LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)
SP ledy USA (20.02)

Žebříček
Cesty:
13.Churavý 11068
14.Bulička 11053
15.Šofránko 10981
Bouldry:
13.Chytil 10425
14.Kučera 10328
15.Pařík 10325
Hory:
28.Kulajta 2304
29.Rojko 2298
30.Chomová 2248

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5847 lezců
1197193 cest
Nové přelezy:
Lo Mítico 7c+
Lorito 7b/7b+
La Marcian 7c
Prymula 7C
La Bonne C 7b+
Niapas Dea 8a+
La Bella P 8b
Torito L1+ 7b
La Marcian 7b
Aromas De 7b+

Stěny
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice
Hala TSC - Turnov
Boulder HO Domažlice - Domažlice

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nová cesta na K2

21. 8.2007 stanulo na vrcholu K2 družstvo ruských horolezeců. Po více než desetitýdenní práci v západní stěně za nasazení klasické expediční taktiky a fixních lan byl 2600 m vysoká Z stěna přelezena.
O tuto stěno se pokoušelo i slovensko - polské družstvo Kopold, Hamor, Moravski. Pro rychlý výstup alpkým stylem však nebyly podmínky vhodné a proto nakonec pokoušeli rychlý výstup Česenovou cestou, kde spolu s G. Kaltenbruner a dalšími ustoupili z výšky cca 8000 m.
Ruská expedice postupně vybudovala v západní stěně sedm výškových táborů, z nichž dva jsou nad 8000 m. Z expedičního týmu vedeného V. Kozlovem měla řada členů za sebou účast na prvovýstupu v severní stěně Everestu. Na vrcholu stanuli A. Mariev a V. Popovič.
Tento výstup navazuje na obdobné podniky ruských horolezců jako byl prvovýstup v JZ stěně Everestu v roce 1982, Prvovýstup v západní stěně Makalu, nebo 72 délková cesta v severní stěně Jannu.

link na stránky expedice:
http://www.mountain.ru/expeditions/current_expedition.php?expedition_id=37

zoban   [úpravy] 14:30 28.08.2007Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hmmm17:44:15 29.08.2007
slušnej masakr, ty krávo...
honzaodpovědět 

 jojo07:36:59 30.08.2007
Jo, zřejmě dobrej oddíl... 
Karlíkodpovědět 

 K211:02:17 30.08.2007
Kopold, Hamor, Moravski by nelezli tu samou cestu chtěli jít úplně jinudy, se někdy divím že tady ty informace jsou tak pozdě.........
Joseprasečíhlavaodpovědět 
 Re: K212:30:14 30.08.2007
A tu samou stenu? Zoban pise stenu, ne cestu.
o..odpovědět 
  Re: K213:16:34 30.08.2007
Ano, tu samou stěnu, ale jinou cestou. Dodo a Petrové vybírali ze dvou logických linií vhodných pro alpský styl, Rusové to napálili expedičně přímo středem stěny. Ve všech případech by to byl prvovýstup nejen novou cestou, ale u prvního úspěšného i prvovýstup západní stěny. Doteď v ní žádná cesta nevedla. V případě zájmu se můžeš prohrabat články na www.k2climb.net, je tam toho hafo. Dodovy letošní expedice jsou na www.himalaya2007.expedition.sk
Kočkaodpovědět 
   Re: K214:14:19 30.08.2007
A dali dost dobrou dardu! To je na nejakej ten pikl z mekyho lesklyho matrose.
Lenodpovědět 
   Re: K221:22:22 30.08.2007
Dik.
o..odpovědět 

 :-)12:09:42 01.09.2007
Slušný nářez ...
 Olson.vsodpovědět 

 Foto dne:
www.climb4fun.cz
La dura dura, 9b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189246)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lorito 7b/7b+ Chulilla
Fock In Hell 7b Datca
Boulder B 6B+ Arzachena
Boulder A 6B Arzachena
Boulder A 6B Arzachena
Nově komentované:
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana

 Nově v diskusi:
Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek |

 Nové komentáře:
Re: DVD | Re: Bezpecnost | Re: Bezpecnost | Bezpecnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Pěkná podívaná | Re: Za peníze cokoliv | Re: lige on the edge | Re: Pěkná podívaná | Re: lige on the edge |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (181)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (24)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (4)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (4)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)

 Nově v inzerci:
Lezci s detmi | Statická a dynamická lana | Scarpa Mont Blanc 47 | expediční péřovka | Rukavice Black Diamond Torque, vel. L | Kalhoty Salewa JONA SW, softhellové, pánské, vel. XL - NOVÉ! | Kalhoty Dynafit TLT GORE-TEX Overpants Men, vel. XL - NOVÉ! | Prodám skialp lyžáky Salomon | La Sportiva Top Nepal 47 | Cepiny BD fuel |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 59 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 68 
 Ne, uniklo mi to. 
 60 
 Sleduji jen Adama. 
 61 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.