LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Scribo ergo sum. Zapisuj si cesty!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
BoulderZávody (15.06)
BoulderDěti (16.06)
SP v boulderingu Villars, SUI (05.07)

Žebříček
Cesty:
49.Štalmach 9903
50.A 9900
51.Šifra 9895
Bouldry:
49.Čermák 8415
50.Lyčka 8362
51.Vincourková 8356
Hory:
5.Šuraba 5020
6.Šofránko 4419
7. 4395

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4694 lezců
762324 cest
Nové přelezy:
Orgasmica 7b
El Sici 7b+
Chimpanzee 9-
Bonobo 9
La Luge Á 8a+
Plaisir Ju 7c+/8a
Pourquoi 8b
A Maman Ça 7c+/8a
Moby Line 8a
Line Zoubi 8a

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČP obtížnost Kladno - 3. kolo

výsledky

smallV sobotu proběhl na Kladně poslední nominační závod do repre na obtížnost. Vyhrál Martin Jech a Iva Vejmolová.

Předpověď počasí se nám zlepšila a venku je pěkně, ale na ČP přesto dorazilo 9 mužů a 6 žen. Vedlejší Hobby závod 4 a 3 závodníci.. Cesty postavili Vojtěch Vrzba a Jan Šolc, hobíkům: Štěpán Korčák a Zdeněk Horáček. Všechny cesty jsou pěkné, ty se povedly. Program závodů se zkracuje, budeme končit dříve..

průběžně fotky na FB Lezce
další fotky na FB stěny, Tomáš FólVojta Vrzba předlézá 1. kvaldu žen


vyhlášení ČP muži

vyhlášení ČP ženy


Výsledky finále ČP:


1. Martin Jech
2. Tomáš Binter
3. Martin Klemsa

1. Iva Vejmolová
2. Gabriela Vráblíková
3. Eliška Vlčková


Výsledky kvalifikace ČP:muži
1. Jan Zíma Top Top
1. Martin Jech Top Top
1. Tomáš Binter Top Top
4. Martin Klemsa Top 60+
5. Jan Jeliga Top 58+
6. Jakub Dvořák  Top 56
7. Petr Kliger Top 50
7. Dalibor Muráň 70 78
9. Jakub Rázek 54 34

ženy
1. Eliška Vlčková Top 80+
2. Iva Vejmolová Top 78+
3. Daniela Kotrbová Top 70+
4. Veronika Scheuerová Top 70
5. Gabriela Vráblíková Top 66
6. Tereza Svobodová Top 42


Výsledky 1. kval. cesty ČP:

muži
. Tomáš Binter Top
. Martin Jech Top
. Petr Kliger Top
. Jan Jeliga Top
. Jan Zíma Top
. Jakub Dvořák  Top
. Martin Klemsa Top
. Dalibor Muráň 70
. Jakub Rázek 54

ženy
. Tereza Svobodová Top
. Gabriela Vráblíková Top
. Veronika Scheuerová Top
. Iva Vejmolová Top
. Daniela Kotrbová Top
. Eliška Vlčková Tophobby závod - ženy, 2. Růža, 1. Anička, 3. Jana

vyhlášení výsledků hobby - ženy

Hobíci:


1. Petr Podoba
2. Jakub Mothejl
3. Martin Tučka
4. Martin Libotovský

1. Anna Laurencová
2. Růža Samková
3. Jana Hanzlíková

Poděkování: všem stavěčům za nádherné cesty, závodníkům a divákům za účast, celému organizačnímu týmu za všechnu práci a sponzorům za štedré odměny a zázemí.

sponzoři


Marťan   [úpravy] 11:03 23.05.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Účast12:23:14 23.05.2015
Připadá to jako opětovná fraška jenom mě? Český pohár, nominační závod, ono přijede 6 žen? Z toho do repre půjde kolik? 4?  To je tedy účast. Se nedivím, že ostatní členové ČHS protestují. Si vede čím dál lépe to české sportovní lezení. Nebylo by lepší celé sportovní lezení na pár let zrušit a za pět let začít znovu a jinak?
odpovědět 
 Re: Účast12:58:55 23.05.2015
Je dlouholetý problém s účastí na ČP v obtížnosti, kde jsou brutální výkyvy a vše je dle toho kdo závody pořádá a kde závody jsou. Celkově je ale účast na obtížnosti samozřejmě mizerná. Je potřeba "vybudovat/najít" stejně silnou partu pořadatelů, která se chopila boulderingu. ČHS bez takové party nic moc nezmůže. Na boulderových závodech se zatím vše děje jak má a účast jde nahoru. Stojí za tím ale moře práce pořadatelů podporovaných horosvazem. Závody v obtížnosti jsou hodně divácky atraktivní jen se do toho prostě musí nalít víc peněz a dotáhnout to na zajímavý místa. To co se děje v boulderových závodech se bez problémů může dít i na obtížnosti a NEBUDE to stát o moc víc peněz...Otázka je kdo se toho takto profi chopí a přijme válející se rukavici...
Oliváčodpovědět 
  Re: Účast13:24:39 23.05.2015
To je jen část. Druhá část je, že tu chybí motivace k účasti. Většinu závodníků a závodnic znám osobně, mají lezení jako zábavu, že by to někdo z nich myslel s výkonnostním lezením vážně a opravdu se věnoval tréninku na vrcholové úrovni, to rozhodně ne. Spíše občas na stěnách žasnu, co vše patří mezi špičku.

Takže když je venku hezky, proč by měli jet na jakékoliv závody? O nic jim nejde. Pro většinu z nich by stejně účast v repre byla spíše za trest, protože na to nemají jednak lezecky, ale hlavně ani finančně, takže o co jde?

Ty peníze není potřeba nalít do závodů, to je jako je spláchnout. Neber to teď osobně, ale závody jdou uspořádat dobře a zároveň relativně levně. To, kde jsou peníze potřeba, je budoucnost závodníků a financování jejich sportovní činnosti. Pak začnou lidé makat a jezdit na závody, protože to bude mít smysl. Má slova potvrzuje právě i ta účast. Nejde o závody jako takové, ale o naprostý nezájem o účast v repre. A to je na tom to smutné - ne že přijelo jen 6 závodnic, ale že účast v repre zajímá jen tyto závodnice, a to ještě jen některé z nich.
odpovědět 
   Re: Účast13:51:17 23.05.2015
Motivace v tom hraje určitě důležitou roli. Když už bych byl v repre a nemám na to finančně (jako asi většina lidí – radši dám 5 tis. za lezení venku, než za víkend v hale), čekal bych, že svaz své reprezentanty podpoří. To je jedna strana mince. Ta druhá je, že na obtížnost na nějaké úrovni většina lezců nemá – psychicky ani fyzicky. U boulderů nabušíš sílu a na ČP už to nějak vyjde (ve světě si takoví samozřejmě ani neškrtnou. S lanem ti síla zdaleka nestačí a trénink vytrvalosti taky není zrovna zábava.
Martinodpovědět 
    Re: Účast15:52:09 23.05.2015
Naprostá pravda a souvisí to s tím, co píši výše - téměř všichni naši závodníci mají lezení jako koníčka, nikdo se tomu nevěnuje naplno. Příprava by stála obrovské množství času a peněz. A proč to vše podstupovat? Aby si pak závodník mohl zaplatit další peníze aby mohl reprezentovat ČR?
odpovědět 
     Re: Účast09:08:40 25.05.2015
Věnovat se sportu naplno mohou jen profesionálové, ale já vím určitě, že třeba Martin Jech dává lezení maximum (každodenní dvoufázový trénink). Což se samozřejmě musí odrazit v tom, že vloni se tím pádem dostal do skal asi třikrát. a myslím, že rozhodně není sám.
Jířaodpovědět 
    Re: Účast21:06:04 23.05.2015
trénink vytrvalky je nuda a samotné závody jsou nuda. Myslím, že právě čím dál lepší závody v bouldreingu strhávají případné dobré lezce na obtížnost již v mladším věku. Nejsem odborník, ale nějaké ty mladší dobré lezce znám a prostě to tak je. A upřímně je úplně chápu. Lezení zatím snad stále je hlavně o výkonech venku. Zatím lezou venku i na stěně stejní lezci. A myslím, že motivace lézt tak nějak víc souvisí s krásou liní a monumentálností a krásou skalních cest případně pikantností boulderového problému samotného, než s touhou soutěžit proti někomu podobně jak sprinteři, nebo tenisti... Jestli to lidi mají jako hobby- i ti nejlepší, tak právě ten amatérismus mi přijde jako jeden z důvodů proč mě lezení tak okouzlilo.. no nic.. pic. a závodníkům držím palce! Ať těm pár co se kousnou do vytrvalky ty závody ještě nezrušej..
Valmarodpovědět 
     Re: Účast00:33:47 24.05.2015
Proč sem zase píšeš o lezeckých hodnotách a smyslu lezení v souvislosti se skalami, když je to debata o závodním lezení? Lezení jako sport nemá s normálním lezením nic společného. Je to obyčejný druh sportu se všemi negativy a nároky, které s sebou vrcholový sport přináší.

