LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
SP v boulderingu Mnichov (GER) (18.05)
2. kolo Slánské pohody (29.05)
Haimaom boulder cup (01.06)

Žebříček
Cesty:
14.Reich 10804
15.Adamovský 10738
16.Lank 10688
Bouldry:
14.Novák 10100
15.Mlejnek 10053
16.Calda 9975
Hory:
24.Špás 2213
25.Čížek 2186
26. 2120

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4658 lezců
747935 cest
Nové přelezy:
Meme Pas M 7c
Supernowa 9
Willie Yor 8A
Aix, Zwei, 7B+
Eisenvater 9/9+
Miniexpanz 9-
Překvapení 9
Ježíši Maš Xb
Bewegungsl 9
Wilibaldov 9+/10-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sobota v Chřibech

Tak jsem opět zpátky, abych se svámi podělil o naše druhé zimní radovánky. Abych se představil,

Krakonoš jméno mé. Ano!! ta kontroverzní postava lezeckého podsvětí která se nehrne do reprezentace. Ale zpátky k našemu výletu za sněhem a šmejdění po Chřibech. Tato lezecká a bouldrová oblast se měla stát naší sobotní zastávkou na celé odpoledne. Výpravu tvořily 2 členové deathmetalového oddílu Bílá stopa. Nápad vznikl za dobrého dopoledního počasí a hlavně na popud pořadu(Volejte Krakonošovi) které se měly odehrávat celý den v televizi. Takže vize byla jasná,Chřiby z blízka. Ihned jsem kontaktoval parťáka Zrzka který má shodné názory na zimní počasí za oknem svého vyhřátého pokoje v dětském domově. Když to odsouhlasil prozvoněním tak jsem začal balit věci nezbytné na přežití. Byla to svačinka tak,abych nebyl hladný a žíznivý. Při balení jako do Tater jsem jsi vzpomněl, že bych tam mohl přibalit i lezečky značky Sandál. I když jsem z okna viděl tu bílou situaci za oknem tak jsem jsi motivačně vzpomněl jak náš lezecký Guru Svišť Pilka (,ale až po J.Novákovi který vložil do  lezení psychedelický nádech) kraloval v lezečkách v bílém období na Budačině. A tak jsme to riskly  stím, že není co ztratit a,že chuť do lezení nám nepřekazí ani sníh. Chtěly jsme se protáhnout jenom v bouldrech na kratší vzdálenost, žádnou paniku jsme tímto u čtenářů nechtěly vyvolat.
Po nezbytných přípravách jsme poslechly pořad Pozor Zákruta a po ní vyjely směr Chřiby. Na cestu nám vyhrávaly chlapi z BonyM a taky Roman Teplý z Kamelotu. Dobře se nám jelo. Hlavně když auto topí.Jak jsme se blížily k Chřibům tak sjízdnost cest nabírala na sprostých slovech,neboť cesty byly zaváté skoro až po značku auta. Ve Vřesovicích měla horská služba dovolenou,protože všichni byly na lyžařském zájezdu v Radějově. Omluvily to výhodným víkendovým skipasem. A tak jsme musely počítat stím,že je tady možnost zapadnutí a to se nám taky zanedlouho po příjezdu na parkoviště potvrdilo. Parkoviště bylo plné a tak jsem to parkl tam kam neměl. A to se nám nakonec stalo osudným. Měly jsme hlavu plnou myšlenek jak to vypadá se skalami a kolem nich a tak jsme vyrazily. Cestou Zrzek probíral euforii v Superstar ,že by to rád zkusil a stal se jí. Vysvětli jsem mu,že by tam nedělal dobrou image stěmi zrzavými vlasy,protože televize už nevysílá černobíle a tím pádem by ho každý poznal,že má jiné vlasy než na očkovacím průkazu totožnosti. Tam je má totiž na blond.Stejně Sámer Izza je nejlepší tak proč mu konkurovat. Okolní krajina na nás dýchala nezvykle mrazuvzdorně.Byla kosa jak na motorce.A tak jsme se dostaly postupně až na dohled prvních bouldru.
Nastup k nim byl opravdu bonbónek pro diabetika. Sněhu po kolena až jsme toho měly mokré ponožky,ale chtíč byl natolik velký,že jsme to všechno přehlížely. Konečně skály,zvolal jsem na Zrzka. Na velké lezení to moc nevypadalo,ale i přes to jsme polezly.


Po rozloučení z boulderingem na Hradbách naše kroky směřovaly ke kultovní skále Kozel. Tam jsme daly oběd co dům dal. Mě sponzorovala Májka z chlebem. To Zrzek měl obložený chleba po Italsku až jsem mu záviděl jak se v tom děcáku má. Kozla jsme obcházely jako bratři Huberové a jenom nám lítaly prsty po cestách které nikdy nevylezeme,ale člověk má mít nejvyšší cíle aby měl nastartovanou motivaci. Když jsme všechno snědly a vylezly tak se naše cesta ubírala traverzem přes Chřiby pomalu k našemu parkovišti.

