LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nová kniha Medaile na chvíli o olympijském příběhu Adama Ondry
Nová kniha Lékaři na horách: neviditelní hrdinové
Slovinsko

Závody
SP Brixen (09.06)
Street boulder contest (10.06)
SP Innsbruck (14.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13088
2.Trojan 12747
3.Votoček 12225
Bouldry:
1.Stráník 11428
2.Ondra 11231
3.Stráník 10900
Hory:
1. 9842
2.Šebestíková 8595
3.Skopec 7979

Výsledky
SP Praha (02.06)
AM ČR boulder (26.05)
MČR obtížnost (20.05)

Deníčky
5410 lezců
1036715 cest
Nové přelezy:
Feasting O 5.13a
Schütteln 9+/10-
Fénix 9+
Zrození Hv 9
Mrdka Star XIa
Welcome To 7c
Animální O 9
El Camino Xb
Přímá Údol Xb
Renovátor IXc

Stěny
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
ZŠ TGM Otrokovice - Otrokovice
Lezecké centrum Lanovka - České Budějovice

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
HUDYsport - Praha 7
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Český pohár 2023 v ledolezení na obtížnost 1. kolo

Vítězi prvního kola Českého poháru 2023 v ledolezení na obtížnost se stali Tereza Sukačová a David Kouřil z HO Lokomotiva Brno.

Po nesmělém pokusu v roce 2022 je letos našlápnuto k plnohodnotnému seriálu závodů Českého poháru v ledolezení na obtížnost. První kolo z plánovaných čtyř se uskutečnilo v neděli 5.3.2023 na pilíři u Brněnské přehrady, na treninkovém centru HO Lokomotiva Brno a ČHS.

Na start se okolo desáté ráno postavila třicítka závodníků včetně mládežníků. Pro toto kolo byl zvolen formát cest po barvách, pro začínající lezce této disciplíny povoleny i lezečky, prostě hlavní cíl rozšířit základnu této lezecké disciplíny. I z tohoto důvodu byl zvolen formát tři cesty TR, dvě cesty lead, vše FLASH. Zastoupeni byli závodníci z České republiky, Slovenska a Polska.

Muži i ženy měli po pěti cestách, jednu cestu jsme museli ubrat kvůli programu na zpracování výsledků, bohužel ho máme nastavený jen na pět cest. Junioři závodili normálně s dospělými, pouze u jedné cesty, kde ženy lezli na prvním, mladší U16 lezli TR.

Všechny kategorie měly jednu cestu velmi lehkou, tak na rozhýbání a pak se postupně utahovala klasifikace. Nejtěžší cesty byly stavěné zhruba ve stupni D7/8. Bohužel vzhledem ke geografické pozici Brna musíme místo ledu vzít plně zavděk dřevěným imitacím, což ale není i v mezinárodních závodech nic neobvyklého.

Bezkonkurenčně nejmladším závodníkem byl Tadeáš Ingerle (U8) z Lezčat Kuřim. Výrazně starším závodníkům velmi zdatně sekundovaly setry Viky (U10) a Ema Schwábovy (U12), obě z HO Lokomotiva Brno. Nejmladší kategorie pak uzavřeli Lucka Veselá (U14), Aneta Borovcová (U16) a Matyáš Lienerth (U16) všichni z HO Lokomotiva Brno.

Velmi pěkný výkon předvedl jediný zástupce kategorie U19, Oliver Hamerský z Lezčat Kuřim a v kategorii U21 trojice Klára Pánková (Lezčata Kuřim), Adéla Vaverková a Ludmila Anna Hrbáčová (obě Rocky Monkeys).

Je potěšující sledovat narůstající aktivitu mladších lezců a lezkyň na pilíři a je velmi dobré, že se místní oddíly snaží ať už inspirací, materiálovou podporou nebo radou o rozvoj mladé generace.

V kategorii žen si bednu rozebraly tři účastnice evropských a světových pohárů. Překvapivě o vítězství nerozhodla ani jedna z cest na prvním, ale velmi technická třetí kvalifikační cesta na TR. S jejími nástrahami si nejlépe poradila Tereza Sukačová (HO Lokomotiva Brno), Maja Šoltésová (SHS James). Aneta Loužecká (HO Lokomotiva Brno) lezla celý závod s bolavýma rukama, které jí omrzly minulý týden po finále závodu EP v Oulu. Každopádně bude hodně zajímavé, jak se bude konkurence mezi krásnější polovinou startovního pole vyvíjet, protože Tereza to ve všech cestách v prvním kole ČP 2023 nasázela opravdu s přehledem.

V kategorii mužů byla krom vítěze Davida Kouřila (HO Lokomotiva Brno) situace hodně nepřehledná. David nasázel všechny cesty s přehledem do Topu, ale ostatní závodníci si každý vybrali svou slabší chvíli na jiné cestě, takže až do posledního zápisu nebylo jasné, kdo bude na druhém až pátém místě. Nakonec o pořadí na druhém místě rozhodla trochu zbrklost nejmladšího závodníka v kategorii muži. V lehčí cestě, která se lezla na prvním, Matyáš Lienerth (U16, HO Lokomotiva Brno) uspěchal krok u sedmé expresky, ale suverénně jako první topnul čtvrtou i pátou kvalifikační cestu. Stejný krok pak zhatil medailové naděje Jakuba Šibora (HO Lokomotiva Brno), kterému se tak už trochu hůř srovnávalo i ve čtvrté kvalifikaci. I přes zaváhání Vítka Oravy (HO Lokomotiva Brno) v cestách 4 a 5, jeho výkon v lehčí cestě na prvním nakonec v součtu vynesl druhé místo. Velmi potěšující je, že si to o medailové pozice velmi těsně rozdala už téměř polovina startujících a je vidět, že jsou treninkové cesty na pilíři řádně a hospodárně čerpány :-).

Těšíme se na setkání na dalších kolech ČP, která se budou konat ve spolupráci s SHS James na podzim v Handlové a Žilině. Na poslední, finálový závod ČP, současně mistrovství České republiky a závod EP UIAA se můžete těšit 2.12.2023 v Brně.

Za celé fungování tréninkového centra na pilíři patří velký dík městu Brnu, Jihomoravského kraji a ČHS, bez jejichž organizační i ekonomické pomoci by tento projekt bylo výrazně těžší posouvat kupředu, a také dalším partnerům, s nimiž spolupracujeme. Zejména PETZL CZ/SK, HUDY a Tendon. Děkujeme.

No a že je to hlavně o nadšení a chuti (Tadeáš Ingrle a Míra Machala :-) ) - https://photos.app.goo.gl/VBP9jM4bq5hpbpeZ7

Tak ať nám to všem vydrží :-)

Výsledky:
https://drive.google.com/drive/folders/17goN9aE1S-xUUy-oRGcTWa1Mww3dU8_o?usp=share_link

Fotky:

Zoban


Ema Schwábová U12, HO Lokomotiva BrnoZávodníci závodí, rozhodcují i jistí. Díky…Adéla Vaverková, HO Rocky Monkeys Brno,  nejlehčí cesta žen a juniorůMatyáš Lienerth U16, HO Lokomotiva BrnoRebeka Gabčíková, SHS JamesViky U10 a Ema Schwábovi U12, HO Lokomotiva BrnoDavid Kouřil, úřadující mistr ČR a vítěz 1. Kola ČP 2023Martin Klusák


Pódium muži 1. David Kouřil, 2. Vít Orava, 3. Matyáš Lienerth všichni HO Lokomotiva BrnoTadeáš Ingrle U8, Lezčata KuřimPódium dívky U21 1. Anna Ludmila Hrbáčová, 2. Adéla Vaverková , obě HO Rocky Monkeys, 3. Klára Pánková, Lezčata KuřimPódium ženy 1. Tereza Sukačová (HO Lokomotiva Brno), 2. Mária Šoltésová (SHS James), 3. Aneta Loužecká (HO Lokomotiva Brno)Jožka Vrzal


Aneta Loužecká,  HO Lokomotiva BrnoTereza Sukačová, HO Lokomotiva BrnoMária Šoltésová, SHS James


