LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání
Adam Ondra vydává další knihu
Hory byly jejich osudem

Závody
Tříscup 2020 (13.03)
Pivní boulderové závody - souboj dvojic (14.03)
Mistrovství Evropy (20.03)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 12660
2.Jungling 11622
3.Volf 11605
Bouldry:
1.Stráník 11778
2.Stráník 11025
3.Skála 10825
Hory:
1.Ondrášek 7313
2.Skopec 7070
3.Coubal 6543

Výsledky
Kvalifikace na olympiádu (28.11)
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)

Deníčky
4787 lezců
795580 cest
Nové přelezy:
Mucho Tron 7c
Ztopořená 9/9+
Sprejvól 8A+
Kralupskej 7C
Opération 8a
Trapelin 8a
Flash Danc 7c
Amigos En 7c
Left Of Mo 7b/7b+
Moscow Mul 7b

Stěny
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Fit Studio Jitka - Slaný

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Drytooling Cup Aupeak 2004

4.12. 2004 se v bratislavském Auparku uskutečnil už druhý ročník Drytooling Cupu, co a jak, čtěte dál.

Tak to vypadá, že na termínu prvního prosincového víkendu vykrystalizovala další tradiční předvánoční akce řádně kvalitního kalibru. Už podruhé se v bratislavském Auparku, přesněji na stěně Aupeak sešli lezci z okolních zemí, přesněji Maďarska, Německa, České republiky a domácího Slovenska, aby porovnali své umění v lezení s krompáčky.
Na startu se sešlo 22 závodníků pohlaví mužského (někteří po shlédnutí kvalifikací přemýšleli o změně pohlaví) a 14 zástupkyň pohlaví něžného.


Obtížnější ženská kvalifikace šla dost odlézt nohama, ale na bandasky to už bylo také. Leze Lucka Školařová


Bohužel vzhledem k určitým novinářským kachnám o plánovaném pumovém útoku v Bratislavě nepřijela část závodníků z Polska a vzhledem ke zdravotním problémům přijela i slabší účast z ČR (Majzlíkovi tímto všichni závodníci přejí co nejrychlejší uzdravení i nárat sil). No a ti ostatní si snad absenci nahradí příště.
Jako první začaly lézt dámy. Jako už tradičně jim největší problémy činilo zasekávání zbraní, kterého bylo letos ve všech cestách potřeba rozhodně více než loni. V jedné lehčícestě v kolmém profilu a jedné těžší v převisu se ženské startovní pole velmi dobře rozřadilo a na scénu nastoupili „chlopi“. Cesta „El Kantos“ se ukázala pro finále jako naprosto poviná procházka. Klasifikace mohla být cca kolem M4, ale verdikt o klasifikacích se nikomu ze závodníku nějak nechtělo vyslovovat příliš definitivně, takže na tom co se „PROSLÝCHÁ“, tedy že v mixovém hodnocení je trochu zmatek, zřejmě bude trochu pravdy.


Lehčí kvalifikační cesta chlapů, vpravo finálový trámek. Leze Radek Lienerth


Druhá kvalifikační cesta „Paraganos“ už byla ze zcela jiné úrovně. Už úvodní kroky nenechaly nikoho ze závodníků na pochybách, že tato cesta bude řádně na bandasky. Nicméně, že to nebylo jen o síle svědčí i pády některých silově supr vybavených favoritů už ve střední části. Na TOP cesty se nakonec podívali v limitu pouze dva závodníci – Dodo Kopold a Radek Lienerth. Těsně po časovém limitu cestu dolezli ještě Gabo Čmárik a Ota Srovnal. Cesta však byla tak těžká že na postup do finále stačilo vylézt jen něco nad polovinu. Zhruba odpovídala loňskému finále a tak bylo jasné, že letos to bude v boji o pomyslné medaile skutečný a nefalšovaný mordor.


Druhá kvalifikace už byla řádně do kopce. Jedním z těch, co vyřešili střední pasáž, byl i Gabo Čmárik


Krátká pauza pro občerstvení, setmělo se a sešel kotel diváků pro nadcházející finále. Dobrá muzika a už nám začaly děvčata předvádět jak to umějí. I přes určité techniky, při nichž většině mužské populace vstávaly vlasy na hlavě se nakonec žádné z děvčat nezranilo a bylo fakt na co koukat. Nicméně motyka založená na chytu a úchop za hrot, případně cvakání z cepínu pouze zaškrábnutého do kolmého zasekávacího místa. No morál tedy něžnému pohlaví rozhodně nechybí. Perfektní souboj svedli setry Čintalovy – Katka a Zuzka, Vylezli téměř celou mírně upravenou cestu El Kantos, stejně jako Francizska Donhuber z Německa a nutno poznamenat, že přelezli i kroky, které byly problematické pro řadu chlapáků. O vítězství nakonec rozhodovali téměř centimetry a jelikož spadli všechny v jedné zóně, tak i čas. Na třetím místě se umístila Zuzka Čintalová, na druhé Katka Čintalová a vítěztví si do Německa odvezla Francizska Donhuber.