A ano, trénink vytrvalosti je nuda, ale trénink čehokoliv na špičkovou světovou úroveň je podobný. Prostě být světová špička je práce jako každá jiná, a nabízí i odpovídající výdělky. Ale v lezení? Zaplatíš za trénink, obětuješ tomu spoustu času, máš vlastně čas jen na to, musíš tomu přizpůsobit celý životní styl, a co z toho? Dostanete se ti privilegia, že si smíš zaplatit cestu a pobyt při reprezentaci ČR a ČHS. Má to cenu? To je fakt lepší si zajet na skály, je to větší zábava a vyjde to levněji.
odpovědět 
      Re: Účast06:50:46 24.05.2015
Jak vidíš právě na účastnících (i na svěťáku), tak to, co tvrdíš, tak úplně neplatí. Většina závodních lezců leze i na skalách a pro mnohé je i o něco zásadnější, když přelezou těžkou cestu na skále, než že se umístí někde na závodech. A tohle platí i o lidech, co u nás závodili v době, kdy na MČR bylo 100 účastníků. Nemyslím, že to je otázka peněz, které nalije ČHS do soutěžního lezení...
odpovědět 
       Re: Účast09:08:27 24.05.2015
Díky za úspornější a srozumitelnější shrnutí..
Valmarodpovědět 
        Re: Účast08:53:15 27.05.2015
Valmare.To,že někteří závodníci vylezou v pauze co si dávají na odpočinek před začátkem tréninku na nadcházející sezonu,pár těžkých cest,nebo boulderů neznamená,že v tréninku na další závodní sezonu upřednostňují skály :D Většina z nich si na skalní lezení vyhradí celý rok,kdy utlumí závody. Viz Sachi Amma :) Nebo lezou těžké cesty po ukončení kariery viz Angy Eiter. I AO měl skalní a závodní sezony.Prostě máš jen půl pravdy.Ano i špička světa leze ve skalách.Někdy :)
odpovědět 
         Re: Účast19:45:14 27.05.2015
No vždyť jo. celek mínus moje půlpravda je tvoje půlpravda.. mír. rozhodně jsi mě donutil si uvědomit, že současné lezení je ještě trochu jinde, ale ono to odskočení si do skal...
Valmarodpovědět 
       Re: Účast09:43:08 24.05.2015
Nevím, proč to píšeš, zda chceš odvést řeč od problematiky financování, nebo zda tomu nerozumíš, ale není to tak. Přelezy ve skalách samozřejmě závodní lezci mají a i o skalách mluví, ale obvykle to je z důvodu sponzorů. Ono to ani jinak nejde, trénink na SP a MS se s lezením ve skalách ani moc neslučuje, jestli jsi někdy viděl tréninkové plány podobných závodníků, tak oni se prostě sebrat a jít si zalézt do skal nemohou, do tréninkového plánu se to často prostě nevejde a nemohou ho takto narušovat. A opět to souvisí i s tím, co je napsáno výše, tedy s tím, co tomu závodní lezci věnují. I kdyby někdo lezl skály i překližku i se stejným zaujetím, tak se prostě nemůže kdykoliv sebrat, říct si, že je hezky, že na pár dní vyrazí třeba do Arca.
odpovědět 
       Re: Účast09:47:16 24.05.2015
Kdo ze světové špičky, řekněme pravidelných finalistů SP a MS, raději upřednostní cestu na skále, než závody? Napiš jméno a nějaký základ svého tvrzení, třeba zmínku v rozhovoru. Fakt by mne zajímalo, kdo ze světové závodní špičky řekne, že je sice světový pohár, jde mu o body, ale že na přípravu kašle, že si raději zajede s kamarády na skálu. Jedno jediné jméno. Máš?
odpovědět 
        Re: Účast18:34:54 24.05.2015
no nenapíše žádné jméno. A víš proč? protože světová špička jsou profesionální lezci které živí sponzoři a samozřejmě účast na SP. proto neupřednostňují skálu. Jdou totiž do práce:-)
strejdaodpovědět 
        Re: Účast19:04:02 24.05.2015
A chceš jména světových lezců, kteří závodili na SP od roku 1991 a teď lezou po skalách? Je jich mraky a můžete si je snadno najít...
martanodpovědět 
         Re: Účast19:33:25 24.05.2015
Jistě, ale o tom řeč není. Je tu řeč o tom, že když se připravuješ na závody, skaní lezení do toho nezapadá. A co bylo od roku 91 také není tak úplně důležité, protože doba se mění velmi rychle. Výkony a příprava, které na světovou závodní špičku stačily před deseti lety, se se stoupající "profesionalizací" dramaticky zvyšují a rozdíl mezi překližkovým a skalním lezením se čím dál více zvyšuje. Nehledě na to, že překližkové lezení není jen o výkonu fyzickém. Sám Honza Zbranek se u jednoho z přenosů z finále SP nebo MS, teď nevím a nechce se mi to hledat a je to jedno, nechal slyšet, že ty finálové cesty nejsou zase až tak těžké, ale že náročnost přelezu spočívá v celkových podmínkách.

A pak také tehdejší lezecká špička se rekrutovala převážně z leců skalních. Lezení na překližce byla relativní novinka. Dnešní lezci se rekrutují nejen z lezeckých rodin, ale i z lezeckých kroužků a oddílů při stěnách, některé z nich na skály ani nejezdí, je to oddíl překližkový. A pokud ti začne závodit na překližce dítě, závodí jako děcko, závodí jako junior a pak jako dospělý, tak na nějakou zábavu ve skalách nemá ani moc času. Občas se ve skalách objeví, ale většinou to jsou akce pro sponzory, nic spontánního. Na nějaké pohodové výjezdy pod stan a volné lezení totiž nemají v tréninkovém plánu ani čas. Zrovna nedávno proběhla po internetu stížnost výkonnostních lezců, že jim tak nadupali program, že nejsou schopni mezi závody a podobnými akcemi ani schopni pořádně trénovat nebo si odpočinout. Takže na nějakou romantiku ve skalách a krásné linie zapomeň.
odpovědět 
          Re: Účast10:36:18 25.05.2015
Hele, podívej, kdo se lezením živí na plný úvazek. Skalní lezci. Anebo naopak - co prezentujou závodní lezci? Nebo spíš čím se dostanou do titulků? Těžkou skalní cestou. Anebo ještě jinak - přes kariéru překližkového lezce se dostaneš k sponzorským penězům, ne naopak.
odpovědět 
           Re: Účast00:36:22 27.05.2015
Když se bavíme o ČR, tak tady se živí lezením na plný úvazek jen Adam Ondra. Tak co přináší peníze skalní lezení nebo překližkové lezení?
odpovědět 
            Re: Účast07:42:21 27.05.2015
Když se bavíme o ČR, tak proč sem taháš AO? Adam je případ stojící úplně mimo. Jak lezecky, tak finančně.
odpovědět 
             Re: Účast23:27:39 27.05.2015
???
odpovědět 
         Re: Účast08:58:01 27.05.2015
Jenže opačně to Marťane prostě není :) Nejdříve závody,tedy výsledek vyrobí výdělek a po ukončení kariery teprve užívačka ve skalách s jasnou výkoností :) U nás to tak dělá kolik lidí? Dva?
odpovědět 
      Re: Účast09:13:26 24.05.2015
Protože to spolu souvisí a to dost zásadně. Chtěl jsem jen rozšířit tvé tunelové vidění..
Valmarodpovědět 
       Re: Účast09:53:03 24.05.2015
Nesmysl, ani A. Ondrovi nešlo o lezení, ale o vítězství, tedy porazit ostatní, ne si zalézt. Jinak by nenajímal osobní poradce a nepřipravoval se pod vedením jiných lezců. Pokud o tom pochybuješ, zjisti si, jak a s kým a proč se Adam na MS připravoval, a proč ani jemu nestačilo odskočit pro zlato ze skal.
odpovědět 
        Re: Účast09:32:19 25.05.2015
Dlohodobe hledisko? 9c? Ale jinak jo mas pravdu ve spouste vecech, az me to desi. A vysvetlit v plochozemi 3ti dimenzi proste moc nejde. Vzdavam to.
Valmarodpovědět 
         Re: Účast09:51:18 25.05.2015
V pohodě, já chápu, co jsi chtěl říct. Já to trošku dohnal do opačného extrému abych ukázal, že vzniká nová generace závodních lezců, která opravdu se skalami moc společného nemá. Boom umělek a kroužků prostě vede k tomu, že začínají lézt a závodit děti a mládež, které nic jiného, než umělku neznají, a do skal je nemá kdo vzít. Rodiče lezení neznají a nezajímá je, kroužky u stěn sice mají na umělce trenéra, ale ten je na té umělce, do skal je nevezme. A bohužel, když jsem v kontaktu s několika horokluby, které mají na umělkách trénink, ale jinak jezdí ven, i když mají v týdnu na tréninku plnou účast, účastníky výletů do skal nahánějí div ne pod hrozbou vyloučení a museli dát některé venkovní akce jako povinné, protože mládež prostě ven nejezdila, na závody a společenský kontakt jim stačí tréninky na umělce v týdnu.

Já rozumím tomu, co jsi chtěl sdělit. Jen si nejsem jist, nakolik jsi v kontaktu s dnešní závodící mládeží a nakolik máš přehled o její motivaci, tréninku a zájmech.

Mimochodem - každému pro lepší představu doporučuji třeba stránky Miny Markovič a stránky slovinské repre. Tam si každý může představu o umělce a návštěvě skal v průběhu závodní sezony a přípravy udělat sám. Zrovna jeden z příspěvků začíná slovy Competition season is over, so it's finally time for some rock climbing...
odpovědět 
          Re: Účast23:18:12 26.05.2015
Právě tady pročítám diskuzi a rozhodně s Tebou nesouhlasím. Máme velký dětský oddíl na umělce a rozhodně nemohu řici, že panuje mezi nimi nezájem o lezení na skalách. Všichni ví, že pokud na umělce chtějí lézt opravdu dobře, musí lézt i na skalách. Je to spiše náročné pro nás, instruktory, protože je mnohém jednodušší, a hlavně bezpečnější, ukočírovat skupinu děti na stěně než na skalách. Pokud už tedy jedeme s dětmi na skály, tak tam, kde je relativně bezpečno (Polsko, Rakousko, Itálie). Tam schopnější 10-leté děti si zalezou na prvním na lehčích cestách a 12-leté tahají docela slušné prasky. To bychom jim, vzhledem ke způsobu zajištění skal u nás, dopřát nemohli.
A.Kurowskiodpovědět 
           Re: Účast07:56:56 27.05.2015
Hele, Andrzeji, píšeš to hezky, ale trochu mimo. Píšeme tu o kombinaci tréninku a skal, ne o lezení na překližce a na skalách. Vy sice lezete uvnitř i venku, ale letmý pohled do výsledkových listin ukazuje, že tréninku zrovna moc nedáváte.

Je vás hodně, to je pravda, ale výsledky nemáte. Na posledním MČR zalezla trochu dobře Sabina, ale jinak bych se tím, že jste závodní oddíl, moc nechlubil. Většina vašich závodníků se ani nedostává do finále, a když ano, tak stejně končí mimo bednu. A když na bedně, tak jen náhodně a nebo proto, že nepřijeli ti nejlepší.

Možná, že to píšu trochu tvrdě, ale ať si lidi projdou výsledkové listiny na horosvazu, uvidí to sami.

