LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.H2 11016
2.Šofránko 10981
3.Kalvas 10678
Bouldry:
1.Šípek 9950
2.Urubčík 9525
3.Kollár 9450
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114564 cest
Nové přelezy:
Výlety Do Xa
The Wish 7c
Černobílá 8A
Iron Maide 10-
Los Cazapr 7c+/8a
Skitalica 7c+
Nevermind 7c+
Mar De Inc 7c
Opportunis 7c
Bigfoot 7C+

Stěny
RAJČE - Brno
DDM Stříbro - Stříbro
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tomáš Petreček a spol: počasí nás na vrchol K2 nepustilo

Trojice horolezců Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vzdala vrcholový pokus o K2 (8611 m), na kterou lezli Česenovou cestou, bez umělého kyslíku a výškových nosičů. "Počasí rozhodlo za nás, na vrchol prostě nikoho nepustí," píše na Facebooku.

"🗻⛺Po bezesné noci v osmi tisících metrech jsme ráno otevřeli stan a doufali, že nám počasí ukáže svou nejlepší tvář, ale opak byl bohužel pravdou. Čekala nás perfektní mlha a k tomu asi 15 cm nového sněhu. Tím bylo vše rozhodnuto, jediná cesta vede dolů. V C4 už nikdo nezůstává.⏬⏬⏬
Věděli jsme, že už v předchozích dnech byly pokusy o pokračování z C4 na vrchol na horní hraně rizika. Mraky nezpevněného sněhu v podstatě znemožňovaly jakýkoliv pohyb, který je v 8000 m už tak velmi náročný, a laviny na sebe samozřejmě nenechaly dlouho čekat. Jen se štěstím se všichni lezci vrátili v pořádku zpět do C4.
V našem počasí byl i postup zpět do C4 velmi náročný na orientaci, a to i přesto, že nahoru jsme šli teprve včera. Po několika hodinách odpočíváme u našeho druhého stanu, který jsme zanechali v C3. Balíme stan a dlouho se nezdržujeme. Chceme zpět do BC ještě dnes. Výška se na našich tělech už pěkně začala podepisovat, to poznám, protože mi začínají padat kalhoty. :-D
Do BC dorážíme po dalších osmi hodinách nekonečného slaňování a scházení, dobití a vyčerpaní, tak jak se vám to stane jen v horách. Ale šťastní, že jsme zpátky a čeká nás noc relativně v teple a bezpečí a hlavně opravdický spánek. 🙏😴
Dobrou noc Vám i nedobytné krásce čnějící nad námi! 🌅


Viz post na FB ze dnešního večera:




Předchozí zpráva ze 17.7.:

Tomáš Petreček a spol vyrazili na vrcholový pokus o K2


Trojice horolezců Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazili na vrcholový pokus o K2 (8611 m), a to Česenovou cestou, bez umělého kyslíku a výškových nosičů. Včera vystoupali z BC do C3 ve výšce 7200 m. Tomáš o tom informuje na Facebooku.

"🚩Vzali jsme to hopem a tak už ULÉHÁME V C3!⛺️
🕛Vyráželi jsme už někdy po půlnoci, abychom se vyhnuli ostrému slunci a získali dost času na dlouhý výstup.
Tajně jsem doufal, že cesta bude alespoň trochu vyšlapaná, ale místo toho na nás čekal ostrý ledový vítr🌬❄️, který nejenže zavál všechny stopy, ale nepříjemně se "zakusoval" i pod teplé péřové oblečení. Naštěstí nás trochu rozehřálo vycházející sluníčko.
🛌Teď odpočíváme ve spacáku po dvanáctihodinovém výstupu a hodinky už zase hlásí -15°C...,"
napsal včera večer Tomáš v poslední zprávě z výstupu.





Předchozí článek o expedici:

Tomáš Petreček a spol zkoušejí K2 Česenovou cestou

sth   [úpravy] 23:50 19.07.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 .20:28:45 17.07.2019
goood luck
odpovědět 

 K208:13:46 18.07.2019
držím palce a přeji vrchol..
chylasodpovědět 

 Foto dne:
Tereza Sukačová, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189667)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kašpárek A Strašidlo VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Dovolená Na Balkoně VIIc Labské Údolí - Levý Břeh
Léto, Slunce, Kaktus VI Labské Údolí - Levý Břeh
Divokou železnou Říší VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
La Primera 6c+ Rincón Bello
Nově komentované:
Kamikadze Xa Drábské Světničky
Inflation Der Bewertung VIIc Oybin
Opportunista 7c Kalymnos
Kamikadze Xa Drábské Světničky
Gaston 5 El Chorro

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Spaní Roviště | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | AO zas vynechal | Re: Where are the young gunz? | Re: Where are the young gunz? | Re: To je přece druhý přelez | Where are the young gunz? | Re: Boulder |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (8)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Zákaz lezení na Kozlovi (1)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2021 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2208 
 Ne, uniklo mi to. 
 1924 
 Sleduji jen Adama. 
 1991 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.