LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1194869 cest
Nové přelezy:
Naytiri 8a
The Rabbit 8A
Aumax 7C
Game Of Th 7b
Komilator 8A
Miauu 9
Crosta P&# 7c
Avance Can 7c
First Klaa 9
Tirali Val 8a+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Cody Roth zopakoval cestu Malvazija 8b+?

1. opakováni po 22 letech

Dne 28. prosince po 10 nacvičovacích dnech zopakoval Američan Cody Roth cestu Malvazija 8b+(c+) v oblasi Dvigrad v Chorvatsku.

V dnešní době se lezou převislé a atletické 8céčka jak na běžícím páse a kolmé „prstolamy“ už dávno vyšly z módy, i když… Poslední dobou se k nim pár silných „mlaďáků“, jako je i náš Adam Ondra (viz článek Adam v Cornalbě), vracejí a to je dobře.  Protože tyto old schoolovky by rozhodně neměly být zapomenuty.  A jedna taková old schoolovka se dočkala po 22 letech prvního opakování od Američana Cody Rotha. Cesta se jmenuje Malvazija, má 20 metrů a nachází se v oblasti  Dvigrad v Chorvatsku. První přelez neudělal nikdo jiný než expert na tyto technické "soukačky" Maurizio 'Manolo' Zanolla v roce 1988. Cestu ohodnotil klasifikací 8b+. Od té doby se ale ulomilo několik chytů a Cody Roth cestu hodnotí jako 8c+.


Cody Roth v cestě Malvazija

foto by Klemen Demsar



Zdroje:
UKClimbing.com

Simona    [úpravy] 06:17 05.01.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Cennet
Working Class Hero L1, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (188952)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Panemmerd L1+L2 7c+ Palinuro
Donna Livia 6a+ Palinuro
Panemmerd Variante 6c Palinuro
The Rabbit Sit 8A Chironico
N/N 7a+ Geyikbayiri
Nově komentované:
Dumlupinar 7- Geyikbayiri
Luna 7a Il Systeme Solare
Alogaki Ext. 7c Leonidio
Arabesk 8 Geyikbayiri
Opet Zvone Stara Zvona 7b Osoje - Čikola

 Nově v diskusi:
Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp | Foto dne |

 Nové komentáře:
Díky! | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: Zachráněni již podruhé | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: 8b+ 8c nebo 9c | Re: nesedlo to... | Re: Zachráněni již podruhé | Zachráněni již podruhé | Re: nesedlo to... | 8b+ 8c nebo 9c |

 Kde to vře:
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1721 
 Někdy ano 
 1822 
 Ne nepoužívám 
 1798 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.