Večerní "show", naštěstí nebylo u ženského finále žádné zranění, ale někdy byl strach z motyky v čele skutečně oprávněný. Katka Hitková a její finálový pokus.


Po velmi krátké pauze nastoupili borci. Cesta měla přibližně 25 m z nichž mírně převislých bylo tak 5m a zbytek kotel jako hrom. První problém byl hned na nástupu, bouldr do druhé zóny se stal osudným Ďuro Švingálovi (ABC) a Markovi Leitmanovi (Singingrock, Rock Pillars). Hned na nástupu se vyřadil domácí Andrej Kolárik (HK Extrém), když nezačal oběma cepíny v nástupovém chytu, nicméně i to jsou závody, pravidla tvrdší než při lezení venku.
Další zradou se ukázal volně zavěšený trám ve výlezu do prvního stropu. Málo zaseknutá motyka se rovnala vyštípnutí a pádu, moc zaseklá motyka znamenala špatné vytahování a ztrátu sil. Na trámu a těsně nad ním skončili Gabo Čmárik (James Trenčín) a Peťo Matura (Exkrement Martin). Do prvního stropu se dostala čtveřice závodníku a tady už ubývalo sil každým krokem. Přelez hrany stropu zastavil Radka Lienertha (Treksport, Singingrock). Nad „odpočinkovým“ místem, kde se dalo aspoň trochu postavit skončil Ota Srovnal (Raveltik), když mu spadla jedna ze zbraní a musel tak svůj pokus ukončit. Do druhého stropu o kousek dál nahlédl Gerd Donhuber (Rock and Ice Gear), nicméně nepřekonal zónu v níž spadl Ota a tak zde rozhodl i čas dosažení zóny. Top si počkal na nejlepšího. Dodo Kopold (La Sportiva, Vertikal Patronka) byl jako loňský vítěz favoritem číslo jedna. Nicméně na jeho psychiku to nemělo nejmenší vliv a naprosto elegantním stylem si dolezl pro jediný Top finále a už druhé vítězství v Drytooling Cupu v bratislavském Auparku.


Ted at se neukecnu, Zuzka, nebo Katka Čintalová? Každopádně o zónu výš byl nejlepší výkon finále - Katka, Zuzka Čintalová a Franciska Donhuber


Na závěr by bylo asi vhodné poděkovat organizátorům - združenie Hory a mesto, SHS James a HK Extrém Slovensko za bezvadnou atmosféru i dobře postavené cesty, protože od loňska laťka zase o něco stoupla. To vše by se samozřejmě neuskutečnilo bez podpory sponzorů cen pro závodníky (Lanex, Raveltik, Yak Steam, Outdoorer, Petzl, Trekland, Ahoj v prírode a Hudysport).
Nicméně za všechny závodníky bych měl drobnou připomínku a ta se týkala orientace v cestách. Obzvlášť pro cizojazyčné zavodníky (Maďary a Němce) byla orientace v cestách poněkud problematická a bylo by dobré cesty zkusit příště udělat jasněji definované, zakázané zony zamalovat nebo, přelepit, protože v průběhu lezení už člověk snadno zapomene, že tento „flak“ se u výkladu tratě zakázal.
Celkově to ale nemění nic na tom když za všechna řeknu díky a doufám, že příští rok si prosinec zase zpestříme touto už tradiční akcí. Současně bych rád poznamenal, že se podobná sešlost, tetokrát formou boulderingu chystá na stěně v Trenčíně předběžně 17.12.2004, další závod by měl být na venkovní kombinované stěně v Jabloci n. Nisou na přelomu ledna a února 2005, na závěr zimy 2005 pak uvidíme co Plzeňský Motyka Cup. Propozice a termíny se budeme snažit co nejdříve upřesnit.
Vám dík že jste přežili můj grafomanský výplod, učitelka češtiny si dá pauzu, připojuji výsledky a pár fotek posílám administratorům, takže počítám, že se tu za chvíli objeví.


