eli (esindelarova) 9- PP, 5.11c OS, 5.11d flash, 5.12a PP, 8- OS, 5.11b OS, 8+ PP, 8+ PP, 8 flash, 8+ PP 7834
33. Klimešová Alena (AK) 7a+ OS, 7a OS, 8 OS, 7a OS, 8+/9- PP, 8 flash, 8+ PP, 6c OS, 6c OS, 8- flash 7788
34. Šebestíková Anča (garbina) 7b+ PP, 7a OS, 7b RP, 8+/9- PP, 7a+ PP, 7a+ PP, 8/8+ RP, 6c OS, 6b+ OS, 6b+ OS 7589
35. Trojanová Lucie (ilias) 7b PP, 6c+ OS, 8- OS, 7a flash, 8 flash, 8+ PP, 8+ PP, 7a+ PP, 8+ PP, 6c OS 7572
36. Wefersova Marina (Marinka) 7b OS, 7c PP, 7a flash, 6c OS, 6c OS, 7a PP, 7a PP, 7a PP, 8 PP, 6b+ OS 7521
37. Dočekalová Barča (Hujirek) 6c+ OS, 6c+ OS, 6c+ OS, 7a+ PP, 7a+ PP, 7a+ PP, 6c OS, 6c OS, 6c OS, 6c OS 7454
38. Siegelová Eva (Kudrlinka89) 6c+ OS, 7a+ PP, 8+ PP, 8+ PP, 8+ PP, 6c OS, 7a PP, 8 PP, 7a PP, 8 PP 7324
39. Brožová Veronika (verca) 8 OS, 6c+ OS, 6c+ OS, 6c OS, 8- flash, 8 PP, 7a PP, 7a PP, 7a PP, 7a PP 7291
40. Ebrová Veronika (Hamnish) 8- OS, 8- OS, 6c+ OS, 6c OS, 6c OS, 7a PP, 8 PP, 7a PP, 8 PP, 8 PP 7278
41. Stuchlíková Olga (Olga(Kolouch)) 6c+ OS, 6c+ OS, 7a flash, 7a flash, 7a PP, 7a PP, 6c+ flash, 6c+ flash, 8 PP, 7+ OS 7240
42. Sosnová Petra (sosa) 5.11c OS, 5.11b OS, 5.11d PP, 5.11a OS, 5.11a OS, 5.11a OS, 5.11c PP, 7+ OS, 5.10d OS, 5.11a flash 7207
43. Kuběnová Barbora (barboucha) 8 OS, 7a OS, 8- OS, 8- OS, 7+/8- OS, 8 PP, 7+ OS, 8- PP, 7 OS, 7+ flash 7157
44. Pavlíková Petra (Deetroit) 7a+/7b PP, 6c OS, 6c OS, 7a RP, 7a RP, 7a PP, 8 PP, 6b+ OS, 6b+ OS, 6c+ PP 7049
45. Matoušková Inka (Inka) 8+ flash, 8+/9- PP, 7a+ PP, 8- flash, 8 PP, 7 OS, 7 OS, 7 OS, 7 OS, 7- OS 6816
46. Čechová Jiřina (jirina) 7a flash, 7a flash, 7a flash, 8- flash, 6c+ flash, 8- PP, 6c flash, 7 OS, 6b+ flash, 6b+ flash 6802
47. Nepustilová Klára (Klárouš) 7a flash, 7a PP, 6c+ flash, 8 PP, 7+ OS, 8- PP, 6c flash, 6c flash, 8- PP, 6c+ PP 6796
48. Rozsypalová Katka (Kaca) 8 PP, 6b+ OS, 6b+ OS, 8- PP, 8- PP, 8- PP, 8- PP, 8- PP, 6c flash, 8- PP 6627
49. Pešicová Anežka (Anežka ) 8/8+ RP, 8 PP, 7+ OS, 7+ OS, 8- PP, 8- PP, 7/7+ OS, 7 OS, 7 OS, 7 OS 6592



