LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Kniha Kamarád ze skal o Joskovi Smítkovi znovu vychází
Leonidio, Řecko
Gimme Kraft! AIR: 2. díl populární tréninkové bible pro lezce

Závody
SP Edinburgh (23.09)
SP Wujiang (07.10)
SP Xiamen (14.10)

Žebříček
Cesty:
13.Pilka 10645
14.Nyéki 10616
15.Paprsek 10604
Bouldry:
13.Pochman 9850
14.Pail 9650
15.Kratochvíl 9581
Hory:
30.Týčr 2060
31.Píchal 1916
32.Kolek 1889

Výsledky
Rockmaster (26.08)
ČP Rock Point Boulderzávody 2017 (25.08)
SP Arco (25.08)

Deníčky
4361 lezců
652861 cest
Nové přelezy:
The Dance 9+/10-
Solarium 9-
Elise 9
Oase 9-/9
Antiblocki 9+/10-
Arachnide 7c
El Cadufer 7c
Vize Xb
Nuda V Jab 9
Beta Centa 9+

Stěny
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín
Boulder club Kotelna Brno - Brno

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Trekování v Nepálu

Část druhá - Everest Base Camp Trek

V minulé části seriálu o trekování v nepálském Himaláji jsme zevrubně probrali přípravu, a tak dnes můžeme konečně vyrazit do hor.

Protože jsem tenhle seriál věnoval především lidem, kteří by se chtěli poprvé podívat do Himalájů a s velkou pravděpodobností ještě nikdy nebyli v Asii, podíváme se na jeden z treků, kde vystačíte i bez velkých zkušeností.

Konkrétně si rozebereme trek do základního tábora pod Mt. Everestem, jeden z nejdelších a možná i nejnáročnějších, který můžete podniknout bez organizované výpravy. Během tří týdnů tady vystoupáte až do nadmořské výšky 5500 m.n.m., překonáte několik horských průsmyků a odměnou vám bude pohled na horské velikány v čele s Everestem, Lhotse, Nuptse, nebo Ama Dablam. Během cesty vás také čeká nahlédnutí do sherpské kultury, včetně jejich hlavního města Namche Bazaru, vyhýbání se karavanám yaků nesoucím náklad do nejodlehlejších vesnic a samozřejmě každý den pořádná dávka převýšení.

Pro většinu turistů začíná cesta do Everest BC v Lukle, vesničce vzdálené pětačtyřicet minut letadlem z hlavního města Kathmandu. Zpáteční letenka stojí kolem 300 USD a letadla tu pendlují každou půlhodinu od rozbřesku do setmění. My se ale podíváme nejdříve na klasickou cestu bez letecké zkratky, tak jak jí musely projít všechny expedice při dobíjení Mt. Everestu.

Tahle cesta začíná v Jiri, vzdáleném necelých deset hodin autobusem od Kathmandu. Je to sice jen 185 km, ale když pak vidíte, kudy se autobus musí prodrat, je docela s podivem, že mu to netrvá déle. Stejně jako všechny dálkové spoje v Nepálu i tenhle odjíždí jenom brzy ráno, takže si budete muset přivstat, a to pořádně. Odjezd bývá mezi pátou a osmou hodinou raní ze starého autobusového nádraží u Ratna Parku, a i když jede autobusů hned několik, je dobré tu být včas a urvat nějaké dobré místo, protože všechny autobusy jezdí bez výjimky přeplněné. Pokud vyrazíte brzy, můžete po příjezdu do Jiri, kde na vás nic zvláštního nečeká, vyrazit rovnou do hor a ukrojit si tak kus z porce kilometrů na první den.

Pro přehlednost si teď rozebereme itinerář klasického treku bez odboček den po dni. Vzhledem k tomu, že je trek celkem frekventovaný a možnosti ubytování i stravy jsou tu na dobré úrovni, nemá smysl táhnout na zádech stan a další vybavení pro kempování. K podrobnému výčtu věcí, které budete na treku potřebovat, se dostaneme v posledním díle seriálu, takže zatím si prostě řekněme, že váš batoh nebude mít víc než deset kilogramů.

Ubytování vás bude stát v průměru 200 NR /noc (dvoulůžkový pokoj) a jídlo (oběd nebo večeře) ve spodní části treku mezi Jiri a Luklou do 300 NR, v horní části, která je více turistická, 400 - 500 NR. Stravování na treku se budeme také věnovat v samostatném díle.