Po cestě jsme narazily na neohleduplné běžkaře kteří málem shodily lavinu a tím ohrozily naši expedici Bílá stopa. Byl vyhlášen 3 stupeň povodňové aktivity a to je na Chřiby celkem dost.
Takže jsme nechtěly riskovat životy a být na první stránce nedělního Blesku. Doma se o nás všichni bály jak to zvládneme a tak jsme jim nechtěly udělat ostudu.

Byl to prostě sobotní velet jak se patří. Se smrákajícím šerem jsme se podle buzoly dostaly k našemu zapadlému autu. Vyprošťování auta byla kovbojka jak se patří. Zrzek tlačil až se mu na hlavě střídaly všechny barvy. Po chvilce byl jako chameleón. Naštěstí šel kolem hajný Robátko a nabídl svou pomoc. Auto jsme z jeho pomocí nakonec Vytlačily. Ale i on při tlačení měnil všechny barvy duhy. Tisíckrát jsme mu poděkovaly a uháněly na dvojku k domovu. Cestou nám opět vyhrávaly kluci z BonyM měly ten den výročí založení kapely a tak jsme si jejich písně pobrukovaly až k baráku. A tím to se svámi milí čtenáři na nějaký čas rozloučím. Byl bych rád kdyby se vám to naše dobrodružství aspoň trochu líbilo a když ne tak nevadí. Našim je to stejně jedno.

Krakonoš   [úpravy] 08:00 11.03.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Prosba08:15:33 11.03.2005
Prosím opravte mu někdo ty hrubky (muži tlačily!!!- od záčátku do konce)....Prosím, prosím
odpovědět 
 Re: Prosba08:39:57 11.03.2005
Třeba jsou Krakonoš a Zrzek ženský. Nebo aspoň zženštilí:-)
odpovědět 
  Re: Prosba10:30:25 11.03.2005
Podle toho hára dost možná, že jo - nebo se tak aspoň cítí!!! (?)
:-)
odpovědět 
   Re: Prosba12:16:05 11.03.2005
Cože??? Tam někdo hárá? Tak honem kalhotky hárací ať na něj nejdou všichni psi z okolních vesnic!!!
Míla s lachtánkemodpovědět 
  Re: Prosba07:40:47 12.03.2005
Krakonoš je bytost známá sice již stovky let, ale pohlaví Krakonoše není zcela jasné (a tedy ani y/i). Není znamo, zda má Krakonoš Krakonošku a malá Krakonašátka. A jeho outdoorový ohoz, zejména velmi dlouhá párka, znemožňuje pohlaví určit. Ani dlouhý vous nemusí být, při jeho věku, vodítkem.
Ovšem poudačky o něm by měli/y zmizet. Listonoš i jídlonoš jsou bytosti užitečné. Ale Crackonoš?!!!
jan pušodpovědět 

 :-)08:36:02 11.03.2005
holka mi psala:
" zabavny clanek na lezci o lezeni na (v?)chribech ... nejdriv nevis, rikas si hmm zenske a ono se z toho vylihnou chlapi se "znalosti" ČJ!! :-))"
MArtinodpovědět 
 Re: :-)08:45:55 11.03.2005
Dost dobré - až na ty hrubice - pokud to teda nebyl účel - ale sám se někdy to češtinu nevlezu.
Krakenodpovědět 

 ty vole to je ...09:46:35 11.03.2005
sračka, jalový kecy jako z montany.
mohly by to tam holky směle tysknout.

čest.
doktor Xodpovědět 
 Re: ty vole to je ...07:10:35 12.03.2005
Moje slova. Ani jsem to nedočetl a jen jsem se podíval jak, kdo je z toho nadšený. Montanu letos po zhruba 7-9ti letech neodebírám. Poslední kapka byly slinty od RT v 6/04 na téma Višňové - jediná oblast kde to žije.
Tomodpovědět 

