LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
17.Kohout 10822
18.Svoboda 10693
19.Kalvas 10678
Bouldry:
17.Širůčková 10006
18.Majdloch 10000
19.Chejn 10000
Hory:
18.Louda 3282
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5862 lezců
1203301 cest
Nové přelezy:
Sparťan 7C
Možnost Vo 9+
Provokace 10-
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C
Špičkový V 8A
Fakerník 9+/10-
Vaya Valla 7c
Ars Amandi 8a
Sparťan 7C

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Třetí přelez Terremer 8C

Hueco Tanks, Texas, USA

Jeden z nejtěžších boulderů v Huecu Tanks  z dílny fenomenálního Švýcara Freda Nicola „Terremer“ 8C má druhé opakování. Autorem přelezu je Američan Daniel Woods.

"Terremer"  otevřel a vylezl  v roce 2006 Fred Nicol. Tato dlouhá „lištovačka“ spojuje dva už existující bouldery - Diaphanous Sea 8A+ a Terre de Sienne 8B+. Autorem obou je opět Nicol. O první opakování usiloval v roce 2006 Dave Graham, který své pokusy musel vzdát po ošklivém roztržení prstu. O rok později se první opakování  podařilo Paulovi Robinsonovi po čtyřech nacvičovacích dnech, viz video.

Daniela Woodse jsme už na Lezci představovali, takže teď něco málo o Paulovi Robinsonovi.
Paul Robinson začal lézt v 10 let a pochází z New Jersey.  Za posledních 12 let stačil vybouldrovat stovky problémů v obtížnosti 8A až 8B+, a dva bouldery v obtížnosti 8C (Jade- RMNP, Terremer). S lanem má  vylezeno jedno 9a ( Psychedelic, druhé opakování po Grahamovi, St. George, Utah ). Paul studuje výtvarné umění na univerzitě v Boulderu v Koloradu. Jeho lezecké počiny můžete sledovat na jeho blogu.




Simona    [úpravy] 09:42 10.02.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hmmm10:29:19 10.02.2010
je to ufoun
petrodpovědět 

 Adam11:51:47 10.02.2010
Hele - nezda se vam trochu podobnej na Adama :-)
 phobosodpovědět 

 aha12:57:44 10.02.2010
čistááá
Filipodpovědět 
 Re: aha17:10:21 10.02.2010
No jo, to je ale neféér, když studuje na škole v Boulderu...
Zdeněkodpovědět 
 Re: aha18:30:49 10.02.2010
podoba no to snad néééé......když někdo něco vyleze tak by to buď AO vylezl a schodil a nebo je mu podobný :-)...už se na to vys...:-) PS:mě příjde podobný Honzovy co do světa šel...:-)
odpovědět 

 :-)19:05:39 10.02.2010
Cože to studuje ??? Proč mě nikdo neřekl na strojní průmyslovce, že někde v USA mají vysokou boulderingovou ???
Angreštodpovědět 
 Re: :-)21:23:35 10.02.2010
:))
odpovědět 
  Re: :-)14:06:09 11.02.2010
Boulder je město. Pokud to teda nebyl vtip ;)
Michalodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189783)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Szeroka Rysa 4 Jura Polska
Filar Apteki 4+ Jura Polska
Oringowana Czwórka 4+ Rzedkowice
Lagodny Wasyl 4 Rzedkowice
Ende Gut, Alles Gut 6b+ Jerzu
Nově komentované:
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Fakerník 9+/10- Súľov

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz |

 Nové komentáře:
jakou to má jednotku? | Re: Ultra lezci | Re: Ultra lezci | Re: Nedodelana prace | Ultra lezci | Re: Nedodelana prace | Re: zavadejici titulek | nepochopena prac | Re: Anketa | Rakvic |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (18)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Fotografie do profilu deníčku (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2194 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2394 
 Ne, uniklo mi to. 
 2092 
 Sleduji jen Adama. 
 2165 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.