LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tohle tady lezou i báby s nůší.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
17.Kohout 10822
18.Svoboda 10693
19.Kalvas 10678
Bouldry:
17.Širůčková 10006
18.Majdloch 10000
19.Chejn 10000
Hory:
18.Louda 3282
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5862 lezců
1203301 cest
Nové přelezy:
Sparťan 7C
Možnost Vo 9+
Provokace 10-
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C
Špičkový V 8A
Fakerník 9+/10-
Vaya Valla 7c
Ars Amandi 8a
Sparťan 7C

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První free solo "Regular Northwest Face" na Half Dome

Američan Alex Honnold volně vysoloval "Regular Northwest Face" (VI 5.12a, 23 délek) na Half Dome v Yosemitech.

Vypadáto, že pro Alexe Honnolda ze Sacramenta se free solo stalo lezeckou výzvou číslo jedna. Po free solu "Moonlight Buttress" 5.12d (7c) v Zionu v Utahu letos v dubnu a free solu "Astromana" a "Rostrumu" za jeden den v roce 2007, přidává další parádní kousek. Dne 6. září volně vysoloval "Regular Northwest Face" (VI 5.12a, 23 délek) na Half Dome. Výstup mu zabral 2 hodiny a 50 minut.
Před svým free solem lezl Honnold cestu dohromady pětkrát, včetně volného přelezu minulý rok a volného přelezu dva dny před solem.

O cestě Honnold říká, že i když jsou délky na Half Dome lehčí než  v Moonlight Buttress, bylo volné solo této cesty  celkově daleko obtížnější, po fyzické i psychické stránce. Cesta je mnohem delší a tři délky za 5.11+ ho čekaly v závěru cesty.



Zdroje:
Foto: Aleš Vysloužil
Climbing.com

Simona    [úpravy] 10:24 13.09.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 freeeee16:34:14 13.09.2008
jooooo, jen tak dál. Regular je fakt super pekna cesta.....  aloha alda
aldaodpovědět 

 kurna10:13:12 14.09.2008
sa chcem spytat je tu este dakto kto leze aj s lanom?:)
matoodpovědět 
 Re: kurna03:27:00 15.09.2008
ne to uz neni dneska styl, na lezci v denicku to je za 0 bodu :)
odpovědět 

 Opravdu první?15:14:40 15.09.2008
Co Dean Potter, ten to při speed ascent nelezl free solo? V Zakových "Rock Stars" má sice na zádech panenku lana, ale je focenej v ZigZag délkách jak to leze volně (a bez jištění). V podstatě klíčové délky jsou 5., 3× ZigZag a délka nad "Thank´s Giving Ledge". Zbytek je obtížnost do 5.10c (tedy žádný extrém). Z toho bych soudil že Potter to lezl volně už dávno před tím.
Staníkodpovědět 
 Re: Opravdu první?09:10:08 16.09.2008
To máš určitě pravdu, ale na fotkách je Dean focen s lanem, sedákem a friendy, měl tedy možnost se v těžkých místech jistit, lezl cestu solo, v jeho případě se jednalo o speed solo. Honnold cestu lezl na lehko, jen s pytlíkem, tedy free solo.
 simodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189783)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Szeroka Rysa 4 Jura Polska
Filar Apteki 4+ Jura Polska
Oringowana Czwórka 4+ Rzedkowice
Lagodny Wasyl 4 Rzedkowice
Ende Gut, Alles Gut 6b+ Jerzu
Nově komentované:
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Fakerník 9+/10- Súľov

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz |

 Nové komentáře:
Re: Nedodelana prace | Re: Ultra lezci | jakou to má jednotku? | Re: Ultra lezci | Re: Ultra lezci | Re: Nedodelana prace | Ultra lezci | Re: Nedodelana prace | Re: zavadejici titulek | nepochopena prac |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Fotografie do profilu deníčku (4)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2201 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2403 
 Ne, uniklo mi to. 
 2099 
 Sleduji jen Adama. 
 2169 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.