LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vychází nový průvodce na saské písky Elbsandstein Plaisir
Nový průvodce Bor Bouldertopo
Křest knihy Drama před objektivem 18.9. v Praze

Závody
ČP mládeže obtížnost Choceň (13.10)
3. kolo Slánské pohody (17.10)
SP Wujiang (20.10)

Žebříček
Cesty:
5.Trojan 11331
6.Vejmolová 11250
7.Adamovska 11228
Bouldry:
5.Jedlička 10575
6.Volf 10478
7.Švec 10450
Hory:
22.Chomová 1995
23.Šramota 1966
24.Harašta 1916

Výsledky
MS Innsbruck (06.09)
MS mládeže Moskva (09.08)
SP Briancon (20.07)

Deníčky
4562 lezců
718435 cest
Nové přelezy:
Sloní Pilí 9
Willie Yor 8A
River Raid 10+
L´Odyssée 7c+
Shark's Fi 5.12d
Hary Lotr 8A
Florida-Ro 10/10+
Stillman 9
Anal Cucum 7C
Boží Mlejn Xb

Stěny
A-ProSystem s.r.o. - Most
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
Stěna Holešov - Holešov

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

On-Line rozhovor s Honzou Bloudkem

    Obnovení stránky 

Otázka pro Honzu Bloudka
Honzo, čas rozhovoru se blíží ke konci a dovolím si položit na konec obligátní poslední otázku, co bys rád ještě na závěr tohoto rozhovoru zdůraznil, či shrnul, a především bych ti za Lezce a lezeckou komunitu poděkoval a popřál tobě i nakonec tím i nám lezcům a horolezcům mnoho úspěchů.
 Standa
 Honza Bloudek opovídá20:17:55 07.03.2017
Ahoj Stando,
co bych chtěl zdůraznit? Abychom pro občasné názorové odlišnosti nezapomenuli, že nás všechny nejvíc baví a spojuje lezení, hory, skály nebo umělé stěny - prostě ten pocit svobody, volnosti a vítězství nad gravitací, která se nás snaží dostat zpátky na zem, my si to nechceme nechat líbit a spousta lidí nás kvůli tomu považuje za blázny.
Byl bych nejradši, kdybychom se dokázali všichni posunout o kousek blíž ke kultuře spolupráce, důvěry a odpovědnosti - stejně jako když společně vyrážíme do skal nebo do hor. Takhle nějak to máme napsané i v poslání naší organizace...

Děkuju ještě jednou za pozvání, děkuju i všem kdo se zapojili do debaty a přeju všem:
Ať vám to leze!
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
ahoj.  proč ČHS nepořádá MČR  v boulderingu pro děti ?
 i n f o @ c u d l a . c z
 Honza Bloudek opovídá19:59:30 07.03.2017
Ahoj,
MČR v boulderingu se pořádá pro kategorie A, B a J. Pro nejmladší kategorie U14 se MČR pořádá jen na laně, protože to považujeme za šetrnější s ohledem na fyziologii nejmenších dětí.
Ale pro odbornější debatu se spíš obrať na šéftrenéra Tomáše Bintera, postupy vhodné pro špičkový trénink nejmenších dětí není moje odbornost, takže mě radši moc nechytej za slovo :)
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Omlouvám se, že jsem v tom neuvěřitelně rychlém sledu odpovědí zapomněl pozdravit.
Ahoj.
A další dotaz - proč už není diskusní fórum na www.horosvaz.cz? Facebook každý nemá a lezec vám nevoní.
Bída
 Honza Bloudek opovídá19:45:43 07.03.2017
Nejde o to, že by někomu nevoněl Lezec, naopak díky všem internetovým redaktorům, kteří pro naši komunitu odvádějí hromadu práce na webech i Facebooku.
Problém je obecnější - internetové diskuse jsou často dost agresivní a negativistické. Zdá se mi, že na Facebooku je situace o něco kultivovanější i díky vývojovému zázemí velké firmy, s nímž budeme na koleně těžko soutěžit my nebo Lezec.

Máme jen omezené množství času a energie a internetové debaty jsou ho schopné zkonzumovat téměř nekonečně mnoho a s ním zlikvidovat i poslední zbytky motivace.

