LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání
Adam Ondra vydává další knihu

Závody
ODLOŽENO SP Mnichov (23.05)
ODLOŽENO SP Salt Lake City USA (12.06)
ODLOŽENO SP Innsbruck (ITA) (23.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 12788
2.Pail 11625
3.Jungling 11606
Bouldry:
1.Ondra 11875
2.Stráník 11678
3.Stráník 11000
Hory:
1.Ondrášek 7313
2.Coubal 6543
3.Nikita 6543

Výsledky
Kvalifikace na olympiádu (28.11)
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)

Deníčky
4912 lezců
826058 cest
Nové přelezy:
Kafe A Cig IXc
Překvapení 9
Dášeňka 8A+
Dogma 8A+
SARS 8B
Ledoborec 8C+
Brutal Rid 8C+
Lež A Nená 9+
Poklopec 7C
L´Energie 8b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Boulder bar Točna - Jihlava

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Závodní BoulderVíkend na pražském Výstavišti

BoulderVíkend 15. - 16.6.2019

Serie BoulderZávodů je stálicí mezi českými lezeckými událostmi. Prošla si svým vývojem, loňský rok byl trochu zkouškou, ale vše jsme ustáli a jedeme dál! Baví nás to a věříme, že i vás.

BoulderVíkend 15. - 16.6.2019
První letošní akce se konala pod širým nebem, a to na pražském holešovickém Výstavišti na nové venkovní bouldrovce. Kromě ní stála hned vedle ještě další mobilní stěna a taky Balvan s klouzajdou pro děti. V neděli, kdy se konal dětský závod, jsme "relax" zónu rozšířili ještě o skákací hrad a parkourové hřiště. Takže kdo přišel, neprohloupil, ať už závodil, nebo ne.

1. kolo BoulderZávody - sobota 15.6.2019
Jako první své síly, techniku, dynamiku a kůži prověřili dospělí. Konkrétně dospělí a mládež od kategorie U16. Počasí podmínkou zrovna neoplývalo, ale i přes panující horko to vlastně bylo celkem v pohodě. Dopoledne bylo pod mrakem a odpoledne už pak na samotnou stěnu slunce nesvítí. Teplo bylo samozřejmě i tak, ale kousek od stěny stála mlžítka - super udělátka rozprašující vodu, takže stačilo pod ně zaběhnout a zchladit se třeba i v průběhu závodu.O parádní bouldery jak v kvalifikaci, tak ve finále, se postaralo stavěčské trio Vilda Chejn, Michal Kalvas a Ríša Pařil.

I přes horké letní počasí závodníků dorazila spousta, což nás moc těší a tímto bychom jim všem rádi poděkovali za podporu BoulderZávodů. Celkem se závodu zúčastnilo 23 žen a 44 mužů. Do odpoledního/večerního finále se probojovalo nejlepších 8 holek a 9 kluků (zde bylo o jednoho víc díky finálové účasti Rishata Khaibullina z Kazachstánu).

Kvalifikace
Kvalda se odehrála zvlášť pro ženskou kategorii, zvlášť pro mužskou. Chlapi byli navíc vzhledem k většímu počtu závodníků rozděleni na dvě skupiny. Každá kategorie měla připravených celkem 10 boulderů a k tomu 90 minut času na přelezání střídající se s návštěvami mlžítek :)
Celkové výsledky kvalifikace zde:
kvalifikace ženy
kvalifikace muži

Výsledky a informace se vylepovali na krásnou zlatou Caravellu od Auto Podbabská. Lepší nástěnku jsme si nemohli přát :).
Finále
Čtyři bouldery, lezení na onsight, super výkony, příjemná atmosféra, Chemici z repráků a aspoň o trošku nižší teplota :) To vše bylo finále. Nejdřív se představily holky, hned po nich kluci. Vítězství si nakonec odvezli stálice české závodní scény, a to Edita Vopatová a Martin Stráník. Stříbro brali Nikola Králíková a Kuba Skočdopole a na třetí příčku vystoupali Adéla Bajerová a Rishat Khaibullin.
Bohužel se během finále stal úraz, a to Lence Slezákové, která lezla parádně a určitě by tam ještě nějaký top byla poslala. Bouldering i přes svoji krásu a relativní bezpečnost je sportem, kde k úrazu není daleko. Lenka vypadla z topového chytu a nešťastně dopadla přímo na koleno, byť na měkkou posuvnou matraci. Myslíme na tebe Léňo a přejeme ti co nejrychlejší uzdravení!