Přibližný itinerář:1. den Jiri (1995 m.n.m.) - Bhandar (2190 m.n.m.) 8 hodin

Nedaleko za vesnicí, kde vás vysadí autobus, mizí asfalt a dál už pokračuje jenom polní cesta. I z té za chvíli odbočíte vlevo do kopce a vystoupáte do prvního sedla ve výšce 2334 m.n.m. Odtud pak začíná dlouhé klesání přes vesničku Mali až do Shivalaya (1790 m.n.m.). Některé autobusy zajíždí až sem, ale pěšky je to většinou rychlejší. Pokud jste vyrazili brzy ráno z Kathmandu, není problém dojít až sem a zkrátit si cestu na další den. Shivalaya je také vstupem do národního parku Gaurishankar, kam musíte mít permit za 2000 NR. Za vesnicí vás čeká první pořádné stoupání, téměř 900 m až do dalšího sedla a následný sestup do Bhandaru. Cestou je dostatek čajoven, kde se můžete osvěžit, nebo si objednat něco k jídlu.

Shivalaya

Shivalaya

foto © Lukáš Lang


2. den Bhandar(2190 m.n.m.) - Sete (2520 m.n.m.) 7 hodin

Dopoledne vás čeká pohodová cesta mezi rhododendrony, povětšinou mírně z kopce až do vesnice Kinja (1630m.n.m.), která je vhodná pro oběd a odpočinek před náročným stoupáním. Naštěstí tu metry docela rychle přibývají, takže se do Sete dostanete poměrně rychle a budete mít čas i na pořádný odpočinek.

Rododendrony

Rododendrony

foto © Lukáš Lang


3. den Sete (2520 m.n.m.) - Junbesi (2600 m.n.m.) 8 hodin

Rozhodně nejnáročnější den spodní části treku. Čeká vás nekonečné stoupání do sedla Lamjura La 3500 m.m.m.) a potom stejně tak nekonečné klesání až do vesničky Junbesi. Cestou nepotkáte žádnou větší vesnici, ale několik čajoven s občerstvením se tu najde. Těsně před Junbesi můžete odbočit na stezku k místnímu klášteru, který je nedaleko.

4. den Junbesi (2600 m.n.m.) - Nuntala (2200 m.n.m.) 6 hodin

Po včerejším náročném dni následuje jeden více méně odpočinkový. Dopoledne budete pozvolna klesat až k říčce Dudhkund Khola a cestou se vám nabídne první pohled na Mt. Everest. Po překonání říčky po lanovém mostě začnente opět stoupat, nejdříve do vesnice Ringmu (2720 m.n.m.), kde se můžete naobědvat a pak pokračovat do sedla Taksindo La (3100 m.n.m.). Odtud vás čeká sestup, který si můžete zpříjemnit návštěvou místního kláštera.

5. den Nuntala (2200 m.n.m.) - Bupsa (2300 m.n.m.) 7 hodin

Ráno budete nejdříve pokračovat v sestupu až do nejnižšího místa celého treku k říčce Dudh Koshi Nadi (1600 m.n.m.) a potom opět stoupat do vesnice Kharikola (2100 m.n.m.). Od místního kláštera už je na druhé straně údolí vidět dnešní cíl, vesnička Bupsa.

6. den Bupsa (2300 m.n.m.) - Surke (2290 m.n.m.) 7 hodin

Cesta po horských úbočích, kde se budete co chvíli vyhýbat karavaně oslíků, vás zavede přes dvě třítisícová sedla Khari La (3000 m.n.m.) a Chutok La (2945 m.n.m.) až do Surke nedaleko Lukly, kde začínají ti, kteří zvolili cestu letadlem. Obědvat budete zřejmě ve vesnici Paya, která je přibližně v polovině cesty a odkud se nabízejí krásné výhledy.

Oslíci

Oslíci

foto © Lukáš Lang


7. den Surke (2290 m.n.m.) nebo Lukla (2840 m.n.m.) - Monjo (2835 .m.n.m.) 7 hodin

Teď už vás čeká několik dní jen stoupání až do samotného Everest BC. Také výhledy budou den ode dne lepší a zelené vršky a rododendronové lesy nahradí rozeklané skály a ledovce. Za křižovatkou v Cheplungu si určitě všimnete, jak se zvětšilo množství trekařů, které potkáváte a také četnost občerstvení u cesty. Zároveň ale i ceny začnou šplhat pěkně nahoru.

