LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula
Legenda jménem Chroust, publikace o životě Vladimíra Procházky
Metodika základů lezení na umělé stěně

Závody
Olympijská kvalifikace Budapešť (20.06)
SP v paralezení Innsbruck (24.06)
SP Innsbruck (26.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13491
2.Šindel 12506
3.Votoček 12268
Bouldry:
1.Stráník 11106
2.Volf 11103
3.Konečný 11000
Hory:
1.Groš 8164
2.Rojko 6917
3.Černý 6808

Výsledky
MČR obtížnost (01.06)
ČP obtížnost Praha (18.05)
Olympijská kvalifikace Šanghaj (16.05)

Deníčky
5585 lezců
1110379 cest
Nové přelezy:
Lullaby (a 7C
Weltmeiste 9-
Ringe Der 8+/9-
Res Public Xb
To Tu Už B XIa
Eisenvater 9/9+
Nuda V Jab 9+/10-
S Hlavou V 8A+
Nuda V Jab 9
Reinkarnac Xc

Stěny
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice
BoulderClub Brno - Brno
Cakle - Ústí nad Orlicí

Prodejny
HUDYsport - Liberec
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Český pohár 2023 v ledolezení na obtížnost 1. kolo

Vítězi prvního kola Českého poháru 2023 v ledolezení na obtížnost se stali Tereza Sukačová a David Kouřil z HO Lokomotiva Brno.

Po nesmělém pokusu v roce 2022 je letos našlápnuto k plnohodnotnému seriálu závodů Českého poháru v ledolezení na obtížnost. První kolo z plánovaných čtyř se uskutečnilo v neděli 5.3.2023 na pilíři u Brněnské přehrady, na treninkovém centru HO Lokomotiva Brno a ČHS.

Na start se okolo desáté ráno postavila třicítka závodníků včetně mládežníků. Pro toto kolo byl zvolen formát cest po barvách, pro začínající lezce této disciplíny povoleny i lezečky, prostě hlavní cíl rozšířit základnu této lezecké disciplíny. I z tohoto důvodu byl zvolen formát tři cesty TR, dvě cesty lead, vše FLASH. Zastoupeni byli závodníci z České republiky, Slovenska a Polska.

Muži i ženy měli po pěti cestách, jednu cestu jsme museli ubrat kvůli programu na zpracování výsledků, bohužel ho máme nastavený jen na pět cest. Junioři závodili normálně s dospělými, pouze u jedné cesty, kde ženy lezli na prvním, mladší U16 lezli TR.

Všechny kategorie měly jednu cestu velmi lehkou, tak na rozhýbání a pak se postupně utahovala klasifikace. Nejtěžší cesty byly stavěné zhruba ve stupni D7/8. Bohužel vzhledem ke geografické pozici Brna musíme místo ledu vzít plně zavděk dřevěným imitacím, což ale není i v mezinárodních závodech nic neobvyklého.

Bezkonkurenčně nejmladším závodníkem byl Tadeáš Ingerle (U8) z Lezčat Kuřim. Výrazně starším závodníkům velmi zdatně sekundovaly setry Viky (U10) a Ema Schwábovy (U12), obě z HO Lokomotiva Brno. Nejmladší kategorie pak uzavřeli Lucka Veselá (U14), Aneta Borovcová (U16) a Matyáš Lienerth (U16) všichni z HO Lokomotiva Brno.

Velmi pěkný výkon předvedl jediný zástupce kategorie U19, Oliver Hamerský z Lezčat Kuřim a v kategorii U21 trojice Klára Pánková (Lezčata Kuřim), Adéla Vaverková a Ludmila Anna Hrbáčová (obě Rocky Monkeys).

Je potěšující sledovat narůstající aktivitu mladších lezců a lezkyň na pilíři a je velmi dobré, že se místní oddíly snaží ať už inspirací, materiálovou podporou nebo radou o rozvoj mladé generace.

V kategorii žen si bednu rozebraly tři účastnice evropských a světových pohárů. Překvapivě o vítězství nerozhodla ani jedna z cest na prvním, ale velmi technická třetí kvalifikační cesta na TR. S jejími nástrahami si nejlépe poradila Tereza Sukačová (HO Lokomotiva Brno), Maja Šoltésová (SHS James). Aneta Loužecká (HO Lokomotiva Brno) lezla celý závod s bolavýma rukama, které jí omrzly minulý týden po finále závodu EP v Oulu. Každopádně bude hodně zajímavé, jak se bude konkurence mezi krásnější polovinou startovního pole vyvíjet, protože Tereza to ve všech cestách v prvním kole ČP 2023 nasázela opravdu s přehledem.