50. Dichtlová Marie (eiram) 8 PP, 6b+ OS, 8- PP, 8- PP, 6c+ PP, 6c flash, 6c+ PP, 8- PP, 6c+ PP, 6b OS 6565
51. Leblochová Macek (kitie) 6b+ OS, 7+ OS, 6b+ OS, 6b+ OS, 6b+ OS, 8- PP, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS 6498
52. Kurasová Irena (Irena) 7a+ PP, 6b+ OS, 6b+ OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS 6454
53. Ridzoňová Simona (samica) 6c+ flash, 7a PP, 7a PP, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b+ flash 6438
54. Střelcová Lucie (Lucoušek) 8- OS, 8- flash, 8 PP, 8- PP, 8- PP, 7+/8- PP, 7- OS, 7- OS, 7+ PP, 7+ PP 6349
55. Zajdová Hanka (Zajda Hanka) 7a PP, 6c+ flash, 6b+ OS, 6c+ PP, 6b OS, 6b OS, 6c RP, 6b+ flash, 6c PP, 6b+ RP 6348
56. Zímová Kateřina (KaczkaZ) 7b PP, 6b+ OS, 6c+ PP, 6c+ PP, 6b OS, 6b OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 6a+ OS 6304
57. Kučová Lucie (Kučka) 8 flash, 6c OS, 7a PP, 6c+ PP, 6c RP, 7+ flash, 7- OS, 7 flash, 7 flash, 6b PP 6232
58. Fraňková Kateřina - Alexandra (Alex98) 7a PP, 6c+/7a PP, 6c flash, 6b OS, VIIIb OS, 6b OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 6b+ PP, 6a OS 6128
59. Fajstová Alena (alenie) 8- flash, 8- flash, 8 PP, 8- PP, 6b OS, 6b OS, 7- OS, 6a OS, 6a+ flash, 5c flash 5950
60. Soukupová Tereza (soukuter) 6b+ OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6a+ OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS 5920
61. Čechová Martina (Máťa) 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b+ flash, 6b+ flash, 6a+ OS, 6a+ OS, 6b flash, 6b flash, 6b flash 5875
62. Podušková Barča (Baru96) 8- PP, 6c+ PP, 7+/8- PP, 6c PP, 6c PP, VIIIc PP, 6b+ PP, 6b+ PP, 6a OS, 7 RP 5822
63. Chládková Karolína (Kája Chládková) 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6b OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 6b flash, 6a OS, 6a OS 5801
64. Marková Terka (Terrien) 6c OS, 6b OS, 6b OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 6b flash, 6b flash, 6b flash, 6a OS, 6a+ flash 5794
65. Konrádová Lucie (Luc_Ky) 7+ OS, 7+/8- PP, 7- OS, 7- OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 7+ PP, 6b flash, 7/7+ PP, 6a OS 5722
66. Dušánková Martina (Martanka) 6c+ PP, 8- PP, 6b OS, 6a+ OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS 5626
67. Davidová Vendula (Wendy) 8-/8 PP, 8- PP, 7 OS, 6c PP, 7 flash, 6b+ PP, 6b PP, 7- flash, 6+ OS, 7- PP 5605
68. Chomová Mária (Majušidlo) 6b+ OS, 6b OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS, 6 OS 5570
69. Grasserová Alena (Alča) 6a+ OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 6a+ OS, 6b+ PP, 6b+ PP, 6a OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS 5476
70. Laňková Sabina (Sabinalanka) 7- OS, 7- OS, 7- OS, 7- OS, 7- OS, 7- OS, 7- OS, 7 RP, 6+ OS, 6+ OS 5458
71. Cigánková Hana (Ciganče) 7 OS, 7+ flash, 7+ flash, 7 flash, 7 flash, 7 flash, 7- flash, 7- flash, 7 PP, 6 OS 5415
72. Šárniková - Petrlíková Yarka (Yarka) 6a+ OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS, 6a OS, 6b RP, 6b PP 5236
73. Lukášová Jana (Janiluk) 9 PP, 9 PP, 9 PP, 9- PP, 9- PP, 8+/9- PP 5200
74. Růžičková Pavla (paflinka) 9- flash, 9 PP, 9- PP, 9- PP, 9- PP, 8+/9- PP 5153
75. Matoušková Jana (matous) 7+/8- PP, 7+ PP, 6+/7- OS, 7- flash, 7- flash, 7- flash, 7- flash, 7 PP, 7 PP, 7- PP 5146
76. Slunečková Karin (rusalkarin) 7+/8- PP, 7+ PP, 7+ PP, 6b PP, 6b PP, 7 PP, 6+ OS, 7- PP, 7- PP, 7- PP 5064
77. Končírová Šárka (Sarkon) 7- OS, 6a+ OS, 7- OS, 7 PP, 6+ OS, 6 OS, 6 OS, 6 OS, 6 OS, 5c OS 4798
78. Janulíková Jana (Janulik) 7+ OS, 7 OS, 7- OS, 7- OS, 7 flash, 6+ OS, 6+ OS, 7- PP, 5+ flash 4669
79. Boudova Misa (MisaB) 6b flash, 7 flash, 6b+ PP, 6b RP, 6a+ flash, 6a flash, VIIb flash, VI OS, 6 RP, 6 RP 4417
80. Hobzová Eliška (Eliška) 8a PP, 7c PP, 7c PP, 7c PP, 8 PP 4400
81. Matoušková Jana (Jana) 8- flash, 8- PP, 7+ flash, 7+ flash, 7- OS, 7+ PP, VII flash, VI OS 4368
