LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nové průvodce světových oblastí
Vychází nová kniha Máry Holečka o Gasherbrumu I.
Vychází nový průvodce na saské písky Elbsandstein Plaisir

Závody
ČP děti obtížnost Trutnov (17.11)
ČP děti obtížnost Trutnov (17.11)
LezeTop Cup 2018 (24.11)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13722
2.Konečný 12847
3.Vopat 11621
Bouldry:
1.Stráník 11625
2.Jungling 11050
3.Stráník 10925
Hory:
1.Skopec 6646
2.Švihálek 5970
3.Nehasil 5501

Výsledky
MČR v lezení (27.10)
MS Innsbruck (06.09)
MS mládeže Moskva (09.08)

Deníčky
4573 lezců
722797 cest
Nové přelezy:
The Tunnel 7C
A Kurty/Pi 7c+
The Face 7C+
Punchline 10
Domino Xb
Angry Bird 5.13c
Atman 9+
John Rambo 9-
Ion 8B
Stillman 9

Stěny
Nový Jičín - Nový Jičín
Fitpark - Uhříněves
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČP v Písku zaujatým pohledem

výsledky z lezení na obtížnost

smallTaké na Lezci vám nabízíme článek, který vyšel o posledním letošním závodu českého poháru v neděli na Budlezu.

Myšlenka uspořádat v lezeckém centru v Písku ČP se zrodila poměrně nedávno. Nicméně i přes poměrně krátkou dobu na přípravu, se vše povedlo,  dá se říci ke všeobecné spokojenosti.

Stavby cest se úspěšně zhostili Aleš  Eichmeier a Kristýna Ondrová (Kala a Kikuška). Kvalifikační cesty postavili s ohledem na předpokládanou širší účast lezecké veřejnosti, a tak pro většinu startovního pole, které nakonec dorazilo nezvykle úzké, nebyly kvalifikační cesty žádným výraznějším problémem.

Holčičí lehčí kvalifikace byla cca 7 a ta těžší byla okolo 8 možná 8+. Druhá kvalifikační holek byla i tou lehčí pro kluky, na které pak ještě čekala ještě jedna o kousek těžší, která mohla být okolo 7c.

Díky nízké účasti – 5 holek a 11 kluků, můžu říkat holky a kluci neb nejmladším bylo okolo 15 a nejstaršímu účastníkovi, kterého nechci ze soucitu jmenovat a který nakonec  vyhrál, ani né 40, takže samí mladí a krásní.

Takže ještě jednou- díky nízké účasti jsme do finále postoupili úplně všichni a podívali se do cest, které pro nás byly připraveny – pro holky cca 7c a pro kluky někde kousek okolo 8a/a+/b kdo ví…

Z holek nejvýše dolezla Lenka Frühbauerová, pak Gábina Vráblíková a Zbořilová Míša.
Z chlapů nakonec po superfinále dolezl nejvýše
Zdeněk Resch, druhý Kuba Hlaváček a třetí Tomáš Binter.

Celé zápolení pozorně sledovala porota a na finále se sešlo i celkem hodně diváků. Tady jsme narazili asi na jedinou malou nevýhodu písecké stěny – je tu omezený prostor pro diváky, ale na druhou stranu to zase vypadalo, že bylo úplně plno.


Rozhodčí a hala nabitá k prasknutí


Prohlídka bábovkyfinále

Zajímavou zkušeností pro mě osobně byla druhá kvalifikační cesta, kdy jsme dle rozlosování lezli s Mončou zároveň. Bylo srandovní se soustředit na lezení a ještě nervozně po očku sledovat co dělá ten druhý.


Rodinné lezení BB a MB


Prohlídka chlapáciZa LezeTop jsme startovali tří a společně jsme jistili výsledkovku ze zadních pozic. Především je ale třeba vyzdvihnout výkon Romana Vojtěška, který se odvážil po celkem krátké lezecké kariéře k takovémuto podniku. Všichni tři jsme se shodli, že nezávisle na výsledcích je nejtěžší nést kůži na trh a vždy je lepší závody „sledovat“ jako účastník, než si říkat z publika, že bych to asi vylezl.