Určitě stojí za připomenutí, že v sérii BoulderZávodů lezci sbírají body za obě kola (to druhé se bude konat na fesťáku v Teplicích 24.8.) a nejlepších 22 holek a 22 kluků postoupí do třetího finálového kola. Kromě nich se do něj probojují i první tři holky a kluci ze závodu O pohár královského města Slaný, který se bude konat ve Slaném v pátek 20. září, tedy den před samotným finálovým kolem BoulderZávodů. Celkoví vítězové série soutěží mimo jiné o prize money v hodnotě 10.000,- (1. místo), 5.000,- (2. místo) a 3.000,- (3. místo).

Body v průběžném pořadí můžete sledovat zde:
Průběžné výsledky k postupu do finálového kola.xlsxCelkové výsledky finále:
finále ženy
finále muži


je to ale kočka, ta vlevo, co? :)
1. kolo BoulderDěti - neděle 16.6.2019
V neděli se věkový průměr závodníků o dost snížil - přijely boulderděti. A ne málo, dorazilo celých 156 kousků :) Tak velká účast je báječná, děkujeme všem rodičům i dětem, že dorazily, a to i přes nepříznivou předpověď na tenhle den. Nakonec nezůstalo jen u předpovědi, déšť opravdu přišel v době závodu kategorie U10. Ale nejsme z cukru a děti zrovna tak, takže jsme natáhli plachty a lezlo se dál. Pak už se počasí umoudřilo, takže zbytek závodu probíhal za lezecky velmi příjemné teploty.
Závodilo se v kategoriích U8 až U14. Pro velkou účast jsme nakonec kategorie U10, U12 a U14 rozdělili, takže lezli vždy nejdřív kluci, potom holky.
Každá kategorie měla postavených 8 boulderů. Stejně jako v sobotu se jednalo o práci Vildy, Michala a Ríši. Tahle partička spolu s krásnými novými chyty byla zárukou skvělých cest. Je super, že nejen dospělí mají na závodech možnost lézt po nových zajímavých chytech silných značek. Děti tak měly možnost vyzkoušet si pořádné silovky ve stropě i v převise, parkourové kolmice po strukturách nebo technické ladičky po duálech (pro nezasvecené: po chytech se speciálním nechutně kluzkým povrchem :) ). A kdo zrovna nezávodil, ten metal salta ve skákacím hradě, trénoval parkourové skoky přes překážky nebo baštil zmrzku nahoře na Balvanu.


Tady jsou výsledky:

U8 - holky
1. místo: Liliana Šromová
2. místo: Daniela Šolcová
3. místo: Natálie ŠalkováU8 - kluci
1. místo: Miroslav Bodanský
2. místo: Viktor spilka
3. místo: Martin Torres CrespoU10 - holky (po superfinále)
1. místo: Adéla Bodanská
2. místo: Sára Capandová
3. místo: Alice ŠindlarováU10 - kluci (po superfinále)
1. místo: Dan Školař
2. místo: David Suchý
3. místo: Vítězslav ŘehákU12 - holky
1. místo: Malgorzata Kurek
2. místo: Katarína Hollá
3. místo: Klára PreislerováU12 - kluci
1. místo: Jan Štípek
2. místo: Adam Bernard
3. místo: Štěpán BrendlU14 - holky
1. místo: Barbora Bernardová
2. místo: Aneta Ševčíková
3. místo: Julia ChrzanowskaU14 - kluci
1. místo: František Danda
2. místo: Stanislav Junaštík
3. místo: Jaromír JanovskýStejně jako dospělí i děti sbírají body do celkového hodnocení série, a to za všechna tři kola. Druhé kolo se bude konat 23.8. v Teplících nad Metují a třetí kolo 22.9. ve Slaném. Celkoví vítězové série (první tři holky a kluci v každé kategorii) vyhrají účast na soustředění s Adamem Ondrou, které se odehraje 16. listopadu 2019 v brněnském Hangaru.