Takže děkuji za příspěvěk, více méně jsi potvrdil, co píšu. Když chceš trénovat na závody, na dobré výkony na skále moc času nezbývá. Jestliže máš čas na skály, šidíš trénink, což vaše výsledky potvrzují.
odpovědět 
            Re: Účast10:33:02 27.05.2015
To by nebylo špatné zavést po vzoru evropáků bodování jednotlivých oddílů na závodech, třeba počítat 4 nebo 5 nejlepších umístění. Pak by se hned vidělo, kde to dělaj dobře...
MSodpovědět 
             Re: Účast11:57:33 27.05.2015
Alespoň by to vzneslo trochu vzruchu do stojacích vod současného lezení. A třeba i lepší podporu těm dobrým lezcům, protože by o ně mezi oddíly byl zájem.
odpovědět 
            Re: Účast19:40:46 27.05.2015
Strašně nerád si dopisuji s anonymy :( - tipuji ale Libora :). Ale když nedáš jinak... . Zkus jsi rozpomenout, kde začinaly a dosáhli na své první úspěchy Zachrdlová, Pavlincová, Vlčková, Ustohal. Ano, před pár léty jsme jim nemohli nabídnout další růst a zbyla nám vlastně Šimková (o níž se vůbec nezmiňuješ) a Sabina. Dneska už to umíme a podívej se na budoucí generaci: U14 kluci - Cink a Skoupý, holky: - 5 v první desítce v ČR a takhle to bude i dál. Myslím, že v rámci Česka se nemáme za co stydět. Pravdou je, že evropská špička nám úspěšně ujiždí. Je to jednak systemem organizace a jednak financemi, které na lezení mládeže tečou. V Rakousku nebo Slovinsku je to úplně jiná báseň. Oni to dělají profesionálně a za profi peníze, my se snažíme o profesionalitu ve svém volném čase :).
A.Kurowskiodpovědět 
             Re: Účast20:23:11 27.05.2015
Libor se podepisuje..
t.odpovědět 
              Re: Účast07:25:02 28.05.2015
Andřeji :-) k tomuto článku a i k ostatním článkům jsem celkem dlouho nenapsal žádný koment. Ale celkem se bavím když to tady čtu :-). Mám radost z toho, že jsem Cábině Vrablíkové pomohl s tréninkem a ona teď byla dvakrát druhá. Trénuji jeden mladý talent a těším se až začne závodit.
LRHodpovědět 
               Re: Účast07:51:02 28.05.2015
Ještě něco Andřeji. Známe se přes třicet let. Dokonce jsme spolu lezli. Ale mě by nikdy nenapadlo z tebe veřejně dělat anonyma.
LRHodpovědět 
               Re: Účast12:56:38 28.05.2015
Sorry Libore, tolikrát jsi se tady ukazoval pod různými jmény, že jsem Tě neopravněně nařkl z anonymyty :).
A.Kurowskiodpovědět 
                Re: Účast13:27:17 28.05.2015
Andřeji co to zase meleš. Jak pod různými jmény? Pod jakými jmény? Hodit špínu to by ti šlo. Pak sice řekneš sorry, ale už při té omluvě hodíš špínu další. Máš to Andřeji nějak divně postavené.
LRHodpovědět 
                 Re: Účast22:51:58 28.05.2015
Libore, nečil se tak. Hovořím o dobách 1-2 roky nazpět. Já se těch diskuzi tehdy nezúčastňoval, ale osb s podpisem LRH, Libor a co já vím ještě jaké další bylo mnoho. Vše bylo přišito Tobě a Ty jsi tehdy nějak zvlášť neprotestoval. Ale když jsem v tomhle směru udělal botu - sorry, nebylo to úmyslné :).
A.Kurowskiodpovědět 
                  Re: Účast09:56:04 29.05.2015
Andřeji píšeš tady tohle.

"Libore, nečil se tak. Hovořím o dobách 1-2 roky nazpět. Já se těch diskuzi tehdy nezúčastňoval, ale osb s podpisem LRH, Libor a co já vím ještě jaké další bylo mnoho. Vše bylo přišito Tobě a Ty jsi tehdy nějak zvlášť neprotestoval. Ale když jsem v tomhle směru udělal botu - sorry, nebylo to úmyslné :)."

Takže ze mě děláš anonyma před 1-2 roky. A to z toho důvodu, že jsem pod komentáři, které měli podobný styl jakým píšu, já nenapsal, že to není můj komentář.

Andřeji říká ti něco presumpce neviny? Ale jak už jsem psal, máš to nějak divně hozený, tu spravedlnost.
LRHodpovědět 
                   Re: Účast11:07:55 29.05.2015
Už vím, jak se budu podepisovat -NeLRH :-)
odpovědět 
                    Re: Účast14:56:40 29.05.2015
:)))))
A.Kurowskiodpovědět 
                   Re: Účast20:12:01 29.05.2015
Trochu pokroucena logika nebo trochu krivej zpusob vedeni rozhovoru..
t.odpovědět 
                    Re: Účast20:12:52 29.05.2015
To byla reakce na retoriku A.Kurowskeho.
t.odpovědět 
             Re: Účast20:50:17 27.05.2015
Tak ti nevím - orinetačně koukám na celkové pořadí v ČP. První Rocky Monkeys jsou například u Chlapci A na 8. místě. U skupiny B na 4. místě, u J nejste vůbec. U dívek je to lepší, ale že by to byl zázrak...

V U14 se sice objevujete více, ale až na jednu nebo dvě výjimky je odskok od špičky celkem velký. Nejlépe je to vidět na MR. Sám si projdi výsledky z MR 2014. Kolik lidí jste měli na bedně? Celé Mistrovství ČR mládeže a U14 jste měli jedno jediné druhé místo, to je z medailí ze dvanácti skupin dost málo, nezdá se ti? Neříkám, že s mládeží nepracujete, ale jestliže jste závodní tým a na MČR dosáhnete ve dvanácti skupinách na jedno jediné druhé místo, tak se nezlob, ale vaši činnost bych nejakým systematickám tréninkem a zaměřením na závodní lezení nenazýval. Ale jako obyč horooddíl, který leze ve skalách a trénuje na překližce a občas si pro zábavu zajede na závody je to samozřejmě dobré.

A promiň nepodpis, neosvědčil se mi a vymýšlet se mi nechce.
odpovědět 
              Re: Účast00:38:33 28.05.2015
Ach jo. Vytahování ze souvislosti to by Ti šlo. Tak já bych třeba zase mohl vytáhnout výsledky posledních závodů v Brně (byli zde téměř všichni) a šermovat nimi. Ale to přece není účel. Pro nás nejsou ani tak důležité výsledky v těch nejmladších kategoriích. Už jsme viděli mnoho vítězů, kteří v důsledku násilného tréninků, ambici rodičů atd. ve 14 končili (z Brna viz např. Ustohal nebo Pavlincová nebo Peltramová z Prahy). K čemu jim byl ten Tebou vychvalovaný plánovitý trénink, když naokolo sebe měli prázdno a u toho nevydrželi. Našim cílem je to, aby ta skupina kolem U14 dorazila úspěšně až ke kategorií juniorské a aby je lezení a závodění i tehdy bavilo. Důležitá je ta parta, atmosféra, vnitřní konkrence a to dělá lezení lezením, ať je to na umělce nebo na skalách. A pokud se nám to podaří (nyní experimentujeme v tomto ohledu s B holkami), tak za pár roků nebudeme muset brečet nad účasti na závodech mládeže v kategorii J.
A.Kurowskiodpovědět 
               Re: Účast21:26:59 28.05.2015
Nikdo ze souvislostí nic nevytahuje. MČR je asi nedůležitější a největší lezeckou akcí roku, která by měla být zajímavá pro všechny sportovní a závodní lezce. Větší a prestižnější oficiální akce není. A to, co jsem napsal, bylo shrnutí výsledkové listiny ze všech kategorií za holky i kluky. Chápal bych tvé obvinění a uražení se, pokud bych si vybral nějakou menší akci, kde třeba půlka oddílu nebyla nebo se vám to extrémně nepovedlo. Ale to jsem neudělal, vybral jsem akci, ke které by mělo směřovat roční úsilí všech závodních oddílů, klubů a lezců.
odpovědět 
              Re: Účast07:05:37 28.05.2015
Je dost smutné vidět, že někdo za správný trénink pokládá umořit a otrávit děti, jen aby se umisťovaly pravidelně na bedně. K tomuto kroku musí dospět svojí vůlí sami, až nebudou úplnými dětmi. Nutit je k tomu a pokládat u nich za povinnost předního umístění pokládám za přesný opak správného tréninku. Pokud se to pro ně stane povinností, prací, je to to nejhorší, co dítěti můžeš udělat. Okrást je o dětství a znechutit to, co je zprvu bavilo.
Petrodpovědět 
               Re: Účast08:43:41 28.05.2015
S tímhle přístupem ale nikdy konkurence schopní nebudeme. Možná byste si měli uvědomit, kde je dnes světová špička, od kdy a jak trénuje. Jestli si myslíte, že do čtrnácti let se děcka budou jen tak flákat a v patnácti začnou trénovat a v osmnácti budou vyhrávat mezinárodní závody, jste na omylu. Dneska děti lezou a trénují jako ve vrcholovém sportu od mala. Je pravda, že třeba z tisíce to vydrží jeden nebo dva, zbytek odpadne, ale ti dva jsou pak o třídu dále a prakticky nedohnatelní.

Je to tak ve všech sportech. Jestli chceš mít výsledky, začíná se od dětí. Ani v již zmíněném tenise nebo hokeji se nedá začít v patnácti. nejde to ani třeba ve hře na klavír, to je jedno. Kdo nemaká od mala, v pubertě to nedožene. Je to smutné, ale je to tak. Tento systém provází obrovský "odpad" a mnoho slz, řada dětí to nezvládne a k danému sportu se nikdy nevrátí, ale bez toho špičku neuděláš. Vrcholový sport fakt není dětský kroužek, ale tvrdá dřina.

Jenže svaz to jako dětský kroužek vede, tomu také odpovídá výkonnost. Stačí se podívat na přenosy IFSC.

Pokud si opravdu chceme děcka hýčkat aby náhodu nebyla unavená, má pak ale repre smysl? Jaký smysl má posílat na závody závodníky o kterých se ví, že na to nemají?

