LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)
Vánoční závody Ruzyně (24.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
EP v ledolezení Brno (06.12)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Deníčky
5839 lezců
1193047 cest
Nové přelezy:
Chilli 9
Rumová Smr 6B+
Progres 7C
Ginger 7b
Brexit 7c+/8a
Cubic Dist 8a
Ride The S 7c
Punk Monke 7C/7C+
Swiss Mini 7C
The Corrid 7C

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
K2-Žilina - Žilina
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové obvody skal v Českém ráji

Je to takřka neuvěřitelné, ale v době, kdy skoro každý má družicovou navigaci a na mapách světa prakticky zmizela bílá místa, byly v oblasti na Mužském v loňském požehnaném roce objeveny dva nové obvody skal.

Jedná se o desítky (!) menších ale čistých věží, částečně se stopami předchozí lezecké činnosti, některé byly v minulosti tradičně osazeny německými knížkami.

Skály nejsou zatím až na výjimky zveřejňovány, protože lezení na nich je zatím zakázáno.

Předpokládá se, že správu obvodů po letošním vyjednání výjimek převezme sekce VHT Klubu českých turistů, čímž bude obnovena stoletá tradice. Citujme stránky ČHS: "Upozornění! Lezení na skalách je spojené s určitou mírou rizika! ... ČHS (SIC!) nezajišťuje systematickou kontrolu a údržbu skal a fixního jištění  - horolezectví provozuje každý na vlastní nebezpečí!"


Dr. Mirek "Baron" Honců, Praha   [úpravy] 12:22 01.04.2021Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Nezbývá než čekat a doufat13:28:22 01.04.2021
Podle první fotky těžko soudit. Tak nám nezbývá než čekat a doufat, že se jedná o pěkné, dobře vyborhákované vápno.
 Véča

 je to dokonce o hodně lepší14:28:46 02.04.2021
Včera jsem to také všechno obešel a napočítal jsem 35 krásných, zcela jistě nevylezených věží. Většina z nich je sice maximálně 2 - 3 metry vysoká, ale najde se i pár věží vysokých 20 - 30 m. Ty mají sice dost často náhorní stěnu vysokou cca 1 metr, ale přesto, je to velká paráda.
 PeS

 Foto dne:
Orange Wall, Sicílie
2, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (191579)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zenová Odpoledne 9- Rájov
Brexit 7c+/8a Leonidio
Cubic Distortion 8a Leonidio
Ride The Snake 7c Leonidio
Talkante VIIc Bielatal
Nově komentované:
Yorgos Bogos 7a Leonidio
Korala 7b Ulassai
Po Stropu 8 Pašinka
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | Zjevně dostatečně dopravně dostupné je | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Ano, trvej si na svém | Ano, Pragocentrismus v praxi | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | souhlas s rozsudkem |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (14)
Skialpinistka Eva Matějovičová na zimní olympiádu nepostoupí (10)
Tragédie na Grossglockneru: obvinění z usmrcení z nedbalosti (6)
Beauty of Aurina (2)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 988 
 Někdy ano 
 990 
 Ne nepoužívám 
 1052 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.