Je určitě na místě poděkovat celému realizačnímu teamu za bezproblémovou organizaci a kompletní příjemný průběh, vždy s úsměvem na tváři. Stavěči, kteří jsou vždy kapitola sama pro sebe, odvedli skvělou práci a je jen škoda, že jejich cesty nepřišlo ochutnat více „běžných“ lezců, pro které byly připraveny především.

Celkově hodnotím soutěž v Písku jen kladně – příprava, průběh, organizace, cesty, vše bylo A1, jen těch lezců bylo moc málo, nicméně alespoň na každého účastníka zbyly dva dárky od sponzorů a mám doma dvě krásná nová trika..

Díky všem a zdar na další akci – v kuloárech se šeptá o lednu – takže se všichni máme na co těšit..

Celkové výsledky ČP 20111. Jakub Hlaváček 1982 (Triop; smíchOFF; Ruzyně) 260 bodů (2.,1.,7.,2.)
2. Jaroslav Petečel 1983 (Lujs Choceň) 182 bodů (5.,2.,5.,6.)
3. Martin Stráník 1990 (SALTIC; Singing Rock; VUT Vertical Brno; HO) 180 bodů (1.,2.)
36 celkem

1. Lucie Hrozová 1988 (HO Holešovice; Tyma; Nordblanc; Sir Joseph) 280 bodů (1.,1.,2.)
2. Tereza Svobodová 1995 (smíchOFF) 260 bodů (2.,2.,1.)
3. Lenka Frühbauerová 1991 (smíchOFF; HO 3000) 220 bodů (3.,4.,1.)
19 celkem

Zdroje:
Článek na Budlez.cz
Jiný článek na Idnes.cz
www.stenapisek.cz
Kompletní výsledky letošního ČP v lezení na obtížnost na Horosvazu.BB   [úpravy] 10:00 10.11.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :))10:38:51 10.11.2011
Breto a Pajko, fakt vam to sekne,  inverzne pruhaty  jste uplne sladci! Skoda ze jste nedoladili kratasky;)
perverzni zebraodpovědět 

 Reorganizace a účast11:00:10 10.11.2011
Stěna hezká, cesty dle vyjádření dobré, jen jedna malá nevýhoda - pro vzdálenější trochu "z ruky". A mám zato, že pokud se český pohár bude ubírat tímto směrem, bude účast vždy podobná. Prostě přijedou jen ti, co jim jde o výrazné umístění a zbytek prostě přijede, jen když to bude bízko a bude to vyhovovat. Totéž se dá očekávat i v Tendon Cupu. (plánuje se redukce na úkor posílení Č.P.) Peněz je mezi lidmi stále méně, a tak mám zato, že uvedené úpravy zredukují jak počet účastníků v Č.P. tak i v Tendon cupu. Inu - budoucnost ukáže.....
Honzaodpovědět 
 Re: Reorganizace a účast12:19:58 10.11.2011
…budoucnost je nejistá. Kde by měly podle tvého názoru závody být – navrhni stěny. Vždycky bude mít někdo někam daleko a tady se zase mohli ukázat jihočeši, západočeši, pražáci…. Jestli ta velmi slabá nebude v něčem jiném? Závodníci ještě přijedou na bouldrové závody – tam se i slabý závodník v kvalifikačním mumraji schová v davu. U lana si nese každý svou kůži na trh a je vidět každá chybička. Je mi líto pořadatelů. Hromada práce, starostí a nakonec přijede 16 lidí. To museli být organizátoři, rozhodčí a jističi skoro v dvojnásobné převaze, ne?
Pavelodpovědět 
  Re: Reorganizace a účast14:29:10 10.11.2011
Mně zase tak moc pořadatelů líto není. Povedlo se jim udělat skvělý závod. Samozřejmě nevím, co bylo jejich ambicí, ale závodem udělali určitě radost všem divákům, které v podstatě počet účastníků nezajímá. Oni viděli skvělé dramatické finále. Závodníci měli naopak parádní trasy a bouřlivou atmosféru. Myslím, že v padesátičlenném poli závodníků s komorní atmosférou velké prázdné haly by se jim závodilo mnohem menší chutí. Pořadatelé si určitě udělali i dobré jméno v Písku. Takže dík a vydržet.
A ještě k tomu "míru" níže. Když jsem četl článek v MFD, hrozně se mi líbilo, jak nás tam prezentovali: "žádné hádky, žádné protesty, závodníci se povzbuzovali vzájemně..."
Petr Reschodpovědět 
 Re: Reorganizace a účast14:30:30 10.11.2011
Závodění nemá moc společného s penězima.Ryba smrdí od hlavy.V anketě se lidé rozhodli ,že závodní lezení je nezajímá.Zvítězili lezci-turisti.Jediné východisko je ,že si závodní lezci založí vlastní organizaci a budou si organizovat vše sami a hlavně seženou schopné nenežery ,kteří seženou prachy.
Pájaodpovědět 