A někdo tu jmenoval pár holek, co byly dobré a nechaly toho. Shodou okolností o tom trochu vím a vím také, proč toho některé z nich nechaly. A jsem přesvědčen o tom, že kdyby některé z nich nebyly nuceny provozovat lezení v českých podmínkách, ale měly možnost podmínek třeba rakouských nebo slovinských, že by toho nenechaly a byly by hodně úspěšné. Ale v těch podmínkách českých jim chybí důvod, proč dřít. Měl jsem možnost mluvit nejen s holkama, ale i jejich rodiči. A hlavním důvodem podle mne nebyla nechuť k lezení jako takovému, ale k systému, který je zde praktikován, a finanční nákladnosti.
odpovědět 
                Re: Účast13:10:35 28.05.2015
Kolego, nevím, kolik toho máš odtrenováno s dětmi a na kolik je Ti ta praxe blizká. Pokud si už v tomhle oboru něco podnikal, tak určitě víš, že na pořádné trénování musí být dva: zájemce a tréner. Zájemce, pokud chce něčeho dosáhnout, musí chtit, mít čas a v naši realitě i peníze a trenér, pokud se tomu trenování má opravdu věnovat, nemůže to mít jako hobby. Bohužel v našich podmínkách je to tak, jak jsem výše napsal: V Rakousku nebo Slovinsku je to úplně jiná báseň. Oni to dělají profesionálně a za profi peníze, my se snažíme o profesionalitu ve svém volném čase :). A samozřejmě případný úspěch je pak dílem náhody.
Pokud jde o činnost ČHS v tomto ohledu, dokud člověk nevidí pod pokličku, je lehký jí kritizovat. Já sám léta tlačím na změny a mnohdy jsem se s některýni činovnikami výrazně nepohodl, ale myslím si, že v poslední době závodní lezení začíná nabírat dobrý směr. Bude to chtit také více financi a jejích odpovědnější přerozdělování, ale vzhledem rostoucí členské základně mezi dětmi a mládeži a zvýšujícímu se zájmu o závodění, budoucnost vidím docela kladně.
A.Kurowskiodpovědět 
                Re: Účast13:14:05 28.05.2015
A ještě jedno. Když se podíváš do diskuze, tak těch kritizujících je tady víc než dost. Co kdyby alespoň polovina z nich zkusila něco dělat a nejenom na prázdno mlátila klapačkou a chrlila jedy :)?
A.Kurowskiodpovědět 
                Re: Účast13:24:28 28.05.2015
A ještě jedno. Když se podíváš do diskuze, tak těch kritizujících je tady víc než dost. Co kdyby alespoň polovina z nich zkusila něco dělat a nejenom na prázdno mlátila klapačkou a chrlila jedy :)?
A.Kurowskiodpovědět 
                 Re: Účast20:57:55 28.05.2015
Andreji... A tys jich trénoval kolik? Nemyslím tím vest dětský kroužek, myslím opravdový trénink, aby děti uspěli na mezinárodní úrovni. Co vím tak výše zmiňované dosáhla na dana umístěni Helena Lipenska, proč přestaly je již diskuze níže.
odpovědět 
                  Re: Účast22:48:27 28.05.2015
Už mě přestalo bavit odpovídat na osobní útoky člověku, který se schovává za anonymytu. By...
A.Kurowskiodpovědět 
                   Re: Účast22:55:50 28.05.2015
Anonymita to trochu zkresluje, ale ten příspěvek jsem nepsal já, tedy zřejmě je tu lidí s podobným názorem více.

Jinak samozřejmě anonymní urážky v pořádku nejsou. Ale tohle nebyla urážku, jen věcné shrnutí stavu. Kdyby se dotyčný podepsal, změnilo by se na pravdivosti příspěvku něco? A nebo to byla místní klasika? Když už nevím, jak dál, tak prohlásím, že s anonymy se nebavím...

odpovědět 
                    Re: Účast10:55:29 29.05.2015
:)))))). Já na štěsti vím jak dál, na rozdíl od anonymu, co tlučou pořád na stejný bubínek. Teď jsi mě fakt pobavil :))))).....
A.Kurowskiodpovědět 
                     Re: Účast11:07:06 29.05.2015
To je dobře, že víš, jak dál. Alespoň někdo. Bude-li na předních místech výsledkových listin jméno vašeho oddílu častěji, budu jen rád. Fakt bych vám to přál. Stejně jako všem ostatním, kdo na sobě makají a pro svůj úspěch dokážou ledasco obětovat.
odpovědět 
                      Re: Účast21:14:00 01.06.2015
A já bych ti přál někdy tolik odvahy, aby jsi se pod své názory dokázal i podepsat.
Došlíkodpovědět 
                      Re: Účast21:14:04 01.06.2015
A já bych ti přál někdy tolik odvahy, aby jsi se pod své názory dokázal i podepsat.
Došlíkodpovědět 
                      Re: Účast21:14:05 01.06.2015
A já bych ti přál někdy tolik odvahy, aby jsi se pod své názory dokázal i podepsat.
Došlíkodpovědět 
    Re: Účast07:55:42 25.05.2015
to je dobré - "na boudlry stačí nabušit sílu a ono to nějak vyjde". pro mě trénink síly je náročnější než vytrvalost. navíc musíš umět lézt aby ti ta síla k něčemu byla. nedá se to od sebe dělit, jedno souvisí s druhým. když si slabý ale máš vytrvalost tak stejně nevyhraješ když nemáš na klíčový boudlr.
když si silný a máš techniku, nalezeš metry a máš šanci že to nějak vyjde. tvoje pravidlo platí oboustranně. bouldering je rychlý, akční, pořád se tam něco děje, tudíž divácky atraktivní. lano, to je 5min sólo pro jednoho. a když je jich tam moc, tak je to nuda. ale lano je super stejně jakou bouldry. závody jsou motivace do tréninku, vylezený číslo na skalách to je No.1! :)
 honza k.odpovědět 
     Re: Účast08:19:38 25.05.2015
S tím lezením na skalách asi žiju v úplně jiném světě. Znám několik dětí z U14 a ČP, které mají rodiče nelezce a fungují tak, že jim nějaký trenér jednou za půl roku napíše tréninkový program a oni chodí několikrát týdně na stěnu, co mají nejblíž, a tam podle toho trénují. Buď samy, nebo s instruktorem ze stěny. A to je vše. Rodiče lezení nerozumí, jen dítě přivezou a odvezu na závody a na trénink, trénik se odehrává na stěně.

Kde jsou tam nějaké skály a skalní cesty? Když se bavím s těmi rodiči a dětmi, tak nějaké skály jsou pro ně úplně jiný svět. Rodiče z toho mají panickou hrůzu, mladý závodník více méně také, protože má své další zájmy a koníčky a když trénuje 3x týdně, chce o víkendu dělat něco jiného. Zajímá ho sportovní lezení a výsledky v rankingu ČP, ne přelez nějaké skály. Ta děcka nemají ani morál na skály, nikdy nepoznala jiné cvakání, než po metru. Znám dokonce i lezce, co se umisťuje celkem slušně, ale neumí cvakat presky, protože U12 se na závodech leze ještě TR.

Opravdu nám tu vyrůstá nová generace lezců, kteří venku nikdy nebyli, protože se od mala pohybují v oddílech a kroužkách na stěně, skály jim nic neříkají. A tato děcka se v U14 i ČP umisťují velmi dobře, ale na skály nepůjdou, pokud nebudou muset. Proč by tam chodila? Trénink a závody jsou o překližce, v tom vyrůstají a žijí.
odpovědět 
   Re: Účast23:01:51 23.05.2015
Nemají na to lezecky, ale no tak... A AO je co ve světě? I holky lezou slušně. Ale trénovat a vyhrávat stojí spousty času = peněz co svaz hold nedá,nemá, nevím. Sponzor dá jak je běžné matroš -> místo lezení se ještě snaží ten člověk prodat co se neprodalo v obchodě. Přitom zisk v obchodech je nemalej a spousta a spousta lezcu dobrovolníku tvoří páteř jejich prodeje. Cesty, oblasti, akce, objevování a psaní článků co na sebe tahá další turismus. Atd.
Dle mě se měla firma jako RP a Hudy a další rozdělit o zisky víc, než darováním matroše (měsíční západní plat třeba).
Stejně tak si pamatuju jak se tu hodně lidí smálo oblečení Stoupi že je jak reklama a přitom borec leze velice dobře. A ani ta reklama mu nakonec nepomohla k tomu aby ho to uživilo -> traduje se jak jezdil na dvoudení lezení s jednou tyčinkou čokoládovou a lentilkama. Přitom bych mu to přál. Lezení není jen o obtížnosti na umělé stěně, mě víc táhnou lezci jako Stoupa a jejich neuvěřitelné prvovýstupi a opakování.
Filodpovědět 
    Re: Účast00:21:07 24.05.2015
AO sem nemůžeš zařazovat, to nemá s tréninkem a podmínkami v ČR nic společného.
odpovědět 
    Re: Účast00:34:00 27.05.2015
Proč by RP měl dát víc, když je lezení neživí a většinou mu ani prodavači z RP nerozumí, není to jejich cílovka.
A proč Hudy, drží si svojí stáj a ti lezci jsou za těch pár drobáku šťastní, až nikoho nenajdou, tak budou muset přidat, ale zatím lezce mají a stačí jim to.
odpovědět 
  Re: Účast18:06:12 23.05.2015
Obtiznost na nejaky zajimavy misto nedotahnes. To neni jako boulder kde stenu postavis kde potrebujes.
odpovědět 
  A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?18:18:13 25.05.2015
Jasně Oliváči,
ČHS by měl stávající dotaci 24tis. Kč/závod výrazně zvýšit a to alespoň na dvojnásobek, tak aby se dotace ze společných svazových peněz v přepočtu na jednoho závodníka zvedla ze současných 1600,-Kč na jednoho závodníka (!!!) třebas na 3200,- Kč na závodníka, že …

Podotýkám, že řeč je o závodění dospělých, kteří mají možnost si sami již peníze vydělat a kterým by neuškodilo, kdyby si náklady hradili ať už ve zvýšeném startovném a nebo si obešli sponzory a nebo požádali o granty mimo ČHS. Ale to smrdí prací, že?!

Jinými slovy, neškodilo by slézt z hrušky a jít také něco dělat a ne jen natahovat ruce pro peníze.
odpovědět 
   Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?20:36:32 25.05.2015
Ahoj hrdinný nou nejme :) Adresuješ mě koment a nevím proč plácáš pitominy...Pokud je to jakože reakce na můj koment, tak si ho přečti ještě jednou ať máš jasno. Nepíšu ani slovo o tom, že by ČHS měl cokoliv dát navíc. Zjisti si jak to máme na boulderových závodech / kolik stojí jedno kolo / atd atd. Na obtížnosti jde udělat to samé. Jen to chce najít silnou partu pořadatelů, která právě bude MAKAT. Obtížnost je mega zábavná pokud to je na dobrý stěně a v dobrém prostředí. Pamatuju si super závody na obtížnost na Sport Lifu, kde byl ranec závodníků a hromada diváků. Nebo iks povedených závodů na SMíchofě. Že to stojí víc než boulderový závody...? To je jen strašení a schovávání se za realitu, že to zase o tolik moc není. A vím o čem mluvím :). Namotivovat lezce na závodění je potřeba a finance rozhodně musí být TOP priorita příštích let. Myslíš, že by na svěťáky jezdila špička kdyby tam nebyly finanční výhry jaký tam jsou? A jak už tady psal někdo jiný... Rostou jiné generace. Závodit bude čím dál tím víc lidí. Otázka jak se povede je u lezení udržet, protože jen z medaile se nikdo nenají...
Oliváčodpovědět 
    Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?22:22:42 25.05.2015
Jj, už ne sport pro sport a obživa prací, ale sport jako zdroj příjmů… tak to ses měl dát Oliváči na hokej, tenis, golf apod.
odpovědět 
     Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?06:47:59 26.05.2015
Ale jako vysvětlení nízké účasti a nízké výkonnosti české špičky je to pravda. Nikdo normální nebude dřít a investovat čas a peníze několik let do tréninku jen proto, aby pak mohl investovat další těžké prachy do reprezentace. Chce Česko repre v lezení? Musí ji zaplatit. Nezaplatí? Tak bude mít to, co má, tedy spíše výletníky, než závodníky. I když se tu nějaká naděje občas ukáže, za současných podmínek jí nadšení rychle přejde.
odpovědět 
      Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?14:14:07 26.05.2015
"Chce Česko repre v lezení?"

To je právě ta klíčová otázka. Všichni tu píšete, jak kdyby to byla pro každého lezce priorita, aby při vyhlašování SP hrála česká hymna, ale zkuste někdy na chvíli opustit úzkou komunitu lidí-lezců okolo sebe. Zeptejte se širšího okruhu ve skalách nebo na stěnách a zjistíte, že veliká masa lezců má závody a cirkus okolo toho úplně u prdele...
orlíkodpovědět 
       Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?00:28:08 27.05.2015
Lezení je totiž divnej sport. Narozdíl od hokeje, fotbalu. Tam jsou pro masu členů pravidelné tréninky a jako třešnička na dortu o víkendu závody-zápas. A zápasy jsou mezi městy, ale i mezinárodní a úspěch v nich přináší hodně peněz svazu i hráčům.
Lezení funguje jinak, určitá část lidí leze venku a závody jí vůbec nezajímají. Další část leze venku i na stěnách a závody je vůbec nezajímají. Je tu i skupina, která leze jen na umělkách, ale jako relax a závody je vůbec nezajímají. A pak je malá skupina, která intenzivně trénuje, ven moc nemůžou, protože jim na to nezbývá čas a lezení venku je odlišné, takže ani nedává smysl. A tato skupina (+ organizátoři závodů) by chtěla to klasické sportovní fungování. A je otázka, zda ten zbytek bez zájmu na to přistoupí a dá jim zobnout. A pokud si zobnou, možná přinesou i medaile. A možná přijdou i peníze na svaz a ten může zvýšit dotace na závodníky a možná i přejišťování.
odpovědět 
     Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?09:00:29 26.05.2015
No ty si demagog, víc takových retardů v diskuzi, ať to stojí za to :-D
glumodpovědět 
      Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?13:48:18 26.05.2015
Tak ono to je hodně o osobním žebříčku hodnot.
Ale tvé poblouznění penězi ti teda Glume nezávidím, protože o to horší bude procitnutí do reality. Tahle ekonomika totiž na další gladiátory štědře živené nemá a ani mít nebude. Pokud sníš o tom, jak si lezením jednou vyděláš balík peněz, tak budeš hodně zklamán.
odpovědět 
    Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?06:41:29 26.05.2015
Hezky, Oliváči. Přesné a výstižné shrnutí toho, co jsem se tu snažil trochu obšírněji vysvětlit.
odpovědět 
     Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?21:53:43 26.05.2015
Ale houbele, jen hlopý plky.
Motivace z vnějšku je jako smrad. Za chvíli se vyvětrá a nikdo nepozná, že nějaká byla. Závodník buďto to má v sobě a stačí mu jen ukázat jak na to a bude makat sám od sebe a nebo to v sobě nemá a žádná vnější motivace mu nepomůže. A stejný je to i s pořadateli závodů. ČHS roky lije Binterovi s Dichtlovou haldy peněz a výsledek? Nula od nuly pojde… 15 slovy patnáct závodníků na nominačním závodě ČP!!! Podotýkám za 24 tis. Kč ze svazové pokladny. Kvůli tomu snad ani nemuseli zavírat stěnu a rovnou to sfouknout za provozu a stačilo by za ně jen zaplatit vlezné… ušetřilo by se nejmíň 22 tis. a výsledek by byl možná ještě lepší, Patrně i diváků by pak měli více :-)).
odpovědět 
      Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?22:11:14 26.05.2015
No tak nemusí se tomu říkat motivace, ale nazývejme to třeba podporou. To už ti přijde lepší? Ono totiž je jedno, zda to v sobě máš, nebo nemáš, když nemáš dostatek financí, abys to mohl vůbec projevit. K čemu ti je, že jsi naprosto geniální lezecký talent, když nemáš na to, aby ses na závody vůbec dostal?? Podívej se, kde všude se závody konají. Vezmi si náklady jen na dopravu a srovnej to s náklady reálnými. Takže kde na to má mladý lezec vzít? Ne každý rodič je bohatý nebo ochotný jen tak cpát desítky až stovky tisíc do sportu svého děcka, jako junior si lezec také nevydělá. A jako dospělý? Když máš natrénovat a udržet formu na SP, kdy chceš vydělat, abys na to měl? A další věc - i kdybys to zvládl, půjde to na úkor rozumné práce a kariéry. Takže v 25 letech tu budeš mít bývalého úspěšného závodníka bez jakéhokoliv zázemí. A to vše jako odměna za to, že reprezentoval ČR. Gratuluji, to se vyplatí. Dokud nebude zaručeno, že se závodníkům vrátí alespoň vynaložené náklady, tak se ti schopní a rozumní do repre nepohrnou. Viz tyto nominační závody.
odpovědět 
       Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?22:36:12 26.05.2015
Tak nějak podobně cintala Dichtlová, když chtěla peníze ze svazu na ty své výlety do Malajsie, Kanady apod. a výsledek? Naprostý propadák… Přičemž když je někdo opravdu dobrej a má výsledky, tak ho vezmou do Dukly jako třebas Honzu Kříže.

PS: dnes už ti nikdo nic nezaručí, dnes už je jiná doba – relnej kapitalizmus!!! Dnes už holt nemá jistýho nikdo nic. To jaksi zaspal dobu.
odpovědět 
        Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?08:07:05 27.05.2015
Upravuješ si to podle svého. Já přeci nechci nic dopředu. O Dichtlové a dalších bafuňářích, kterým závodí vlastní děti, psát nechci, neb je to jasný střet zájmů a ještě to utajené financování, kdy se platí závodníkovi a pak ještě tajná částka doprovodu, který dělá rodič... raději to nerozebírat.

Ale systém, který by měl motivovat a zaručit závodníkovi alespoň nulu, klidně může být zpětný. To znamená, že se mu náklady a odměny mohou proplatit zpětně podle výsledků. Ale jde o to, že by tu ta možnost byla, a pak by bylo na zvážení každého, zda do toho jde, chce investovat vlastní peníze a riskovat, že se špatně umístí a bude v mínusu. Nebo naopak, jsi přesvědčen, že jsi nejlepší, budeš makat, umístíš se a budou ti uhrazeny náklady. Ale měl bys na výběr a měl bys alespoň teoretickou možnost neprodělávat. To ale není. V současné době proděláš bez ohledu na výsledek. Když jsi dobrý, proděláš míň, ale stále je to mínus.

A to je to špatné a demotivující. Ne že závodníci nedostávají peníze. Ale to, že ani nemají šanci na ně dosáhnout bez ohledu na to, jak moc makat budou a jak budou dobří.

odpovědět 
         Klidně i vzdušné zámky, ale za své!10:42:05 27.05.2015
Znova opakuji, zaspals dobu, doba jistot dávno skončila!
Pokud cokoli chceš, tak se o to musíš postarat sám. Nikdo Vám nebrání v tom aby si ta vaše početná patnáctičlenná tlupička založila si svůj vlastní spolek, najala specialisty na PR, a lidi, co pro vás budou shánět sponzory, granty, pořádat exkluzivní závody na úžasných místech a tak dále, ale za své!!!
Doposavaď do servisu pro vás nalil svaz miliony korun ročně a kde nic, tu nic.
Takže budujte si ty své vzdušné zámky, ale za své! Za své!!!
odpovědět 
          Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!11:43:48 27.05.2015
No vidíš, opět jsi nepochopil, o co jde. Za prvé v současné době je to povinnost svazu a část jeho "poslání" a ČHS zaštiťuje závodní lezení dobrovolně, nikdo přeci ČHS nenutí, aby vzalo repre a závodní lezení pod svá křídla. Proč, když je to tak nevýhodné, neřekne svaz, že zašťiťuje horské a skalní lezce a nevykašle se na to úplně?

A věc druhá - týká se toho, o čem jsem psal. Proč tu máme partičku poloschopných, kteří čerpají sposutu peněz, místo dvou nebo tří špičkových lezců, kteří by za ty samé peníze měli špičkový servis? Toto není kritika směřující na málo peněz, ale na špatné zacházení s nimi. Když se z repre dělá turistický oddíl s účastí za odměnu, jinak to ani dopanout nemůže.

