LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)
SP ledy USA (20.02)

Žebříček
Cesty:
13.Churavý 11068
14.Bulička 11053
15.Šofránko 10981
Bouldry:
13.Chytil 10425
14.Kučera 10328
15.Pařík 10325
Hory:
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688
23.Bernard 2632

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5847 lezců
1197143 cest
Nové přelezy:
Niapas Dea 8a+
La Bella P 8b
Torito L1+ 7b
La Marcian 7b
Aromas De 7b+
Lloricas 7c
El Remanso 7c+
Space Time 7b
Ya Era Hor 7b
El Infiern 8b/8b+

Stěny
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na tatranské chodníky dorazí Schengen až v červnu

Turisté, kteří se rozhodli, že zrušení hranic využijí k prozkoumání polské strany Vysokých Tater, mají smůlu. Tedy pokud tam chtějí dojít ze Slovenska. Po vyznačených chodnících budou lidé moci přes hřebeny hor přecházet až od poloviny června.

Viz článek na: iDNES

PS: A co horolezci? Budou moci přes hranici už nyní?

iDNES   [úpravy] 22:17 17.12.2007Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hranica09:24:23 18.12.2007
Samozrejme, ze pre horolezcov plati presne to iste. nepovolene prekrocenie statnej hranice je jedno kde sa udeje. Aj ked si nepamatam, kedy bol za to niekto potrestany :)))
Ericodpovědět 
 Re: hranica09:50:12 18.12.2007
To je samozřejmě od 21.12.2007 blbost. Jediné omezení platí už jen ze strany ochrany přírody. Takže tady je řešení: 1) na polské straně se může chodit kdekoliv v zimě i v létě. Když tedy přejdeš z hranic do Polska, je to každému šumafuk. 2) na slovenské straně mohou do terénu nad chaty v zimě jen horolezci z průkazem JAMES, ČHS, OEAV a jakékoliv jiné organizace v UIAA (tedy třeba i skialpinisté a horští turisté). Musejí vystupovat cestami obtížnosti aspoň II. Sestupovat mohou kudy chtějí, ale musí to být nejkratší a k přírodě nejšetrnější cesta. X) Co se tedy může stát: Horolezec vyleze legálně z Polska na Rysy a sejde na Slovensko. Může tvrdit, že to byl nejjednodušší sestup. Nebo třeba vyleze ze Slovenské strany na Mengusovský štít s lyžemi, sejde do sedla a do Polska sjede na lyžích. Silniční přechod v Lysé Poľaně je úplně volný.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: hranica21:17:37 18.12.2007
Tiez som to tak pochopil. Vzhladom na zdroj ma taketo informacie neprekvapuju. Povodna sprava je sice pravdiva, ale zvadza k nespravnemu pochopeniu.
d.odpovědět 

 Foto dne:
Natilik
7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189231)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Torito L1+L2 7b Mula
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
No Name 7a Mula
Pájaro Fósil 6c+ Mula
Powerband 8A/8A+ Rudawy
Nově komentované:
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana
Sabrina 7b Mula
Sabrina 7b Mula

 Nově v diskusi:
Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Lyže na lezení | Doubek | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (173)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (12)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)

 Nově v inzerci:
Prodám skialp lyžáky Salomon | La Sportiva Top Nepal 47 | Cepiny BD fuel | Boty | Spacák Nanok | Moon Board 2017 | Hilleberg Jannu | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Ladakh v srpnu | La Sportiva Mantra Chalk |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 32 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 34 
 Ne, uniklo mi to. 
 32 
 Sleduji jen Adama. 
 25 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.