V pondělí 17.6. se konal na Výstavišti ještě třetí závod, a to semifinále a finále Školního Boulder poháru 2019. O něm se dočtete v samostatném článku (vydáme později).

Ještě jednou děkujeme všem za účast. Je to pro nás velkou motivací ke všemu, co děláme. Užívejte léto a těšíme se naviděnou v Teplicích!Děkujeme partnerům za jejich podporu: 
                     
Praha logoPraha 7 logoVýstaviště logo


logo Ocunlogo Auto Podbabskálogo Nano energ

logo Alpenvereinlogo Lidé a hory

Autorem fotek je Marek Duda

České sportovní lezení   [úpravy] 07:26 22.06.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zavody12:05:15 22.06.2019
Závody super . Trochu sem se bál aby bouldery nebyli moc lehké . Naštěstí se mé obavy nenaplnili ,staveči odvedli parádní práci a vyšvihli 8 bomba boulderů na super chytech. Díky i za organizaci šlo to dobře i když nějaký časoví posun tam byl díky spousťě dětí. za mě a syna díky
Ruda.Šodpovědět 
 Re: Zavody16:24:27 23.06.2019
8 pravopisných hrubek na 3 řádky. Svět se v prdel obrací.
odpovědět 
  Re: Zavody16:50:45 23.06.2019
Grammar nazi v diskuzi, kde nejde o nejaka tiskova prohlaseni - TO je svet se v prdel obraci.

A k tomu jeste jsi mimo. Pred padesati, dvaceti, peti lety to nebylo jine.
odpovědět 
  Re: Zavody17:04:20 23.06.2019
Grammar nazi v diskuzi, kde nejde o nejaka tiskova prohlaseni - TO je svet se v prdel obraci.