Nikdo tedy nechce peněz více, ale ať ČHS přestane podporovat neumětely a lenochy a dá peníze opravdu schopným a lezoucím na úrovni finále SP a MČR. A že tu třeba nikdo takový není? Tak se alespoň ušetří, mít repre přeci není povinnost. Ale až se někdo takový objeví, bylo by na něj.
odpovědět 
           Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!12:37:43 27.05.2015
tak hele more. na stejný téma jsi už nacintal za poslední tři měsíce asi dvě stovky komentářů (furt stejný pindy a stejný stylistycký manýry). nepřemejšlels náhodou o tom že přišel čas se naučit podpis?

mmch, na tom, že je nějaký závodní lezení totálně u pudele všem kromě asi stovky závodníků a jejich rodinnejch příslušníků nic nezmění ani kdybys nacintal další tři stovky. akorát je to už trošku nuda.
Lukas B.odpovědět 
            Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!13:01:34 27.05.2015
Tak to nečti, když je ti u zadku. A jestli jsme mimo, tak mne nech cintat. Můžeš se pousmát na chudákem, co neví, co chce, a máš klid, ne? Fakt nechápu, co lidi vede k tomu, že je nějaká oblast nezajímá, a přesto mají potřebu to komentovat, nejlépe ve stylu, že je to nezajímá. Já ti taky nemelu do tvých skal. O tvých příspěvcích si myslím svoje, ale opravdu necítím potřebu ji ventilovat veřejně. Co k tomu vede tebe? Že bys byl odborník na vše?
odpovědět 
           Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!12:45:34 27.05.2015
Ale moc dobře chápu o co ti jde, chceš prostě po svazu aby by ještě více peněz a energie investoval do toho, aby ti zajistil podmínky srovnatelné s těma co mají, tenisté, golfisté či fotbalisté a jim podobní. Viz tvé komentáře výše. Na to ti říkám, že toto je utopie. Obyčejná halucinace. Prostě jen blouznění.
Ekonomika téhle země na to prostě nemá!!!!!!!!!!!!!!

Já ti při tom nebráním dál takto blouznit. Pouze říkám blouzni si dál, ale za svoje! Blouzni si za svoje, za svoje, ZA SVOJE!!!

Pohádky o tom, jak ti nejde o více peněz, ale o jen o lepší hospodaření s nimi, si nech od cesty. Na to ti opravdu neskočím. Takový naiva nejsem. Už teď jste jen spolek darmojedů, ze kterého není žádný užitek, který si jen stěžuje na podmínky a nic pro to nedělá.
odpovědět 
            Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!13:06:49 27.05.2015
A co jsi? Zaslepený hlupák bez schopnosti pochopit psaný text? Když nezvládneš z hlavy, zkus si vzít kalkulačku a kouknout se, zda jako náklad pro svaz vychází lépe 5 000 pro 15 lidí, nebo 20.000 pro tři. Z 5 000 nemá nikdo nic, z 20 000 už něco uhradit lze. A přitom stále 15 000 ušetříš.

A když ti celkově sportovci tak leží v žaludku, proč nevoláte po účetním oddělení sportovní sekce? Měli byste klid. Co od státu svaz na sportovce dostane, to si sportovci rozdělí, žádné dotace od skalkařů, byli byste spokojeni, ne? Vše by bylo jasné a transparentní. Proč to po vedení ČHS nepožaduješ? Jen jestli náhodou nejsi třeba vyčůránek, co by chtěl brát dotace na sportovce a závodní lezení, a utrácet je za skály.
odpovědět 
             Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!13:25:44 27.05.2015
Neměj strach, moc dobře rozumím psanému textu. Jen na rozdíl od tebe si pamatuji, co jsi psal o pár řádků výš a kterým komentářům jsi přitakal.
Přičemž řeči o vyčůráncích si nech laskavě od cesty. Zatím je to přesně obráceně. Náklady na zaměstnance sekretariátu mající na starosti záležitosti kolem závodního lezení jsou vykazování jako „členský servis“. Tak opatrně a příště si pře sednutím ke klábosnici laskavě vykloktej ústa. Začínají totiž z tebe vypadávat exkrementy.
odpovědět 
              Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!17:26:33 27.05.2015
Blbé je, že ani nechápeš, že něco nechápeš. S kterými komenty jsem souhlasil si pamatuji, stejně tak mám názor stále stejný. Jenže pokud bys býval pochopil, tak bys zjistil, že se to se zachováním či snížením nákladů na repre nevylučuje. Ovšem, pravda, vylučuje se to s tím, aby peníze čerpali a na závody za svazové peníze jezdili i neschopáci, takže chápu, že se změně někteří brání jak čert kříži.
odpovědět 
               Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!20:51:50 27.05.2015
Doslovná citace části komentáře o níž mi šlo a která byla na počátku naší vzájemné diskuse:

„Namotivovat lezce na závodění je potřeba a finance rozhodně musí být TOP priorita příštích let.“

Tvé vlastní vyjádření, kterým jsi spustil naši debatu

„Hezky, Oliváči. Přesné a výstižné shrnutí toho, co jsem se tu snažil trochu obšírněji vysvětlit.“


Tak tu laskavě nemel nesmysly o tom, kdo tady nechápe, že nic nechápe a kdo co překrucuje …
To si zkoušej na někoho jiného.
odpovědět 
                Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!21:43:25 27.05.2015
Jistě, to je naprosto v pořádku. Finace musí být priorita, bez nich to nepůjde a ani bez nich špičku nevychováš, nikdo nebude mít zájem tuhle republiku dotovat.

Ale nechápu jak jsi došel k tomu, že chci peněz víc. Nechci. Podle mne by stačilo lépe hospodařit už s tím, co je nyní. A to je také to, co ty odmítáš buď pochopit, nebo připustit. Svaz se nyní chová jako jeden velký dětský kroužek, který účastí v repre a alespoň malými příspěvky odměňuje ty, kteří se snaží a lezení je baví. A to je špatně, takhle se všechny peníze rozdrobí mezi průměr a nemá nikdo nic, tedy kromě průměrné podpory za průměrné výkony a účast. Ale z toho špičku neuděláš, možná tak poněkud draší CK. Když se podíváš, kolik svaz vyhodil v letech minulých za účast na závodech, ze kterých přivezl akorát tak ostudu, tak se jedná o tak velké částky, že bys z nich mohl klidně dvěma opravdu dobrým zaplatit všechny náklady nebo dát slušné prize money na ČP a MR nebo přidat pořadatelům.

Takže ještě jednou - nemyslím, že je potřeba přisypat sportovním lezcům další peníze, ale jsem přesvědčen, že je potřeba zefektivnit hospodaření s nimi a peníze vynakládat účelně, ne na výlety lidí (závodníků i doprovodu), kteří na konkurenci ani vzdáleně nemají.
odpovědět 
                 Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!23:04:21 27.05.2015
Hele už je to tvé kličkování docela trapné. Pokud by šlo jen o skončení praxe kdy KSML slouží jen coby rodinná CK bez ohledu na výsledky, tak bychom se shodli raz dva.
Ovšem z tvého psaní čiší cosi více než jen náprava této praxe. Každý, kdo si dá práci se seznámit s oficiálním systémem proplácení nákladů závodníků, který je teda hrubě jistými klany obcházen, tak si lehce spočítá, že nemá-li být tento systém diskriminační a má-li měřit všem stejně, má-li ještě, jak říkáš být „motivační“ a má-li zajistit to co ty chceš – úplnou návratnost všech nákladů těch nejlepších a k tomu ještě příjem na slušnou životní úroveň, tak to by bylo možné jen a pouze za cenu zvýšení rozpočtu. A to je to, co mi na tom tvém žehrání vadí.

Takže znova opakuji, pokud se chceš živit jako vrcholový sportovec v soutěžním lezení, tak si klidně blouzní ten svůj sen, ale za svoje! Pokud si myslíš, že lezení může na sebe navázat takový objem peněz, který by ufinancoval profesionální lezce, tak si ten systém vybuduj, ale nechtěj po mně, abych se na tom svými členskými příspěvky podílel! Už dnes ti draze svaz financuje systém závodů, který vám dává možnost stoupat výše a dále. Už dnes kvůli většímu výnosu ze sponzoringu pro vás svaz financuje přebujelý sekretariát, který však vykazuje coby servis členské základně, ale ve skutečnosti, jdeš-li do důsledku je servisem pro Vás. Jinými slovy vše se už dnes točí převážně kolem Vás a pro Vás.

Jinak řečeno chceš-li mít jakýsi pocit jistoty, že se ti tvé výdaje jednou vrátí, tak dělej tak, aby sis sehnal sponzory, kteří ti to budou platit, ale nechtěj po mě a tisících ostatních členech ČHS abychom ti to de facto zajišťovali my.
odpovědět 
                  Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!06:22:36 28.05.2015
1. nikde nepíšu o zajištění životní úrovně nebo o zisku, ale o tom, že by se ti měly alespoň vrátit náklady, aby nebyl v mínusu. To jsou dvě zcela odlišné záležitosti.

2. nechci žít z peněz žádného člena, ale z peněz, které svaz dostává na závodní lezení od státu, případně sponzorů, tedy opět dvě odlišné věci. Jak už jsem psal, když už ne celkově, tak alespoň účetně by lezení odděleno být mohlo.

Tvé pobouření chápu, pokud to bereš tak, že chci z peněz všech členů spokojeně závodit a žít. Ale to sis vymyslel, nikde nic takového nepíšu. Jde mi o jednu jedinou věc - aby výkonnostní lezci měli naději a možnost nebýt po závodech v minusu.
odpovědět 
                   Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!07:36:55 28.05.2015
Píšeš "A další věc - i kdybys to zvládl, půjde to na úkor rozumné práce a kariéry. Takže v 25 letech tu budeš mít bývalého úspěšného závodníka bez jakéhokoliv zázemí. A to vše jako odměna za to, že reprezentoval ČR. Gratuluji, to se vyplatí."

