LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
25.Melen 10601
26.Smetanová 10534
27.Suchan 10532
Bouldry:
25.Majdloch 9900
26.Břicháček 9828
27.Ďurech 9759
Hory:
24.Slavíček 3060
25.Novák 2688
26.Chomová 2670

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197322 cest
Nové přelezy:
Dobrák Od 8A+
Fujtosemse 9
Antes Tron 8a
Lolo Yonki 7c+
Insanity O 8B+
The Arete 8A
Big Cat 8B+
Big Cat St 8A+
Electric A 8B
Delusion O 8B

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Video: Akira v podání Seba Bouina

Nedávno jsme psali o prvním opakování slavné cesty Akira, kterou v roce 1995 udělal ve francouzském Périgordu Fred Rouhling a poprvé pro ni tehdy použil obtížnost 9b. 

Cestu před dvěma měsíci po 25 letech poprvé zopakoval Francouz Seb Bouin a nyní je tu k tomu video:



O přelezu jsme loni v listopadu psali zde:

Akira od Freda Rouhlinga má první dvě opakování
Seb Bouin a Lucien Martinez ji shazují z 9b na 9a


Standa Holec   [úpravy] 14:05 04.02.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Přelez05:23:14 06.02.2021
A vylezl to ten rouhling?
Divákodpovědět 
 Re: Přelez11:36:35 06.02.2021
S největší pravděpodobností ano a bohužel se zřejmě jednalo o hon na čarodějnice, kde se stal Fred obětí i přesto že cestu tesnul a naběhnul si navrhnutou klasifikací. Zažil jsem před lety jednou Rouhlinga ve Švajcu na skalách a vypadalo to, že má obrovskou silovou převahu.
Přečti si tento článek:
https://www.climbing.com/people/fred-rouhling/
Čau Čaj
Čajodpovědět 
  Re: Přelez13:53:15 06.02.2021
Rouhling sa ale po tom, co to za posledny rok preliezlo niekolko ludi bol na Akiru pozriet a vraj su viacere chyty vacsie ako boli (hlavne na nastupe)
Miroodpovědět 
 Re: Přelez17:48:45 06.02.2021
Není pochyb, že to Fred přelezl. Jednak existuje video, kterak foot off přelezl celou klíčovou střechu. Druhak, někdy kolem roku 2000 tehdy špičkoví a silní japonci Yuji Hirayama a Dai Koaymada byli s Fredem bouldrovat v jeho domovské oblasti a Fred je doslova deklasoval. Nebyli schopni přelézt jeho prstové bouldry klasifikovaná Fb 8A-B, zatímco on se v nich pohyboval s lehkostí a dále naznačil pohyby v Akiře. Od té doby není Fredův přelezl jakkoliv zpochybňován.
Spíš by mě zajímalo, jak to je s přelezem snad ještě brutálnější cesty Salamandre 9a+/b ...video kdysi na youtubu zmizelo...Neví třeba znalec Čaj :-) ?
Ondrášodpovědět 
  Re: Přelez20:28:00 06.02.2021
Salamandre je zopakovaný - místňák Babtiste Dherbilly a vyjádřil se, že asi 9a+. http://escalade9.wifeo.com/salamandre.php
Že by se zpochybňoval Fredův přelez této cesty - o tom nic nevím.
Adamodpovědět 
   Re: Přelez10:16:43 07.02.2021
Díky za doplnění i odkaz 👍🙂
Ondrasodpovědět 

 Foto dne:

?
 Databáze cest:
Všechny cesty (189220)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ochsenkopf 7- Müglitztal
Furche 6- Müglitztal
Hafersack 6- Müglitztal
Lolo Yonki 7c+ Perles
Afilador De Cantos 7A+ Albarracín
Nově komentované:
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca

 Nově v diskusi:
Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: Identita | Re: analýza | Re: analýza | analýza | Re: Rozbor | Rozbor | Re: matroš | Re: Identita | Re: sledovat | Identita |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (144)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (15)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | Telemrk pinové vázáni | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže | lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ | koupim mačky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3605 
 Někdy ano 
 4153 
 Ne nepoužívám 
 3877 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.