A k tomu jeste jsi mimo. Pred padesati, dvaceti, peti lety to nebylo jine.
odpovědět 
  Re: Zavody19:45:40 23.06.2019
12. Plus špatně použité "díky" :)
odpovědět 
   Re: Zavody09:01:06 25.06.2019
14
odpovědět 
  Re: Zavody14:26:49 25.06.2019
https://g.cz/zacina- hon-na-grammar-nazi-prvni-z-nich-byl-odsouzen-na-deset- let/ nejaky ty mezery
odpovědět 
 Nazzi21:45:35 23.06.2019
Hele, Rudo, bohužel jsi ukázka toho, jak to vypadat nemá. Jsi jen produkt doby, která produkuje negramoty a omezence. Ano, nikdo není dokonalý, každý děláme v češtině chyby, ale pokud jsi pologramotný, musíš to vědět. A je to i ukázka společenské úrovně a úcty k ostatním, že si to alespoň necháš zkontrolovat, dnes už počítače zvládají i shodu přísudku s podmětem. A když si nejsi jist, vždy se to dá vygooglit. Ale napsat takovouhle prasárnu, to je prostě ukázka ubohosti a pokleslosti. A když to někdo takhle napíše a kritiky ještě označí za grammar nazi, je to jen cesta do pekel. Budeme kašlat na češtinu, zrušíme matematiku... A vzdělání jde do kopru, omezená úroveň také, budeme národ nádeníků a dělníků v montovnách? Postupně se to z diskuzí šíří i mezi novináře... Tento nešvar (pologramotné) je potřeba kritizovat a upozorňovat na něj, bojujme za úroveň veřejného prostoru.
odpovědět 
  Re: Nazzi21:56:07 23.06.2019
Já bych zas řekla, že takto pojatá zpětná vazba je ukázkou neefektivního komunikačního vzorce. Může leda někoho naštvat, ale jádro problému zůstane úplně stranou. Přestože je text napsán gramaticky správně, tak, podle mého názoru, nemá s kulturním projevem nic společného.
Klára H.odpovědět 
   Re: Nazzi23:48:46 23.06.2019
Ten text, co Ruda napsal, je urážka všech normálních lidí. Prasárna, co by se neměla tolerovat. Jakákoliv tolerance naopak přispívá k postupnému rozmělňování a snižování laťky na normálnost. Celé to pak směřuje k úpadku. Bohužel, mnoha lidem to vyhovuje, takže zde máme klasický důsledek naší demokracie - hloupá a nevzdělaná většina snadno překřičí a přehlasuje menšinové odborníky :-(
odpovědět 
    Re: Nazzi10:21:23 24.06.2019
:-)))
Klára H.odpovědět 
    Re: Nazzi17:35:20 24.06.2019
No a mnozí lidé podpořeni pocitem obyčejné výlučnosti že zvládnou napsat větu bez chyb se zase ze své maličkosti rádi prohlašují za mluvčí normálního lidu. Ach, kam ten svět spěje? ;)
odpovědět 
     Re: Nazzi22:08:41 24.06.2019
To záleží na tom, co definuješ jako normální lid. Vezmeš-li v úvahu inteligenci a její rozložení ve společnosti, tak 3/4 lidí jsou podprůměr/průměr. Bohužel, při tomto rozložení více méně platí, že na jednoho chytrého jsou dva blbci a jeden průměrný. Optimistický pohled by mohl říci, že je to jeden blbec a dva průměrní, ale ani to není žádný zázrak. Co z toho pro společnost a její rozvoj vyplývá si můžeš dovodit sám. I když tedy spíše nemůžeš. Patříš-li do první čtrtiny, je ti to jedno, patříš-li do druhé a třetí čtvrtiny, jedno ti to asi není, ale pochybuji, že jsi komplexních úvah schopen. Čtvrtá čtvrtina se už odpověděla sama, protože kdybys sem patřil, tak nepíšeš tak, jak jsi psal. Takže jsem to vlastně psal zbytečně :-)
odpovědět 
      Re: Nazzi11:22:25 25.06.2019
Moc kamarádů asi nemáš. Je to těžký žít mezi lidmi, když jsou všichni blby, jenom ja jsem letadlo....
odpovědět 
      Re: Nazzi14:35:46 25.06.2019
Jak definuji normální lid? No, stejně jako předřečník (reaguji na něj), který si tento termín bral do úst.
odpovědět 
      Re: Nazzi14:39:05 25.06.2019
Vau, to jou mi závěry? Postavené jsou na čem? Třeba ty o tom, co jsem já psal nebo ne. Což mě přivádí k otázce do které skupiny prosím patříš ty? Tuším skupinu o které si myslíš, že do ní patříš (jak, že je to staré přísloví?).
odpovědět 
      Re: Nazzi15:23:47 25.06.2019
"jeden blbec a dva průměrní, ale ani to není žádný zázrak" Hele zázrak nezázrak, je to JEDINÁ možnost, jak ti tenhle tvůj model bude MATEMATICKY sedět;))))) Ledaže bys přesně specifikoval, copak že bereš jako ukazatel/veličinu těch tří tebou zmíněných "levelů" a jak pomocí něj ty tři levely rozklíčuješ.
odpovědět 
       Re: Nazzi16:38:46 25.06.2019
Je zbytečné na tvůj poždavek odpovídat. Bylo by to na delší vysvětlování. A ani to nemá být cílem této diskuze. Můžeme sem psát názory, případně diskutovat, ale určitě zde není prostor, aby tě někdo něco učil, nebo aby ti doplňoval mezery ve vzdělání.
odpovědět 
        Re: Nazzi17:19:59 25.06.2019
vsjo jásno!
odpovědět 
   Re: Nazzi18:16:48 24.06.2019
Dobře napsáno, Kláro. Akorát pochybuji, že si toho pisatel není vědom, byť si to sám pro sebe možná takhle hezky nezformuloval. Jemu o jádro problému vůbec (nebo aspoň nijak zvlášť) nejde. Jemu jde hlavně o to ventilovat někde agresi z frustrace, proto hned u první reakce ta agresivita. A takových je tady na lezci spousta, bohužel. Kdysi slušná a pěkná diskuze je teď žumpa.
odpovědět 
    Re: Nazzi21:55:33 24.06.2019
Pleteš se, já to přešel, nejsem autor prvního příspěvku. Kdo Rudu zná, tak ví, že jakýkoliv pokus o zlepšení je marný. Já reagoval až na to označení Nazzi. Bez ohledu na to, jak moc se mi příspěvěk Rudy nelíbí, nijak jsem nereagoval. Následně jsem tiše souhlasil s kritikou. A stále ještě nepsal. Do diskuze jsou vstoupil jen jako offtopic kvůli kritice kritika. Takže bych tak nějak řekl, je celý tvůj příspěvek je mimo.
odpovědět 
     Re: Nazzi07:06:17 25.06.2019
Panenanebi! Slez si z toho vedení. To opravdu nedokážeš pochopit nikdy smysl příspěvku? Ze všeho, co je v tom příspěvku napsáno, sis dokázal vybrat to nejméně podstatné - "proto hned u první reakce ta agresivita."
odpovědět 
      Re: Nazzi09:26:00 25.06.2019
A co je to nejvíce podstatné?
odpovědět 
       Re: Nazzi10:06:50 25.06.2019
...pochybuji, že si toho pisatel není vědom, byť si to sám pro sebe možná takhle hezky nezformuloval. Jemu o jádro problému vůbec (nebo aspoň nijak zvlášť) nejde. Jemu jde hlavně o to ventilovat někde agresi z frustrace. A takových je tady na lezci spousta, bohužel. Kdysi slušná a pěkná diskuze je teď žumpa.
odpovědět 
        Re: Nazzi10:10:44 25.06.2019
Koukni kousek níže. Pořád se píše, že někomu nejde o jádro problému. Co to je? Co je v tomto případě jádro problému?
odpovědět 
         Re: Nazzi10:19:43 25.06.2019
Ptal ses na to, co je podstatné na mém příspěvku v 7:06:17. Dal jsem ti odpověď. Proč na to nereaguješ a přecházíš k něčemu jinému?
odpovědět 
          Re: Nazzi13:55:54 25.06.2019
Nechápu. Můžeš jasně a srozumitelně napsat, co je to jádro problém, o které mi nejde?
odpovědět 
           Re: Nazzi10:48:49 26.06.2019
Tušil jsem, že jsi natvrdlej.
odpovědět 
            Re: Nazzi10:54:10 26.06.2019
Jen je mi divné, že ti stojí za to stále opakovat to svoje, když už výše je zmíněno, že vzhledem k rozdílnému způsobu uvažování a odlišnému žebříčku hodnot není pochopení možné, pouze tolerance. A jestli je tvůj závěr, že kdo nesdílí tvůj světonázor, tak je natvrdlý, asi nemá další debata smysl.
odpovědět 
             Re: Nazzi17:16:46 26.06.2019
Ty nejsi schopen premyslet v souvislostech. Nejsi schopen pochopit text, nejsi schopen vyznat sr ve vlakne. Tvoje (nebo ci) otazka "co je podstatne" se pta na neco jineho, nez je jadro problemu, nebot jsi ji svou reakci zamerenou na nepodstatny detail odvedl mimo pointu. Ja se ti pokusil vysvetlit, proc je tvoje reakce mimo pointu.