Druhý nejlepší výkon večera, Gerd Donhuber na začátku druhého stropu


Finále muži
poradie Meno Priezvisko Štát Klub
1. Dodo Kopold SK  Vertikal Patronka
2. Gerd Dönhuber DE    Rock & Ice Gear
3. Otakar Srovnal CZ Raveltik
4. Radek Linerth CZ    Trek Sport Team, Singing Rock
5. Peter Matura SK Exkrement Martin
6. Gabriel Čmarík SK    James Trenčín
7. Marek Leitman SK    Singing Rock. Rock Pillars
8. Juraj Švingál SK  ABC
9. Andrej Kolarik SK  Extrém Slovensko

Finále ženy
poradie Meno Priezvisko Štát Klub
1. Franziska Dönhuber DE Rock & Ice Gear
2. Katarína Čintalová SK MKSK Modra
3. Zuzka Čintalová SK MKSK Modra
4. Marka Dutková SK HK Iames Trenčín
5. Lucie Školarová CZ Lokomotiva Brno
6. Denisa Šulcová SK Poprad
7. Katarína Hitková SK Filozof bratislava
8. Elena Ondášová SK Akademik Košice
9. Jana Pelikánová SK Extrém Slovensko


Místo, které rozhodovalo mezi "bramborou" a bednou, jedním z těch kteří dali výlez z prvního stropu byl i Ota Srovnal, celkově třetí


Více fotek naleznete ve fotogalerii na.
climbingschool.cz


Opět bezkonkurečně nejlepší lezení večera, Dodo Kopold v plné parádě těsně před topem finále mužů.


Radek
fotky: jak to kdo mel v ruce Petr, Klara, David,a neco snad i ja :-) diky

zoban   [úpravy] 11:45 05.12.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 foto15:48:55 05.12.2004
Ve fotogalerii máš naposledy fotky ze Sportlife, tak si nevymýšlej, nebo je tam napřed dej a pak to napiš.:-).
vlkodpovědět 
 Re: foto17:09:28 05.12.2004
No, to je pravda. Kampak se zatoulaly ty fotky???
Petraodpovědět 
  Re: foto17:34:38 05.12.2004
Pane autor neni informatik, takze se obcas chybicka vloudi, uz to na www.climbingschool.cz chodi.
radek
zobanodpovědět 
   Re: foto18:24:33 05.12.2004
Nechodí, stále nechodí.....
Petr Jandíkodpovědět 
    Re: foto18:46:22 05.12.2004
Zkus obnovit, mozna mas nactenou puvodni verzi pripadne primy odkaz http://www.climbingschool.cz/fotogalerie12/index.html
Radek
zobanodpovědět 
     Re: foto18:53:48 05.12.2004
Potvrzuji, chodí, ale máš jich tam pro nás "fajnšmekry" málo, panáčku.:-).
vlkodpovědět 
      Re: foto19:00:41 05.12.2004
jsou zatim jen z meho fotaku a na ten fotili jenom nas, takze jsem zamerne nedaval stejne lidicky, z ostatnich tri fotaku se to snad postahuje v prubehu tydne
radek
zobanodpovědět 
     Re: foto19:34:48 05.12.2004
Ve Firefoxu to nechodí a IE-Shit si kvůli tomu instalovat nebudu. Asi máš v názvech obrázků mezery nebo diakritiku.
Petr Jandíkodpovědět 
      Re: foto19:49:26 05.12.2004
nazvy jsou bez mezer i diakritiky, cela galerie je delana ve web galery creator
Takze na dalsi uz jsem kratkej radek
zobanodpovědět 
       Re: foto20:52:29 05.12.2004
V safari na macu to chodí, ale názvy fotek máš s mezerou, třeba bratislava_drytool 066.jpg.
Petr Jandíkodpovědět 
        Re: foto09:36:05 06.12.2004
Kolikrát nám ještě Jandík dokáže, jak to umí s počítači a diakritika je pro blbce??
Ten co o tom něco ví...odpovědět 
         Re: foto11:57:37 06.12.2004
Nevím, jak to myslíš. Tvoje komentáře bývají zpravidla zasvěcené, trefné a k věci, ale v tomto případě se za tebe asi vydává někdo jiný.
Fakt prostě je, že Radek má v názvech obrázků na disku mezeru, což není doporučováno a následkem toho ta fotogalerie v některých prohlížečích, jako je třeba Firefox nefunguje.
Je na něm, jestli mu to vadí, a něco s tím udělá, nebo ne.
Petr Jandíkodpovědět 
          Re: foto12:19:58 06.12.2004
Tou mezerou to nebude. Jiné galerie tam mají taky mezeru v názvech a to chodí i ve Firefoxu.
Petr Jandíkodpovědět 
           Re: foto18:30:55 06.12.2004
zustava otazkou, jak to bude chodit ve Ferofixu .... ;-))
odpovědět 
            Re: foto19:09:39 06.12.2004
Ve Ferofixu to zreziví a upadne :-)
Petr Jandíkodpovědět 
             Re: foto08:28:56 07.12.2004
Tak psal ten v.u. komentář opravdovej "ten co o tom něco ví" nebo někdo jinej? Jak to je? Ví to někdo? Máme tu snad blechu v kožichu?? V tomto případě jinak skutečně zaostává za svou obvyklou úrovní!
ťululumodpovědět 
        Re: foto09:37:33 06.12.2004
Kolikrát nám ještě Jandík dokáže, jak to umí s počítači a diakritika je pro blbce??
Ten co o tom něco ví...odpovědět 
         Re: foto10:11:13 06.12.2004
Vypada to ze o tom spis nic nevis, protoze ten clovek ma naprostou pravdu.
Joseodpovědět 
          Re: foto13:31:24 06.12.2004
Je mi lito ze to asi nechodi vsem, ale nazvy souboru generuje ta ficurka co vyrabi galerii, takze bych to musel prenastavit a na to ted nemam cas, snad priste, takze ale doufam ze vetsine uzivatelu to chodi tak jak ma :-) Windows, jsou windows... :-)
Radek
zobanodpovědět 
           stránky13:41:41 06.12.2004
Stránky vaší horoškoly jsou graficky pěkné. Je škoda, že ty fotogalerie dělají problémy. Ve Firefoxu pod Windows se dostanu jen na jednu z nich - na SportLife. Nic jiného mi nefunguje. To jen pro informaci. Zřejmě se tvůj generátor galerií a Firefox nemají v lásce. Čím to je, jsem neobjevil. Možná by ti lépe poradili editoři Lezce, ti jsou ve webdesignu podstatně informovanější než já.
Petr Jandíkodpovědět 
            Re: stránky14:09:31 06.12.2004
Hlavně, že tomu rozumíš. Výsledek je ale ten, že vidíš prd :o))))) a to je podstatný.
odpovědět 
           Re: foto17:25:27 06.12.2004
Problem je podle me v tom, ze na index strance dane galerie je posledni lomitko v odkaze na konkretni stranku s fotkou obracene tj.'\', napr. ../fotogalerie12/photos\photo_2.html, pokud uz ale jses na konkretni fotce, tak tam uz jsou odkazy na predchozi a dalsi fotku OK. Prosim autora za ne M$ minoritu, aby priste zkusil nastavit svuj web creator tak, abychom neprisli zkratka ;-).
j a k u b . u r b a n @ b a r b u c h a . o r godpovědět 