82. Eflerová Nela (NelkaEf) 6a+ OS, 6+ OS, 5c OS, 5c OS, 5c OS, 5c OS, 5c OS, VIIa OS, VIIa OS, 5a OS 4220
83. Nývltová Veronika (v.erca) 6+ OS, 5c OS, 6 OS, 6 flash, 5+ OS, 5+ OS, 5 OS, 5 OS, 5 OS, 5 OS 3651
84. Buchtová Dagmar (Dáša) 6a OS, 5c OS, 5b OS, 5b OS, 5c flash, 5a OS, 5a OS, 5a OS, 5c RP, 4c OS 3589
85. Bílková Karina (Karina) VIIIb OS, VIIIa OS, VIIIa OS, 7- flash, 6+ OS, VIIb OS, VIIb OS 3585
86. Pražáková Marťa (Marťucha) 6a OS, 5c OS, 5+ OS, 5+ OS, 5a OS, 5a OS, 5 OS, 5a OS, 5 OS, 5 OS 3570
87. Nováková Eva (Efka) 7- OS, 7- OS, 6+ OS, 6 OS, 5+ OS, 5 OS, 5- OS, 4 OS, 4- OS, III OS 3545
88. Aklámová Amálka (Amalka) 8 OS, 7+ OS, 8- RP, 7 OS, 7 flash, 4+ solo 3483
89. Miklošová Gabriela (Brusla) 6 OS, 5+ OS, 5+ OS, 5+ OS, 5+ OS, 5 OS, 5 OS, 5 OS, 4+ OS, 4 OS 3270
90. Tomašíková Sabina (Sabina) VIIIa OS, VIIb OS, VIIb OS, VIIa OS, VIIa OS, VIIa OS, VI OS, V OS, VIIa AF, VIIa AF 3128
91. Pelikánová Tereza (Tereza Pelikánová) 8- flash, 8-/8 PP, 8- PP, 7+ PP, 7 PP 3078
92. Claussova Katharina (SantaClauss) 6+ OS, 6 OS, 5 OS, 6 PP, 5- OS, 4+ OS, 6- RP, 5- flash, 5- flash, 4 OS 3023
93. Kyjonková Barbora (Baarbucha) 5 OS, 5 OS, 5 OS, 5 OS, 5- OS, 4+ OS, 4+ OS, 5+ RP, IV OS, 4 OS 2808
94. Ondřejová Jana (xjano) 8a PP, 7c PP, 8-/8 OS 2697
95. Nakládalová Lucka (Nakyna) 9- PP, 9- PP, 9- PP 2562
96. Semenská Simona (ssisa) VI OS, VI OS, VI OS, V OS, 4 OS, 4 OS, 4 OS, IV OS, III OS, III OS 2420
97. Preiningerová Gabriela (Gabriela) 6 RP, 4+ OS, 4+ OS, 5+ PP, 5+ PP, 4 OS, 4 OS, 4 OS, 4 OS, 5 RP 2402
98. Šimková Verča (veruŠ) 8b/8b+ PP, 8a+ PP 2175
99. Čechová Michaela (Michaela) 5 OS, V OS, IV OS, 4 OS, IV OS, IV OS, IV OS, V RP, 3+ OS, 3 OS 2173
100. Vítová Kateřina (Kaccii) 5b OS, 5b flash, 5- OS, 4 OS, 5 RP, 4a OS, 4+ RP, 3+ OS, 3 OS, 4 RP 2155



Letošní královna českého lezení

foto by ©


Skalní lezení - muži



Skalní lezecký ranking na Lezci letos vyhrál, Adam Ondra (dipsy) (13925 b.). Jeho sezona 2017, co se týče přelezů těžkých cest, byla sezonou neskutečně vyrovnanou a přestože v roce 2013 dosáhl rekordního celkového skore ještě o kousek vyššího (13972 b.), v roce 2017 se mu podařilo přelézt nejtěžší cestu světa. A to se počítá. Zaslouženě tedy vyhrál nejen náš národní rankig, ale i světový. Je jasné, že čeští špičkoví lezci mohou mít díky Adamovi mega motivační stimul. Vždyť si mohou kdykoliv porovnat, jak jsou na tom v porovnání s nejlepším lezcem světa.

Druhý se umístil nenápadný, ale o to více talentovaný Jakub Konečný (konecnik) (11868 b).. V jeho zápisu se na začátek dostalo číslo 8c+ PP.

Třetici lezeckých es na stupních vítězů doplňuje Denis Pail (denis pail) (11550 b).. Denis loni devátý, takže skokan roku.






1. Adam Ondra (dipsy) 13925 b.
9c PP, 9b PP, 9b PP, 9b PP, 9b PP, 9b PP, 9a+/9b PP, 9a+ PP, 9a+ PP, 9a+ PP
2. Jakub Konečný (konecnik) 11868 b.
8c+ PP, 8c/8c+ PP, 8c/8c+ PP, 8b+ flash, 8c PP, 8c PP, 8b flash, 8b flash, 8b flash, 8b PP
3. Denis Pail (denis pail) 11550 b.
8c PP, 8c PP, 8c PP, 8b+ PP, 8b+ PP, 8b+ PP, 8b+ PP, 8b+ PP, 8b PP, 10 PP


Adam Ondra  (hi res)

foto by © Pavel Blažek



Jakub Konečný  (hi res)

foto by © Gianni Pecchiar



Denis Pail  (hi res)

foto by © Standa Holec


Další kategorie začíná čtvrtým místem, až dejme tomu do devátého jsou to Hard Core Climbers. Bodově tito lezci získali kolem 11 tis bodů. Je to sice dvě kategorie níže od výkonů Adama, ale Adam má kategorii sám pro sebe. Takže jak napovídá název, jsou to hardcore lezci. Od 10. do o 28. místa se v žebříčku seřadili Extra Class Climbers, musel přesáhnout 10 tisíc bodů za rok, což je více než 10x 8a. Od 28. do 100. místa jsou Super Climbers Jen pro zajímavost abyste mohli být Super Climber tak musíte přelézt minimálně například 10 cest v devátém stupni. Viz. dole pastelkový ranking.