 Bomba09:48:23 11.03.2005
Tak je super náboj!
Bačaodpovědět 

 Slabomyslnost10:27:18 11.03.2005
Tento článek lze směle zařadit do kategorie "O ničem", pominu-li možnost, že autor je chovancem ústavu pro slabomyslné-v tom případě bych chválil. Ale z důvodu naprosté nečitelnosti článku vlastně ani nevím, co komentuji.
Platfussodpovědět 
 Re: Slabomyslnost10:32:46 11.03.2005
možná o ničom, možná o něčom - pořád tu sou nějaké články, jak někde někdo leze ve sněhu těžké prásky Chřibské - tak to prostě pšáci - či pašačky zkusili/y
odpovědět 
  Re: Slabomyslnost10:39:37 11.03.2005
Dobrá, odvolávám to "o ničem", ale nutnost korektury v zájmu ochrany zdraví spotřebitelů(čtenářů) neodvolám!!! A o těžkých práscích jsem se teda nedočetl nic, jestli tím ovšem nemyslíš třeba "mrtě sněhu" nebo "chleba s májkou" či dokonce "vystrkávání auta".
Platfussodpovědět 
   Re: Slabomyslnost12:07:37 11.03.2005
No on je pro každého těžký prásk něco jiného - a taky třeba to jenom chtěli zkusit - jestli to v té kose fakt lepší lepí!
Anebo se báli napsat, že dali těžké bouldr za 80+ Fb!!!!
:-)
odpovědět 
    Re: Slabomyslnost12:09:36 11.03.2005
já bych to bral jako ad absurdum vytlačenou a vypocenou, ale taky asi pěkně vymrzlou akci a její opis - patrně ještě pod vlivem celkové tělesné ztuhlosti mohlo dojít k tomu, že y se jim mačkalo lépe než i
Krakenodpovědět 
    Re: Slabomyslnost12:10:17 11.03.2005
mělo to být původně 8c+Fb, ale 80 taky není špatný výkon
:-)
odpovědět 
     Re: Boulderaci!12:40:33 12.03.2005
Ja jsem z toho teda vlastne moc nepochopil na co ze to vylezli a jake to bylo po te lezaci strance.
Jedine, co jsme se dozvedeli bylo, ze do Liptakova jeli autem a cestou brali/y benzin.
Ale tento fragment by mohl inspirovat ceske filmove zlatokopy k natoceni filmu Boulderaci... Vojta Kotek to urcite zvladne a narocnejsi sceny (parkovani ve snehu, pojidani balenych organickych hmot zn. Hame) muze dabnout Krakonos.
majklodpovědět 
   Re: Slabomyslnost19:30:47 11.03.2005
Platfusi,pochlub se cos napsal ty,že seš takovej chytrej??? Pokud si to nepochopil,přečti si to vícekrát,třeba to pomůže.
Jynak Krakonošy,dobrý ožyvení tohoto webu i kdiž z hrubkama,ale o to přece tady nejde,nejsme tu na hodyně pravopysu.
Mirekodpovědět 
    Re: Slabomyslnost12:53:52 12.03.2005
dobry myrku, kazdymu se lyby neco jinyho a tenhle server obvykle drzel uroven trochu vys.
krakonosovi se nicmene podarilo prekonal dosavadni dno zanru, totiz clanek "Poslouchejte Pita"... ;) zlatej pit, hned si ho jdu precist...
majklodpovědět 

 Bouldermatka18:45:26 11.03.2005
Jo jo, když je chladno a nejlepší tření, tak si to poctivý bouldrista ztíží:-)Navrhuju použít jakoukoliv podložku:-)))
Smržákodpovědět 

 názor08:50:20 14.03.2005
No, sice jsem už četl povedenější články, ale i tak si myslím, že ne každý, kdo leze, byť amatérsky, není zrovna nejlepší spisovatel. Zkrátka jsou dny, kdy jaksi není tvůrčí duch. V každém případě je tu Krakonoš se Zrzkem, chtějí se podělit o svůj zážitek a jak to kdo vezme, záleží na každým.
Miraodpovědět 
 Re: názor09:56:40 17.03.2005
Máš recht chlape
fandamodpovědět 

 Super11:27:56 10.04.2005
Chřiby jsou super,jsem tam často
syselodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Hrana Riga, 6-
 Databáze cest:
Všechny cesty (134938)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Varianta Pravé Cesty 4 Baby
Prequel 6B Holštejn
Los Dírkos 9- Havranka
Šup Tam VIIc Svojkov
Horizont Udalosti 7+ Harmanec - Bystrická Dolina
Nově komentované:
Vlnolam 6A Vysoký Vrch
Údolní 5 Baby
Havraní Klenot 9 Bystřička
Los Dírkos 9- Havranka
El Kostel VIIIb Havran U Jitravy

 Nově v diskusi:
Re: Foto dne! | Re: Ztraceni věci na Pantaku | Re: Foto dne! | Foto dne! | Re: auto | Re: auto | Re: trénink na skalky | Re: trénink na skalky | Re: vázání na bigfooty | Re: auto |

 Nové komentáře:
Re: Prase kost | Re: Prase kost | Super! | Re: Klobouček! | Re: . | Re: Gratulace | Re: Gratulace | Re: . | Re: . | Re: Gratulace |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová vystoupila na osmitisícovku Kančendženga (46)
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (45)
Závody Sedmikras Adventure (35)
SP v boulderingu Mnichov (GER) (24)
Český pohár v lezení na obtížnost pro mládež do 14 let - report (24)
Vedení horosvazu chystá změny v organizaci a řízení ČHS (20)
Hoka Hey, Kjerag (17)
Petrohradské PADání 2019 (15)
Bohoslužba nejen pro horo/lezce (12)
Mára Holeček a Zdeněk Hák z Chamlangu: Vylezeno! (6)

 Nově v inzerci:
Lezečky Python | Prodám různé druhy karabin | POSTROJ EXOFIT NEX 1113901 | Statická a dynamická lana | Brigáda / práce | POUŽITÁ ČELOVKA PETZL TIKKA XP2 +BLIKAČKY NA KOLO | hledá se spolulezkyně | Jak se do lesa volá... | nové lezečky ozone | lezečky ocun ozone lady |

 Anketa:
Nosíte na túry do hor, do skal deštník?
 Ano 
 38 
 Ne, pláštěnku 
 28 
 Ne, nepromokavou bundu 
 62 
 Ne, promoknu 
 42 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.