 polední přestávka10:35:12 06.12.2004
Pauza bodne, dík :-)
učitelka češtinyodpovědět 
 Re: polední přestávka14:26:55 06.12.2004
V pauze jsem si sla pro pricesek, jelikoz jsem si vyrvala fsechny vlasy. Ale slohove za jedna!
ucitelka cestiny II.odpovědět 
  Re: polední přestávka09:54:07 08.12.2004
Se z toho účo nepose... ¨vždycky mě dokáže naštvat, jak tu někdo řeší háčky čárky, malé, velké (a možná i střední) a měkké a tvrdé! Vzhledem k tomu, na co diskuze slouží, je jedno co si všechny učitelky češtiny myslí o našem pravopisu!
učitel sexuodpovědět 
   Re: polední přestávka14:26:35 10.12.2004
No, mohl by si to borčík, dřív než text pověsí mezi lidi, nechat od někoho přečíst, když mu mluvnická shoda dělá takové potíže. Takhle by si někdo mohl myslet, že vypadá jak idiot. Děvčata šly a sestry vylezli, a jsou jich tam hned celé série, to by se zježil kolikrát i nepedagog.
odpovědět 

 Grajco, Lauro10:43:46 08.12.2004
chcem doplnit mena hlavnych dvoch protagonistov pretekov - Mato Grajciar a Tomas Laurencik. makali tam tri tyzdne, aby sa preteky uskutocnili. Ani sa napytajte za co... clovek by neveril, co take preteky a stavba trati obnasa, hlavne ked sa Grajco do toho vlozi a chce aby to bolo co naj...
suskyodpovědět 

 Rada17:32:31 10.12.2004
Zobane ty si borec. