LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání
Adam Ondra vydává další knihu

Závody
ODLOŽENO SP Mnichov (23.05)
ODLOŽENO SP Salt Lake City USA (12.06)
ODLOŽENO SP Innsbruck (ITA) (23.06)

Žebříček
Cesty:
8.Vlk 11244
9.Jeliga 11094
10.Janošová 11082
Bouldry:
8.Novák 10675
9.Břicháček 10625
10.Švec 10550
Hory:
29.Kočvara 2248
30.Tichý 2246
31.Nešvera 2188

Výsledky
Kvalifikace na olympiádu (28.11)
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)

Deníčky
4911 lezců
825719 cest
Nové přelezy:
Bad Crimps 8A
No Limit 9+/10-
Vlkův Náře 9-
Epita Dire 9+
Bumerang 9+
Vodní Svět Xb
Obermacker 9-
Trsátka 7C
Umakartový 7C/7C+
Umakart 7C

Stěny
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou
Stěna u Salesiánů - Praha 8

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

HandiCamp IX.

HandicampNemáme to všichni snadné. Nikdy jsme neměli. Ale jde o to nevzdát to.  A o tom to je. V životě, i v lezení. Ne nadarmo míří singáčská šipka nahoru, což je pro někoho výš, pro jiného dál. Po pár předchozích akcích, kdy nám moc nepřálo počasí, jsme zvolili jinou taktiku.

Dva zářijové termíny po sobě s tím, že aspoň v jeden to vyjít musí, i za cenu značného organizačního nepohodlí. Bohužel, všechno se semele jinak, než si člověk naplánuje, zbyl z toho nakonec termín jeden a předpověď počasí pár dní před konáním nejistá. Takže rušíme. Tedy nerušíme, jen o dva týdny odkládáme. A posun se vyplatil.

Handicamp 1Letošní IX. ročník horolezecké akce HandiCamp, především pod taktovou firmy Singing Rock a za spolupráce Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity, proběhl o víkendu 2. – 4. října 2015. Sice již v pokročilé roční době, ale nakonec s přívětivým počasím. Nejen že ruce na skále nezábly a nebylo mokro. Ale i Ti, co neměli moc teplé spacáky, to ve stanech přežili a ráno se mohli ohřát v budkách s přímotopy těch „šťastlivců“, co si je rezervovali jako první ?. To vše v areálu Jezdeckého klubu Blatiny. Ano, vracíme se po letech na osvědčenou lokality na Vysočinu, na Drátník a Čtyři palice. Tedy tam, kde si zalezou nejen začátečníci, ale i ti pokročilejší, hlavně ale ti, kterým handicap nalajnoval pro život i lezení (není to jedno a to samé? ☺) úplně jiné možnosti. Je nám sice předem jasné, že tady na skalách bude narváno, ale snad se nějak podělíme, snad se naše třicetihlavá skupina někam vejde…

K překvapení nás zkušenějších, co situaci známe, jsme tam chvílemi byli i úplně sami, no neuvěřitelné. V sobotu na Drátníku vše běží jako po drátku, nataháme cesty, zbudujeme lanovku mezi Sokolem a Orlem… a hlavně si to celý den pořádně užíváme. Handicamp 2Natažená lana jsou k dispozici i ostatním příchozím lezcům, čehož řada z nich využívá. Komu se poštěstí se hned vrhnout na lezení a také si pošetřit vlastní lano, tedy ehm chtěl jsem říci vyzkoušet si nové produkty Singing Rock :-o?!. Večer uzavřeme skvělý den společným posezením spojeným s promítáním fotek a vyprávěním o výstupu na Kilimandžáro, u čehož někteří už i usínají. Takže do spacáků a nechat si zdát krásné sny.

Ráno je mlhavo, ale zase tepleji, takže i ti s letními spacáky se vyspali a neklepali cepíny (přece nebudu říkat že kosu!). Rychle balíme a po snídani vyrážíme na Čtyři palice. Tady je lezců víc, ale zase si nezavazíme a vejdeme se. A zase někteří „cizí“ využívají možnost a „testují produkty“ ☺ Ti co mají lezení dost či odpočívají třeba řeší s horským vůdcem Tondou Volkem, co je to technické lezení a jak se dělí, nebo si zkoušejí uzlovat, jistit atd. Jako šestiletý neslyšící špunt Toníček, s jistítkem na smyci okolo šutru radujíc se nad tím, jak jeho dospělá teta jede ze skály hezky rychle, když to lano úplně pustí ☺

Ostatně s Toníčkem, nejmladším účastníkem HandiCampu, byla zábava. Handicamp 3„Ten pán nemá ručičku, on je postižený.“ „A ta paní také nemá ručičku, a druhou má nějakou křivou, ona je také postižená“, komentuje ve znakovém jazyce otevřeně lidi v naší partě. „A Ty Toníčku, když neslyšíš, postižený nejsi?“ „Ne, já nejsem postižený. Ale slyšící postižení jsou!“ Jak to, že jsou postižení, Toníčku“? No, protože neumí znakový jazyk, tak jsou postižení…“. 

Den se překlopil do odpoledne a pomalu se musíme rozjet do různých koutů republiky. Přebíráme matroš, překládáme bágle, přesedáme z aut do aut, podle toho kdo kam jede a kdo má volno. A také, že bychom se mohli potkat ve Víru na ledové stěně. A hlavně na příštím HandiCampu, který by mohl být na písku. Bude totiž kulatý (jako jsou kulaté vrcholky pískovcových věží), jubilejní desátý, takže třeba bude i horolezecký dort. A víte, jak takový dort vypadá? Má několik pater, ale převislých….

Handicamp 4


Handicamp 5


Handicamp 6


Handicamp 7


Handicamp společné foto

   [úpravy] 12:14 11.10.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Skála V Kozle
Lesní slavnost, 9?
 Databáze cest:
Všechny cesty (143507)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Se Skrupulí SD 6B Na Hřebenech
Vyzývavá SD 6B Na Hřebenech
Se Skrupulí 5C Na Hřebenech
Vyzývavá 5C Na Hřebenech
Nucený Výsek Xa Labák - Pravý Břeh
Nově komentované:
No Limit 9+/10- Dobřečov
Extra Virgin Xb Labák - Levý Břeh
Bumerang 9+ Dobřečov
Extra Virgin Xb Labák - Levý Břeh
Sloupová VIIa Ostaš

 Nově v diskusi:
Re: bouldrovka v adršpachu | Re: bouldrovka v adršpachu | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: bouldrovka v adršpachu | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Prvovýstupcovský nýt | ještě další možnosti | Hoj |

 Nové komentáře:
Pecka! | velka gratulace | Re: Jak se vám to líbilo? | Všude cesty jsou supéér | Rešátor, | Re: Jak se vám to líbilo? | Kokos | Stěna | Re: Jak se vám to líbilo? | Re: Jak se vám to líbilo? |

 Kde to vře:
ČHS řeší odpovědnost za škody způsobené stavem lezeckých cest (111)
Martin Krasňanský: Indián 8+ na Kalamárce (SR) free solo (106)
Melissa Le Nevé: 1. ženský přelez Action Directe 9a (18)
Adam Ondra o sportovním lezení v Show Jana Krause (14)
Adam Ondra #67 (10)
Adam Ondra #66 (8)
Adam Ondra: Bohemian Rhapsody 11+ (9a+) na Rovišti (5)
Vtrulník zachraňoval lezce na Broumovsku (4)
Nové cesty v Alkazaru u Srbska v Českém krasu (4)
Filmy o klasických výstupech ve Verdonu a v Buoux (4)

 Nově v inzerci:
Ultra lehká lezecká helma Penta | Práce/brigáda | trialové boty Salming | Ztracená čelovka | G3 Alpinist Momix long (183-199cm) 100mm | Detský spacák Sir Joseph Kiki Down v.145 cm | Praha umělka neděle večer | Statická a dynamická lana | VHT boty | Lezecky La Sportiva vel.40 |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 1943 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 775 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 9886 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 1324 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.