Proto dávám většinou přednost osobním debatám i když neobsáhnou tak velký počet lidí, ale vedou většinou k lepšímu pochopení na obou stranách.
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Vracím se k mé první otázce a cituji z lezce tvá slova: "...disciplinární trest, který nebyl sice nijak drastický, ale odpovídal předchozí praxi DK, obrovské časové prodlevě od doby, kdy k přestupku došlo..." a "Podle nás je to přiměřená reakce disciplinární komise na záležitost, která sahá do hodně daleké minulosti před nějakými 14 roky a kde se těžko lze na základě předložených důkazů dobrat nějakých jednoznačnějších závěrů." Na základě těchto citací se opět ptám, kde je ta obrovská časová prodleva a těch 14 let, když Padání na Žihli se připravovalo v letech 2012 až 2016?
Bída
 Honza Bloudek opovídá19:25:53 07.03.2017
Tady s dovolením odkážu na předchozí odpověď Lukášovi...
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Chápu dobře odpověď na zamítnutí odvolání OVK ohledně Žihle, že těch 14 let tedy byl jedním z důvodů (byť ne hlavním a jediným) zamítnutí a to i přesto, že se k samotné Žihli tyto roky vlastně vůbec nevztahují?
lukas
 Honza Bloudek opovídá19:24:34 07.03.2017
Ahoj Lukáši,
jak už jsem psal - diskutovali jsme o obvinění pořadatelů Petrohradského padání i v širším kontextu. To podání nebylo úplně konkrétní typu: tato cesta vznikla roku XX, autorem je YY a tento konkrétní chyt vznikl dle doloženého posudku tak a tak.. Jednalo se o dlouhodobější počínání organizátorů Petrohradského padání a hlavní snahou bylo zastavit trend přípravy cest, který nebyl šetrný ke skalám. Což si myslím, že se podařilo a z tohoto hlediska DK splnila i stěžovateli deklarovaný účel.
Jinak dílčí věci jde určitě rozporovat a nic není černo-bílé. Necítím se být vlastníkem nějaké univerzální pravdy, za kterou bych se do krve hádal. Považuji hlavně za důležité, aby se v něčem podobném už nepokračovalo.
Celé disciplinární řízení bylo docela složité k rozlousknutí a pořád si myslím, že DK odvedla s dodanými podklady solidní práci a výsledkem bylo formální potrestání i reflexe.
Ale je jasné, že představy o tom, jak by mělo vypadat finální rozhodnutí se určitě můžou hodně lišit.
hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Zdar, díky za předchozí odpovědi. Ještě jeden dotaz: bude v Tvém týmu pro následující volební období i Petr Resch? Díky
Papouš
 Honza Bloudek opovídá19:04:05 07.03.2017
Jestli tam bude Petr nebo já záleží na Valné hromadě. Petr kandidovat bude a já bych byl hodně rád, kdyby v našem týmu zůstal, protože je velký tahoun. Ale to rozhodnutí nebude na mě ..
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Honzo, prosím, ještě otázka k valné hromadě ČHS. Už máte návrh kandidátů do nového výkonného výboru? Kdo to bude? Nebo, kdy se to dozvíme?
 Standa
 Honza Bloudek opovídá19:01:15 07.03.2017
Ahoj Stando,
ano sestava pro týmovou kandidaturu je domluvená, jen zbývá ze všech vytahat vyplněné formuláře - zatím ještě 2 chybí, včetně mě, protože jsem v poslední době dost rozlítaný :)
Jsou tam 2 úplně noví lidé a 3 zkušenější, takže doufám, že dojde i k postupné evoluci týmu a jeho schopností.
Z těch zkušenějších chce pokračovat Radan Keil, Petr Resch a já. Nový by mohl být ekonom a 1. místopředseda - Martin Veselý, předseda HO TJ Banka (zkušený nejen horolezec ale i bankéř :)). Jako pátý se s námi do nevlídného údělu hlásí David Urbášek, pohodář a dobrá duše oddílu z Lanškrouna.
Takže se omlouváme, že kandidující sestava ještě nevisí na webu, ale je toho v poslední době opravdu moc. To že sedím v 19:00 ještě v kanceláři, je skoro každodenní realita, málokdy přijdu domů před 20:00... :(
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Ahoj Honzo, zajímalo by mne kdo vymyslel pokus o rekordní počet lidí na věži při akci na Broumovsku a jaký to mělo účel. Zda propagační, aby na akci k vyzkoušení lezení dorazilo co nejvíce lidí, nebo nějaký jiný? Samotná akce mi přišla zajímavá, ale tento počin mi přišel zvláštní. Díky, Petr.
Petr
 Honza Bloudek opovídá18:49:07 07.03.2017
Ahoj Petře,
tady musím přiznat, že jsem měl taky svůj podíl. Ten nápad se úplně nepovedl a jak už jsme psali vícekrát: náš záměr nebyly Broumovky ale malá věž na Ostaši přímo u cesty, jenže to neprošlo přes omezení daná ochranou přírody a na změnu už nebyl čas.
Nešlo ani tak o maximální počet lidí, jako o splnění daných požadavků na publicitu, k čemuž jsme se snažili vymyslet nějakou sranda-akci o které budou nelezečtí novináři chtít něco napsat.
Víckrát bych něco podobného nezkoušel, přestože samotná akce byla docela šetrná, nijak počtem lidí extrémní (ve srovnání třeba s tradičními zimními výstupy ve Skaláku nebo jinými zdokumentovanými akcemi s hromadou lidí na vrcholu pískovcové věže). Chybama se člověk učí..
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Děkuji za předchozí odpověď. Jestli tedy mohu ještě dotaz. Myslíš si, že potrestaný člen výkoného výboru ČHS má morální právo kandidovat v dalším volebním období? Neztratil Tvoji důvěru? A myslíš, že neztratil důvěru neurčitého počtu řadových členů Svazu? Kladu pouze otázky, nic nepodsouvám, snažím se být korektní.
Azbest
 Marek Rottenborn
 Honza Bloudek opovídá18:40:06 07.03.2017
Ahoj Azbeste,
moji důvěru Petr neztratil. Myslím, že chybu uznal a už ji opakovat nebude, za uši kvůli ní dostal víc než dost - alespoň co jsem měl možnost pozorovat.
Moji důvěru má dlouhodobě na základě svojí práce a obětavosti, znám opravdu velice málo takhle nezištných lidí. Nakonec na práci ve VV se už několikrát chtěl vykašlat, protože ho stojí spoustu času, odměněného ještě větší spoustou problémů a výpadů, ale vždycky si to rozmyslel po prosbě, aby nás v tom nenechával, protože je tam z nás nejdéle, rozumí hodně věcem a když se do něčeho pustí, jde mu práce od ruky.

Jinak nevím, jak to vnímá nějaký reprezentativní vzorek členů, určitě to nemalé části vadí, ale čekal bych, že část bude schopná pochopit, že jedním selháním se z něj nestal špatný člověk a že každý z nás někdy udělá blbou chybu. Podle mě cílem trestu je dosáhnout nápravy, ne někoho zlikvidovat - to by nebyl trest, ale pomsta, což snad nikdo z nás nemá zapotřebí.

Výsledek taky nechci předjímat a nechám to na Valné hromadě.
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
ahoj Honzo,
nejdřív jedna blbá otázka: je fakt pravda, že jsi se obrátil s něčím, co by se dalo nazvat předžalobní výzva na dva subjekty, které ve své organizační struktuře mají i horolezecké oddíly (union plzeň a humanita praha), aby se distancovali od bulvárního komentáře ke směrnici?
potom sugestivní otázka s prosbou o jasnou odpověď ano/ne: má VV navenek obhajovat dohody a svoje vlastní vnitřní pravidla (myslím samozřejmě maglajz na international sandstone meetingu)?
a nakonec nějaká ta výzva: nenechte se znechutit. neděláte to blbě, jen byste to mohli dělat o trošku líp.
Lukas B. (Bludský)
 Honza Bloudek opovídá18:22:46 07.03.2017
Ahoj Lukáši,
Union Plzeň se už od těch 5 nepravdivých prohlášení písemně distancoval, takže zbývá Humanita a KT. Pokud ty nepravdy neuvedou na pravou míru, budu se bránit i právní cestou, zatím jsem je vyzval bez právní asistence, což se zatím zdá, že se minulo účinkem.