4.Vopat Jan (Honzík)
8b OS, 8b/8b+ PP, 8a OS, 8a OS, 8a OS, 9+/10- OS, 8a OS, 10 PP, 8b PP, 10-/10 PP 11244
5.Volf Štěpán (stepanvolf1)
11- PP, 8b/8b+ PP, 10/10+ PP, 8b/8b+ PP, 10 RP, 8b PP, 8b PP, 10 PP, 10 PP, 8a+/8b PP 11160
6.Bláha Petr "Fido" (pbla4024)
8c PP, 8b+ PP, 8b+ PP, 8b+ PP, 8b PP, 8b PP, 8b PP, 8b PP, 8a+ PP, 8a PP 11100
7.Reich Tomáš (killy)
8b+ PP, 8a OS, 8a OS, 8a OS, 8a OS, 8b PP, 10-/10 PP, 7c+ OS, 7c+ OS, 9+ OS 11029
8.Jungling Martin (Džangli)
8c PP, XIc PP, 8b+ PP, 8b PP, XIb PP, 8b PP, 7c+ OS, 8a+ PP, XIa PP, XIa PP 11028
9.Fajkoš Lumír (Lumir9)
5.13b OS, 10/10+ PP, 10/10+ PP, 8b PP, 5.13a OS, 5.13a OS, 5.13a OS, 5.13a OS, 10-/10 PP, 5.13b PP 10991




10. Pilka Tomáš (Pilkyn) 8a OS, 7c+ OS, 7c+ OS, 7c+ OS, 7c+ OS, 8a+ RP, 8a+ PP, 8a+ PP, 8a+ PP, 8a/8a+ PP 10645
11. Nosáľ Jozef (germ) 8a OS, 10 PP, 10 PP, 10-/10 PP, 8a flash, 8a+ PP, 8a+ PP, 10- PP, 7c OS, 7c OS 10644
12. Paprsek Martin (tapir) 8b+ PP, 8b PP, 7c+ OS, 7c+ OS, 7c+ OS, 8a+ PP, 7c OS, 7c OS, 7c OS, 7c OS 10604
13. Brajer Radek (radous) 8a+/8b PP, 8a+ PP, 8a+ PP, 8a+ PP, 8a+ PP, 10- PP, 10- PP, 10- PP, 8a PP, 8a PP 10425
14. Nyéki Richard (Rici) 10 PP, 10-/10 PP, 10-/10 PP, 10- PP, 8a+ PP, 10- PP, 9+/10- RP, 8a PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP 10410
15. Herman Jan (trumen) 5.13d PP, 5.13d PP, 5.13c PP, 5.13c PP, 5.13b PP, 5.13b PP, 5.13b PP, 5.13b PP, 5.13a PP, 5.13a PP 10406
16. Lachman Vítek (Lachtan) 7c+ OS, 9+ OS, 7c+ OS, 8a+ PP, 9 OS, 7c OS, 7c OS, 7c OS, 9 OS, 8a PP 10376
17. Mrázek Pavel (pajamrazek) 8b PP, 10-/10 PP, 8a+ PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 7b+ OS 10209
18. Novák Honzál (hans1996) 10- PP, 8a+ PP, 8a+ PP, 7c OS, 9 OS, 8a PP, 9+ flash, 8a PP, 8a PP, 9+/10- PP 10203
19. gospoš martin (gospa) 10 PP, 10- PP, 10- PP, 10- PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 9+/10- PP, 7b+ OS, 9- OS 10194
19. Lank Zdenek (zdenda) 8b PP, 9+ OS, 10- PP, 7c OS, 8a PP, 8a PP, 9+/10- PP, 8a PP, Xa OS, 7b+ OS 10194
21. Chejn Vilda (007) 10- PP, 9 OS, 9 OS, 7c OS, 7c OS, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 9+ flash, 8a PP 10165
22. Zedek Martin (martin zedek) 7c OS, 7c OS, 7c OS, 7c OS, 7c OS, 7c OS, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP 10150
23. Nováček Jan (Cokin) 8a+ PP, 7c OS, 8a RP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP 10094
24. Nosek Štěpán (Kokeš) 7c OS, 7c OS, 7c OS, 7c OS, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 9+/10- PP 10088
25. Litochleb Richard (RL) 7c+ OS, 7c OS, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 7b+ OS 10078
26. Drbohlav Martin (drbic) 10- PP, 10- PP, 7c OS, 9 OS, 8a PP, 8a PP, 9-/9 OS, Xa OS, 9- OS, 9- OS 10057
27. Adamovský Adam (Adam.A) 8b PP, 8a+ PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 7c+/8a PP, 7b+ OS, 7c flash 10050
28. Šindel Petr (PEN) 10+ PP, 8a+ PP, 10- PP, 7c OS, 8a PP, 8a PP, 9+/10- PP, 9- OS, Xb PP, Xa PP 10000




29. Krupař Matěj (Variant) 8a/8a+ PP, 7c OS, 8a PP, 9+/10- PP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 9/9+ flash, 7b+ OS, 7b+ OS 9969
30. Abt Lukáš (asu) 10- RP, 10- PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+ PP, 9+ PP, 9- flash 9923
31. Kohout Honza (relic) 5.13b PP, 5.12c OS, 5.12c OS, 8a PP, 5.13a PP, 5.12d flash, 5.12b OS, 9- OS, 9- OS, 5.12b OS 9916
31. Šimek Martin (orbit) 10- PP, 5.13b PP, 5.12c OS, 8a PP, 7c+/8a PP, 5.12b OS, 5.12b OS, 7b+ OS, 5.12b OS, 9+ PP 9916
33. Hrabec Lukáš (Gibous) 10- PP, 9+/10- PP, 8a PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9- OS, 9- OS, 9- OS, 9- OS, 9+ PP 9912
34. Záplava Martin (alefff) 8a+ PP, 8a RP, 8a PP, 8a PP, 8a PP, 7c+/8a PP, 7b+ OS, 9- OS, 7b+ OS, 7c+ PP 9907
35. Lukášek Tomáš (tomas.lukasek) 7c OS, 7c OS, 8a PP, 7c+ flash, 8a PP, 8a PP, 7b+ OS, 9- OS, 7c+ PP, 7c+ PP 9897
36. Jeliga Jan (burt) 7c+ OS, 8a+ PP, 7c OS, 7c OS, Xa OS, Xc PP, Xc PP, Xc PP, 9+ PP, Xb PP 9862
37. mikuš miroslav (mimi) 8a+ PP, 8a PP, 9+/10- PP, 8a PP, 7b+/7c OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7c+ RP, 7c flash, 7c+ PP 9854
38. (Blem) 7c OS, 9 OS, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 7b+ OS, 9- OS, 9- OS, 9- OS, 7c+ PP, 7c flash 9853
39. Šofránko Peter (kepko) 10- RP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 9- OS, 9- OS, 9- OS, 9+ PP 9842
40. Slezák Ondřej (Karbous) 8a flash, 8a+ PP, 7c OS, 9+/10- PP, 8a PP, 9- OS, 9+ PP, 7c/7c+ PP, 7b OS, 7b OS 9828
41. Klemsa Martin (Martin) 7c OS, 7c OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7c+ PP 9798
42. Ondrášek Lukáš (ondrasl) 9 OS, 7c OS, 8a PP, 9+/10- PP, 9- OS, 7b+ OS, 7c+ PP, 7c+ PP, 7c+ PP, 7b OS 9778
43. Janovský Adam (AdamJanovsky) 10- PP, 9+/10- PP, 8a PP, 9+/10- PP, 9- OS, 9- OS, 9- OS, 9+ PP, 7c/7c+ PP, 8+/9- OS 9769
44. Šimek Michal (Beedee) 10- PP, 7c OS, 9- OS, 7b+ OS, 5.12b OS, 7b+ OS, 5.12c flash, 9+ PP, 9+ PP, 9+ PP 9763
45. Hronek Karel (Karlito) 7c OS, 7c OS, 9+/10- PP, 7b+ OS, 7b+ OS, 9- OS, 7c+ PP, 7c flash, 7c+ PP, 7c/7c+ PP 9744
45. Hyžný Jozva (jozva) 10- PP, 9 OS, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9- OS, 9+ PP, 9+ PP, 9+ PP, 9/9+ PP, 9/9+ PP 9744
45. A P (Andy) 8a PP, 8a PP, 8a PP, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7c+ PP, 7c+ PP, 7c+ PP 9744
48. Rychtrmoc Tomáš (rychtrmoc) 10- PP, 8a PP, 9+/10- PP, 8a PP, 7b+ OS, 7c+ PP, 7c+ PP, 9-/9 flash, 9/9+ PP, 7b OS 9703
49. Holík Rostislav (RosťaHolík) 9+/10- PP, 9+/10- PP, 8a PP, 8a PP, 9 flash, 9+ PP, 7c+ PP, 7c+ PP, 7c+ PP, 7c/7c+ PP 9684