8. den Monjo (2835 .m.n.m.) - Namche (3440 m.n.m.) 3 hodiny

Prudké stoupání vás zavede do hlavního města Sherpů, Namche Bazaru. I když tohle město uprostřed hor má spojení s civilizací jen prostřednictvím karavan oslíků a nosičů, seženete tu naprosto cokoliv. Pokud jste tedy zjistili, že vám chybí například nějaká důležitá součást vybavení, máte poslední možnost si ji právě tady pořídit. V Monjo je také vstup do Sagarmatha NP, kde se musíte prokázat platným permitem (3000 NR), nebo si ho na místě zaplatit.

Namche Bazar

Namche Bazar

foto © Lukáš Lang


9. den aklimatizace v okolí Namche

V nadmořské výšce od 3500 m.n.m. už hrozí nebezpečí výškové nemoci (AMS), proto je potřeba stoupat pomalu a tělo nechat postupně zvyknout. Rozhodně se proto vyvarujte dalšího postupu a den využijte pro lehkou aklimatizační t[ru po okolí. Můžete se vydat například do vesnic Khumjung (3780 m.n.m.) a Khunde (3840 m.n.m.), cestou se vám naskytnou nádherné výhledy na okolní hory, především dominantu Ama Dablam, ale v dálce už je vidět i masiv Everestu a Lhotse.

První pohled na Everest

První pohled na Everest

foto © Lukáš Lang


10. den Namche (3440 m.n.m.) - Tengboche (3860 m.n.m.) 4 hodiny

Po krásné nové cestě, která tady vede, vám bude cesta rychle ubíhat, až se najednou ocitnete téměř ve čtyřech tisících metrech nad mořem. V Tengboche si kromě okolních hor můžete prohlédnout místní klášter, kde jsou uchovávány domnělé pozůstatky yettiho.

Tengboche

Tengboche (v pozadí Ama Dablam)

foto © Lukáš Lang11. den Tengboche (3860 m.n.m.) - Dingboche (4410 m.n.m.) 5 hodin

Pozvolným stoupáním v údolí říčky Imja Khola dojdete až do Dingboche, které je nejvýše položeným dlouhodobě obydleným místem ve zdejší oblasti. Cestou rozhodně stojí za to zastavit v prastarém klášteře ve vesnici Pangboche.

12. den aklimatizace v Dingboche

Vystoupali jste o dalších tisíc metrů výš, a proto je zapotřebí další aklimatizační přestávka, aby se s tím vaše tělo vyrovnalo. Doporučená je túra na pětitisícový kopec Nangkar Tshang (5616 m.n.m.), který se zvedá na severozápadním okraji vesnice. Na jeho vrchol se sice nedostanete, protože tady už by bylo třeba mít sebou lezecké vybavení, ale bez problémů se dá vystoupat až do sedla 5100 m.n.m., což pro kvalitní aklimatizaci stačí. Pokud se cestou nebudete cítit dobře, raději ihned sestupte, na překonání pětitisícové hranice přijde vhodnější čas později!

Dingboche

Dingboche

foto © Lukáš Lang


13. den Dingboche (4410 m.n.m.) - Lobuche (4910 m.n.m.) 3,5 hodiny

Podle toho, jak se cítíte po včerejší aklimatizaci, můžete se dál vydat buď jednodušší cestou pozvolným stoupáním přes Dughla, nebo náročnější variantou překonáním sedla Kongma La (5535 m.n.m.). Pro náročnější variantu je ale potřeba opravdu dobrá fyzická kondice, protože v téhle nadmořské výšce je i těch pár kilometrů extrémně fyzicky náročných!

14. den Lobuche (4910 m.n.m.) - Gorakshep (5140 m.n.m.) 3 hodiny

Většinu stoupání máte za sebou a teď už vás čeká jen poslední výšvih do sedla Lobuche Pass. Po ledovcové moréně pak skoro po rovince dojdete až do Gorakshep.

15. den Výstup na Kala Patthar (5570 m.n.m.) 4 hodiny + Everest Base Camp (5363 m.n.m.) 3 hodiny

Naproti lodžím v Gorakshepu se zvedá nevýrazný kopec Kala Patthar (5570 m.n.m.), odkud je nejlepší pohled na Mt. Everest, Nuptse a další horské velikány. Doporučuji vyrazit ještě za tmy, i když se vám do té zimy zřejmě moc chtít nebude. Cesta není nijak náročná, čeká vás jen 400 metrů převýšení a z vrcholu pak můžete sledovat východ slunce nad nejvyšší horou naší planety.

