LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)
SP Bern (22.05)

Žebříček
Cesty:
21.Melen 10601
22.Suchan 10532
23.Lebloch 10528
Bouldry:
21.Šípek 9950
22.Košťál 9950
23.Nespoutaný 9878
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5858 lezců
1202765 cest
Nové přelezy:
Oblión 8A
Bowl-Drink 7C+
Ribstole 8A
Exitus 9/9+
Čembalo 7C+
Crakalkoho 7B+
Fine Di Va 7b
Forest 7b
Jedna Mozk 7C
Nagelovaný 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Horská služba zachraňovala lezce pod ledopádem v Jizerkách

Mladý lezec na ledu se v neděli po poledni zranil v oblasti Velkého Štolpichu, když mu na nohy spadl utržený větší kus ledu, následoval obtížný transport. Informovala o tom Horská služba.

Nehoda byla nahlášena Horské službě přímo přes aplikaci Záchranka, kterou měl lezec v mobilu. „Pomohlo nám, že jsme zraněného mohli ihned lokalizovat, ale i tak nás čekala cesta těžkým terénem. K podobnému případu na stejném místě jsme před dvěma roky povolali vrtulník. Včera ale podmínky pro Leteckou záchrannou službu nebyly příznivé. Takže jsme počítali s následným převozem sanitním vozem,“ popsal okolnosti výjezdu Martin Černý, zasahující člen Horské služby Jizerské hory.

K nehodě tedy zamířili záchranáři ze stanic Jizerka a Bedřichov s potřebným vybavením na sněžných skútrech. „Lezec utrpěl poranění dolní končetiny, ale nebylo zcela jasné, zda jen velmi bolestivou pohmožděninu, nebo zlomeninu. Zafixovali jsme ho do vakuové matrace a s pomocí spolulezců a lanové techniky jsme jej šetrně dopravili ke skútru. Na něm pak na stadion v Bedřichově, kde jsme zraněného předali posádce vozu Rychlé zdravotnické pomoci,“ uvedl Martin Černý.

Opět se podle Horské služby ukázalo, jak je důležité, aby lidé, kteří se pohybují v horách, měli u sebe nabitý mobilní telefon a v něm aplikaci Záchranka. „Za to jde od nás k lezcům veliká pochvala, protože jinak by záchranná akce mohla být komplikovaná, především pak přesná lokalizace místa,“ komentoval nehodu David Savický, náčelník Horské služby Jizerské hory.

HS ledopád


Zdroj:

www.horskasluzba.cz

Standa Holec   [úpravy] 11:53 26.01.2021Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Appka14:06:06 26.01.2021
Supr,dik za info,apku si nainstaluju.
Janodpovědět 
 Re: Appka14:57:21 26.01.2021
Appka je super. Bez jakyhokoli vysvetlovani jsme takhle zajistili nejakymu Nemcourovi pred lety vrtulnik v Labaku. Hned vedeli, kde maj hledat. Rozhodne doporucuju mit v mobilu.
Marphyodpovědět 
 Re: Appka20:20:14 26.01.2021
Nainstaluj. A funguje i v blízkém zahraničí, ale to je dnes asi naprd.
jirkaodpovědět 
  Re: Appka21:50:18 26.01.2021
Ale nefunguje tam, kde není signál.
P.odpovědět 
   Re: Appka23:10:07 26.01.2021
Kde není signál zkuste 112, ta loví všechny operátory.
George-jpodpovědět 
   Re: Appka09:56:39 27.01.2021
Tam kde mizí signál, začíná to pravé dobrodružství. Ale appka je dobrá....
odpovědět 

 Ledopád20:51:22 28.01.2021
u nás, kde tu máme ledovce?
Máraodpovědět 
 Re: Ledopád20:52:19 28.01.2021
To je podle toho, že tam padá led, vole...
Místňákodpovědět 
 Re: Ledopád11:38:20 29.01.2021
Ledopád = zmrzlý vodopád. To co myslíš asi ty, tomu se říká séraky- bloky ledovce které se odlamují od masy na horizontu a padají/sjíždějí po svahu.
odpovědět 
  Re: Ledopád10:19:35 30.01.2021
Tohle jsou jen ledy, ledopád je odjakživa zlom ledovce, který se dost pohybuje a odlamují se tam seraky.
Máraodpovědět 
   Re: Ledopád22:42:42 31.01.2021
Aha. Slyšel jsi někdy i stupnici WI? To je Water Icefall. Icefall = ledopád (Warterfall = vodopád). Ledopád je zmrzlý vodopád. Basic English + alpská terminologie
Jirkaodpovědět 
    Re: Ledopád12:56:42 02.02.2021
by byl jen icefall, znalosti máš fakt jen basic
odpovědět 
     Tak abychom to uzavřeli,11:56:29 05.02.2021
inteligenti lezou LEDY a LEDOPÁDŮM se vyhýbají, hau.
Máraodpovědět 

 WI14:52:08 04.02.2021
WI je zkratka pro Water Ice. Jinak je ta diskuze o hov..
odpovědět 

 Foto dne:
Cesta v novém sektoru vlevo od Punta Espadelles. Třetí zprava, cca 5c
 Databáze cest:
Všechny cesty (189735)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
České Dráhy 8- Jickovice
Zdravotních Bratrů VIIIc Ostaš
Hodinový Hotel VIIIb Ostaš
Dirty Love 6c Vrysi
Andyho Varianta 6- Adršpach
Nově komentované:
Vlaštovko Leť 9- Porúbka
Šmahov 8 Hlubočepské Plotny
Kapitán Velká Huba 7 Jickovice
Odontoglyphida 7c Kalymnos
Hraniční Syndrom VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Ex kalíbr | Re: Ex kalíbr | Ex kalíbr |

 Nové komentáře:
Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | To je jen tresnicka | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Re: AO zas vynechal | Prvac | Re: AO zas vynechal |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (7)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey | Na hory, po horách | Průvodce Bosna | So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2149 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2350 
 Ne, uniklo mi to. 
 2043 
 Sleduji jen Adama. 
 2127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.