LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
BoulderZávody (15.06)
BoulderDěti (16.06)
SP v boulderingu Villars, SUI (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13434
2.Konečný 13050
3.Vopat 11866
Bouldry:
1.Stráník 11575
2.Jungling 11050
3.Stráník 10925
Hory:
1.Novák 6885
2.Skopec 6347
3.Zaoral 6003

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4691 lezců
761004 cest
Nové přelezy:
Gin Fizz 7b+
Tamersrock 7b
Holyfield 10-
Snake Cave 7C
Level 42 10-/10
Holyfield 10-
Breaking B 7c
Virus 9/9+
Vole 7b
Misanthrop 7b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Beal Petrohradské Padání 2012

small10. ročník téhle bláznivé „sešn“ na přírodních kamenech skončil. Pokusím se shrnout pár postřehů, jak to všechno probíhalo, když bych měl říci jedno slovo, tak přes skutečně značný strach na straně pořadatele ze spousty novinek, „dobře“.

Toto slovo myslím předurčuje nádech dalšího subjektivního textu. Za jakýkoli názor účastníka budeme moc rádi, posune totiž akci dál.

Akce


Největšími novinkami byla délka akce, tři dny, a absolutní změna systému, kdy se člověk nemusí handrkovat někam autem, ale může po celou dobu „bivakovat“ na jednom místě. Obě myslím obstály, pátek nabídl asi 120 prezentovaným klid a pohodu v lese, navíc skvělou páteční hudební produkci. A jedno místo? Co si přát lepšího. Příští rok možná zkrátíme název o to „Petrohradské“, nebaví mi to pořád vyklepávat do klávesnice.Bouldery


Byly boulderistické. Takhle nějak si představuju bouldering, na jedné straně kopec techniky, hledání, vymýšlení – charakter pěkně vystihnul jeden z účastníků, když řekl, že si poprvé při boulderingu prodřel dlaně, druhou výjimečnost konstatoval Adam, když prohlásil, že se tu dá lézt bez průvodce, protože ty linie jsou prostě jasně vidět. Jo a ještě jedna věc – řada věcí se dá lézt bez matrace, nebo s jednou malou, protože dopady jsou prostě parádní. Samozřejmě, že to rve a to horko tomu neprospělo, ale to už tak nějak všichni víme.Klasifikace


Pro nezvyklé určitě překvapení. Je to prostě takové české Fontainebleau v drsnějším provedení. Navíc v tom horku to moc nedrželo, takže suma sumárum bych nespěchal s unáhlenými závěry ohledně tvrdosti čísel, ačkoli úlety tam samozřejmě jsou jako obvykle. Obecně jsme ale přitvrdili, asi moc, což bylo dané tím, že jsme si sami na charakter lezení zvykali a čím byly bouldery dělány blíže k Padání samotnému, tím byly níže klasifikovány. Já osobně nemám klasifikaci rád. Ale něco se tam napsat musí. Čím více bude komentářů u zapsaných boulderů, tím spíše se dopracujeme k nějakému reálnému závěru, který bude zhodnocen ve velkém průvodci, který, jestli to přežiju, bude na příštím ročníku.Les


No já jsem z něj nadšený. Rovina, žádné hloží, kapradí apod., navíc po nás zůstal čistý. Lezci dobře pochopili, k čemu slouží odpadkové pytle, které dostali při registraci, někteří dokonce sbírali i zašlý starý bordel po turistech a dětech ze školy v přírodě.

Bydlení


Jasně, že je to kompromis, za všechny ty výhody, které jsou s tím spojené. Navíc se letos nestihla rekonstrukce jedné budovy a určitě to nemohlo působit dobrým dojmem (příště už to nebude). Problémem je však volné táboření v lese. Tohle prosím musíme poněkud kultivovat a snažit se využít v maximální míře areálu Sklárny. Víc se v tom nechci hrabat, v pohodě jsme to jako pořadatelé ustáli díky toleranci dobrých lidí, ale prostě to musíme změnit. Ze strany pořadatele to určitě bylo místy trochu chaotické, učili jsme se za pochodu.

Závody


Pojďme taky na chvíli závodit. První věc, kterou asi změníme, bude systém vyhlašování celkových výsledků Padání. Uděláme to už v sobotu. V neděli ať si prostě každý leze na pohodu, jak chce a nemusí se fixovat na, skoro by se chtělo říci, malinko nedůstojné vyhlašování v neděli odpoledne. Zmínil to tam někdo ze závodníků a díky za tenhle tip.
Druhá moje poznámka míří směrem do lesa samotného. Myslím, že s výjimkou nejbližších oblastí a oblasti, kde probíhalo v sobotu dopoledne MČR, bylo na lezení dost místa. Bloky byly roztahané na solidní ploše a ty vzdálenější (max. 1 km pěšky) byly hodně volné. 400 samostatných linií je pro 500 lidí na pohodu. A jak už píši výše, v pátek by tam mohl jeden i „zabloudit“.

