LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Kniha Kamarád ze skal o Joskovi Smítkovi znovu vychází
Leonidio, Řecko
Gimme Kraft! AIR: 2. díl populární tréninkové bible pro lezce

Závody
SP Edinburgh (23.09)
SP Wujiang (07.10)
SP Xiamen (14.10)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13922
2.Pail 11600
3.Vopat 11473
Bouldry:
1.Stráník 11450
2.Stráník 10875
3.Ondra 10828
Hory:
1.Zaoral 7062
2.Šuraba 6358
3.Skopec 5620

Výsledky
Rockmaster (26.08)
ČP Rock Point Boulderzávody 2017 (25.08)
SP Arco (25.08)

Deníčky
4361 lezců
652627 cest
Nové přelezy:
El Cadufer 7c
Vize Xb
Nuda V Jab 9
Beta Centa 9+
Inti Raymi 7b+
Alcinoo 7b
Lokální Ná 8a
Vertikální Xb
Pan Domácí 7C+
Spartacus 7b+

Stěny
boulderingjicin - Jicin
Městská stěna Vyškov - Vyškov
Škoda Sport Park - Plzeň

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
Rock Point Olomouc - Olomouc
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Alena Čepelková bude znovu kandidovat na předsedkyni ČHS

smAlena Čepelková oznámila, že bude znovu kandidovat na předsedkyni Českého horolezeckého svazu. V prohlášení na stránkách svazu k březnové valné hromadě ČHS uvedla, že důvody k tomuto rozhodnutí sdělí ve své kandidátce.

Při své kandidatuře před dvěma lety říkala, že určitě znovu kandidovat nebude a toto své přesvědčení loni potvrzovala.
Alena Čepelková v nynějším prohlášení především vyzývá ostatní k tomu, aby kandidovali do volených funkcí. Volební valná hromada je svolána na 24. března 2007.

Více viz na webu ČHS: Volební valná hromada ČHS 2007

Loňský on-line rozhovor, v kterém Alena Čepelková vylučovala svou opětovnou kandidaturu: Předsedkyně ČHS Alena Čepelková - on-line rozhovor

Reportáž z předloňské valné hromady: Alena Čepelková zvolena předsedkyní ČHS.

Reportáž z loňské valné hromady: Valná hromada ČHS ´06.