50. Keprt Pavel (Kepo) 7c OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 9- OS, 7c+ PP, 9+ PP, 9+ PP, 9+ PP 9682
51. Zaoral Filip (zaoralf) 9+/10- PP, 9+/10- PP, 7b+ OS, 9- OS, 9- OS, 9+ PP, 9+ PP, 9+ PP, 9+ PP, 9+ PP 9672
52. Cottage George (tasmansky.cert) 7c OS, 9- OS, 9- OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7c+ RP, 7c+ PP, 7b/7b+ OS, 7c/7c+ PP 9670
53. Janecek Michal (miskis) 8a+ PP, 7c OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7c+ PP, 7c+ PP, 7b OS, 7b OS, 7b OS 9660
54. Jeliga Marek (Marin) 8a OS, 8b PP, 10- PP, 10- PP, 8a PP, 9+/10- PP, 9 PP, 7a OS, 7a OS, 6c+ OS 9644
55. S R (Rschneider) 8a PP, 9+/10- PP, 8a PP, 7b+ OS, 7c+ PP, 9+ PP, 7c+ PP, 9+ PP, 9/9+ PP, 8+/9- OS 9619
56. Kupka Petr (Ory) 9+/10- PP, 7c+/8a PP, 7b+ OS, 7b+ OS, 7c+ PP, 9 flash, 9+ PP, 9+ PP, 7c+ PP, 7b OS 9612
57. Běhounek Michal (Grenvy) 8a+ PP, 8a+ PP, 8a PP, 9+/10- PP, 7c+ PP, 7b OS, 7c PP, 7b+ flash, 9- flash, 9- flash 9593
58. Burgr Lionel (Lionel) 7c OS, 7c OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7c flash, 7c+ PP, 7b OS, 7b+ flash, 7b+ flash 9591
59. Maršík Jarda (jardamarsik) 7c+ OS, 7c OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS 9570
60. Zíma Honza (honzazima) 8a PP, 7b+ OS, 9- OS, 9- OS, 7b+ OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS 9498
60. Štalmach Jan (jan2) 7b+ OS, 9- OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 9- OS, 7c+ PP, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS 9498
62. Šifra Martin (martinsifra) 8a/8a+ PP, 7c OS, 7b+ OS, 7b+ OS, 7c+ PP, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7c PP, 7a+ OS 9491
63. Bartoš Michal (Bárty92) 7c OS, 7c OS, 7b+ OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 8+/9- OS, 7b OS 9470
63. Žítek Jakub "kub" (kub) 5.12c OS, 5.12b OS, 5.12b OS, 5.12b OS, 5.12a OS, 5.12a OS, 5.12a OS, 5.12a OS, 5.12a OS, 5.12a OS 9470
65. Winter Lukáš (gomez) 7c+/8a PP, 9- OS, 7b+ OS, 9 flash, 7c+ PP, 7b/7b+ OS, 7b+/7c flash, 7c/7c+ PP, 7b OS, 7b OS 9466
66. Jurča Lukáš (Lukaj) 9+/10- RP, 9+/10- RP, 9+/10- PP, 7c+ PP, 9+ PP, 7c RP, 9 PP, 9 PP, 9- flash, 9 PP 9455
67. Bohuněk Pavel (PavelB) 7c OS, 8a PP, 7b+ OS, 7c+ PP, 9+ PP, 7b OS, 7b OS, Xb RP, 9 PP, 9 PP 9448
68. Mika Pavel (butcher) 5.12c OS, 9+ PP, 9 flash, 5.12c flash, 9+ PP, 9+ PP, 5.12a OS, 5.12a OS, 9 PP, 5.12c PP 9440
69. Sika Jirka (jirkas) 8a PP, 9+ PP, 7c+ PP, 9+ PP, 9+ PP, 9+ PP, 9/9+ PP, 7b OS, 8+/9- OS, 9 PP 9425
70. Pelíšek Václav (pelda) 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+ PP, 9+ PP, 9+ PP, 9/9+ PP, 8+/9- OS, 9- flash, 9 PP, 9 PP 9406
70. Dědek Vojtěch (vjato) 9+/10- PP, 9+ RP, 9+ PP, 9+ PP, 9+ PP, 9/9+ PP, 9/9+ PP, 8+/9- OS, 9 RP, 9 RP 9406
72. Křivánek Jan (johndys) 10- PP, 9+/10- PP, 9+/10- PP, 9+ PP, 9+ PP, 9/9+ PP, 9 PP, 9 PP, 9- PP, 9- PP 9405
73. Burgoon Andrew (Andrew) 5.12c OS, 5.13a PP, 5.13a PP, 5.12d PP, 5.12d PP, 5.13a RK, 5.12c RP, 5.12c RP, 5.12c PP, 5.12b flash 9375
74. Fiala Aleš (Aleš Fiala) 8a PP, 9+/10- PP, 7c+ PP, 7c+ PP, 7c+ PP, 7c+ PP, 7b OS, 7c PP, 7a+ OS, 7a+ OS 9372
75. Genda Milan (Gendis) 8a flash, 7b+ OS, 7c flash, 7b/7b+ OS, 7c/7c+ PP, 7b OS, 7c RP, 7c RP, 7b+ flash, 7b flash 9358
76. Votoček Radek (Radegast) 8a PP, 7b+ OS, 9+ PP, 7b OS, 8+/9- OS, 8+/9- OS, 8+/9- OS, 8+/9- OS, 8+/9- OS, 7c PP 9354
77. Nycz Aleš (animal) 9+/10- PP, 8a PP, 7b+ OS, 7b+ OS, 7b OS, 7b+ flash, 9 PP, 7c PP, 7c PP, 7a+ OS 9341
78. Kubíček Jan (honza k.) 9+/10- PP, 8a PP, 7c+ RP, 9/9+ PP, 7b OS, Xb RP, 7c PP, 7b+ flash, 7b+ flash, 7b+ flash 9332
79. Dlabola Jiří (Dlabis) 7c OS, 9- OS, 9- OS, 9 flash, Xc PP, 7c PP, Xb PP, 7b+/7c PP, IXc OS, Xa RP 9292
80. Horák Jan (Horákos) 7b+ OS, 7b+ OS, 7c+ PP, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7c PP, 7c PP, 7c PP, 7c PP 9272
81. Straka Jan (Stračena) 10 PP, 10-/10 PP, 10- PP, 9+/10- RP, 9- RP, 9- PP, 9- PP, 9- PP, 8+/9- RP, 7b PP 9265
82. Richter Tom (Schreiner) 7c+ PP, 7c flash, 9+ PP, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 8+/9- OS, 9 PP, 9- flash, 9 PP 9256
83. Horňák Lukáš (joHny237) 7c OS, 7c flash, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7b+/7c PP, 7a+ OS 9254
84. Franc Richard (Richard) 9+/10- PP, 9+ PP, 7c+ PP, 9/9+ PP, 9/9+ PP, 9 PP, 7c PP, 9 PP, 9 PP, 9 PP 9250
85. Křivánek Ondra (Bivoj) 5.12b OS, 5.12b OS, 5.12a OS, 7b OS, 5.12a OS, 5.12a OS, 5.12b flash, 7b+ flash, 7b+ flash, 5.12c PP 9241
86. Kulheim David (davu) 7b+ OS, 9+ PP, 9+ PP, 7b OS, 7b OS, 9- flash, 9 PP, 9 PP, 9 PP, 7c PP 9219
87. Griger David (Komíňák) 8a PP, 7c flash, 7b OS, 7b OS, 7c PP, 7c PP, 7c PP, 7c PP, 7c PP, 7c PP 9203
88. Malčík Zdeněk (zdenous) 7b+ OS, 9+ PP, 9+ PP, 9/9+ PP, 7b OS, 7b OS, 9 PP, 9 PP, 8+ OS, 9- PP 9175
89. Drahota Jakub (draKubas) 7c+ PP, 5.12a OS, 5.12a OS, 5.12a OS, 5.12a OS, 5.12c PP, 5.12c PP, 9 PP, 5.12b flash, 9- flash 9162
90. Hovorka Tomáš (hovis) 7c+ PP, 9/9+ PP, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 7c PP, 9- flash, 9 PP, 7c PP, 9 PP 9150
91. Růžička Honza (ruza) 7b+ OS, 7b+ OS, 7b OS, 7c PP, Xb PP, Xa flash, 7c PP, 7c PP, 7a+ OS, 7a+ OS 9125
92. Šolc Jan (jeremy_jenda) 9+/10- PP, 9/9+ PP, Xb PP, Xb PP, 9 PP, 9 PP, Xb PP, Xb PP, Xb PP, IXc OS 9115
93. Řezníček Martin (Řízek) 7c+ PP, 7c+ PP, 7b OS, 7b OS, 7b OS, 9 PP, 7c PP, 9-/9 PP, 7a+ OS, 7a+ OS 9103
94. Mlejnek Honza (Mlejnis) XIa PP, Xc PP, Xb RP, Xb RP, Xb PP, Xb PP, Xb PP, Xa RP, Xa RP, Xa PP 9100
95. Fejgl Michal (Mihal) 9/9+ PP, 9/9+ PP, 9 RP, 9 RP, 9 PP, 9 PP, 9 PP, 9 PP, 9 PP, 9 PP 9082
96. Hatle Josef (darklord) 8a PP, 7b+ OS, 7c+ PP, 7c+ PP, 7c PP, 9 PP, 7a+ OS, 7a+ OS, IXb OS, IXb OS 9072
97. Skoupil Vojtěch (kvetak) 7b+ OS, 7b OS, 7b OS, 7b+ flash, 7b+ flash, 7c PP, 9 PP, 9-/9 PP, 7a+ OS, 7a+ OS 9041
98. Kocián Kuba (kokuba) 9- OS, 7b OS, 9 PP, 9 PP, 9- flash, 9 PP, 9 PP, 9-/9 PP, 8+ OS, 8+ OS 9034
99. Šauli Vláďa (Laco Šaolin) 9- OS, 9 PP, 9- flash, 7c PP, 7c PP, 9 PP, 7c PP, 9 PP, 9-/9 PP, 8+ OS 9028
100. Mrnka Pavel (PavelM) 9+ PP, 9/9+ PP, 9 PP, 9 PP, 9 PP, 9 PP, 9 PP, 9 PP, 9-/9 PP, 8+ OS 9022



