LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5865 lezců
1204221 cest
Nové přelezy:
Study Brea 7C
Monodito 7c
Il Piatto 8a
Wilibaldov 9+/10-
Ztopořená 9/9+
Těžník 8A
Ornament 8A/8A+
Křik A Plá 8A+/8B
Pigs (thre 8A/8A+
Python 7C

Stěny
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod
Fitpark - Uhříněves

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
HUDYsport - Ústí nad Labem
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové obvody skal v Českém ráji

Je to takřka neuvěřitelné, ale v době, kdy skoro každý má družicovou navigaci a na mapách světa prakticky zmizela bílá místa, byly v oblasti na Mužském v loňském požehnaném roce objeveny dva nové obvody skal.

Jedná se o desítky (!) menších ale čistých věží, částečně se stopami předchozí lezecké činnosti, některé byly v minulosti tradičně osazeny německými knížkami.

Skály nejsou zatím až na výjimky zveřejňovány, protože lezení na nich je zatím zakázáno.

Předpokládá se, že správu obvodů po letošním vyjednání výjimek převezme sekce VHT Klubu českých turistů, čímž bude obnovena stoletá tradice. Citujme stránky ČHS: "Upozornění! Lezení na skalách je spojené s určitou mírou rizika! ... ČHS (SIC!) nezajišťuje systematickou kontrolu a údržbu skal a fixního jištění  - horolezectví provozuje každý na vlastní nebezpečí!"


Dr. Mirek "Baron" Honců, Praha   [úpravy] 12:22 01.04.2021Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Nezbývá než čekat a doufat13:28:22 01.04.2021
Podle první fotky těžko soudit. Tak nám nezbývá než čekat a doufat, že se jedná o pěkné, dobře vyborhákované vápno.
 Véča

 je to dokonce o hodně lepší14:28:46 02.04.2021
Včera jsem to také všechno obešel a napočítal jsem 35 krásných, zcela jistě nevylezených věží. Většina z nich je sice maximálně 2 - 3 metry vysoká, ale najde se i pár věží vysokých 20 - 30 m. Ty mají sice dost často náhorní stěnu vysokou cca 1 metr, ale přesto, je to velká paráda.
 PeS

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189877)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Esparnallac 7a+ Siurana
Python 7C Vesec
Con La Punta De. 6a+ Chulilla
Adios Mi Cadera 6a Chulilla
La Última Gota En. 6a Chulilla
Nově komentované:
Study Break 7C Tisá - Modřín
Chaluhová Varianta 6 Srbsko
Highlander 8-/8 Roviště
Highlander 8-/8 Roviště
Stará Novinka 7B Tisá - Modřín

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | ... | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Sestup |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (18)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)
ČHS: Výstupy roku 2025 - příjem nominací (1)

 Nově v inzerci:
Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2503 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2680 
 Ne, uniklo mi to. 
 2398 
 Sleduji jen Adama. 
 2506 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.