V kategorii mužů byla krom vítěze Davida Kouřila (HO Lokomotiva Brno) situace hodně nepřehledná. David nasázel všechny cesty s přehledem do Topu, ale ostatní závodníci si každý vybrali svou slabší chvíli na jiné cestě, takže až do posledního zápisu nebylo jasné, kdo bude na druhém až pátém místě. Nakonec o pořadí na druhém místě rozhodla trochu zbrklost nejmladšího závodníka v kategorii muži. V lehčí cestě, která se lezla na prvním, Matyáš Lienerth (U16, HO Lokomotiva Brno) uspěchal krok u sedmé expresky, ale suverénně jako první topnul čtvrtou i pátou kvalifikační cestu. Stejný krok pak zhatil medailové naděje Jakuba Šibora (HO Lokomotiva Brno), kterému se tak už trochu hůř srovnávalo i ve čtvrté kvalifikaci. I přes zaváhání Vítka Oravy (HO Lokomotiva Brno) v cestách 4 a 5, jeho výkon v lehčí cestě na prvním nakonec v součtu vynesl druhé místo. Velmi potěšující je, že si to o medailové pozice velmi těsně rozdala už téměř polovina startujících a je vidět, že jsou treninkové cesty na pilíři řádně a hospodárně čerpány :-).

Těšíme se na setkání na dalších kolech ČP, která se budou konat ve spolupráci s SHS James na podzim v Handlové a Žilině. Na poslední, finálový závod ČP, současně mistrovství České republiky a závod EP UIAA se můžete těšit 2.12.2023 v Brně.

Za celé fungování tréninkového centra na pilíři patří velký dík městu Brnu, Jihomoravského kraji a ČHS, bez jejichž organizační i ekonomické pomoci by tento projekt bylo výrazně těžší posouvat kupředu, a také dalším partnerům, s nimiž spolupracujeme. Zejména PETZL CZ/SK, HUDY a Tendon. Děkujeme.

No a že je to hlavně o nadšení a chuti (Tadeáš Ingrle a Míra Machala :-) ) - https://photos.app.goo.gl/VBP9jM4bq5hpbpeZ7

Tak ať nám to všem vydrží :-)

Výsledky:
https://drive.google.com/drive/folders/17goN9aE1S-xUUy-oRGcTWa1Mww3dU8_o?usp=share_link

Fotky:

Zoban


Ema Schwábová U12, HO Lokomotiva BrnoZávodníci závodí, rozhodcují i jistí. Díky…Adéla Vaverková, HO Rocky Monkeys Brno,  nejlehčí cesta žen a juniorůMatyáš Lienerth U16, HO Lokomotiva BrnoRebeka Gabčíková, SHS JamesViky U10 a Ema Schwábovi U12, HO Lokomotiva BrnoDavid Kouřil, úřadující mistr ČR a vítěz 1. Kola ČP 2023Martin Klusák


Pódium muži 1. David Kouřil, 2. Vít Orava, 3. Matyáš Lienerth všichni HO Lokomotiva BrnoTadeáš Ingrle U8, Lezčata KuřimPódium dívky U21 1. Anna Ludmila Hrbáčová, 2. Adéla Vaverková , obě HO Rocky Monkeys, 3. Klára Pánková, Lezčata KuřimPódium ženy 1. Tereza Sukačová (HO Lokomotiva Brno), 2. Mária Šoltésová (SHS James), 3. Aneta Loužecká (HO Lokomotiva Brno)Jožka Vrzal


Aneta Loužecká,  HO Lokomotiva BrnoTereza Sukačová, HO Lokomotiva BrnoMária Šoltésová, SHS James