Letošní král českého lezení

foto by © Hainz Zak



Bouldering - ženy



Nejlepší boulderistkou byla Ivana Řezníková(reziva) 11450 b., která loni dvakrát posunula hranici českého ženského boulderingového maxima, nejprve na 8A/A+ a pak před koncem roku na 8A+.

1. Ivana Řezníková (reziva) 9925 b.
8A+ solo, 8A/8A+ solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C+ solo
2. Kateřina Zachrdlová (Katty Zachrdlová) 8850 b.
8A solo, 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B flash, 7B+ solo, 7A+ flash, 7A+ flash
3. Eva Budinská (chimenea) 8150 b.
7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo





Ivana Řezníčková (hi res)

foto by © Aleš Vysloužil





4. Zímová Kateřina (KaczkaZ) 8A solo, 7C solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo
5. Ptáčková Olga (MickaP.) 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A flash, 7A+ solo, 7A solo 8003
6. Kozlová Terka (terkap) 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A flash, 7B tr solo, 7A+ solo, 7A+ solo 7903
7. Ulmonová Simona (sim) 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A+ solo, 7A+ PP, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A PP 7600
8. Olšarová Jana (Olše) 7B/7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 6C+ flash, 6C+ flash 7581
9. Handlířová Eliška (peliska) 7A+/7B solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A/7A+ solo, 7A/7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6C+ solo 7175
10. Čechová Jiřina (jirina) 7A flash, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo 7153
11. Chvojková Katka (antarctica) 7A+ OS, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6C flash, 6C+ solo, 6C+ solo, 6C solo 6856
12. Štenclová Lenka (LenkaS) 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6C+ solo, 6C+ solo, 6C solo, 6C solo, 6C solo 6700
13. Kotrbová Daniela (Danča) 7B solo, 7B+ tr solo, 7A OS, 7A+ solo, 7A solo, 6C+ solo, 6B+/6C OS, 6C solo, 6A+ flash, 6A+ flash 6687
14. Klimešová Alena (AK) 7A+ flash, 7A+ solo, 7a solo, 7A solo, 6C+ solo, 6B+/6C flash, 6B+ flash, 6B+ flash, 6C solo, 6A+ flash 6540
15. Procházková Barča (barcza) 6C+ OS, 7A solo, 6C flash, 6C flash, 6C flash, 6C+ solo, 6C solo, 6C solo, 6B OS, 6B+ solo 6315
16. Senčáková Iveta (Senči) 7A solo, 7A solo, 6C+ solo, 6C+ solo, 6C+ solo, 6C solo, 6C solo, 6B+/6C solo, 6B flash, 6B+ solo 6228
17. Stuchlíková Olga (Olga(Kolouch)) 6C flash, 6C+ solo, 6C+ solo, 6C+ solo, 6B+ flash, 6B+ flash, 6C solo, 6B+ solo, 6B+ solo, 6B+ solo 6059
18. Šancová Lucie (Lucca) 7A solo, 7A solo, 6C+ solo, 6B+ OS, 6C solo, 6B+ solo, 6B+ solo, 6B+ solo, 6A+ OS, 6A+ OS 5909
19. Matoušková Inka (Inka) 7A solo, 6C+ solo, 6C+ solo, 6C solo, 6C solo, 6C solo, 6B flash, 6B+ solo, 6B solo, 6A flash 5856
20. Podušková Barča (Baru96) 7A solo, 6C+ solo, 6B+ flash, 6C solo, 6C solo, 6B+/6C solo, 6B OS, 6B flash, 6A+ OS, 6A+ flash 5840
21. Maňourová Anna (annis) 6C solo, 6C solo, 6C solo, 6C solo, 6C solo, 6C solo, 6B flash, 6B OS, 6B+ solo, 6A+ OS 5759
22. Ulrichová Zuzana (Zuzka Kuldovka) 7C solo, 7B OS, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7A+ solo, 7A solo 5753
23. Matoušková Jana (Jana) 7A solo, 6C solo, 6C solo, 6C solo, 6B+ solo, 6B solo, 6B solo, 6B solo, 6A solo, 6A solo 5350
24. Slunečková Karin (rusalkarin) 6C solo, 6B flash, 6B+ solo, 6B+ solo, 6B+ solo, 6B solo, 6b solo, 6B solo, 6A flash, 6A solo 5156
25. Pešicová Anežka (Anežka ) 6C solo, 6B+ solo, 6B solo, 6B solo, 6B solo, 6A OS, 6A flash, 6A flash, 6A flash, 6A+ solo 4912


Bouldering - muži


Nejlepšího boulderistu za rok 2017 si vyzískal Adam Ondra(dipsy) 11450 b., který svedl boj s Martinem Stráníkem, který v průběhu roku i chvíli vedl, nakonec ho Adam dostal o 50 bodů. Velmi těsné velmi pěkné.




1. Adam Ondra (dipsy) 11450 b.
8C/8C+ solo, 8C solo, 8C solo, 8B+ solo, 8B+ solo, 8B+ solo, 8B solo, 8B solo, 8B solo, 8A+/8B solo
2. Martin Stráník (noo noo) 11400 b.
8B+/8C solo, 8B+ solo, 8B+ solo, 8B+ solo, 8B+ solo, 8B+ solo, 8B+ solo, 8B/8B+ solo, 8B solo, 8B solo
3. Štěpán Stráník (Š Stráník) 10875 b.
8B solo, 8B solo, 8B solo, 8B solo, 8B solo, 8B solo, 8A+/8B solo, 8A+/8B solo, 8A+/8B solo, 8A+ solo




4. Jungling Martin (Džangli) 8B solo, 8B solo, 8B solo, 8B solo, 8B solo, 8A+/8B solo, 8A flash, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo 10778
5. Novák Honza (novakja) 8B solo, 8B solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo 10600
6. Břicháček Libor (Bafik) 8A+/8B solo, 8A+/8B solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo 10550
7. Skála Lukáš (zeros) 8B solo, 8B solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A/8A+ solo, 8A/8A+ solo, 8A solo 10500
8. Strnad Tomáš (foxR) 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A/8A+ solo, 8A solo, 8A solo 10375
9. Štefánek Rosťa (RostaS) 8B+ solo, 8A+ flash, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo 10253
10. budinsky richard (korba) 8A+ solo, 8A+ solo, 8A+ solo, 8A/8A+ solo, 8A/8A+ solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo 10200
11. Střílek Vladimír (LArock) 8A+ solo, 8A+ solo, 8A/8A+ solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo 10125
12. Mlejnek Honza (Mlejnis) 8A+ solo, 8A/8A+ solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 7C flash 10028
13. Švec Martin (Martin.S) 8A/8A+ solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo 10025




14. Volf Štěpán (stepanvolf1) 8A+ solo, 8A/8A+ solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 7C flash, 7C+ solo, 7C+ solo 9928
15. pochman štěpán (Štěpo) 8A+ solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C+ solo 9900
16. Lavička Karel (Karel Lavička) 8A+ solo, 8A/8A+ solo, 8A/8A+ solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 7C+ solo, 7C solo, 7B solo 9750
17. Kratochvíl Vláďa (WoKo) 8A/8A+ solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 7C+/8A solo, 7C+/8A solo, 7C flash, 7C+ solo, 7C/7C+ solo, 7B+ flash 9706
18. Pelikán Martin (Maartaas) 8A+ solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 7C+/8A solo, 7C+ solo, 7C/7C+ solo, 7C solo, 7C solo 9700
19. Novák Honzál (hans1996) 8A solo, 7C+/8A solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C/7C+ solo 9550
19. Pail Denis (denis pail) 8A solo, 8A solo, 8A solo, 8A solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo 9550
21. Handlíř Petr (celvinix) 8A solo, 8A solo, 8A solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo 9400
22. Lyčka Jakub (bubušák) 8A/8A+ solo, 8A solo, 8A solo, 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo 9375
23. Skočdopole Jakub (JakubSkočdopole) 8A solo, 8A solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo 9350
24. Pařil Richard (kenni) 8A solo, 7C flash, 7C+ solo, 7C+ solo, 7B+ flash, 7B+ flash, 7B+ flash, 7C solo, 7C solo, 7C solo 9262
25. Horáček Zdeněk (Pajout) 8A solo, 7C+/8A solo, 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo 9225
25. Calda Vladimír (caldic) 8A solo, 8A solo, 7C+/8A solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo 9225
27. Zíma Honza (honzazima) 8A solo, 8A solo, 7C+/8A solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo 9175
28. Chejn Vilda (007) 8A solo, 7C/7C+ solo, 7C/7C+ solo, 7B+ flash, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo 9153
29. Plaček Michal (Vasekdegamma) 7C+ solo, 7C+ solo, 7B+ flash, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo 9103
30. Chytil Martin (martinchytil) 8A solo, 8A solo, 8A solo, 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo 9100
31. Rychtrmoc Tomáš (rychtrmoc) 7C+ solo, 7C/7C+ solo, 7B+ flash, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B flash 9031
32. Čermák Martin (Čermy) 7C/7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo 9025
33. Polčin Milan (tulipan) 7C flash, 7C/7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B flash, 7B+ solo 8981
34. Jurča Lukáš (Lukaj) 7C+ solo, 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B flash, 7B flash, 7B+ solo, 7B+ solo 8906
35. Jurečka Jan (Grommet) 7C/7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B flash, 7B+ solo, 7B+ solo 8878
36. Šolc Jan (jeremy_jenda) 7C+ solo, 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B OS, 7B OS, 7b flash, 7B+ solo, 7B+ solo 8859
37. Košťál Tomáš (Kosta) 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo 8850
38. Karban Filip (Karbič) 8A solo, 8A solo, 8A solo, 7C flash, 7C solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7A OS, 7A OS 8809
39. Lebeda Kryštof (abvdah) 8A solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7C tr solo, 7B+ solo, 7B solo 8800
40. Kalvas Michal (Kropáček) 8A solo, 8A solo, 7C/7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7A flash 8778
41. Eliáš Petr (elicz) 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo 8750
41. Grečnár Jura (Jura) 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo 8750
43. Balabán Jakub (blabos) 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo 8700
44. Novák Petr (cimprcampr) 7B+ flash, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B flash, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B/7B+ solo, 7B solo 8631
45. Kohout Honza (relic) 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo 8550
46. Šnopl Ondra (Ondra85) 7C+ solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A OS, 7A flash 8406
47. Barchánek Michal (michbar) 8A solo, 8A solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7A+ flash, 7B solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo 8403
47. Štumpolt David (Dempsi) 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A flash, 7A+ solo 8403
49. Nyéki Richard (Rici) 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7A+ OS, 7A+ OS, 7B solo, 7B solo 8356