Kala Patthar

Kala Patthar

foto © Lukáš Lang


Odpoledne si pak můžete udělat výlet do nedalekého Everest BC (5363 m.n.m.), vede tam celkem dobrá cesta dál podle ledovce.

Everest Base Camp

Everest Base Camp (5363 m.n.m.)

foto © Lukáš Lang


16. den Gorakshep (5140 m.n.m.) - Periche (4240 m.n.m.) nebo Dingboche (4410 m.n.m.) 4,5 hodiny

Buď můžete využít stejnou cestu, kterou jste šli směrem nahoru, nebo se podívat na druhou stranu hřebene do vesnice Periche. Pro ty, kterým ještě zbývá dost sil, je tu ale také zajímavá odbočka přez Cho La Pass a Gokyo, která nabízí nádherné výhledy a mnohem méně turistů než na hlavní trase. Podrobnosti v dalším itineráři níže.

Ráno v Periche

Ráno v Periche

foto © Lukáš Lang17. den Periche (4240 m.n.m.) nebo Dingboche (4410 m.n.m.) - Namche (3440 m.n.m.) 8 hodin

Sestup jde mnohem rychleji, než když jste se pachtili nahoru, ale hlavně neztrácejte ostražitost, ke každé lezecké akci patří i bezpečný návrat domů!

18. den Namche (3440 m.n.m.) - Surke (2290m.n.m.) nebo Lukla (2840 m.n.m.) 6 hodin

Pokud už cítíte, že vám docházejí síly, není problém skončit v Lukle, volné místo v letadle se vždycky najde. Jinak vás čekají ještě dva dny cesty a nakonec kodrcání na rozbitých nepálských silnicích, což není zrovna velká zábava.

19. den Surke (2290m.n.m.) - Kharikola (2100 m.n.m.) 7 hodin

Cesta je pořádně vlnitá, takže i když už vlastně sestupujete do údolí, zapotíte se při překonávání sedel stejně, jako když jste šli nahoru.

20. den Kharikola (2100 m.n.m.) - Ringmu (2720 m.n.m.) 6 hodin

Poslední pořádný den na treku, a po třech týdnech vás čeká návrat do civilizace...

21. den Ringmu (2720 m.n.m.) - Salleri (2390 m.n.m.) 3 hodiny

Pro návrat je možné zvolit tuhle kratší variantu, nebo pokračovat dál až do Jiri. Odbočka do Salleri je v Ringmu u budhistické stupy na spodním okraji vesnice, kde se vydáte doleva. Ze Salleri odjíždějí každý den ráno džípy do Kathmandu (2500 NR - cca 12 hodin), na jízdenku se stačí optat v kterékoliv z místních ubytoven. Také je možné absolvovat cestu autobusem, což vyjde o trochu levněji (1000 NR - cca 24 hodin), ale za to pojedete mnohem déle. Nejdříve musíte ranním autobusem do Okhaldunga a tady pak odpoledne přestoupit na autobus do Kathmandu, kam dojedete další den ráno.

Cesta zpět

Na cestě zpět

foto © Lukáš Lang


Zpáteční cesta přes Cho La Pass a GokyoTahle odbočka, která vás zavede mimo klasickou trasu, je mnohem méně zalidněná, a také se vyhnete sestupu stejnou cestou, jako jste šli nahoru. Na druhou stranu už bude potřeba trochu lepší fyzická kondice, která ne každému po dvou týdnech na treku ještě zbývá.

1. den Gorakshep (5140 m.n.m.) - Dzongla (4830 m.n.m.) 7 hodin

Nedaleko za Lobuche je odbočka vlevo z hlavní cesty, která po vrstevnici vede až do Dzongla, výchozího místa pro překonání Cho La Passu. Pokud se po ní vydáte a oddělíte se od proudu turistů směřujících přímo zpět do Namche, čeká vás dalších několik dní v nadmořské výšce kolem pěti tisíc metrů. Potkáte tady ale výrazně méně lidí, takže si budete moci hory lépe vychutnat.

2. den Dzongla (4830 m.n.m.) - Dragnag (4700 m.n.m.) 8 hodin

Přechod sedla Cho La už rozhodně není akcí pro nezkušené. Stoupání na jedné straně i klesání na té druhé je poměrně strmé a mezi tím vás ještě čeká přechod ledovce. Ledovec je naštěstí relativně pozvolný, takže nejsou třeba mačky, nicméně celý den nepotkáte jedinou čajovnu, nebo místo, kde byste se mohli najíst, proto doporučuji sebou vzít nějaké jídlo a dostatek vody.