Lezec.cz   [úpravy] 12:34 17.02.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 námět k zamyšlení18:19:52 17.02.2007
Vysoký funlcionář ČHS by měl vésti v patrnosti kde a jaký a na jaké úrovni se závod v lezení pořádá. Orientovat se ve výsledkových listinách, aby nedocházelo k tomu, že ve svých internetových stránkách a v tisku uvádí zkreslující a zavádějící údaje. Protože se domnívám, že dosažením nejlepšího výsledku na MS juniorů je pro veřejnost natolik závažná informace a to i vzhledem ke sponzorům, mám za to, že by se činnost, orientace a spolupráce s tiskem měla zlepšit natolik, aby horolezectví a další jeho disciplíny pronikly do nejširších vrstev veřejnosti - zejména mládeže a aby si i mládež uvědomila, že i v tomto sportovním odvětví může najít své vzory a příklady, tak jak je tomu i v jiných sportech.
Míra Karešodpovědět 
 Re: námět k zamyšlení18:48:11 17.02.2007
Míro Kareši, v několika větách jsi splantal dohromady sportovní lezení a horolezectví. Možná ti to uniká, ale jsou to naprosto odlišné záležitosti. A co se týká mládeže...vzory by snad mezi horolezci hledat mohla, ale jinak je propagace horolezectví morálně velmi sporná, nejedná se o sport vždy zrovna bezpečný a občas jde o kejhák. Ale prosím, pokud jsi měl na mysli propagaci gymnastiky na umělých stěnách, propagujte si to jak chcete....
Petr J.odpovědět 
  Prima námět k zamyšlení20:33:31 17.02.2007
Já s tím Karešem úplně souhlasím, taky by měla zpaměti znát, kdo vyhrál desítku na olympiádě v Montreálu a kulábr na tom turnaji v Irsku, co jsem to sledoval na Eurosportu vloni v srpnu. Nebo, že by to byly jiný sportovní disciplíny?
Pokud jsem si všimnul, tak se cosi událo loni v říjnu v Banffu a letos koncem ledna ve Franťáku. To oddělení horolezectví od gymnastiky na "sádrovejch"odlitkách by mělo proběhnout docela svižně. Bylo by to v zájmu obou skupin, byť tam někde a někdy je personální propojení těchto skupin. Ale v podstatě se jedná o dvě rozlišné sportovní disciplíny.
Proto si myslím, že diskuze, tak jak byla zatím navozena, se tématu netýká a patří k jiným příspěvkům na tomto serveru.
zdra
hli
Vladimír Vršovskýodpovědět 
   námět k zamyšlení21:42:43 17.02.2007
To jsem si zase naběhl, zapoměl jsem, že se tady také prezentují lidé, kterých se to vůbec netýká.
Míra Karešodpovědět 
    Re: námět k zamyšlení11:29:56 18.02.2007
To oddělování horolezectví a závodního lezení (dnes až na výjimky na umělých stěnách) je časový proces, který probíhá dlouhodobě a snad už se blíží k definitivnímu závěru - což bylo právě naznačeno v tom Banffu a Frankfurtu. I historie jasně ukazuje, že provozovat na vrcholné úrovni (a současně)oba tyto sporty lze jen výjimečně. Zářným příkladem je třeba kariera Stefana Glowacze, který v určité fázi svého horolezeckého života na vrcholu kariery "závodního" lezce jednorázově tuto disciplinu opustil. Podrobně to popisuje ve své knížce, kde k tomu udává konkrétní důvody (kromě těch motivačních i tu obtížnou skloubitelnost současného provozování obého). I spousta dalších současných "venkovních" lezců nevykazuje žádné aktivity v soutěžích (Hubeři,....). Ostatně i Güllich podnikl do tohoto odvětví jen jednu exkurzi, ke které se vyjádřil s dosti velkým despektem. Pochopitelně lze i jmenovat borce, kteří jsou dobří v obou těchto sportech. Ale téměř vždy je tato "univerzálnost" obětí vzhledem ke kvalitě výkonů v té "slabší" disciplíně. Konec konců i Kateřina Neumanová kdysi jezdila v létě závody na horském kole (dokonce i na OH), ale pak se soustředila na to co jí jde lépe. A nepochybuju, že na tom kole jezdí dále v rámci příparvy. Úplně stejně, jako lezci, kteří mají doma bouldrovku, nebo chodí v zimě do tělocvičny a stejně pořád čumí z okna, kdy už oschne ta přírodní skála.
Takže opravdu, osobně se mne závodní lezení na umělých stěnách netýka, to opravdu neprovozuji, to však neznamená, že se v tom alespoň bazálně neorientuji. A tvoje poznámka: "protože se domnívám, že dosažením nejlepšího výsledku na MS juniorů je pro veřejnost natolik závažná informace " svědčí spíše o tom, že význam této disciplíny a její povědomost mezi veřejností (jakou - tou obecnou, nebo sportovní, nebo jenom horolezeckou?) značně přeceňuješ. Udělej si průzkum u náhodně vybraného vzorku české populace, kdo z nich zná jméno Mrázek, Nedvěd, Jágr a kolik je schopen vyjmenovat juniorů v závodním lezení. Nebudou ani vědět co to je.
Vrať se zpátky na zem do drsné reality.