Ty se svou otazkou na jadro problemu zrejme ptas ns puvodni pointu kritika pravopisu, nebo na to, co bylo podstatne v tom mem prispevku?
odpovědět 
              Re: Nazzi18:32:14 26.06.2019
Když si přečtu úvodní příspěvek, tak vzhledem k tomu, kde jsme, a že se příspěvek týkal pochvaly závodů, tak jediné relevantní jádro problému by mohlo být v tom, že třeba pisatel neměl pravdu nebo v něčem podobném. To, co se tu strhlo ohledně pravopisu, žádné jádro ani pointu nemá. Asi jako kdyby napsal recenzi na operu někdo, kdo tam přišel v ošoupaných džínách a svetru. Můžeme se věcně bavit o obsahu recenze, ale nikdo nemůže nijak zpochybnit nepřístojné chování autora. To je mimo jakoukoliv debatu a žádné jádro problému to nemá, je to prostě prasárna, stejně jako pravopis s hrubkami, a nemělo by to být tolerováno, ani omlouváno. Tady není o čem se bavit.
odpovědět 
   Jádro22:27:58 24.06.2019
A co je tím "jádrem" problému? Závod nikoho nezajímá, jak můžeš vidět, nezajímá nikoho ani zraněná Slezáková, lidi se chtějí jen pobavit, zavtipkovat na něčí účet... Třeba já ani nečetl článek, co by tam asi tak mohli napsat zajímavého a přínosného? Výdyť je to kolem dokola jedno a to samé :-) Takže jsem skočil rovnou na diskuzi a pobavil se u příspěvku Rudy š. a komentářů s tímto příspěvkem spojených. Co je tedy to jádro problému? A vůbec - co je vlastě ten problém? Ruda Š. (příjmení asi každý z dětského lezení zná) ze sebe udělal pitomce a ostatní to pobavilo. Žádný problém tu není :-)
odpovědět 
    Re: Jádro10:15:50 25.06.2019
z z tohoto "pravopisných hrubek na 3 řádky. Svět se v prdel obrací" jednoduchého příspěvku nedokážeš pochopit, co je jádro problému? Ježiši. Vždyť je to úplně jasný.