Cho La Pass

Cho La Pass

foto © Lukáš Lang


3. den Dragnag (4700 m.n.m.) - Gokyo (4790 m.n.m) 2 hodiny, nebo Namche (3440 m.n.m.) 8 hodin

Z Dragnag můžete pokračovat dál k jezeru do Gokyo, na druhé straně údolí, nebo údolím sestoupit do Namche. Cesta vede po obou stranách údolí a mnoho lidí na ní nepotkáte, běžnější je ale vydat se po úbočí hor na jeho západní straně.

4. den Výstup na Gokyo Ri (5360 m.n.m.) 4 hodiny a sestup do Machhermo (4470 m.n.m.) 3 hodiny

Necelých šest set metrů převýšení vás dělí od neskutečně nádherného výhledu z vrcholu Gokyo Ri. Uvidíte celé panorama regionu Khumbu včetně čtyř osmitisícovek (Everest, Lhotse, Makalu, Cho-Oyu). Nejlepší je na vrchol vystoupit už brzy ráno, kdy budete mít jistotu čisté oblohy bez mraků a dokonalého výhledu. Odpoledne vás čeká sestup zpět do Gokyo a pak dále do Machermo.

5. den Machhermo (4470 m.n.m.) - Namche (3440 m.n.m.) 7 hodin

Sestup údolím řeky Dudh Koshi Nadi vás zavede zpět do Namche, kde se napojíte na klasickou trasu.

Navrhovaný itinerář je samozřejmě jenom orientační a každý si ho může upravit podle svojí aktuální kondice. Orientačně můžete počítat, že vystoupáte 200 až 300 výškových metrů za hodinu a při sestupu se tempo přibližně zdvojnásobí. Především ve vyšších polohách se ale snažte příliš netlačit na pilu, pokud vaše tělo není na takové podmínky uvyklé, a nevystoupat o víc než 600 výškových metrů za den. Navíc výškové nemoci, která je v Himalájích velkým problémem, se budeme věnovat v posledním díle našeho seriálu. Mezi tím nás ale ještě čeká příští díl, ve kterém se podíváme na kratší treky v oblasti národního parku Langtang.

Lukáš Lang   [úpravy] 00:20 14.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Super článek08:48:20 14.10.2013
.....díky za článek, dobře napsaný a spousta užitečných informací.
šakalodpovědět 

 díky + dotaz19:13:46 14.10.2013
Díky za (krásný!) článek a i když se do těchhle míst sotva podívám, neodpustím si otázečku: Nevíte někd, co je to za štít na pozadí fotky chrámu Ama Dablam? Moc se mi líbí...
Fleshodpovědět 
 Re: díky + dotaz20:29:52 14.10.2013
Dobrý dotaz. Upravil jsem tedy popisek na správný: Tengboche (v pozadí Ama Dablam).
 Standaodpovědět 
 Re: díky + dotaz14:50:21 16.10.2013
Ama Dablam
Michalodpovědět 

 Let z Lukla23:54:54 15.10.2013
Nejsem názoru,že se vždy lechce dostane člověk do letadla.Sám jsem tam strávil asi 4 dni a rekord známeho je asi 10 dní.vše samozřejmě závisí od počasí!
pepaodpovědět 
 Re: Let z Lukla14:59:00 16.10.2013
Souhlas,nastesti pri mych dvou navstevach jsem se vzdy dostal do letadla tam i nazpet,i kdyz minuly tyden to bylo o fous,pred nasim odletem byla vyluka.Momentalne nevim jaka je situace,dle info od Lhakpa Nuru Sherpa v Dragnaku pod Chola passem napadlo 1,5m snehu coz je v tomto rocnim obdobi nezvykle,pricinou je asi ciklon ,ktery postupoval pres vychod Indie na sever.Jinak skoda nezminit jeste jeden pass a to Renjo La,ktery je nad Gokyem a dostanete se do tretiho udoli,kterym sestoupite do Namche,nebo muzete pokracovat dal do udoli ctvrteho a pri sestupu se tim vyhnout Namche.Doporucuji,je to zajimavy trek a v zadnem pripade neni zadarmo,ale jasne o lezeni to v zadnem pripade neni!!! :-)
Michalodpovědět 

 super19:43:07 18.10.2013
Děkuji za další bezva článek, na pokračování prvního dílu jsem se těšila a byla zvědavá a nezklamal, chci další. :-)
Verčaodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Foto dne:

Pravice
 Databáze cest:
Všechny cesty (122107)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ya Agori Mu 7a+ Kalymnos
Kacanovský Křík IXa Hrubá Skála
Tannheimer Revival 7- Tannheimer Berge
Schön, Dass Es Dich Gibt 6+ Tannheimer Berge
Lechtal Blick 7- Tannheimer Berge
Nově komentované:
Le Type De La Taverne Ext. 7b Kalymnos
Alterweg VIIa Weissbachtal
Ručníkový Den 9-/9 Srbsko
Alterweg VIIa Weissbachtal
? 7+/8- Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | Re: Foto dne | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | 84kg a 8a |

 Nové komentáře:
Re: Pokrok nezastavíš | alpinizmus | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Pokrok nezastavíš | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Nikdo mě nemá rad, jsem jak osina v pr..... | Re: Zavádějící titulek | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu | Re: Radsi si to ani prehravat nebudu |

 Kde to vře:
Adam Ondra trochu jinak: Češi si svobody a demokracie neváží (164)
SP v lezení na obtížnost a rychlost Edinburgh, Británie (27)
Mistrovství světa juniorů 2017 (22)
Lezecký outdoorový festival na Rabštejně v Jeseníkách (18)
Koloušci v Alpách (17)
Slováci vylezli novou cestu v Ak-Su za 9+ 900m do výšky 5239m (17)
Adidas Rockstars 2017: mezi elitou světa Martin Stráník 19. (7)
Weisshorn 2017, Ostgrat - varianta, obtížnost AD/UIAA III (7)
Margo Hayes: dává druhé 9a+, cestu Biographie v Céüse, FR (5)
Iva Vejmolová dala své druhé 8c (4)

 Nově v inzerci:
The North Face thermoball micro hybrid vest | cesta je cíl | Lezečky Ocún Stricke-Crest | Meindl rapide gtx | PETZL | bunda COLUMBIA OutDry Ex Reversible Jacket | recepční | Rejvíz 28.9. - 1.10. | Rejvíz 28.9. - 1.10. | ICEBREAKER Mens Apex LS Half Zip,PC.3199Kč |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2017 je nejlepší?
 4 Wheel Bob USA 
 461 
 Afghánské odmítnutí CZE 
 347 
 Alpine Route SVK 
 335 
 Alpine Wall Tour PLN 
 307 
 Annapurna 3 - Unclimbed AUT/DEU 
 1364 
 Back to heights CZE 
 292 
 Bijící srdce boulderingu CZE 
 370 
 Dhaulagiri, ascenso a la montana blanca ARG 
 334 
 Expedice Gasherbrum CZE 
 321 
 Go Big or Go home! - in search for the perfect wave DEU 
 335 
 Humla ESP 
 323 
 Chasing Niagara USA 
 316 
 Chris Bonington - Life and Climbs ITA 
 298 
 Into Twin Galaxies - A Greenland epic AUT/DEU 
 311 
 Jugando a Escalar ESP 
 317 
 Lezení na písku - sedmdesátá léta CZE 
 560 
 Linka nad Rájem CZE 
 318 
 Malishan - Taiwan Canyoning Expedition DEU 
 307 
 Mar Álvarez. No Logo ESP 
 308 
 Monte Sarmiento - die weiße Diva DEU 
 290 
 Monviso Mon Amour ITA 
 302 
 Mrazivá poezie na jasankách CZE 
 294 
 Norge Lysefjord CZE 
 296 
 Obsesja PLN 
 289 
 Obyčajní chlapci SVK 
 281 
 Prohibido escalar ESP 
 311 
 REEL ROCK 11: Boys In The Bugs USA 
 284 
 REEL ROCK 11: Brette USA 
 289 
 REEL ROCK 11: Dodos Delight USA 
 294 
 REEL ROCK 11: Young Guns USA 
 280 
 Rock Empire 8a: Dvě holky ve velké stěně CZE 
 370 
 Shifting Dreams GBP/FRA 
 278 
 Smím prosit CZE 
 328 
 Spradventure CZE 
 420 
 The Elements CZE 
 300 
 The Eyes of God DEU 
 292 
 The Unknown GBP 
 292 
 Tupendeo - One Mountain, Two Stories CHE 
 296 
 Utečenci do Afriky CZE 
 303 
 W!nteractivity FRA 
 296 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.