Z kategorií začněme úplnou novinkou, tedy MČR v přírodním boulderingu. Skepse z téhle (alespoň mému ponětí přírodního boulderingu malinko odporující) věci se rozhodně nenaplnila. Obtížnost boulderů dostatečně zastrašila a počet do deseti závodících v obou kategoriích byl akorát. V téhle soutěži fakt rozhodně nechceme jít po počtu. Jediná sebekritická výtka je směrem k obtížnosti ženských boulderů. Byly tvrdé, ačkoli to určitě ovlivnily i podmínky. Lezení bylo myslím pestré. Byly lišty, byly placky, byly těžké vzpory, paty, akorát toho „Flopa“ nelezl nikdo „flopem“, ale všichni „strédlem“. Pro ty, co to zkoušeli, ve výlezu jsem nabral pomocí paty na spoďáko-odtlak vodorovnou spárku, k pravé patě přidal levou a posadil se na zadek do výlezu. Miluju bouldering a smekám před hrubou silou, s jakou to ti úspěšní přelezli.

zeny


Pořadí mezinárodního MČR - ženy:1.  Katka Fickuliaková (SK)
2.-3. Agnieszka Ostrzalek (PL)
2.-3. Jiřina Čechová


muzi


Pořadí mezinárodního MČR – muži:1. Adam Ondra
2. Martin Spilka
3. Rosťa Štefánek

Sběrač:Prosím přihlaste se, já to časem asi někde najdu, zatím to z té hromady nevyplavalo. Pamatuju si čísla – muž 107, dívky 54. Nezlobte se prosím, já jsem na jména (krom jiného) špatnej, díky.

Celkové pořadí BEAL PETROHRADSKÉHO PADÁNÍ 2012:


(od menších dětí, přes starší a dámy až po drsné chlapíky)

mladí


1. Marek Jeliga 245 bodů
2. Milosz Bujak (PL) 135 bodů
3. Petr Resch ml. 84 bodů
(nelezl bouldery, které připravoval)

1. Milan Silný 274 bodů
2. Marco Hoyer (D) 155 bodů
3. ??? (D) 153 bodů

1. Katka Fickuliaková (SK) 970 bodů
2. Agnieszka Ostrzalek (PL) 930 bodů
3. Lisa Knoche (D) 450 bodů

1. Adam Ondra 6.570 bodů
2. Rosťa Štefánek 3.960 bodů
3. Martin Spilka 2.790 bodů
(malý komentář k již koloritu kolem Rosťovy osoby, ten letos hodně těžil z lezení v pátek, kdy ještě byly podmínky jakž takž a to asi v souboji s Martinem rozhodlo)

Tipovací soutěž na Lezci:
„Foton“ za tip 312. Nenechal žádný kontakt, musí se ozvat, abychom mu mohli předat cenu.

Počty lidí
Registrace 310, celkem přes 500. Více než polovina ze zahraničí, kromě klasik (D, PL, SK, A, CH, IT…) jsem tam poprvé zahlédl Rumunsko. Tahle čísla byla určitě ovlivněna možností vyrazit někam dál vzhledem ke státnímu svátku, na druhou stranu nabídl termín totéž cizincům.

Večery


No ten páteční byl úlet. Skvělí bluesový BB-band ve stanu rozdováděl dav tak, že muzika skončila snad ve tři (začala v půl desáté). A i dav se výrazně zapojil, takže v sobotu už se rozjížděl poněkud opatrněji.
Sobotu rozjeli hóóóódně muzikálně i textově alternativní HFD, poté předvedli profesionální výkon muzikálně parádní Good Fellas a všechno to skončilo zase u ohně se základní čtyřčlennou sestavou Facking Termits. Já jsem se po anglicku vypařil v půl čtvrté (v půl osmé už jsem sledoval Adama hrotit 8B).
A důležitá věc! Mezi první a druhou kapelkou jsme kromě vyhlašování vítězů v sobotu končících soutěží a skvělé tomboly, kde bylo tuším pět bouldermatic, lezečky, maglajzáky, trička, čepice, tejpky, maglajz, chyty, předplatné časopisu a možná i něco víc, udělali aukci. Aukci, kterou uvedl Adam Ondra a v níž se ve prospěch podpory projektu Climb for live, jež dárcovství kostní dřeně ve vínku má, vydražila bouldermatka Beal a skvělé novinkové lano Beal  diablo, oboje samozřejmě s podpisem Adama.