50. Bureš Martin (jackalpackal) 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo 8350
50. Havelka Lukáš (luctramp) 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo 8350
52. Skála Tomáš (skálič) 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo 8300
52. Zaoral Filip (zaoralf) 7C solo, 9 RP, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo 8300
52. Hapala Martin (Hapik) 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo 8300
55. Abt Lukáš (asu) 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo 8200
55. Pátík Marek (Páťa) 7C solo, 7C solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo 8200
57. Záveský Radek (rxdek) 7C solo, 7B+ solo, 7A+ OS, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo 8153
58. Janovský Adam (AdamJanovsky) 7B+ flash, 7C solo, 7C solo, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7A OS, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo 8106
59. Hronek Karel (Karlito) 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo 8100
60. Baryl Jan (Honz) 7B OS, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo 7903
61. Jurečka Jiří (cistokrevnypes) 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A+/7B solo, 7A flash, 7A+ solo, 7A+ solo 7828
62. Mrnuštík Jan (Mrnda) 7B flash, 7A+ flash, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A OS, 7A OS, 7A flash, 7A OS, 7A OS 7821
63. Feigl Stanislav (cb784953) 7C solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A flash, 7A flash, 7A flash, 7A flash, 7A+ solo, 7A+ solo 7812
64. Vavřina Tomáš (vavrina.tomas) 7B flash, 7B+ solo, 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A flash, 7A solo, 7A solo, 7A solo 7806
64. Paprsek Martin (tapir) 7C solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A flash, 7A OS, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo 7806
66. Litochleb Richard (RL) 7B OS, 7B solo, 7B solo, 7A OS, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo 7706
66. Válek Martin (Valmar) 7A+ flash, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A flash, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo 7706
68. Daehne Tomáš (tdaehne) 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 6C+ flash, 6C+ flash, 7A solo, 7A solo 7456
69. Lučanský Patrik (Jumper) 7B solo, 7B solo, 7A flash, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo 7453
70. Burišin Michal (Buri) 7B+ solo, 7B solo, 7B solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6C+ solo 7450
71. Karko Jan (Karkoš) 7B+ solo, 7B solo, 7A OS, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6C+ solo 7403
72. Čuma Honza (Mek) 7B solo, 7B solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo 7400
73. Dörr Dominik (dorrdo) 7B/7B+ solo, 7B solo, 7A OS, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo 7378
74. Bischof Jakub (Žížala) 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7B solo, 7A flash, 7A flash, 7A+ solo, 6C+ flash, 6B+ flash, 6B+ flash 7365
75. Prejza Zdeněk (FISA) 7B solo, 7A flash, 7A flash, 7A flash, 7A+ solo, 7A+ solo, 6C+ flash, 7A solo, 7A solo, 7A solo 7362
76. Halmo Klara (Klarahalmo) 7B+ solo, 7B solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo 7300
77. Smejkal Petr (vrabcak01) 7B solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 6C+ OS, 7A solo, 7A solo, 6C OS, 6C flash 7209
78. Nováček Jan (Cokin) 7B solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo 7200
79. Handlíř Honza (handlíř jan) 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6C flash 7153
80. Ganzar Vladimír (Ganzi) 7B solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo 7150
81. Chodura Radek (radek_cz) 7C solo, 7B+ solo, 7B solo, 7A solo, 7A solo, 6C flash, 6C flash, 6C+ solo, 6C solo, 6B OS 7059
82. Karlík Petr (Karlipet) 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo 7050
83. Karel Jaroslav (JaraK) 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo 7000
84. Kubíček Jan (honza k.) 7B solo, 7B solo, 7A flash, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 6C solo, 6B+ solo, 6B+ solo 6953
85. Skalicky Jakub (JS2000) 6C+ flash, 6C+ flash, 6C+ OS, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6C OS, 6C flash, 6C OS, 6C OS 6821
86. Štalmach Jan (jan2) 7B+ solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6B+ flash, 6C solo, 6C solo, 6B flash 6806
87. Horský Vojtěch (horskyv) 6C+ OS, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6C OS, 7A tr solo, 6C+ solo, 6C+ solo, 6C+ solo 6756
88. Bre Martin (Cyberkill) 7C solo, 7B solo, 7B solo, 7A+ solo, 7A+ solo, 6C solo, 6C solo, 6A+ OS, 6B solo, 6B solo 6703
89. Svítek Vladimír (siska) 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6C+ solo, 6C+ solo, 6C solo, 6C solo 6700
90. Eš Martin (tiburo) 6C+ OS, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6C+ solo, 6C+ solo, 6C+ solo, 6B+/6C OS, 6B+/6C OS, 6C/6C+ solo 6634
91. Exner Radek (exak) 7A flash, 7A+ solo, 7A solo, 6C OS, 6C+ solo, 6B+ OS, 6B+ OS, 6B+ flash, 6c solo, 6C solo 6515
92. Nečas Petr (neca) 7A+ solo, 7A solo, 6C OS, 6C OS, 6C+ solo, 6C+ solo, 6C solo, 6C solo, 6C solo, 6C solo 6456
93. Cimprich Vladimír (Ladis) 7A solo, 6C+/7A solo, 6C+/7A solo, 6C OS, 6C+ solo, 6C/6C+ solo, 6B+ flash, 6B+ OS, 6B+ OS, 6C solo 6387
94. Lenc Láďa (LadaL) 7A+ solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 6C+ solo, 6C solo, 6C solo, 6B+ solo, 6B+ solo, 6B solo 6350
95. Šp. Jirka (Špicál) 7A solo, 7A solo, 6C OS, 6C flash, 6B+ OS, 6B+ flash, 6B+ OS, 6B+ OS, 6C solo, 6C solo 6318
96. Trkal Fanda (kaaak) 6C+ flash, 7A solo, 6C flash, 6C+ solo, 6B+ flash, 6B+ flash, 6C solo, 6C solo, 6B OS, 6B+ solo 6215
97. Lazar Petr (Petricek) 7B solo, 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6B+ flash, 6B OS 6206
98. Dlask Pavel (dlaskp) 7A solo, 6C+ solo, 6C+ solo, 6B+ OS, 6C solo, 6C solo, 6C solo, 6C solo, 6C solo, 6C solo 6203
99. Nosáľ Jozef (germ) 7A+ solo, 7A solo, 7A solo, 6B+ flash, 6C solo, 6C solo, 6B flash, 6B flash, 6B flash, 6B flash 6165
100. Marek Jakub (Fly) 7A solo, 7A solo, 7A solo, 6C+/7A solo, 6B+ flash, 6C solo, 6B+/6C solo, 6B flash, 6A+ flash, 6A+ flash 6112




Vyhlášení nejlepších horských výstupů letos stejně tak jako loňský rok a předloňský rezignujeme, protože jsme doposud nenalezli smysluplný hodnotící klíč. Otázka je, naleznem ho někdy a nebo nakolik je horská disciplína vůbec měřitelná? A chceme takový klíč vůbec hledat?