Toto tvé prohlášení jednoznačně chápu tak, že by sis přál, aby špičkového reprezentanta lezení živilo a díky němu si ještě navrch vybudoval zázemí. Nebo chceš dál kličkovat pouze v tom tvém přerozdělení? Žádné přerozdělení nemá smysl, protože ani to nepokryje všechny náklady, natož že by ses tím uživil a vybudoval zázemí, jak si evidentně přeješ.
Petrodpovědět 
                   Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!07:42:25 28.05.2015
Jinde zase píšeš "A ano, trénink vytrvalosti je nuda, ale trénink čehokoliv na špičkovou světovou úroveň je podobný. Prostě být světová špička je práce jako každá jiná, a nabízí i odpovídající výdělky. Ale v lezení?"

Takže opět tu vidím přání toho, aby tvůj trénink byla práce a byl jsi za ni placen. Takže proč teď plácáš jen o přerozdělení odměn? To nic neřeší a profesionální lezecký život ti nezaplatí. Vyřeš si to sám nalezením vhodného zaměstnavatele/sponzora, jiné řešení to nemá.
Petrodpovědět 
                    Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!08:18:56 28.05.2015
Ano, píšu to. Ale nikde nevolám po tom, že že by lezení jako sport mělo závodníkům zabezpečit nějakou životní úroveň. Jen konstatuji co a jak. Zbytek sis domyslel a nesprávně vyvodil.

Proč to spolu souvisí i bez tvého závěru? Protože když budeš vydělávat a budeš muset veškeré peníze vydávat na lezení, nic ti nezbude, po ukončení závodní kariéry nemáš nic, vše jsi utratil. A po dobu lezení si toho ani nebudeš moci moc dovolit, i kdybys při tom zvládal nějakou slušnou práci, všechny výdělky půjdou na výdaje na závody. Kdežto když bys měl uhrazeny alespoň náklady související s lezením, můžeš své výdělky směřovat jinam - na bydlení, na úspory.

Výše nákladů na repre, pokud by ses dostal na úroveň SP a MS, je tak vysoká, že vliv na kvalitu života má, nejedná se o žádné drobné.

Takže jsme zpět u toho, že dokud ty budeš úspěšně reprezentovat tento stát na mezinárodních závodech, budeš na to doplácet. Je toto správně? Podle mne ne.

A jak vidíš, nechci úhradu nákladů pro všechny. Řekněmě finalisté SP a MS, případně dalších vybraných závodů, by mohli mít hrazeny náklady na závody, zbytek nic. A prize money za medailové pozice si mohou závodníci ponechat. Kolik českých závodníků dosahuje na finále v podobných závodech? Nakolik by to rozpočet zatížilo? A na druhou stranu - kolik by se ušetřilo, kdyby se přestali dotovat lezci neschopní dobrého umístění? A když to započteš proti sobě, nárůst nákladů pro ČHS by to nebyl.

A byla by to motivace pro závodníky? Jasně. Minimálně máš šanci, že když budeš makat a budeš mezi světovou špičkou, nebudeš doplácet a máš i možnost dostat pár korun za prize money. To svaz nestojí nic.

Jestli ses spletl a na špičku nedosáhneš a jsi v tom finančně za hodně, tvoje chyba. Tu možnost jsi měl, ale nedokázal využít.

Systém by byl spravedlivý, motivační a naprosto transparentní. A neznamenal by žádné svazové peníze navíc.odpovědět 
                     Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!10:50:08 28.05.2015
Kde vezmeš ty prachy pro repre SP a MS, aby nemuseli živořit a byli současně schopni pracovat i trénovat? Přesun od několika lidí několika lidem se supervýkony nic neřeší, pořád to jsou jen drobné. Dokážeš pochopit, že jediným řešením je najít si zaměstnavatele/sponzora, který to zaplatí?
Tvoje myšlenka je sice pěkná a spravedlivá, ale nic neřeší (jen drobné) a navíc se ozve hromada potencionálních špiček, kteří teprve rostou a supervýkony podají za třeba za 2 3 roky. Přijde ti ok taková výchova, že budou pár let živořit a veškerý trénink a závody na to vypracovat se si budou platit sami, a až po pár letech možná dosáhnou na nějakou odměnu? Pak se ti na to ale tuplem každý vykašle a závodní lezení půjde úplně do kytek. Nemáš šanci takovým přístupem získat žádné nové mladé talenty, protože nebudou mít na to několik let na sobě pracovat z kapesného rodičů.
Petrodpovědět 
                      Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!11:04:21 28.05.2015
To je vtipné. Píšeš, že dřít dlouhá léta jen z peněz rodičů lezce akorát odradí. A z čeho myslíš, že se dře teď? Od koho co dostaneš? Těch pár současných "peněz" to nezachrání, částky jako koruna kilometr jsou výsměch.

A když píšeš o drobných, tak jak víš, že to jsou drobné? Já myslím, že to zase tak drobné nebudou. Při tomhle počtu lidí, co lítá na druhou stranu světa, plus doprovod, jehož náklady svaz nezveřejňuje (zkuste někdo požádat třeba jen o informaci, co bylo v souvislosti se závody utraceno za taxíky), se rozhodně o malé částky nejedná.

odpovědět 
                   Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!08:30:24 28.05.2015
Nemůžete pod svejma příspěvkama umisťovat aspoň nějaký značky? Takhle nevim jestli si názory vyměňujou 2 - 3 lidi nebo jeden schizofrenik. Se jen divim, že za tu spoustu let, co závoďáci nadávaj na systém, nebyli ještě schopný najít jednoho jedinýho člověka, kterej by před valnou hromadou zpracoval nějakou tu vysněnou efektivní koncepci seznámil s ní předem členy ČHS a na valné hromědě se nechal zvolit do patřičných orgánu, kde by jí mohl prosazovat. Mám z toho pocit, že se spíš jen hádáte mezi sebou a NIKDO ze závoďáku neni ochotnej a schopnej do toho to úsilí a čas vložit.
Tomodpovědět 
                    Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!08:55:13 28.05.2015
Máš pravdu, ze strany závodních lezců je systém nezměnitelný. A důvod je jednoduchý - většině to naprosto vyhovuje. Jakmile bys totiž zrušil systém repre postaven na pořadí v ČR a zavedl systém repre postavený na reálné výkonnosti, tak by se naprostá většina lidí do repre nedostala a nikdy by se s příspěvkem od svazu ven nepodívala. A ti lidé si toho jsou vědomi, takže jakoukoliv změnu odmítají. Moc dobře vědí, že by na to neměli. A ani nemají zájem dávat svému tréninku a lezení víc, takže systém je plně vyhovující. Lezou si jen tak pro zábavu, občas někam s kamarády vyjedou. klídek, pohoda. Přeci si to nenechají sebrat. Ideální je, když tam jede závodník, ten dostane nějaký příspěvek, s ním jako doprovod rodič, ten má také něco hrazeno, takže o co jde? Jeden si tam zůstane na lyžích, druhý si to spojí s lezením ve skalách... A nějaké umístění na závodech? Koho zajímá? Hlavně že si to užili, ne?
odpovědět 
                     Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!10:41:13 28.05.2015
Pokud ti to nevyhovuje, zkusil jsi zpracovat návrh a předložit ho na VH? Neříkej, že je to zbytečné - ptám se, zkusil jsi to? Pokud ne, pak nerozumím důvodu tohoto mnohaletého naříkání a hádání se mezi sebou. VH je každý rok, takže ten návrh už mohl být dávno podaný.
Podpovědět 
                      Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!10:56:02 28.05.2015
Návrh na co? Ona valná hormada může odhlasovat třeba koncepci závodního lezení nebo způsob výběru repre?? Nebo je to v gesci Komise soutěžního lezení?? Můžeš snad na VH nechat odhlasovat návrh, kterým by se pak komise musela řídit, tedy můžeš komisi stanovit, jak a co má dělat?? A kdo by o tom na VH hlasoval? Skalní lezci, které závodní lezení nezajímá a nerozumí mu? Ti budou budou hlasovat a rozhodovat o vývoji v závodní oblasti?

A pokud ne, jak bys to tedy mohl ovlivnit jinak? Předseda komise je dosazován, ne volen, takže i kdyby byl vymyšlen jakýkoliv systém schválený a uznávaný všemi závodními lezci, nemají ho jak prosadit. Už to tu prákrát bylo. Nebo tě napadá nějaký postup?
odpovědět 
                       Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!12:39:58 28.05.2015
Tak jestli to vyhovuje i VĚTŠINĚ závoďáků, tak s tím asi moc neuděláš a rozhodně ne desítkama anonymních komentářů na lezci. Kdybys toho času psaní příspěvků využil pro sepsání propracované koncepce, tak bys moh začít získávat podporu pro tu správnou vizi i od nezávoďácké členské základny. Na VH lze to pak lze jistě odhlasovat i tak, aby to byl závazný dokument pro komisy. A jen tak na okraj, ty jseš typově kdo? Perspektivní závodník, trenér perspektivního závodníka, rodič perspektivního závodníka nebo jen nadšenej fanoušek českého závodního lezení, že máš takovej zájem u klávesnice bojovat za změnu stavu, kterej sice většině (dle tebe) vyhovuje, ale je to naprosto špatně?
Tomodpovědět 
                        Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!13:24:30 28.05.2015
Přesně tak. Udělej návrh a nech o něm hlasovat na VH jako závazné koncepci, kterou se komise bude muset řídit. Zkus sehnat podporu více zainteresovaných lidí, kterou můžeš při hlasování argumentovat. Ale jediný, co tu děláš, je nářek nad tím, že něco nejde, hledáš všemožné důvody, proč to nejde, ale abys jen hnul prstem (viz. výše zmíněný postup), to se ti nechce. Pak ale tato debata nemá vůbec žádný smysl a fakt nechápu, proč to sem všechno píšeš, když nemáš ani tu nejmenší snahu cokoli v této věci podniknout.
Podpovědět 
                         Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!21:21:21 28.05.2015
No když mě je to úplně jedno, jak to je. V závodním lezení se nijak aktivně neangažuju, pouze se v tom prostředí pohybuju a znám poměrně hodně lidí ze všech stran - ČHS, trenéři i přímo závodníci a rodiče.

Jinak mě je úplně jedno, co bude. Jestli se zruší podpora úplně, nebo bude 100 %, je mi jedno, nezáleží mi na tom. Já pouze reaguji na diskuzi o tom, proč je tak malý zájem mezi závodníky a proč naše repre dopadá tak, jak dopadá. Ber to vše jako soukromý názor v diskuzi. Nemám žádný důvod systém měnit, když lidem vyhovuje, ať si ho mají.

A že diskuze nikam nevede? Jak se to vezme. Nevede. Na druhou stranu na mě neustále reagujete a neustále mi odpovídáte. Jestli jsem úplně mimo, proč mne jen tak nenecháte se vymluvit a neignorujete mne? Lidi si přečtou i jiný názor, než je ten oficiální, a udělají si názor sami.
odpovědět 
                          Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!08:31:06 29.05.2015
Aha, už tomu začínám rozumět! Je ti to úplně jedno, angažovanej v závodnim lezení nijak nejsi a popíšeš v anonymním prostředí diskuze na lezeckejch stránkách několik normostran komentářů. Zavolej si prosím na číslo +420 284 016 111 a objednej se. Chtěj kdyžtak MUDr. Chocholouška. Nevim teda jestli tam ještě dělá, ale v 70. letech to bejvala uznávaná kapacita v oboru.
Tom odpovědět 
                           Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!11:01:37 29.05.2015
No a co, že je píšu? Byla tu diskuze o nízké účasti na závodech a o motivaci závodních lezců. V závodním lezení jsem se pohyboval dost dlouho, znám prostředí, znám lidi. A máš čas a chuť. Tak jsem do diskuze napsal svůj názor plus obhajobu a vysvětlení bodů, které někteří nejsou schopni pochopit, nebo nechtějí. A zároveň to píšu proto, aby tu bylo víc názorů, ne jen ten oficiální od ČHS. Ale jestli to svaz změní, nebo nezmění, to je mi opravdu jedno. Kdyby bylo závodní lezení z fleku zrušeno, nebo mělo pětinásobnou podporu, nijak se mne to nedotkne.
odpovědět 
                       Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!13:10:45 28.05.2015
LRH?
Kuba Turekodpovědět 
                        Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!13:38:02 28.05.2015
Copak Kubo? Toužíš po mě? :-)
LRHodpovědět 
                         Re: Klidně i vzdušné zámky, ale za své!14:51:08 28.05.2015
ale kuš. na LRH se dá najít asi milion chyb, ale rozhodně není krysa a umí se podepsat.
Lukas B.odpovědět 
       Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?23:14:15 26.05.2015
On ani tenisovej trenér není zadarmo, do každýho sportu se musí napřed investovat a pak se to u některých sportů možná vrátí, a u některých jiných určitě ne.
odpovědět 
       Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?23:14:16 26.05.2015
On ani tenisovej trenér není zadarmo, do každýho sportu se musí napřed investovat a pak se to u některých sportů možná vrátí, a u některých jiných určitě ne.
odpovědět 
        Re: A co takhle něco dělat místo žebrání peněz?20:09:08 27.05.2015
jojo.. a protože jsem byl v mládí tlačenej do tenisu a pak najivně přešel na hokej, že tam to bude jiný a vím, jak hlavně rodiče a trenéři tam plánujou budoucnost svejch dětí, chce se mi z řešení podobnejch problémů a z podobné rétoriky bleeeejt! ale anonym má asi pravdu v tom, že to začínaj bejt dva sporty, ale ne v tom, že jedni mají lepší výkonnost, ale jedni mají tenisovou mentalitu a druzí tu lezeckou..
Valmarodpovědět 

 smrt v ocich18:48:40 23.05.2015
ten jistič se toho neboji, dobrej pruves
odpovědět 
 Re: smrt v ocich21:04:16 23.05.2015
tak borec jde akorát cvakat a pravou rukou nabírá lano....ale kdyby mu levá povolila..tak možná i pěkná podlaha...a ještě je to v článku 2x abychom jsme si toho všichni všimli :D
odpovědět 
  Re: smrt v ocich22:49:09 23.05.2015
tak jako klicova 3 expreska :) .. myslim ale ze podlaha by to nebyla, 2 kroky dozadu a chyti ho nad podlahou.... ;)
odpovědět 
   Re: smrt v ocich23:04:37 23.05.2015
Tady to spis fakt vypada na tu podlahu..
odpovědět 
    Re: smrt v ocich10:42:44 24.05.2015
Kluci, jasná podlaha... stopro, až mě (z této fotky) udivilo, že jsem Vojtovi dal tolik lana... ale tak nějak jsem nepředpokládal, že by stavěč vlastní cesty spadl v 6kovém terénu při předlezu nejlehčí ženské kvaldy... :D :D (jo a otočení chytu neberu jako argument - při závodech se chyty, z důvodů předejití technickým incidentům, vrutují).
j.š. (ten jistič)odpovědět 
     Re: smrt v ocich06:20:08 25.05.2015
tohle radši neokecávej
odpovědět 
      Re: smrt v ocich08:46:33 25.05.2015
A proto jsem jel přes vesnici 240 km/h, nepředpokládal jsem, že na rovině, můžu dost smyk a nebo mě tam může skočit dítě, když je půl noc a děti mají spát...
odpovědět 
       Re: smrt v ocich16:11:14 25.05.2015
Myslím, že Jenda nic neokecával ve smyslu, že se by se vymlouval nebo přel - normálně uznal chybu, ke které připojil vysvětlení. I když lezce sledoval (jak také vidíte na fotce) a myslím, že by ještě dokázal zareagovat, kousek třeba dobrat a trochu uskočit - ale to je jen můj odhad. Tak proč ty popichovací poznámky s neadekvátím srovnáváním?
Gabriela Vrablíkováodpovědět 
        Re: smrt v ocich17:26:08 25.05.2015
jistic je tu jedinej podepsanej.. to myslim dalsi komentare nepotrebuje.
TOAodpovědět 
         Re: smrt v ocich14:16:00 26.05.2015
Pakliže "j.š." nebo "TOA" považuješ za podpis, tak pak další diskuse nemá cenu...
Štěpán Petrásekodpovědět 
          Re: smrt v ocich14:53:14 26.05.2015
Když ani neviš kdo je j.š.,tak neřeš zavodní lezení.
odpovědět 
           Re: smrt v ocich18:36:04 27.05.2015
To je jako vstupní test do diskuse znát každýho vohnouta, kterej se na závodech mihne??
Č.Š.odpovědět 
            Re: smrt v ocich18:44:42 27.05.2015
To bohužel není. Ale je to mimoděčný test minimální míry inteligence, schopnosti autokritiky a tak. V daném kontextu dokonce jenom schopnosti číst (článek, diskusi) a jenom trošičku informace z textu pobírat.
A argumentace tím, že j. š. je anonym jako TOA atd. je v tomhle konkrétním případě prostě projev 1) blbosti a 2) demagogie. Protože to jsou jednoznačně identifikovatelný osoby, na rozdíl od těch demagogických skutečných anonymů.
anonym P.odpovědět 
             Re: smrt v ocich10:26:38 28.05.2015
napsat 200 anonymnich komentaru v kterych aby se prase vyznalo uz hodne rika o autorovi samotnem. Jestli mu nedochazi ze podpis je u delsi diskuse treba, nedochazi mu asi i spousta jinych veci, vcetne tech o kterych se snazi bavit. Je to proste ubohost, ktera se z nejakyho duvodu objevuje hlavne u clanku o zavodech, pocitam ze ani stary pedagog P. s tim nic nenadela :) Zdravim na sever.
anonym L.odpovědět 
          Re: smrt v ocich15:08:22 26.05.2015
Řekla bych, že v kontextu článku a odpovědi je dost jasné, kdo je j.š. Až se tu lidi jako třeba P. začnou podepisovat občanským jménem, to teprve bude blázinec ;-)
odpovědět 
        nach nach14:58:34 26.05.2015
"tywoe Vojto, ty si spadnul, to si snad delas prdeel, neee ?!?"
starej zavoznikodpovědět 
       Re: smrt v ocich14:16:30 26.05.2015
:-D :-D pobavil!!!
lukkodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Radnice
Cesta ztraceného stínu, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (136543)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
To Si Neodpustím 7B Loučovice
Zlínské Vyhoupnutí 5B Loučovice
Dobrý Den 6B Loučovice
Prohřešky Proti Bontónu 6B Loučovice
La Luge Á Foin 8a+ Foron
Nově komentované:
Hlavolam VII Hrubá Skála
Rezonance 6+ Srbsko
Péro Z Gauče VIIb Drábské Světničky
Lavý Ypsilon 7 Blázon
Ludolfovo Číslo 5 Blázon

 Nově v diskusi:
Re: Žeruchová veža | Žeruchová veža | Re: Žabí kôň zostup | Re: Žabí kôň zostup | Re: Pískovcová klasa | Nalezene lezecky LaSportiva | Re: Pískovcová klasa | Re: Žabí kôň zostup | Re: Žabí kôň zostup | Re: Žabí kôň zostup |

 Nové komentáře:
Re: Česko - Saská úchylnost! | Re: Česko - Saská úchylnost! | Re: Kuba Konečný | Re: Česko - Saská úchylnost! | Re: Česko - Saská úchylnost! | Re: Česko - Saská úchylnost! | Re: Česko - Saská úchylnost! | Re: Česko - Saská úchylnost! | Re: Česko - Saská úchylnost! | Re: Česko - Saská úchylnost! |

 Kde to vře:
ČHS: Odvolání proti rozhodnutí Disciplinární komise (28)
Pád horolezce v Ostrově (25)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 22 (24)
Video: Stefano Ghisolfi leze Perfecto Mundo 9b+ (20)
SP Chamonix: Adam Ondra vyhrál obtížnost, Martin Stráník 6. (17)
Osm významných stěn zavřeno (14)
Když se sen staví skutečností (10)
Strahlhorn s lyžemi napodruhé (10)
Video Skalní hrátky s Tomášem Sedláčkem, Johnem Bacharem ... (9)
Klára Kolouchová se pokusila o vrchol K2, ale otočila to dolů (8)

 Nově v inzerci:
augmentin | Švýcarská dálniční známka | Lezecky | Prodám Petzl Grigri 1 | DEET repelent | Antimalarika | Prodám DZ SWISS 2019 | Alpe DEVERO ve dvou | Karabina | Jížní Čechy |

 Anketa:
Kdo je zodpovědný za poškozená přístupová lana?
 ten kdo ho instaloval 
 46 
 správce oblasti 
 40 
 obec - město 
 35 
 nikdo - na vlastní nebezpečí 
 92 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.