Partneři


Kluci z Totaloutdooru, který v Česku zastupuje generálního partnera akce, firmu Beal, nabídli hodně příjemnou věc, která lidi rozhodně chytla. K dispozici byl sud magnézia, kde si každý mohlo načerpat dle libosti, v sobotu odpoledne dokonce Karel s Honzou s magnéziem obešli i šutry v lese.
Rock Pillars si již tradičně rozbalil stánek s půjčovnou bot v lese, což je věc taky hodně oblíbená.
No a ostatní nám strašně moc pomohli s cenami. OCÚN, CASSIN, CAMP, PIEPS, STERIPEN, GSI OUTDOORS, AIX, SWISSHODINKY.CZ, PAD, SALTIC, LUNA ROSSA, CZECH TURISM, CK ALPY, ČHS a ALPENVEREIN.

Chybí ještě něco?
Třeba vás něco napadne a doplníte to. Mě už snad jen, že příští rok to bude 19. - 21. dubna, a že budeme muset udělat předregistraci. Není to sice zrovna známka punku, ale nám to pomůže.


Petr Resch   [úpravy] 10:51 30.04.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Podekovani11:14:20 30.04.2012
Chtel bych vsem organizatorum podekovat, akce byla luxusni. S kamosema co jsme na akci byli jsme si vyborne zalozili. Velice me nadchlo take stravovani, kdy za velice luxusni ceny jsem si mohl dat vyborne jidlo v rozmezi 8-22. Klobouk dolu pred kucharkami, ktere se o nas starali. Jedinym nesvarem teto akce bylo 6 dovezenych klistaku :) Po me modre krvi holt jdou jako slepice po flusu. Takze diky a pristi rok zase na lezenou.
wondrisodpovědět 
 Re: Podekovani12:08:35 30.04.2012
díky za parádní akci, dobrej nápad začít už v pátek, jídlo super za hubičku, páteční večer nic nepřekoná a co se týče těch klíštat, tak to mě potěšilo taky, žádný jsem totiž nepotkal, což by se o centrálním Petráči v tuhle dobu určitě říct nedalo
kotikodpovědět 

 cesta11:17:01 30.04.2012
příště možná lepší značení kudy do areálu sklárny. dát ceduli jak do Žihle tak do Tisu. Nebo aspoň na stránky napsat zkratkovitě jak se tam dostat.
odpovědět 

 umajama12:22:49 30.04.2012
super akce, parádní výkony, hezký holky...škoda, že jsem nebyl :DDDDDDDDDDD
ARAB a jeho děloodpovědět 
 Re: umajama10:21:35 02.05.2012
Ty stejnak nikdy nemůžeš... :)
spookerodpovědět 

 Zhodnoceni12:23:21 30.04.2012
Účastnil jsem se jen v pátek, ale akce se mi líbila. Kladně hodnotím průvodce, odpakový pytel a tejpku v tašce (zbytek nevyužiju). Příjezd řešily souřadnice na webu, ale nebylo by od věci příjezd lépe označit (museli jsme projet zákazem). Také by bylo fajn Lépe označit místo k parkování. Do průvodce trochu lepší celkovou mapku, nebo do areálu nějakou šipku, kudy k bouldrům, nebo souřadnice nějaké oblasti nebo pár kamenů. Základní informace by mohly být na webu, aniž by člověk musel otvírat PDF dokument. Jinak fajn.
Martinodpovědět 
 Re: Zhodnoceni12:42:34 30.04.2012
Speciálně vedle toho zákazu jsem počítám kolem deváté ráno v pátek dával ceduli. Možná jí někdo ukradl. Upřímně jsem myslel, že budou stačit GPS souřadnice na plakátu. Ale jinak dík za komentář, ten chaos tam určitě byl, způsoben tím, že jsme tam byli poprvé. Zabydlíme se.
Petr Reschodpovědět 

 pruvodce12:59:53 30.04.2012
Bude moznost pro ty, kteri na PADani nebyli, nekde koupit pruvodce?
lukasodpovědět 
 Re: pruvodce13:21:14 30.04.2012
Něco zbylo, takže to rozprodáme. Cena 120 Kč + poštovné.
Petr Reschodpovědět 

 fotky 14:12:49 30.04.2012
kdepa se objeví nějaké fotky prosím?