Málo nebo žádné příspěvky v diskuzi neznamenají, že to nikoho nezajímá, ty tvrďáčku. Mimochodem na závodě bylo lidí dost, tak zjevně dost lidí zajímal. Že něco nezajímá tebe neznamená, že to nezajímá někoho jiného, tebe článek nezajímá, někoho jiného ano. Napsat, že tě nezajímá koleno Lenky Slezákové, to prostě svědčí o jednom - že jsi ubožák. Podle mě ze sebe Ruda Š. neudělal pitomce a dokonce i tady v diskuzi ten názor sdílí většina lidí - když už tu diskuzi čteš, tak se jí aspoň nauč rozumět, ať nepíšeš takový bláboly. Celej ten tvůj příspěvek svědčí o tom, že jsi nesebevědomej, frustrovanej ubožák. Silnej člověk se takhle neprojevuje.

P.S. používání smajlíků ti fakt nejde. I z toho je vidět, je pokroucenej, mizernej je tvůj svět...
odpovědět 
     Re: Jádro13:54:03 25.06.2019
Ať to čtu jak to čtu, nic jasného na tom nevidím. Prostě nevidím, nechápu, o čem píšeš. No a k tomu zbytku - líbí se ti více přeformulování, že to nikoho nezajímá natolik, aby mu stálo za to se k tomu vyjádřit? Bohužel, to rozporovat nemůžeš, počet komentů k infu o zranění je nula.

A jak funguje svět? Zřejmě jsi ještě nedospěl k pochopení rozporu mezi tvým ideálním světem a realitou. Ano, teorii popisuješ hezky, ale život je jinde. Se podívej na komentář k poslednímu videu AO. Jediná věc, co lidi zaujala natolik, že jim stojí za to o ní psát, je dotaz na "montáž a podfuk". Ale ono to souvisí s tím, co je napsáno výše o inteligenci. Pokud většina národa (a statisticky i místních čtenářů) jsou podprůměr a průměr, těžko očekávat něco jiného :-)
odpovědět 
      Re: Jádro14:24:17 25.06.2019
"...zaujala natolik, že jim stojí za to o ní psát..." Tvá myšlenka, že ochota/potřeba něco okomentovat je podmíněna tím, nakolik mne to něco zaujalo, resp. že to neco je v celém článku pro mne tím najzejímavějším, mi přijde mimo.
Jen pro úplnost: K ničemu dalšímu nemám potřebu se vyjadřovat. Sám mám jasno a to mi stačí;)
DXodpovědět 
       Re: Jádro16:34:58 25.06.2019
Děkuji za potvrzení toho, co jsem výše napsal. Jsi krásný modelový příklad.
odpovědět 
      Re: Jádro17:05:09 25.06.2019
A tady, mile deti, vidime exemplarni priklad Dunning–Krugerova efektu...
odpovědět 
       Re: Jádro18:24:40 25.06.2019
Já to spíše vidím jako ukázku tvého mimoňství. Netýká se náhodou Dunning–Krugerův efekt hodnocení vlastních schopností, případně srovnání schopností vlastních se schopnostmi ostatních? A zde se ničí schopnosti nesrovnávají, pouze se hodnotila negramotnost pisatele úvodního příspěvku (to nemůžeš rozporovat, pravidla pravopisu jsou jasná), a rozdělení inteligence ve společnosti, konkrétně v tomto případě dle percentil. To nemůžeš rozporovat také, protože to opět není můj úsudek, moje schopnost nebo mnou vymyšlené, ale jsou to fakta ověřitelná například na stránce Mensy :-)
odpovědět 
        Re: Jádro08:14:33 30.06.2019
Radši budu blbej a dělat hrubky, než bejt trubka jako ty
odpovědět 
  Re: Nazzi16:22:05 24.06.2019
negramot a omezenec jsi ty když se neumíš podepsat.
odpovědět 
  Re: Nazzi16:22:08 24.06.2019
negramot a omezenec jsi ty když se neumíš podepsat.
odpovědět 
  Re: Nazzi17:32:17 24.06.2019
Kde si zjistil, že kritiky původní pisatel označil za grammer nazi?