Sandstone meeting a maglajz mě mrzí a jestli jsem na něm něco obhajoval, tak to bylo proto, že se udělala zkratka - "všechno bylo úplně špatně" a s vaničkou se vylila i ta spousta úsilí, kterou do organizace akce vložil třeba Zbyšek Česenek a další.
Na letošní akci ČHS v Ádru jsem byl a myslím, že všichni čeští účastníci můžou potvrdit, že jsem kvůli magnéziu hodně vrčel a i když jsme byli i v místech, kde ho lezci docela běžně používají (alespoň podle fleků na skále), nikdo ho nepoužil - alespoň co jsem stihl zahlédnout. A fakt jsem s tím místy všechny naše lezce dost prudil. Takže ano, VV by měl obhajovat lezení bez magnézia tam, kde to dělá zle, porušuje pravidla apod.. Asi podstatným kritériem je konsensus mezi místními lezci, správci a ochranáři - někdy je ale podle mých pozorování trochu založený i na nepsaných dohodách, což už těžko můžu nějak soudcovat.

Jinak díky za povzbuzení - ano, líp bychom to určitě dělat mohli, nejsme žádní mistři světa ale doufám, že to ještě o kousek postrčíme, než přijdou jinčí frajeři, co se nezakecaj :)
hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Zdravím Tě předsedo,

co považuješ za nejvýraznější úspěchy, které se Ti za Tvé bafuňářské období podařily? A co se popřípadě nepovedlo?

Na webu se neustále diskutuje o špatném dělení prostředků např. pro závodníky. Jak si například v současnou chvíli Adam? Jakou má podporu svazu, či jak mu svaz pomáhá? A co Stráník?

Díky a pěkný den.

Michal
 Honza Bloudek opovídá18:00:37 07.03.2017
Ahoj Michale,
myslím, že za slušný výsledek se dá považovat pojištění s alpskými chatami a ĆHS za 1395 Kč - ČHS Trio. Vyjednávání i realizace vzaly a ještě vezmou hodně času i energie, ale doufám, že výsledek bude dlouhodobý.
Pak se hodně povedlo pohnout s financováním aktivit ČHS, což není zdaleka výsledek mojí práce, na něm se podílelo víc lidí. V roce 2009 kdy jsem v novém VV začínal, byl podíl členských příspěvků na příjmech svazu skoro 75%, dnes se blížíme s příspěvky ke 30% a zbytek jde z jiných zdrojů.
Pěkně jede i mládežnický projekt, kde už máme přes 3000 nových dětí ve více než 30 mládežnických spolcích a při nich se rozbíhá i síť regionálních trenérů.
Letos se povedlo na ministerstvu vybojovat alespoň částečné finacování Vrcholového sportovního centra mládeže, takže se těšíme i na podstatně lepší podporu pro naše reprezentanty ve sportovním lezení.

Co se moc nedaří? Občas ten nápor organizačně a kapacitně nezvládáme. Tím bych se chtěl např. omluvit všem, kdo např. letos museli dlouho čekat na průkazku PZS. Příští rok už to bude výrazně rychlejší, letos nás rozjezd bohužel zahltil a na závěr nás dorazila Česká pošta. Taky bych byl radši, kdyby se více rozjely garantované horoškoly, aby jich bylo podstatně víc a každý člen a zájemce k nim měl dobrý přístup ve svém regionu.

K Adamovi a Martinovi: povedlo se při jedné z asi 8 nejrůznějších Valných hromad, kterých jsem se vloni účastnil, zalobovat u správného člověka na Ministerstvu vnitra v momentě, kdy se přecházelo z jednoho olympijského cyklu na druhý a navázali jsme slibnou spolupráci s jejich Centrem sportu. Adam tam teď má plný úvazek a Martin poloviční jako instruktoři sportu a k tomu jim Tomáš Binter vyjednal další nemalou finanční podporu na přípravu a starty na zahraničních závodech. Je super, že mají konečně solidnější finanční zázemí, které jsme jim jako ČHS nemohli poskytnout s ohledem na naše finanční možnosti. Mám z toho osobně velkou radost.