my jich máme pár tady: http://galerie.lkovysocina.cz/index.php?/category/161
marekodpovědět 
 Re: fotky 15:11:46 30.04.2012
Díky za první fotky, tady se snad objeví během večera, pak je budeme postupně valit na padani.eu.
Petr Reschodpovědět 
  Re: fotky 15:18:09 30.04.2012
tinyurl.com/cf4q7w6
Dannyodpovědět 

 diky14:16:06 30.04.2012
Bohuzel jsme nemohli zustat pres vikend, ale i tak jsme v patek od peti do osmi alespon prosli celou oblast Viklany, pak si dali snitzel v jidelne a pivo v hospode. Domu jsme dorazili ve 2 rano. Vic jsme toho nestihli, ale museli jsme takovou akci podporit. Jestli je tam toho na nekolik rocniku, tak uz do Fontace asi nepojedem.
hodny kubaodpovědět 

 diky15:58:33 30.04.2012
Super akce, spokojenost.
odpovědět 

 jméno sběrače15:58:44 30.04.2012
Petře, jméno sběrače jest: Leoš Dvořáček (přezdívaný Letoš).
Jinak moc díky za super akci. Zážitky se mi opět zadřely hluboko pod kůži.
*M*
Svinčoodpovědět 
 Re: jméno sběrače18:14:48 01.05.2012
Připojuji díky za příjemnou akci a parádní bouldry.A taky se hlasím jako "sběračka": Markéta Kalová a potvrzuji za sobotu 54 boulderů.
Markétaodpovědět 

 co oko nevidí...16:32:12 30.04.2012
někdo trefně poznamenal, že již tradičně rosťovi pomohla k lepšímu umístění absence rozhodčích:))
slabomír tučnýodpovědět 
 Re: co oko nevidí...17:41:21 30.04.2012
Musíme si pomáhat?;-)
Willhemodpovědět 
 Re: co oko nevidí...17:56:06 30.04.2012
Protože je to taková hezká tradice, píšu to už výše v textu, Rosťovy pomohl fakt, že lezl už v pátek, kdy bylo slušnější počasí a přelezy. Rozdíl mezi ním a Martinem v MČR byl velmi malý a chvíli to vypadalo na remízu. Jinak rozdíl mezi první trojkou a zbytkem závodního pole byl drtivý jak v tom MČR, tak v Padání.
Petr Reschodpovědět 
 Re: co oko nevidí...23:32:05 30.04.2012
Fakt se bavim když vidim kolik ubožáků se musí do Rosti pořád srát!
..odpovědět 
 Re: co oko nevidí...09:16:03 01.05.2012
Slabomíre, já na takovéhle anonymní výkřiky obvykle neodpovídám, ale tenhle mi přišel obzvlášť povedený. Pokud si vzpomínám, končil jsem stejně nebo lépe i na těch ročnících Padání, kde se praktikoval stejný systém jako na indoor závodech i s těmi tvými rozhodčími. A ona se nám za těch deset let ta naše boulderistická scéna zas tolik nezměnila. Navíc jsem byl letos jedním z těch, kteří přijali výzvu "oficiálního" MČR a za to, co jsem za daných podmínek předvedl (druhý den lezení, teplota, jaká byla), se opravdu nestydím. Myslím, že ten den se přes 7C+ dostal jen Adam (2 x 8A) a já (1 x 8A). Škoda, že jsi se nepodepsal. Mohli jsme se podívat, jak jsi se před rozhodčími předvedl ty.
rosťa štefánekodpovědět 
  Re: co oko nevidí...10:01:51 01.05.2012
Těmhletěm kokotům myslím ani nemá smysl odpovídat a cokoli vysvětlovat.
 Venca Kučírekodpovědět 
  Re: co oko nevidí...11:29:17 01.05.2012
Zdravim znám Rosťu už 12 let a nechápu že má někdo tu drzost zpochybňovat výkony takový legendy jakou Rosta je,zasvětil život lezení a ne jednou posouval hranice ve sportovním lezení.Tak mě napadá ze kdo mu nevěří tak ať se s Rosťou domluví a může si s nim zabouldrovat,ale to už tu taky před lety bylo v podaní Rosti Tomance ve Fontaci.
Jakub Bláhaodpovědět 
   Re: co oko nevidí...20:42:36 01.05.2012
Je pravda, že tehdy Tomancovi padla čelist a článek se nesl v duchu srovnávání hudebního vkusu a popisu spotřeby TDI od VW.
A tehdy taky nebylo počasí a bezpochyby lézt v té atmosféře, která tehdy panovala asi taky nebylo nic snadnýho.
odpovědět 
    Re: co oko nevidí...01:15:21 03.05.2012
Tomance to asi do teď mrzí-dal se na pokání nebo co...
z Třinceodpovědět 
   Re: co oko nevidí...23:18:44 03.05.2012
MAS RECHT
TATAodpovědět 
  Re: co oko nevidí...20:40:04 01.05.2012
Bez ohledu co si o komentáři myslím, si troufám tvrdit, že se defakto podepsal. Je to nějakej bušmen ze Zlobateamu.
odpovědět 
   Re: co oko nevidí...12:23:39 02.05.2012
Tak to se mýlíš. Někdo použil podobný nick, který používám já. Když už do někoho onen dotyčný musí rejpat, tak ať si aspoň vymyslí originální nick ...
Slabomír Tučňákodpovědět 
   Re: co oko nevidí...01:13:08 03.05.2012
Já bych čekal nějakýho ubožáka z moravy. Tam má rosťa svůj antifanklub...
Standaodpovědět 
    Re: co oko nevidí...21:55:16 03.05.2012
Nechci zbytečně prudit, nicméně mi nějak nedochází z čeho KONKRÉTNĚ dovozuješ, že by měl být z Moravy?? Před lety se na tohle mediálně vděčné téma tradovalo leccos (a to zdaleka nejen na Moravě). Nicméně to už je dávno passé a dn už, asp.pokud vím, o přelezech RS nikdo zásadně nepochybuje.
jíraodpovědět 
    Re: co oko nevidí...21:55:19 03.05.2012
Nechci zbytečně prudit, nicméně mi nějak nedochází z čeho KONKRÉTNĚ dovozuješ, že by měl být z Moravy?? Před lety se na tohle mediálně vděčné téma tradovalo leccos (a to zdaleka nejen na Moravě). Nicméně to už je dávno passé a dn už, asp.pokud vím, o přelezech RS nikdo zásadně nepochybuje.
jíraodpovědět 
     Re: co oko nevidí...06:35:50 04.05.2012
Ano, su z Brna.
Slabomír Tučnýodpovědět 
     Re: co oko nevidí...20:53:01 06.05.2012
a nakonec je fak z moravy - přiznal se :)
odpovědět 
  Re: co oko nevidí...15:29:38 02.05.2012
souhlas
mnoukodpovědět 

 Bolo Super18:24:46 30.04.2012
Takže zase parádne šutre... To že sa pritvrdilo hodnotenie len poteší, pretože prelezy sú o to hodnotnejšie a človeka tesí že to zvládol... Aj keď nostalgia za Jesenicí pretrváva, keď sa dá preč stavebný bordel  a dorieši dlhá rada na pifko v sobotu, bude to OK. (Very positif hodnotenie PIATKOVÉHO VEČERA- SUPER BLUES BORCI )Inak v nedeľu by sa mohla do upratovania zapojiť aj bouldrová verejnosť :-)(takže radi prispejeme 2013 ) ... si myslím... Privítal by som nejaké vrecia na triedený odpad (tie blbé plasty... , sklo...)a čo nám ešte chýbalo, nejaké miesta na slack line-y.. Klobúk dole pred prácou vyhľadávačov, čističov šutrov a všetkých čo zase raz pomohli dobrej akcii na svet...  Už sa tešíme zase na budúci rok :-)
cappajziodpovědět 

 Díki21:11:49 30.04.2012
Mňa veľmi teší, že vo výsledkovej listine sa môžem s Adamom podeliť o prvé miesto, ale myslím, že mu toto miesto prenechám a tú jednotku k môjmu 11. miestu môžete kľudne doplniť ;)
Andrej Capkoodpovědět 
 Re: Díki08:23:29 01.05.2012
Kompletni vysledky uz nekde jsou?
odpovědět 
  Re: Díki11:04:43 01.05.2012
http://padani.eu/vysledky2012.php
m.odpovědět 
 Re: Díki10:30:39 02.05.2012
:) Už je to opraveno, díky za kontrolu
spookerodpovědět 

 z pohledu "závodníka"08:58:11 01.05.2012
Jak píšeš, Petře, určitá skepse ke staronově zavedenému systému oficiálního MČR panovala asi všeobecně a u mě tomu nebylo jinak. Zpětně ale musím uznat, že to byla docela pozitivní změna. Zejména poté, co obtížnost připravených věcí zredukovala počet účastníků na rozumné množství. S frontou na nástup v kvalifikaci by z toho byl asi jiný dojem. Okololezoucí diváci se snad bavili, my jsme alespoň byli nucení zkusit i věci, které bysme si třeba jinak nevybrali, zmáčknout se během těch čtyř hodin o něco víc, než by se asi člověk za normální situace odhodlal...
Negativní stránku vidím ve dvou souběžně probíhajících soutěžích, které, myslím, není možné kvalitně zvládnout obě (nepočítám samouzřejmě Adama). Ilustroval bych to na rozdílných přístupech mezi mnou a Martinem. Já jsem se rozhodl lézt už v pátek, v klidu si vybral pár věcí, které mi sedí a nasbíral slušný náskok bodů do té klasické osmičky. Druhý den už jsem ale začínal s načatejma prstama a poté, co jsem si při první pokusu na druhén boulderu skalpoval bříška pro měl byl zbytek MČR už jen takové trápení. Martin nastupoval zčerstva v sobotu, ale po té čtyřhodinové masáži v plném slunci
rosťa štefánekodpovědět 
 Re: z pohledu "závodníka"09:02:31 01.05.2012
už jen těžko mohl kvalitně zalézt po zbytek víkendu. (takový jsem měl alespoň dojem, nerad bych Martinovi něco podsouval).
Přesunutí vyhlášení na sobotu vidím jako vhodný tah, ale pak už asi vůbec nebude možné absolvovat obě soutěže zároveň na nějaké přiměřené úrovni.
rosťa štefánekodpovědět 
  Re: z pohledu "závodníka"08:37:01 03.05.2012
Názor absolutně respektuju a rozhodně tenhle systém změníme. Myslím, že už máme šalamounské řešení, které bude nutit ty nejlepší účastníky Padání se zúčastnit i toho MČR. Mně osobně to totiž přijde docela dobré dát lidem možnost vidět lézt ty nejlepší na konkrétním místě.
Petr Reschodpovědět 