Radek Lienerth   [úpravy] 08:26 07.03.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 3. místo na ČP10:10:55 07.03.2023
Tak hlavně, že je "hvězda českého ledolezení" Loužecká každou chvíli v nějakém rozhovoru, a pak ani nevyhraje ČP. Skonçí 3.. Každopádně Tereze velká gratulace.
odpovědět 
 Re: 3. místo na ČP11:39:23 07.03.2023
Holkam všem velka gratulace a prosim, nejdřív si zjisti informace. Aneta měla zaprvé bolavé ruce, které jí trochu nešťastně omrzly při čekání na vyhlašování v Oulu a druhá věc, s motykama prostě nikdy nevíš jak to dopadne, prostě smekneš ani nevíš jak. Maja má za sebou letos účast ve finále v Saas Fee a skončila druhá, Aneta je celkově třetí v EP a skončila třetí a Terce vyšla karta na 100% takže zasloužené první místo. Myslím že je super, že byla bohatá účast a postupně narůstá základna juniorského věku.
zobanodpovědět 
  Re: 3. místo na ČP12:23:54 07.03.2023
Pořád si myslím, že někdo, kdo trénuje již několik let, má špičkové vybavení, má za sebou několik mezinárodních sezón a pokud si vzpomínám také mezinárodních tréninkových pobytů, by měl v tom našem malém českém rybníčku jednoznačně vyhrát. A pokud ne, ať už je to z jakéhokoliv důvodu, možná je na čase zaměřit se s podporou na někoho jiného.
odpovědět 
   Re: 3. místo na ČP13:06:54 07.03.2023
Přesně tak. Za mě třeba Dejva má tah na branku
Bývalej kamarádodpovědět 
    Re: 3. místo na ČP15:29:31 07.03.2023
Řekl bych, že i spousta dalších má tah na branku. Ale jelikož slyšíme pořád jen o Loužecké, je těžké to vidět. Je to samozřejmě čistě její věc, jen si tak říkám jestli nenastal čas přenechat pomyslné žezlo dalším a dělat to jen pro zábavu...
odpovědět 
     Re: 3. místo na ČP17:19:07 07.03.2023
No tak dle tvé logiky nejdřív bež říct světové jedničce Woonseon Shin, ať se na to vyprdne, protože letos v Saas Fee se nedostala do finále a skončila 15., no a když už budeš u toho, zavolej rovnou Marii Tolokonině, rovněž světové jedničce, že dle jejího 16. místa na světáku loni by taky měla radši téma motykama okopávat záhonky.
Takový je drytool, dle výsledku v jedném závodě nelze jednoznačně říct, kdo je lepší, kdo je horší. Konec konců proto mají poháry více kol, na hodnocení si počkejme na konec. Takže tvůj závěr z tohto vyvozený je dost odvěci, rozhodování o tom nech povolanejším.
Terka lezla hezky a s přehledem, první misto jí zaslouženě patří a jestli takhle půjde dál, podporu si v budoucnu určitě zaslouží. A Anetin výkyv formy na těchhle závodech bych nepřeceňovala, věřím, že má toho ještě co ukázat. Zejména bych vyzvedla skvělý trend a letošní medaili v rychlosti na SP.
Majaodpovědět 
      Re: 3. místo na ČP17:55:34 07.03.2023
Hrozně se mi líbí ty silácký řeči nějakýho šaška na internetu, který se ani nepodepíše.
Italodpovědět 
 Re: 3. místo na ČP19:29:07 08.03.2023
Ze všeho nejradši mám, když někdo co nejspíš nic nedokázal, se vyjadřuje na konto kvalitní sportovce. Fakt ubohost
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Indiánka
Cesta Námořní Pěchoty, VIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (167015)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sphinx 5.13b McGillivray Canyon
Curb Stomp A Dead Deer In Croc 5.12b McGillivray Canyon
Temptation 5.11b McGillivray Canyon
Feasting On The Flowers 5.13a McGillivray Canyon
Sofa 8+ Frankenjura
Nově komentované:
Bergfinkenweg VIIIb Affensteine
Säbel Direkt VIIIb Affensteine
Hodina Tance VIIc Tisá - Velké Stěny
Král Artuš 6+ Srbsko
Marcelka 8+ Koukolova Hora

 Nově v diskusi:
Re: Ztracený mágopytlík v Prosečnici | Re: Ztracený mágopytlík v Prosečnici | Re: Ztracený mágopytlík v Prosečnici | Re: Ztracený mágopytlík v Prosečnici | Re: Ztracený mágopytlík v Prosečnici | Re: Ztracené lezečky Kobra | Re: Ztracené lezečky Kobra | Re: Ztracené lezečky Kobra | Re: zamrzl lezec.cz v roce 2005? | Re: zamrzl lezec.cz v roce 2005? |

 Nové komentáře:
Re: A jsme tam kde jsme byli | Re: Jak to Teda je ? | Jak to Teda je ? | Re: A jsme tam kde jsme byli | Re: A jsme tam kde jsme byli | Re: A jsme tam kde jsme byli | Re: Online | Re: A jsme tam kde jsme byli | Re: A jsme tam kde jsme byli | Online |

 Kde to vře:
Benito Mussolini zbaven čestného členství v italském horoklubu (126)
SP v boulderingu Praha: Adam Ondra 2. (46)
EP v bouldru Belgie (43)
SP v boulderingu Praha (27)
Video: Jana Švecová - 1. ženský přelez bouldru Kilián 8A (15)
SP v boulderingu Brixen, Itálie (12)
SP v boulderingu Praha (5)
SP v boulderingu Praha: Adam Ondra jde do finále (4)
„Nahoře jsou dobří“ a mají nás rádi… (4)
Lukáš Jasenský vylezl na Makalu (3)

 Nově v inzerci:
Nové lano Tendon Master PRO 9.2 CS 80m | Nikon D7100 | Tilak Evolution | Dětské sedáky | Alpy- léto 2023 | Click Up Plus | Lezečky Saltic Avax, 44 EU | Sparove rukavice | Lezení v okolí Prahy - červen 2023 | Suunto9, Baro |


 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.