PS. a kolikrát si ten svůj povýšenecký text projížděl kontrolou pravopisu či využil průběžné kontroly? ;) A nestačilo prostě napsat "mě se tento psaný projev nelíbí"?
odpovědět 
   Re: Nazzi09:03:14 25.06.2019
Stacilo i mlcet.
odpovědět 
  Re: Nazzi10:34:29 01.07.2019
Evidentně máš nějaké osobní problémy a dá se to pochopit. Ale pokud chceš někoho poučovat o tom jak psát, měl by jsi to umět sám. Možná si pravopis necháváš zkontrolovat, ale tvůj psaný projev je děsný.
///necháš zkontrolovat, dnes už - souvětí místo dvou vět? / A když A když 2x za sebou? - zase špatně / A vzdělání jde do kopru, omezená úroveň také, budeme národ nádeníků a dělníků v montovnách? souvětí a ne dvě samostatné věty ... jako vážně? / Tento nešvar (pologramotné) je potřeba kritizovat a upozorňovat na něj, bojujme za úroveň veřejného prostoru - opět souvětí, kde mají být dvě věty. ;-)
Ty jsi teda máčo...odpovědět 

 smutný15:54:54 22.06.2019
Zranění Lenka Slezákové, to je hodně smutné.
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Hřeben Černé studnice
Věž Kladívko
 Databáze cest:
Všechny cesty (143547)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nejdřív Horem... 5C Na Hřebenech
Lehká Hrana 6A Na Hřebenech
Restart VIIc Labák - Levý Břeh
Chytrák Z Labáku VI Labák - Levý Břeh
Stará Cesta III Jetřichovice
Nově komentované:
Lehká Hrana 6A Na Hřebenech
Jaxe Menuju? 8+ Hlubočepské Plotny
Normálka 4 Hlubočepské Plotny
Hrabě Zeppelin VIIIb Labák - Levý Břeh
Malá Noční Hudba VIIIa Labák - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: oplet lana | Re: bouldrovka v adršpachu | Re: oplet lana | Re: oplet lana | Re: oplet lana | Re: oplet lana | Re: oplet lana | oplet lana | Re: bouldrovka v adršpachu | Re: bouldrovka v adršpachu |

 Nové komentáře:
Re: rovný a rovnější | Re: Je to soft 8B | Re: Gratulace k 8A | Re: rovný a rovnější | Re: rovný a rovnější | Re: rovný a rovnější | Re: Gratulace k 8A | Re: Klasa | Re: Klasa | Re: rovný a rovnější |

 Kde to vře:
Martin Krasňanský: Indián 8+ na Kalamárce (SR) free solo (107)
ČHS řeší odpovědnost za škody způsobené stavem lezeckých cest (74)
Jana Vincourková zapisuje 1. český ženský přelez boulderu za 8B (25)
Melissa Le Nevé: 1. ženský přelez Action Directe 9a (18)
Adam Ondra o sportovním lezení v Show Jana Krause (15)
Adam Ondra #67 (10)
Nové cesty v Alkazaru u Srbska v Českém krasu (6)
Adam Ondra vylezl nový boulder za 8C+, dle něj nejtěžší v Česku (6)
Adam Ondra: Bohemian Rhapsody 11+ (9a+) na Rovišti (5)

 Nově v inzerci:
Sir Joseph Apris | stěna v Praze | Jistítko | mačky automaticke stubai Tirol | Koupím boty 48 | Expreska v cestě Apache, Roviště | Lezečky Ocún nové | Partner skály i umělka | Vaňousovy díry | Oxi Lady, vel. 4 |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 1958 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 781 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 9967 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 1341 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.