 Pohoda20:58:19 01.05.2012
Na Padání bylo opět fajne potkat lidi a zalézt, letos ještě větší klídek než jindy. Areál Jesenického kempu býval takový víc líp prostorově semknutější, ale Les to vynahradil - když jsme tam šli přes den bouldrovat, i v noci se spacákama (na takové pěkné jehličí se do Sklárny rád vracím). Mrzí mě ta rozježděná mokrá louka, kde jsme taky parkovali, včetně hromady němců...člověk se někdy nechá strhnout a domýšlí až pak. Dopady byly super, ale i tak si Padání budu připomínat chvíli v sádře:) Za akci Dík.
 martanodpovědět 
 Re: Pohoda12:43:14 03.05.2012
tu louku priste domluvit... nevim co si pak domyslel martane, ale ty louce nejvic asi skodi krtek... strasne demon :)
todpovědět 
  Re: Pohoda13:06:44 03.05.2012
Pro mě je to (i teď) o tom, že né každá (mokrá) louka musí být nutně na parkování aut (nějaký ten stan by asi nevadil). Škoda, že cedule se objevila až v sobotu, všichni (asi 20 aut) tam najeli už v pátek a pak jen dožívali. (V neděli ráno odparkovalo všechno Němectvo.) Prostě se mi tam líbilo, ale když jsme odjížděli, už ta louka vypadala jinak (představa, že je moje, sekám jí nebo válcuju ty rigoly,...). Tak asi tak. Zase jsem se holt při parkování jednou spletl když na nás kamarádi zamávali:)
 martanodpovědět 
   Re: Pohoda14:50:45 03.05.2012
V pohodě Marťane. Evidentně jsem podcenili lezeckou povahu, která velí, že zabydlet se dá všude.
Petr Reschodpovědět 
   Re: Pohoda15:45:28 03.05.2012
priroda je silna a louka za 14 dni bude jako driv... cedule sem si vsim az v nedeli.. :):) ... spis s tim krtkem by se neco melo udelat... to byl nejvetsi chuligan!!!
todpovědět 

 foto - iHNED.cz22:21:41 01.05.2012
Pár fotek jsem dal do galerie na iHNED.cz: bit.ly/KsFEVo
Lukasodpovědět 
 Re: foto - iHNED.cz11:22:02 02.05.2012
ovšem pár parádních fotek!!!
Petr Reschodpovědět 
  Re: foto - iHNED.cz20:48:24 02.05.2012
Díky. Snad dnes večer pošlu balík fotek, abys mohl dát na svůj web.
Lukasodpovědět 

 foton23:23:36 01.05.2012
ahoj, tak jsem koukl na net a vidim, ze jsem uhodl pocet ...to je fajn:-) kontakt na me je pokac@email.cz
Petr Pokorny "foton", Brno
 fotonodpovědět 

 Výsledky MČR11:24:06 02.05.2012
Omlouvám se, ale v přepisu do článku nastala chyba u pořadí žen MČR. Polka Ostrazalek a Jiřina Čechová obsadily shodně dělené 2.-3. místo. Jiřina sama se tomu hrozně brání, ale prostě jí to sedlo a basta. prosím adminy o napravení "škod" tady ve článku.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Výsledky MČR12:36:11 02.05.2012
Dá se někde sehnat průvodce na tuto novou část Petráče. Zakoupím. Díky
Břeťaodpovědět 
  Re: Výsledky MČR12:58:10 02.05.2012
Pošli poštovní adresu na petrohrad@email.cz a pošleme Ti jej na dobírku.
Aničkaodpovědět 

 comment18:22:34 02.05.2012
Tak jestli dobře počítám, tak už nějakých pět ročníků pořád ta samá trojka na prvních místech...
Standa & Honzaodpovědět 

