LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
11.Churavý 11068
12.Klapal 11034
13.Stráník 11024
Bouldry:
11.Novák 10450
12.Stráník 10400
13.Kučera 10328
Hory:
20.Nešvera 3129
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5876 lezců
1206959 cest
Nové přelezy:
Ostravský 7C
Frost 7C
Mr. Silák 7C
Velkej Muh 7C
Sloní Pilí 9
Proces 7C+
Datum Naro XIa
Don Corleo 7C
Rasputin 7b
Stěhovák Z 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra dal v Andonno 8c+

Adam Ondra vylezl další 8c+, a to letos na lezeckém výletě  v italské oblasti Andonno. Cesta se jmenuje Noia a Adam ji vylezl 3. ledna 2007.

Dle zápisu v deníčku na Lezci ji dal ji na 7. pokus. Je to převislá, vytrvalostní linie, 30 m dlouhá. Noia spojuje Noi 8b+ a cestu Cobra 8b vodorovným traversem. Má 55 kroků, jeden sekaný chyt, uvádí se v popisu cesty na Lezci.
Před tím byl Adam v nedalekém La Turbie ve Francii nad Monakem, kde dal 31. prosice 2006 na 3. pokus cestu Champagne za 8b.
Adamův Deníček:
dipsy


Cesta Noia:
Noia



Andonno, Adam Ondra leze cestu Noia 8c+, leden 2007

foto by© Eva Ondrová

Lezec.cz   [úpravy] 07:02 05.01.2007Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 kdo umí ten umí09:02:05 05.01.2007
Je to opravdu neuvěřitelný co tenhle borec předvádí,přelézá nejtěžší cesty v nejlepších sektorech jako na běžícím pásu.A jeste k tomu se začíná rýsovat jako velmi kvalitní boulderista.
kdo umí  ten  umí!!!!
jakub blahaodpovědět 
 Re: kdo umí ten umí11:53:48 05.01.2007
Jo pekne, znamy dal taky 8c a nekdo o nem nepise,a si zacnu. Ale nejspis mi to zarazi, ze prej nechce byt cvicena opice.
odpovědět 
  Re: kdo umí ten umí12:57:15 05.01.2007
Klidně o něm napiš, myslím, že bude mít radost. Ale nejdřív se nauč vyjadřovat...Začni třeba tím, že si po sobě napsanou větu ještě jednou přečteš.
hakyodpovědět 
   Re: kdo umí ten umí14:41:05 05.01.2007
přesně tak haky, jen do nich. my, co máme ty papíry na stylistiku a český jazyk to tady přece musíme po této stránce kultivovat;) kdy půjdem lízt?
janek aka windguruodpovědět 
    Re: kdo umí ten umí19:57:09 05.01.2007
to mam rád takovýhle machýrky:) radši kluci lezte,trénujte ať pak můžete napsat o svých výkonech.
horomirekodpovědět 
  to čumim20:32:17 05.01.2007
Hmmm, nechce být cvičená opice, leze 8c,a nikdo o něm nepíše, tudíž neví. Nechceš se o tom trochu rozepsat? Sem maximálně zvědavej...Neni to náhodou o mě? :)))
alaodpovědět 
  Re: kdo umí ten umí14:05:17 10.01.2007
To je teda fakt uplně mimo mísu. Když někdo leze, baví ho to, trénuje, má talent a jde mu to, tak leze prostě těžký cesty. Tímhle stylem lezou všichni sportovní lezci a nechápu proč ti, kteří dosahujou nejlepších výsledků by se měli nazývat cvičené opice. To by mohla být cvičená opice každý, kdo dělá něco (cokoliv) opravdu dobře. Jsi taky cvičená opice, nebo neděláš nic dobře?
Bradekodpovědět 
 Re: kdo umí ten umí16:10:46 07.01.2007
Jo, Adam je jiste poradnej borec, to snad uzna kazdy lezec. To, ze ma ohromnou vytrvalost a podava neskutecne vykony v previsech pri sve vaze 41 kg, se da celkem i pochopit, ale me osobne Adam zaujal tim, ze je spickovej lezec i v kolmych stenach, kde to neni o vaze, ale o technice. Jelikoz umi lizt skvele i na pisku, je to pro nej velke plus a nemuze o nem nikdo rikat, ze je jen cvicena opice. S dobrou technikou poleze spickove i kdyz bude mit o 20kg vic (snad nebude mit porad 41kg :-)). Urcite se budeme moct jeste dlouho tesit z jeho dalsich novych prasku.
Jirkaodpovědět 
  Re: kdo umí ten umí19:11:06 07.01.2007
No tak to už dávno nemám 41 kg, ale 48kg :-(((
Adamodpovědět 
  Re: kdo umí ten umí19:11:36 07.01.2007
No tak to už dávno nemám 41 kg, ale 48kg :-(((
Adamodpovědět 
  Re: kdo umí ten umí01:03:41 08.01.2007
Sou lidi, který všechny lezce považují za cvičené opice :o) s tim nic nenaděláš.
stipodpovědět 

 re: znamy neznamy12:04:35 05.01.2007
co to tady placas za voloviny
bambusodpovědět 

 cvičená opice12:48:35 05.01.2007
..no, zase někomu ruplo v bedně:(
čajodpovědět 
 Re: cvičená opice14:36:23 05.01.2007
ja myslim ze kdo da 8c je opravdovy frajer a dosahl v lezeni maxima a kdyz to dokaze Adam, ktery je prece jenom jeste maly spunt{bez urazky} tak to plati dvojnasob
marinodpovědět 

 Šampaňské, nikoli Žampión14:52:09 05.01.2007
Champagne, prosím.
pbla4024odpovědět 

 A co kras?14:57:13 05.01.2007
Co tak zkusit Carodejova Ucne?
odpovědět 
 for fan20:27:50 05.01.2007
tyjo, dobrej nápad. A kde to tam jako v tom krasu je? A očem to je? jestli de o to, tak du na to! přídu zkusim, vylezu...:))))
adafanclubZávistodpovědět 
 Re: A co kras?15:09:48 07.01.2007
Dobrej nápad, ale na mě je to moc težký.
stipodpovědět 

 Foto dne:

Instint animal, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (190126)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Türmchenvariante V Jonsdorf
Eigentliche Westkante VIIb Jonsdorf
Alter Weg VI Jonsdorf
Thomasvariante VIIa Jonsdorf
Spätherbst VIIc Jonsdorf
Nově komentované:
Nymfa 8A+ Tisá - Modřín
Hranostaj VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Hranostaj VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Hranostaj VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník

 Nově v diskusi:
Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Učitel? | Re: Učitel? | Re: Učitel? | Re: Učitel? | Re: Učitel? | Re: Učitel? | Re: Učitel? | Učitel? | Re: Záchrana | Re: Záchrana |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (59)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (56)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (12)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)

 Nově v inzerci:
Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | lezení |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 56 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 68 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 65 
 Řídím se doporučením ostatních 
 53 
 Neřeším to – lezu vše 
 62 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.