Taky přeju pěkný den.
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Na kolik dovolených za peníze EU ještě ty a tvoji kámoši pojedete v rámci erasmus+?
Prcasso
 Honza Bloudek opovídá17:30:03 07.03.2017
Ahoj Prcasso,
o dovolené mám trochu jiné představy, týden v Ádru mě stál skoro měsíc příprav a pak to byl takový zápřah, že mi trvalo dalších 14 dnů, než jsem se trochu vzpamatoval. Máme před sebou ještě 4 podobné týdny, ale ani na nich se jako organizátor nejspíš moc nezrekreuju. :)
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Kdo je autorem příspěvků na na FB stránce ČHS?
A uvažuje se do budoucna, že některá sdělení osobnějšího charakteru nebudou anonymní pod nálepkou ČHS a půjde z nich jasně identifikovat, kdo za daným prohlášením stojí?
lukas
 Honza Bloudek opovídá17:24:22 07.03.2017
Ahoj Lukáši,
o Facebook ČHS se stará tým cca 5 lidí, jehož jsem jedním z členů - dříve více, teď jen příležitostně. Snažíme se o zastupitelnost, protože pro jednoho člověka by to nebyla zvládnutelná porce. Někdy o odpovědi debatujeme nebo se ptáme toho, kdo má k věci nejvíc informací.
Píšeme to pod hlavičkou ČHS, protože naším hlavním cílem je společně kopat za ČHS, ne si dělat individuální promo. Starost o Facebook ČHS je týmová práce.
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Zdar, chci se zeptat, proč pod Tvými články na Lezci jsou diskuse jen pro registrované, co je toho důvodem a kdo tento požadavek zadává - zda Ty, nebo je to iniciativa místních webmasterů?
Dotaz 2: Proč ve věci Turčí směrnice nediskutuješ k věci, aby tato záležitost mohla být předjednána již před valnou hromadou, a místo toho se zabýváš pravdivostí/nepravdivostí mírně nesouvisející pětibodové overtury k ní? 
Papouš
 Honza Bloudek opovídá17:15:57 07.03.2017
Ahoj Papouši,
diskuse na webu jsou něco jako virtuální hospoda, kam si jdou lidi poklábosit.
Do některé hospody člověk chodí rád, kvůli prostředí, lidem, někam se mu zase moc nechce.
Anonymní diskuse není prostředím, kam bych se hrnul, nelíbí se mi styl takových debat, kde chybí respekt a snaha se pochopit nebo na něčem domluvit. Což je vidět prakticky na všech diskusích tohoto typu v nejrůznějších internetových médiích, je to obecný jev a nechci se ho účastnit. Požadavek diskuse pro registrované je ode mě.
2. dotaz: Protože ta overtura je něco jako 100x opakovaná lež se stává pravdou a některá z těch prohlášení byla až neuvěřitelně vylhaná, bez jakéhokoliv vztahu k dostupným faktům. Diskutovat k věci neznamená tiše přitakat k úvodním lžím a jít rovnou k technické stránce věci. O směrnici plánujeme diskutovat na VH, která taky jediná může rozhodnout, jak s tématem dál. Tam chceme přinést pečlivý rozbor případných výhod i nevýhod.
hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Myslíš si, že lze drátěným kartáčem udělat do žuly chyt?
Bída
 Honza Bloudek opovídá16:53:29 07.03.2017
Nikdy jsem to nezkoušel a ani se k takovému pokusu nechystám. Myslím si ale, že se drátěným kartáčem skála poškodit dá.
Jediný kartáč, který jsem kdy na skále používal, by obyčejný smetáček, kterým jsem si v zimě čistil od sněhu chyty a pak kartáček na zuby na čištění lišt od magnézia.
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Ahoj Honzo, chtěl bych se zeptat, zda je šance nějakého odvolání proti  zákazu lezení v Brdech. Konkrétně Jindřichovka. Dík.
 jirkas
 Honza Bloudek opovídá16:48:27 07.03.2017
Ahoj Jirko,
v tuto chvíli bohužel v Brdech na Jindřichovce není šance na povolení, protože primárně je proti organizace s právem nakládat s pozemky státu (armáda) a zákaz od ochrany přírody je souběžný - u té se sice odvolat můžeme, ale samo o sobě to nestačí.
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Ahoj Honzo.
Budeš obhajovat post předsedy. Zajímá mě, jak osobně vnímáš, že člen Tvého současného teamu ve VV, byl disciplinární komisí potrestán za porušování vnitřních pravidel svazu, který spolu s Tebou sám reprezentuje? A druhá otázka zní. Jak se díváš na bezohledné ničení skal v osobním zájmu, ať už jakémkoliv?
Díky
Azbest
 Marek Rottenborn
 Honza Bloudek opovídá16:42:34 07.03.2017
Ahoj Azbeste,
nejsem z toho ani trochu nadšený, byla to chyba, důsledky neseme bohužel všichni a Petra ta chyba určitě štve mnohonásobně víc než kohokoliv z nás. Na druhé straně lidí, ochotných odevzdat ČHS spoustu času, práce a dostávat za to pravidelně ode všech jen vynadáno je velice málo. U mě pořád převažuje ta hromada práce, kterou Petr za 4 období odvedl, aniž bych chtěl jakkoliv bagatelizovat jeho podíl na nešetrném přístupu.
Ničení skal mě osobně vadí, nikdy jsem ho neprovozoval a naštve mě, když se s ním kdekoliv potkám. Co je ale otázka a tenká hranice - když se čistí skála třeba od volných lokrů, kdy už to je ničení a kdy ne. Osobně jsme žádnou oblast pro lezení ostatním nepřipravoval, takže těžko můžu být arbitrem, co je a není přípustné.
Měj se, Honza
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
A ještě si dovolím pár jednodušších otázek na rozehřátí. Od kolika let lezeš? V jaké jsi byl největší výšce? Jakou jsi vylezl nejtěžší cestu? Díky moc za odpovědi a hore zdar!
 Standa
 Honza Bloudek opovídá16:32:41 07.03.2017
Ahoj Stando,
lézt jsem začal ve 14 letech, na vlastní pěst v Šárce a zpětně vzato jsem měl obrovskou kliku, že jsem ty divoké začátky přežil :)
Nejvýš jsem byl na Chan Tengri (7 tis.) přes severní Inylček a Čapajeva a nejtěžší cestu jsem vylezl kdysi v Juře za IX-. Ale jinak se radši pohybuju někde mezi - ani extrémní výšky, ani extrémní obtížnosti, ale stěnové a mixové lezení ve středních ledovcových velehorách.
Hore zdar!
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Odvolání OVK Západní Čechy ohledně Žihle bylo dle rozhovoru zde na lezci zamítnuto z důvodu "obrovské časové prodlevy" a je zde i uváděno "14 let". Masivní úpravy povrchu na Žihli byly prováděny v letech 2012 až 2016, disciplinární řízení se týkalo jen Žihle, kde probíhalo Padání v těchto letech, a disciplinární řízení probíhalo v r. 2016 a tak se ptám, kde je ta obrovská časová prodleva a těch 14 let?
Bída
 Honza Bloudek opovídá16:27:04 07.03.2017
14 let je doba, po kterou se organizuje Petrohradské padání bez nějakých viditelnějších rozporů mezi OVK a organizátory. Ale nebyl to ani jediný, ani hlavní důvod zamítnutí - hlavní důvody jsou popsané v rozhodnutí DK, se kterým jsme se ztotožnili.
 hobl

Otázka pro Honzu Bloudka
Ahoj Honzo, vítám tě na Lezci a děkuji za odvahu vystoupit zde na otevřeném a často nesmlouvavém fóru před horolezeckou veřejností. Na úvod se zkusím zeptat: co nyní v roce 2017 pokládáš za nejdůležitější pro české horolezectví?
 Standa
 Honza Bloudek opovídá16:12:36 07.03.2017
Ahoj Stando,
děkuju za pozvání a zdravím všechny zúčastněné.
Otázka je docela těžká, těch důležitých věcí je tolik, že je dost složité je všechny sledovat a dosáhnout v nich potřebná zlepšení. Ať to jsou výzvy spojené s posunem sportu na vyšší úroveň nebo starost o skály a ochranu přírody, vzdělávání, mládež, sehnat na všechno dost peněz, ustát všechno organizačně...
Kdybych měl vybrat jednu nejdůležitější, bude to schopnost se dohodnout, spolupracovat, nedostat se do zákopové války, kdy se bude každý prát jen za svoje dílčí zájmy. Protože těch zájmů je hrozně moc, ale když je dokážeme propojit a využít tu spoustu schopností, které naši členové mají, může nás to posouvat dál.
 hobl


Reklama:


 Zadané otázky:

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.