 statistika12:28:22 03.05.2012
nebyla by někde statistika (nebo odhad) kolik čeho bylo přelezeno?
marekodpovědět 
 Re: statistika12:36:32 03.05.2012
...malý vzorek máš v databázi cest na Lezci, poloha Žihelsko;)
 martanodpovědět 
  Re: statistika12:57:41 03.05.2012
Ještě jsem se do toho moc neponořil, ale obecně to moc "nedávalo". Nejvíc to určitě ovlivnila podmínka (horko), ale určitě i fakt, že jsou to hodně technické věci.
Nejtěžším přelezem bylo jedno Adamovo 8B, pak dal ještě jedno 8A+, ale to sundal na 8A. Po dlouhé době měl letos v nejtěžší osmičce něco jiného než boulderové osmičky, konkrétně parádní plotnu za 7C, která vede vpravo ve velké stěně Blokoblokusu. Udělal jí první přelez a bude to myslím mňamka.
Další dva borci (Martin a Rosťa) dali alespoň jedno 8A, a další dva 7C. Čili poměrně nevídané skóre. Fakt je, že tam řada nejlepších chyběla, bráchové Stráníci, Vilda Chejn, který placky umí...
Ženy zvládly nejvíce 7B+.
Petr Reschodpovědět 
   Re: statistika19:22:59 03.05.2012
Řada? Podle výsledkovky chyběla drtivá většina bouldristů specialistů. Nebo jen neodevzdali?
Vencaodpovědět 
    Re: statistika08:33:50 04.05.2012
Z první desítky žebříčku tady na Lezci jich tam polovina byla a polovina chyběla. Je to škoda, ale co naplat. Padání rozhodně není jen o výkonech. Na druhou stranu to, že je na prvních místech mezi muži stále stejná trojka o něčem určitě svědčí. V ženách byla letos vynikající konkurence a boj o první místo byl velmi dramatický, o čemž svědčí i těsný výsledek. Ale znovu dokola, o výkonech to není! Něco jiného je MČR, tam je potřeba zajistit regulérnost, což se myslím velmi dobře podařilo.
Petr Reschodpovědět 
     Re: statistika15:09:41 04.05.2012
No dle mého jich chybělo vážně hodně
Martin Stráník
Štěpán Stráník
Ondra Nevělík
Jan Švíka
Martin Jungling
Jan Chvála
Ondra Beneš
Andrej Chrastina
Martin Tomášek
Vilém Chejn
Luboš Mázl
Michal Fišer
Jiří Přibil
Tomáš Strnad
Tomáš Pilka
Jan Šolc
...
Vencaodpovědět 
      Re: statistika15:32:08 04.05.2012
A není to jedno?
Petr Reschodpovědět 
       Re: statistika00:15:26 06.05.2012
ne není!
odpovědět 
        Re: statistika09:00:15 06.05.2012
Ale to vis ze je... :-)
todpovědět 
         Re: statistika09:54:54 07.05.2012
A je a je a je !!! (3 x dupnutí a stovka shybů na uklidnění)
Petr Reschodpovědět 
       Re: statistika16:38:51 06.05.2012
je, nevšímej si ho :)
odpovědět 
       Re: statistika17:57:23 06.05.2012
je, nevšímej si ho :)
odpovědět 
      Re: statistika16:20:40 04.05.2012
Zapomněl jsi na Kozla a lidi z Brněnska, ale to je buřt.
Venca z F-Modpovědět 
       Re: statistika10:12:29 06.05.2012
Účast, respektive neúčast je v osobní rovině (jako vytloukání Hlaďáku nebo Lapače snů). A tomu neporučíš.
 Hadrburgodpovědět 

 Nultý ročník16:30:32 03.05.2012
Ahoj, nejsou někde uloženy výsledky či fotky z nultého ročníku (nebo prvního jak se to vezme). na tom jsem totiž byl a bohužel od té doby vůbec nestíhám. Tak ani nevim, jak jsem tenkrát lezl. Dík. Stan
Stanodpovědět 
 Re: Nultý ročník08:37:13 04.05.2012
Nejstarší výsledky mám z roku 2004, tedy z druhého ročníku. To ještě chlapi lezli finále, v nemž zvítězil Andrej Chrastina, v ženách (bez finále) Zuzka Kuldovka.
Petr Reschodpovědět 
  Re: Nultý ročník08:55:07 04.05.2012
Jediné, co se dochovalo:

2003

První ročník byl rozjezdovým, a to se vším všudy, počínaje vyděšenými pohledy petrohradských občanů, kteří považovali srocování boulderistů na návsi za anarchistickou demonstraci. Trochu tento dojem umocnili kluci z PADu, když rozvěsili černou plachtu s postavičkou ideální lezecké hmotnosti, totiž kostlivce. Účastníků bylo něco málo přes třicet, což vyvolalo mezi pořadateli trochu rozpaků, protože práce strávená na přípravách zasluhovala jistě větší ocenění. Toho ocenění se nám však záhy dostalo, když se na tvářích lezců objevovalo nadšení z připravených boulderů a vůbec z pořádání akce jako takové. I přes značné vedro si všichni parádně zalezli a nejlepších pět se představilo ve finále. Zde jasně kraloval Rosťa Štefánek, nikoli jistě překvapivě, neboť za ním přece jenom zela výkonnostní propast. Jako jediný si během tříhodinové kvalifikace připsal boulder za 7C, což je ve třiceti stupních nad nulou ve stínu takřka heroický výkon. Druhé místo si zajistil dvěma TOPY ve finále Martin Spilka, třetí skončil Ondra Beneš, tehdy teprve vycházející hvězda. Soutěž žen nebyla vlastně ani soutěží, neboť se zúčastnila jediná.
Petr Reschodpovědět 
   Re: Nultý ročník11:20:00 04.05.2012
dík, krásný, bylo nás 30 :o). Myslím, že se dostávalo tričko za startovný..
Stanodpovědět 
   Re: Nultý ročník14:46:36 04.05.2012
Hned nad komentářema máte přece odkazy na související články, včetně těch k roku 2003 :)
rosťa štefánekodpovědět 
    Re: Nultý ročník15:06:57 04.05.2012
Tak to je dobré, alespoň jedna bystrá hlava, Lezec začíná mít archivační rozměr. To jsme byli mladí krásní kluci!
Petr Reschodpovědět 
   Re: Nultý ročník07:52:15 06.05.2012
byla to tusim svetlana kadlecova
..odpovědět 

 Video - Adam Ondra 8B00:06:07 10.05.2012
Opilý koráb 8B - youtu.be/hSrFTXyFm2I
Lukasodpovědět 
 Re: Video - Adam Ondra 8B11:37:40 10.05.2012
Hezky, pěkně, já jsem mu říkal, že musí nahoru do spáry levou rukou, je to silovější, ale víc na jistotu.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Video - Adam Ondra 8B09:11:37 11.05.2012
Nářez -ta pata!! jen z toho pohledu mi zalooupalo v pochroumaném koleni...
milanodpovědět 

 Fotogalerie15:37:47 10.05.2012
Ahoj, na těchto stránkách najdete odkaz na mojí fotogalerii: http://jkphoto.php5.cz/galerie.html
Honza Kynclodpovědět 

 fotky09:01:27 11.05.2012
postupně se objevuje stále více a více parádních fotek na: http://padani.eu/foto2012.php
(a taky malý článeček), jo a taky už jsme udělali pár nových boulderů na další Padání, dokonce i s chytama
Petr Reschodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Bayreuther Riss
Just in time, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (136401)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Whiplash 9+ Frankenjura
All You Can Eat 9-/9 Frankenjura
Smiley Face 7A Plex
Farfadet 7A Plex
Raptor 7B Plex
Nově komentované:
Rezonance 6+ Srbsko
Bacha Kámen 7 Nugget-tsil
Marder Bord 7A Zillertal
Starci Na Chmelu 6- Holštejn
King Kong 9- Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Pískovcová klasa | Re: Lehke sportovne odjistene vicedelky/sportovky | Re: Lehke sportovne odjistene vicedelky/sportovky | Re: Pískovcová klasa | Re: Lehke sportovne odjistene vicedelky/sportovky | Re: Pískovcová klasa | Re: severka Ortleru | severka Ortleru | Re: Pískovcová klasa | Re: Pískovcová klasa |

 Nové komentáře:
Re: IFSC | Re: IFSC | Re: Martin a Adam | Re: IFSC | Re: | Re: IFSC | Re: report | Re: mnoho slov | Re: report | Re: Martin a Adam |

 Kde to vře:
SP Chamonix: Adam Ondra vyhrál obtížnost, Martin Stráník 6. (64)
Video: Stefano Ghisolfi leze Perfecto Mundo 9b+ (50)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 21 (27)
Klára Kolouchová se na K2 chystá na vrcholový pokus (22)
ČHS: Odvolání proti rozhodnutí Disciplinární komise (22)
Psáno do písku (21)
Gabriela Vrablíková si zapisuje první české ženské 9a (19)
Osm významných stěn zavřeno (19)
Strahlhorn s lyžemi napodruhé (17)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 22 (16)

 Nově v inzerci:
Singing rock 9,8 50m | ICEBREAKER Spector | Alpy 25.-28.7.2019 | Evolv Shakra | Statická a dynamická lana | Prodám různé druhy karabin | POSTROJ EXOFIT NEX 1113901 | Prodám kotvy a karabinu | ramení popruhy TreeAustria 3.2 | Millet Alpin |

 Anketa:
Kdo je zodpovědný za poškozená přístupová lana?
 ten kdo ho instaloval 
 22 
 správce oblasti 
 23 
 obec - město 
 15 
 nikdo - na vlastní nebezpečí 
 48 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.