Radek Lienerth   [úpravy] 08:26 07.03.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 3. místo na ČP10:10:55 07.03.2023
Tak hlavně, že je "hvězda českého ledolezení" Loužecká každou chvíli v nějakém rozhovoru, a pak ani nevyhraje ČP. Skonçí 3.. Každopádně Tereze velká gratulace.
odpovědět 
 Re: 3. místo na ČP11:39:23 07.03.2023
Holkam všem velka gratulace a prosim, nejdřív si zjisti informace. Aneta měla zaprvé bolavé ruce, které jí trochu nešťastně omrzly při čekání na vyhlašování v Oulu a druhá věc, s motykama prostě nikdy nevíš jak to dopadne, prostě smekneš ani nevíš jak. Maja má za sebou letos účast ve finále v Saas Fee a skončila druhá, Aneta je celkově třetí v EP a skončila třetí a Terce vyšla karta na 100% takže zasloužené první místo. Myslím že je super, že byla bohatá účast a postupně narůstá základna juniorského věku.
zobanodpovědět 
  Re: 3. místo na ČP12:23:54 07.03.2023
Pořád si myslím, že někdo, kdo trénuje již několik let, má špičkové vybavení, má za sebou několik mezinárodních sezón a pokud si vzpomínám také mezinárodních tréninkových pobytů, by měl v tom našem malém českém rybníčku jednoznačně vyhrát. A pokud ne, ať už je to z jakéhokoliv důvodu, možná je na čase zaměřit se s podporou na někoho jiného.
odpovědět 
   Re: 3. místo na ČP13:06:54 07.03.2023
Přesně tak. Za mě třeba Dejva má tah na branku
Bývalej kamarádodpovědět 
    Re: 3. místo na ČP15:29:31 07.03.2023
Řekl bych, že i spousta dalších má tah na branku. Ale jelikož slyšíme pořád jen o Loužecké, je těžké to vidět. Je to samozřejmě čistě její věc, jen si tak říkám jestli nenastal čas přenechat pomyslné žezlo dalším a dělat to jen pro zábavu...
odpovědět 
     Re: 3. místo na ČP17:19:07 07.03.2023
No tak dle tvé logiky nejdřív bež říct světové jedničce Woonseon Shin, ať se na to vyprdne, protože letos v Saas Fee se nedostala do finále a skončila 15., no a když už budeš u toho, zavolej rovnou Marii Tolokonině, rovněž světové jedničce, že dle jejího 16. místa na světáku loni by taky měla radši téma motykama okopávat záhonky.
Takový je drytool, dle výsledku v jedném závodě nelze jednoznačně říct, kdo je lepší, kdo je horší. Konec konců proto mají poháry více kol, na hodnocení si počkejme na konec. Takže tvůj závěr z tohto vyvozený je dost odvěci, rozhodování o tom nech povolanejším.
Terka lezla hezky a s přehledem, první misto jí zaslouženě patří a jestli takhle půjde dál, podporu si v budoucnu určitě zaslouží. A Anetin výkyv formy na těchhle závodech bych nepřeceňovala, věřím, že má toho ještě co ukázat. Zejména bych vyzvedla skvělý trend a letošní medaili v rychlosti na SP.
Majaodpovědět 
      Re: 3. místo na ČP17:55:34 07.03.2023
Hrozně se mi líbí ty silácký řeči nějakýho šaška na internetu, který se ani nepodepíše.
Italodpovědět 
 Re: 3. místo na ČP19:29:07 08.03.2023
Ze všeho nejradši mám, když někdo co nejspíš nic nedokázal, se vyjadřuje na konto kvalitní sportovce. Fakt ubohost
odpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace lezení na obtížnost
Olympijská kvalifikace Budapešť
 Databáze cest:
Všechny cesty (175908)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Přeskok 1 Indiánova Hrubá Skála
Stará Cesta I Indiánova Hrubá Skála
Lullaby (assis) 7C Fontainebleau
Rechter Schartenweg IV Weissbachtal
Gipfelfreundweg VIIa Weissbachtal
Nově komentované:
Mini Aréna 8+ Svatošské Skály
Poslední Přelíčení 8+/9- Svatošské Skály
Jihovýchodní Komín III Bišík
Mazácká 7- Kozel
Mazácká 7- Kozel

 Nově v diskusi:
Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění |

 Nové komentáře:
Re: no sledujem to | Re: Kameraman je žalud | Re: Kameraman je žalud | Kameraman je žalud | no sledujem to | Re: Kvalifikován? | Re: Hmmm | Re: Kvalifikován? | Re: Kvalifikován? | Re: Kvalifikován? |

 Kde to vře:
Pískovcové lezení v oblastech Hodkovice a Bezděčín je v ohrožení (75)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - kvalifikace obtížnost (18)
Film Cílem je návrat (14)
Závěrečná olympijská kvalifikace v lezení od zítřka v Budapešti (7)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - semifinále (5)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - kvalifikace bouldry (4)
Metodika základů lezení na umělé stěně (3)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - finále (1)
Video: Jana Švecová nacvičuje cestu Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezečky Scarpa Instinct VSR | Lano Mammut 60m | Boston 4 | Strašidla - ztráta | Parťák | Pravidelné rodinné lezení | Cepíny SALEWA a Black Diamond | mačky PETZL IRVIS HYBRID (nové) | Friendy |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 1530 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 1590 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 1583 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 1538 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.