LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
17.Kohout 10822
18.Svoboda 10693
19.Kalvas 10678
Bouldry:
17.Širůčková 10006
18.Majdloch 10000
19.Chejn 10000
Hory:
18.Louda 3282
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5862 lezců
1203301 cest
Nové přelezy:
Sparťan 7C
Možnost Vo 9+
Provokace 10-
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C
Špičkový V 8A
Fakerník 9+/10-
Vaya Valla 7c
Ars Amandi 8a
Sparťan 7C

Stěny
Fit Studio Jitka - Slaný
DDM Stříbro - Stříbro
ZŠ Jihlava - Jihlava

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
Rock Point - NC Eden - Praha 10
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bor Bouldertopo 2018

Po vydání úspěšného bouldrového průvodce pro oblast Ostaš (2015) se tým ON_OFF Productions pustil znovu do práce. Na základě podnětů ze strany lezců se rozhodl pro mnohem rozsáhlejší a ambicióznější projekt – zmapování oblasti Bor.

Po desítkách hodin zakreslování a fotografování stovek nových i stávajících boulderproblemů se projekt nyní přesouvá do designové a produkční fáze. Rozsáhlou knihu Bor Bouldertopo můžete očekávat začátkem nové lezecké sezóny na jaře 2018!

leták



Jenda Šolc    [úpravy] 12:26 21.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pecka!15:26:17 21.11.2017
:-)
Valmarodpovědět 

 Dvě strany mince16:30:00 21.11.2017
Super, těším se, snad to nepovede ke zvýšení počtu polských lezců, kteří úspěšně zahlcují a ničí skály v širokém okolí...
Míraodpovědět 
 Re: Dvě strany mince20:03:44 21.11.2017
Stačilo aby se shodila klasa o 2-3 stupně a nikdo by vám tam nejezdil ;) (hlavně ti přespolní)
J. Novákodpovědět 
  Re: Dvě strany mince20:09:35 21.11.2017
Pokud vím, tak na Boru je celkem tvrdá klasa...
vašek k.odpovědět 
 Re: Dvě strany mince20:14:20 21.11.2017
poláci jsou všude. adr, teplice...nenaděláš nic hochu
odpovědět 
  Re: Dvě strany mince07:27:39 22.11.2017
Nechápu proč oblasti jako Bor a Ostaš musí mit průvodce na bouldry. Lezení a hlavně bouldering zažívá obrovskej rozmach a bude hůř a hůř ten materiál na to prostě není stavěnej..Za chvíli tam budou jezdit horoškoly s kurzama, Poláků ještě dvakrát tolik a nakonec to zakážou.. a to ješte nemluvím o tom kde budou vsichni přespávat, atd..Myslim, že jsou oblasti který průvodce nepotřebuji! Cao Majkl
Majklodpovědět 

 Fotky kamenů10:57:09 22.11.2017
Doufám, že se aspoň polepšíte s fotkama kamenů. V průvodci na Ostaš ta varianta se sněhem nebyla úplně nejlepší.
A pro naše Polské (ne)kamarády byste tam mohli dát něco jako desatero slušného chování v přírodě. Ne každý tam chce poslouchat ty řvoucí bandy, o hudbě z repráků nemluvě...
odpovědět 
 Re: Fotky kamenů13:21:20 22.11.2017
Je ale potřeba, těm kdo se Nechovaj slušně, něco říct.
Ne jen čumět a pak to vyprávět v hospodě nebo tady.
Letlampy, hlasitá hudba atd.
Bohužel Poláci to většinou moc nechápou, i když jsou i vyjímky. Druhá věc je jak to vlastně dopadlo s vyjímkou pro bouldering pro Bor. CHKO to v létě řešila. Víte jak to dopadlo ? Dost problémů s parkováním, přespáváním, odpadky i bez průvodce. A ne vše se dá svádět na Poláky.
George-jpodpovědět 

 Místní a přespolní12:13:55 22.11.2017
Průvodce slouží především přespolním a více vzdáleným lezcům, ne místní lezecké komunitě.
Tak si řádně rozmyslete, jestli tam budou vítáni i v množství větším než malém, po vydání průvodce už nebudete mít na jejich počet vliv. Po zkušenostech s návštěvností mě blízkých oblastí Manína a Súlova se místní lezci rozhodli nové průvodce s popisy nových cest či sektorů nevydávat a zmenšit tak jejich návštěvnost, už v zájmu zachování povolení lezení v přírodní rezervaci.
PavelSodpovědět 

 Bor10:50:05 23.11.2017
Myslím si, že Bor zaslouží průvodce, je to TOP oblast v ČR.

Co se týká povolení, řešili jsme v průběhu roku a rozhodnutí je viz https://www.horosvaz.cz/res/archive/165/ 024048.pdf?seek=1503935321 (odstraň mezeru)

To znamená, že bouldering byl oficiálně povolen, ale za určitých podmínek a některými omezeními.

Důležitou informací směrem k chystanému průvodci je to, že ne na všech místech na kopci - všech kamenech bylo lezení povoleno. Myslím si, že by nebylo rozumné, aby se tyto kameny v průvodci objevily.

Průvodce určitě zvýší návštěvnost Boru, doufám, že se všichni budeme chovat s respektem k přírodě, aby se jednou lezení na Boru oficiálně nezakázalo.
odpovědět 
 Re: Bor10:50:54 23.11.2017
Martin Stráník
Noo nooodpovědět 
  Re: Bor11:24:39 23.11.2017
Souhlas s bráchou, Bor si jistě průvodce zaslouží, ale pouze v povolené zóně, není přístupný tam dávat i kameny, kde se lezení zakázalo.
Štěpán Stráníkodpovědět 
   Re: Bor19:23:29 23.11.2017
Tak změna ohledně povolení lezení na Boru :/ "rozhodnutí bylo zrušeno v mimoodvolacím (přezkumném) řízení z důvodu, že bylo napadeno vodohospodáři z Vodovodů a kanalizací Náchod."
Noo nooodpovědět 
    Re: Bor22:04:41 23.11.2017
Cau kluci na rozhodnutí jsem koukal a přišlo mi to skoro až neuvěřitelný, ale budiž..no a ted dáváš informaci, že je zase zrušeno tak já už fakt nevim. Jestli, ale v současné době povolení není tak si myslim, že průvodce by měl zatím rozhodně zůstat pod pokličkou. Co vy na to? A to, že je Bor super oblast tak o tom žádná a aby to tak zůstalo pokud možno co nejdéle, tak určitě bez reklamy-průvodce. Cao Majkl
Majklodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189783)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Szeroka Rysa 4 Jura Polska
Filar Apteki 4+ Jura Polska
Oringowana Czwórka 4+ Rzedkowice
Lagodny Wasyl 4 Rzedkowice
Ende Gut, Alles Gut 6b+ Jerzu
Nově komentované:
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Fakerník 9+/10- Súľov

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz |

 Nové komentáře:
jakou to má jednotku? | Re: Ultra lezci | Re: Ultra lezci | Re: Nedodelana prace | Ultra lezci | Re: Nedodelana prace | Re: zavadejici titulek | nepochopena prac | Re: Anketa | Rakvic |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (18)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Fotografie do profilu deníčku (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2194 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2394 
 Ne, uniklo mi to. 
 2092 
 Sleduji jen Adama. 
 2165 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.