Děkujeme všem, kteří si zapisují cesty. Doplňují databázi cest, motivují kamarády k lezení i editory k tomu, aby se dál starali o chod Lezce.

JirkaS   [úpravy] 09:06 29.01.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ondra Ďoubal10:35:20 29.01.2018
Ktovie na ktoré miesto by sa vklínil, keby si evidoval prelezy.
igi2odpovědět 

 pastelkový ranking11:15:41 29.01.2018
Kde je ten "pastelkový ranking" dole? :)
Tomodpovědět 
 Re: pastelkový ranking12:05:18 29.01.2018
Dodal jsem pastelkový ranking.
 jirkasodpovědět 
  Re: pastelkový ranking12:11:36 29.01.2018
Sem se lek,Libor,rebel,roza
odpovědět 
  Re: pastelkový ranking20:32:39 04.02.2018
Průměrný lezec 4000 bodů? A 8000 bodů excelentní? To je hodně tolerantní klasa.
odpovědět 

 Horsky ranking16:22:25 30.01.2018
Urcite by to slo, jen se nekomu nechce. Stacilo by zavest v databazi horskych cest vahu krom na styl prelezu take na delku a nadmorskou vysku, restit trad a sport asi nema cenu, ostatne pisek je tu take spolecne se sportovkama. No a ti co si nezapisujou proste v rankingu nebudou, holt i v tech sportovkach tu v cechach mame borce, kteri by s tou prvni 10 urcite docela zamichali. Nakonec on to stejne skoro nikdo nedela pro slavu (az na par jedincu, kteri proste musej pac si tim shanej sponzory a za neco take jist musi), ale urcite by to potesilo. Treba bychom navic konecne uvideli Anicku i zepredu :D
odpovědět 
 Re: Horsky ranking09:51:48 31.01.2018
Řešit horský ranking se tu opravdu nikomu nechce. Protože je to mnohem složitější než jsi naznačil. Za prvé je sakra rozdíl, jestli se leze po svém, nebo po nejtech (váha matroše, který taháš s sebou, rozdílné časy na délku vyplývající z hledání směru cesty i jištění atd.). Za druhé jsi vůbec zapomněl na lezení letní x zimní. A za třetí počasí – zima x teplo, sucho x přeháňka (za deště asi dobrovolně nikdo do stěny nenastupuje), v zimě mráz x obleva.
Chápu, že na to kluci rezignovali.

A pískovcové rankingy tu také bývali, jenže s tím, jak se těžké lezení na pískovcích přesunulo na levý břeh v Labáku s běžným sportovním jištěním a maglajzem, už nejde o pískovcové lezení. Pokud by chtěli držet pískovcový ranking, u každé cesty by museli zjišťovat, zda bylo lezeno podle pískovcové etiky (!!ne odsouhlasených pravidel) aby byly výkony srovnávatelné.
odpovědět 
  Re: Horsky ranking10:32:29 31.01.2018
No jo, ale takhle do extremu by jsi mohl vyhnat vsechno. Je tu treba takovy Freney pilir za stejny body jako kazda druha placacka v Arcu, tak snad 3 vahy navic by to posunuly bliz k nejakemu vic fer hodnoceni a to o cem ty mluvis by se pak mohlo zacit resit pozdeji. Treba nekdo jako ty by byl s jednoduchym resenim nespokojen, nastinil reseni sve a lepsi no a casem by se to mohlo do toho vyprofilovat.
odpovědět 
   Re: Horsky ranking09:40:13 06.02.2018
No vždyť tvůj příklad Freney vs. multipička na expresky v Arcu byl přesně ten samý, který jsem výš rozepsal.
Co mne se týče, já do databáze všechny nejtovačky po dvou metrech zapisuju jako sportovní cesty, tím máš hned zúženo a vypadne ti třeba Hollental a vůbec spousta Rakouska. Ale někomu jinému se to takhle nelíbí a proto na to admini dlabou.
odpovědět 

 Klara Halmo14:23:48 02.02.2018
Proc je Klara Halmo v boulderingu mezi chlapy? (76.)
todpovědět 

 nový lezec19:15:27 11.02.2018
Zajímalo by mě, jestli někdy opravíte převodní tabulku, která je v americký klase ujetá. Standa mi někdy na podzim sliboval, že se na tom dělá a bude to zapracovaný na novým lezci. Po pravdě je mi celkem jedno, kdy novej lezec bude (mluví se o něm deset let?), ale pokud tedy vyrábíte žebříčky, bylo by fajn mít alespoň tuto chybu opravenou. Zdar a sílu.
relicodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

Fasádní Servis
Fasádní Servis® hledá spolupracovníky do týmu pro Čechy a Moravu.


 Foto dne:

Walk the line, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (124763)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nacido Para Perder L1 7c Margalef
Chiusky E Karma 7b+ San Vito Lo Capo
Ninja Skills 8B+ Sobrio
SO-Pfeiler 5+ Dachstein
Po 7A Holštejn
Nově komentované:
Gecko 6c+ San Vito Lo Capo
Superman 7c+/8a Custonaci
Pim Pam Pons L1+L2 7c/7c+ Chulilla
Zmatený Pegas 8A/8A+ Bystřička
Chytrá Blondýna 7A Harasov

 Nově v diskusi:
Re: Tatry v zimě | Re: Vandalove na pisku | Re: Vrtačka do skal | Re: Vrtačka do skal | Tatry v zimě | Re: Vandalove na pisku | Re: plýtvání | Re: plýtvání | Re: Vandalove na pisku | Re: plýtvání |

 Nové komentáře:
ČHS si s ČSL vytře... | Re: Naše hromada, naše vidle | ... | Re: Agónie | Dotaz | Re: Naše hromada, naše vidle | Re: Agónie | Re: Agónie | Re: Naše hromada, naše vidle | Re: Agónie |

 Kde to vře:
Vnitřní motivace a lezení (58)
Pirmin Bertle: odmítám shození Meiose z 9b na 9a+ od Adama Ondry (42)
VV ČHS: změna hlasování na VH, nepřijetí ČSL do ČHS atd. (27)
Adam Ondra dal 9a+ flash, jako první v historii (20)
Film o rychlovýstupech Kiliana Jorneta na Everest bez kyslíku (20)
Adam Ondra a jeho cesta k 1. světovému 9a+ na flash (19)
Výstupy roku: Mára Holeček se Zdeňkem Hákem a Adam Ondra (17)
Adam Ondra vylezl další novou cestu za 9b (15)
Svieže ovocie na horách? Ochutnajte expedičné balíčky LyoFood (14)
Lezení v Poříčí nad Sázavou (13)

 Nově v inzerci:
Bezkova bunda a kalhoty Silvini | Bezkova bunda a kalhoty Silvini | Ledy | Manaslu | Lezení - Vysočina | Boty na ledy a horolezetví | kalhoty High Point | Prodám lék Malarone | Skyalpboty | Mačky - Black Diamond |

 Anketa:
Jak funguje váš HO?
 Pravidelné časté akce 
 996 
 Akce jednou za měsíc 
 556 
 Akce párkrát ročně 
 595 
 Jen výroční schůze 
 548 
 Co je to HO? 
 687 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.