zdra
hli
odpovědět 
     Re: námět k zamyšlení11:58:32 18.02.2007
S názory se dá souhlasit, nicméně pokud vrcholný představitel svazu, mediálně prezentuje úspěchy svých členů tak jak to dělá ČHS,nedozví se nic ani ti co o to stojí.
Honzaodpovědět 
      Re: námět k zamyšlení13:04:35 18.02.2007
Díky za podporu mých názorů, já s tou druhou půlkou tvého příspěvku taky víceméně taky souhlasím. I když úplně přesně nevím, zda kritizuješ jeden náhodný úlet - omyl, nebo trvalou situaci. jedná-li se o první, pak bych se přimlouval za shovívavost, jedná-li se o druhé, pak je asi nutné najít někoho lepšího. V tom hledání (zvláště s ohledem na ten balík peněz, kterej za to je, a hlavně na tu neskutečnou prestiž mezi horolezci) přeji upřímně hodně úspěchu.
a končím, z jídelny už voní nedělní řízek
zdra
hli
odpovědět 
       Re: námět k zamyšlení10:49:54 28.02.2007
Protože jsem se psaní těch věcí zúčastnil, měl bych se zmínit o to, že část o výsledcích závodníků měla být připravena od H.L., ale to, co jsme od ní dostali, neoobsahovalo zaleka vše. Chyběly výsledky MČR na rychlost, Výsledky Hrozové, Karešové a další věci, které jsem na poslední chvíli musel dohledávat. Jestli se tu kritizuje předsedkyně, že má znát všechny výsledky švihadel, manažerka reprezentace by je měla znát tím spíš a předkládat své předsedkyni neodfláknutý a úplný materiál. Předseda je manažer, kterému musí podklady připravovat odborné komise a v tomto případě byla závodní komise spíše neodborná.
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: námět k zamyšlení15:28:25 18.02.2007
MS juniorů je pro veřejnost závažná informace? Junioři veřejnost nezajímají ani v hokeji a fotbale, natož v nějakém lezení.
stipodpovědět 
  Re: námět k zamyšlení16:06:37 18.02.2007
že by lezecká lvíčata?
Kuba Turekodpovědět 
  Re: námět k zamyšlení20:27:18 18.02.2007
Pokud se výsledky uvádějí, měly by být uvedeny pokud možno seriózně, na tom není nic špatného. Jestli výsledky nezajímají vás, nemusí to platit pro druhé a vůbec ne pro sponzory závodníků. Lezení nemusí být navždy neznámým sportem, neustále se totiž vyvýjí.
Daliborodpovědět 
   Re: námět k zamyšlení00:35:09 19.02.2007
Aby sis nedělal iluze: je to zoufale nudný sport, žádná akce, žádné přímé srovnání. Z lezení nikdy nebude známý sport. Ještě tak nějaké Himaláje v časopisech a mrtvoly v novinách... ale to je všechno, co bude i nadále vědět průměrný člověk.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: námět k zamyšlení09:41:04 19.02.2007
Turku ty jsi pokušitel!!!!Na MS juniorů bylo přes 500 zavodníku z 36 států světa.Zdá se ti to malo?A naši junioři nedopadli v tomto množství zas tak špatně.Vim , že tvoje děcka na to nemají , aby tam někdy jeli.Přiznej si to a neplakej , třeba z nich budou dobří novinaři.Třeba se nepotatěj.
Haklonodpovědět 
     Re: námět k zamyšlení12:33:49 19.02.2007
Lukostřelba je sport starý jako lidstvo samo. Na světě se mu věnují miliony lidí, je to olympijský sport. Tak a teď mi řekni alespoň jedno jméno, významného českého střelce (nebo lépe juniora) a kdy si ho naposledy viděl v televizi! Už to chápeš?
stipodpovědět 
   Re: námět k zamyšlení08:53:55 19.02.2007
Ale juniory má přece na starost D. Kadlec. Ten má prezentovat jejich výsledky, ale bohužel se tomu nevěnuje.
odpovědět 

 protikandidát11:31:14 18.02.2007
jo a měla by mít taky nějakýho proti kandidáta!???
zulubagrodpovědět 

 PR09:34:12 19.02.2007
Řekl bych, že lezení je opravdu pro širší veřejnost nudný a nezáživný sport. Snad možná rychlost by mohla na nedělní obrazovce zaujmout. Těžko posoudit zda  fakt, že jméno T. Mrázek nezná z mimolezecké veřejnosti nikdo je "zásluhou" spíše špatné prezentace výsledků ze strany ČHS, T. Mrázka či jeho sportovního manažera - má-li nějakého.
Přes nesporné úspěchy zejména na stěně se bohužel lezci neobjevují v žádných oficiálních tabulkách sportovců na předních místech. Pro ilustraci: V krajském kole ankety o nej sportovce se vícenásobná juniorská mistrině ČR objevuje za 200-stým místem za všemi divizními fotbalisty, judisty a šachysty ( Zuzka Hoffmanová s výstupy na osmy je na tom podobně ).
Lezecké výsledky zajímají především lezce a to ještě poměrně úzkou ohraničenou skupinu ( i z příspěvků na lezci je to patrné ). Takže i z hlediska reklamy či prezentace se jedná o tak úzkou skupinu, že nemůže být s vyjímkou outdoor výrobců a překupníků pro nikoho zajímavá. Zbývá ještě kategorie finančně zajištěných rodičů, mecenášů a těch co potřebují snížit daňový základ.  Rozhodně to nemůže být o nějakém profitu ze zástupů lidí ovlivněných s reklamou na tričku či tabulce výsledků. Ale i tak štědrým mecenášům díky.....tím spíše, že se jim to asi nikdy nevrátí.
Jinou skupinou jsou Himalájské expedice, které jsou vidět daleko více v televizi, časopisech, vydávají se ve velkých nákladech knihy, aktéři se obsazují na bilboardy - to je naprosto jiná skupina, která se tím může za jistých okolností i obstojně živit - pokud publikují, prezentují se atd....a nemusí to být zdaleka o super výkonech, ale spíše o dobré strategii i když se nikdy neobjeví na výhlášení o sportovce rocku.
Radim Bzuraodpovědět 
 Re: PR12:56:49 19.02.2007
Já bych řekl, že lezení na tom zase není v popularitě nakonec tak zle. Jsou sporty které jsou na tom ještě hůř. Výhodou lezení je, že existují firmy vyrábějící materiál, který prodávají nám běžným rekreačním lezcům. A není to jistě špatný kšeft. Díky nim (nám) můžou existovat lezci profesionálové, protože se firmám vyplatí takové borce sponzorovat. Cílová skupina zákazníků je dostatečně silná, aby jim to ta to stálo. Proto Tomáše Mrázka sponzoruje Ocún a Rock Pillars a ne Škoda Auto, nebo Gambrinus jako hokejisty. Buďme rádi, že máme alespoň to. Podobně na tom je třeba paragliding. I tam jsou profíci, co je platí firmy dělající křídla. Ale kdo z nás lezců ví, že jakási Petra Slívová vyhrála MS, přitom mezi padáčkáři ji zná skoro každý.
stipodpovědět 
 anketa13:41:53 19.02.2007
Radime Bzuro, opět zavádějící, v Libereckém kraji se lezci umísťují do 7 místa, dokonce
za rok 2004 to bylo 1 místo, rozhodují o umístění právě ti novináři a trenéři těch sportů, které ty jmenuješ. Už i kvůli tomu, by neměly být informace o umístění na MS, ME atd.neúplné. Místo fandění,lezcům házíte klacky pod nohy. Propagovat sport jakýkoliv jde, ale musí se chtít a nevidět jenom sám sebe.
Jana Karešováodpovědět 
  Re: anketa20:47:54 19.02.2007
Nevím co je zavádějící ....ty výsledky se dají na webu Ústeckého Kraje dohledat a o to lépe že u Vás v Libereckém kraji je to jinak a snad i lépe. Abych se přiznal, tak Vašemu příspěvku příliš nerozumím paní Jano Karešová. A samozřejmě souhlasím, že oficální výsledky by měly být přesné.

.
.
Dovolím si do tohohle příspěvku schovat ještě jeden příklad, který nesouvisí s reakcí na pí. Karešovou. Ideálně prodaným sportovcem - produktem byl z mého pohledu bezesporu akrobat Valenta. Neznámý ( v čr ) sport téměř bez členské základny, neznámý mladík, který po olympiádě již žádného podstatného výsledku na světovém poli nedosáh. Ale pro svůj sport udělal obrovskou službu. Díky exhibicím se mu daří přitáhnout lidi a média a tím prodat loga sponzorů, léta se objevoval v reklamních spotech, vyjadřoval se ke kde čemu....byl vynikajícím sportovcem a mimo to měl šarm a marketingový čuch, který jemu a jeho kolegům zajistil slušné zázemí ( Toyota ...Eurotel...KOBA ...).
.
.
Poslední příměr - Dnes jsem byl zrovna na jednání ohledně rekonstrukce letního stadionu kuli městskému druholigovému fotb. týmu v celkových nákladech 220 mil. v první fázi s návštěvností 200 až 400 lidí na zápas . Třeba se mince obrátí až Bém sleze z Everestu a bude premiérem.
Ale konkrétně za náš oddíl a podporované úspěšné jedince - peníze nejsou problém spíše chybí pracovití lidé.....
Radim Bzuraodpovědět 
   Re: anketa11:53:16 20.02.2007
Až Bém sleze s Everestu tak zaleze do svého kanclu
a bude přemýšlet jak svého výkonu využít v politice. A příměr s fotbalem a politikou moc nechápu taky. Karel.
odpovědět 
    Re: anketa09:55:08 21.02.2007
Politika: Když budou vrcholní politici chodit na závody v lezení či lízt na vysoký kopce....přitáhne to zájem médií, tím sponzorů...atd...atd...

Fotbal: To byl jen příměr kolik peněz se investuje i na nižší úrovni do jiných sportů a řekl bych že přímou úměru mězi úspěchy, velikostí členské základny atd..nenajdete. Prostě je třeba se smířit faktem, že jisté sporty jsou mediálně a pro voliče "vděčné" ( tam tečou peníze ú a jiné prostě ne ( lezení ). Neměnný stav to rozhodně nění, ale otázkou je zda skutečně někdo ( masy lidí či lezců ) chce.
Radim Bzuraodpovědět 
   Re: anketa15:32:11 20.02.2007
S Valentou máš pravdu, stačilo aby otočil jednou svých pět vrutů ve správný čas na správném místě a je za vodou :o) Jiní sportovci se pachtí celý život a takovýhle kousek se jim nepovede a můžou být mistři světa třeba třikrát po sobě.
stipodpovědět 
    Re: anketa22:25:44 20.02.2007
Přejte to Valentovi.A zkuste někdy dokázat co dokázal on.O tom to je.
P.odpovědět 
     Re: anketa15:45:51 21.02.2007
Vsak ja mu to preju, to je bez debaty.
stipodpovědět 
      Re: anketa10:12:33 25.02.2007
lidi dejte pokoj,lepší to nebude,jsme ,byli jsme a budem zajímavý jen pro pojišťováky-jak nasadit vysokou pojistku.Buďte rádi,že můžete lézt a dělat si v podstatě co chcete a nejste omezovaný stadióny apod.A Béma nechte na pokoji,až se vrátí,pobavíme se.wendy
wendyodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Foto dne:

Urban Boulder Race 2017
 Databáze cest:
Všechny cesty (122091)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Fissure Bleue 6B Fontainebleau
Stratégique 6b Bornes Et Aravis
L'marte D'fanfoué 6a+ Bornes Et Aravis
Merci Florent 5c Bornes Et Aravis
Les Forçats 6a Bornes Et Aravis
Nově komentované:
Vize Xb Labák - Levý Břeh
Linker Ausstieg 7- Frankenjura
Kante 6 Frankenjura
Ty Kluku, Bez Gramu Tuku IXb Labák - Levý Břeh
Kouřilka 8 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: 3+1 důvodů proč dál | Re: Přetížený prostředník ?? | Re: Přetížený prostředník ?? | Re: Přetížený prostředník ?? | Re: Přetížený prostředník ?? | Re: Přetížený prostředník ?? | Re: Přetížený prostředník ?? | Re: ferrata na pískovcích | Přetížený prostředník ?? | Re: ferrata na pískovcích |

 Nové komentáře:
Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Pokrok nezastavíš | Re: Pokrok nezastavíš | Re: Pokrok nezastavíš | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Zavádějící titulek | Re: Pokrok nezastavíš | Re: Nároky?? | Re: Pokrok nezastavíš | Re: cesta |

 Kde to vře:
Adam Ondra trochu jinak: Češi si svobody a demokracie neváží (139)
Mistrovství světa juniorů 2017 (58)
Lezecký outdoorový festival na Rabštejně v Jeseníkách (18)
Koloušci v Alpách (17)
Adidas Rockstars 2017: mezi elitou světa Martin Stráník 19. (15)
Slováci vylezli novou cestu v Ak-Su za 9+ 900m do výšky 5239m (15)
SP v lezení na obtížnost a rychlost Edinburgh, Británie (8)
Weisshorn 2017, Ostgrat - varianta, obtížnost AD/UIAA III (7)
ME juniorů v boulderingu ve Slaném - sobota (4)
Iva Vejmolová dala své druhé 8c (4)

 Nově v inzerci:
Hagan Ultra + vázání Movement/Dynafit | Koupím cepíny Petzl Nomic | Sedák OCÚN MOJO KIDS | Sir Joseph Looping, postava 170-180cm, membrana ExelDry light | Hagan Ultra + vázání Movement/Dynafit | Péřový zimní spacák Prima Polar 1200 | španělsko a maroko v zimě | Boty Scarpa Hekla | Suunto X6hr | Poutko k cepínu Black Diamond |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2017 je nejlepší?
 4 Wheel Bob USA 
 441 
 Afghánské odmítnutí CZE 
 334 
 Alpine Route SVK 
 325 
 Alpine Wall Tour PLN 
 294 
 Annapurna 3 - Unclimbed AUT/DEU 
 1035 
 Back to heights CZE 
 279 
 Bijící srdce boulderingu CZE 
 358 
 Dhaulagiri, ascenso a la montana blanca ARG 
 318 
 Expedice Gasherbrum CZE 
 310 
 Go Big or Go home! - in search for the perfect wave DEU 
 320 
 Humla ESP 
 307 
 Chasing Niagara USA 
 299 
 Chris Bonington - Life and Climbs ITA 
 288 
 Into Twin Galaxies - A Greenland epic AUT/DEU 
 299 
 Jugando a Escalar ESP 
 301 
 Lezení na písku - sedmdesátá léta CZE 
 551 
 Linka nad Rájem CZE 
 307 
 Malishan - Taiwan Canyoning Expedition DEU 
 292 
 Mar Álvarez. No Logo ESP 
 294 
 Monte Sarmiento - die weiße Diva DEU 
 276 
 Monviso Mon Amour ITA 
 290 
 Mrazivá poezie na jasankách CZE 
 282 
 Norge Lysefjord CZE 
 284 
 Obsesja PLN 
 279 
 Obyčajní chlapci SVK 
 258 
 Prohibido escalar ESP 
 292 
 REEL ROCK 11: Boys In The Bugs USA 
 267 
 REEL ROCK 11: Brette USA 
 274 
 REEL ROCK 11: Dodos Delight USA 
 282 
 REEL ROCK 11: Young Guns USA 
 266 
 Rock Empire 8a: Dvě holky ve velké stěně CZE 
 354 
 Shifting Dreams GBP/FRA 
 268 
 Smím prosit CZE 
 309 
 Spradventure CZE 
 403 
 The Elements CZE 
 285 
 The Eyes of God DEU 
 280 
 The Unknown GBP 
 273 
 Tupendeo - One Mountain, Two Stories CHE 
 281 
 Utečenci do Afriky CZE 
 289 
 W!nteractivity FRA 
 284 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.