 Pěkný závod11:27:24 10.11.2011
Jak jsem psal už jinde, podle mě velmi povedený závod. Umístění přivedlo ČP do regionu, kde nikde nic podobného nebylo, možná i proto měnší účast lezců. O to více bylo diváků a troufnu si tvrdit možná i stovka takových, který viděli lezení poprvé v životě. Takže fajn propagace - kouzlo menších měst. A byla tam ČT, MFD a další novináři. Až mě to překvapilo.
Kala s Kikuškou parádně postavili cesty. Akorát ty klasifikace jsou trochu někde jinde. Když se napíše 7c na kvalifikaci, někoho to možná odradí, ale věřte, že druhá mužská kvalifikačka byla až do posledního kroku za 7+, ten poslední krok z toho udělal 8-.
Petr Reschodpovědět 

 pocit12:45:45 10.11.2011
Mám za to že budoucnost závodění není. Neustále mám před sebou souvislost závod-soutěž-válka. Samo že každý si v podstatě může dělat co chce. Mír všem :-)
martinodpovědět 
 Re: pocit13:58:12 10.11.2011
Věřím, že závodění má smysl, a doufám, že má i budoucnost. Snaha o co nejlepší umístění může být dobrou motivací k pořádnýmu tréninku a pak k dobrým výkonům i na skalách. Navíc, pokud by na závody jezdilo hodně lidí, tak by to byla ideální akce, kde by se lezci vzájemně potkávali a motivovali... Na závodech není nic špatnýho.
honsimekodpovědět 
 Re: pocit14:20:31 10.11.2011
Jsem s tebou. Světu mír.
Uljanovodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

Peňón de Ifach
 Databáze cest:
Všechny cesty (131404)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Urban Voodoo 5.12d Red River Gorge
Dread Locked 5.12b Red River Gorge
Birthday Party 5.9 Red River Gorge
5 VII Radoňovice
3 VI Radoňovice
Nově komentované:
Pevné Klouby 9 Konstantinky
Pro Dámy 6A+ Hradiště
Bručoun 6B Hradiště
Tátovo Pokušení 6B+ Hradiště
Angry Birds 5.13c Red River Gorge

 Nově v diskusi:
Re: Péřová vesta | Re: Péřová vesta | Re: Péřová vesta | Re: Péřová vesta | Péřová vesta | Re: foto dne | Re: foto dne | Re: Kružberk - frend | Re: Kružberk - frend | Re: Kružberk - frend |

 Nové komentáře:
Diky dobrovolnikum | Re: Brno je zlatá loď | Re: Brno je zlatá loď | Re: Brno je zlatá loď | Re: pilíř | Re: pilíř | Charita | Brno je zlatá loď | Re: pilíř | Re: pilíř |

 Kde to vře:
Na Tetín jen se sedmnáctkou (63)
Letní dobrodružství v Chamonix (32)
Chris Sharma: Nové video s obrovskými pády v DWS projektech (27)
Dry Tool Cup Brno 2018 už příští týden (24)
Závody o Lanškrounskou korunu oslavily jubileum (24)
Adam Ondra: onsight Salathe se mi nepovedl (24)
Závody v Lipníku vyvrcholil pátý ročník MPM 2018 (21)
Video z Krkavky (18)
Kapelník (15)
Návrat do údolí (10)

 Nově v inzerci:
Black Diamond Revolt 2018 | Vysoke Tatry | Skialpové lyže | Skialpové lyže | Mikina Patagonia - S | Skialpové lyže | Skialpové lyže + boty | spolulezkyně | Grivel G12 New-Matic | skialpový set |

 Anketa:
V kolika světových lezeckých oblastech jsi byl?
 v žádné 
 257 
 v 1 
 262 
 ve 3 
 225 
 v 5 
 222 
 v 10 
 287 
 ve více než 10 
 308 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.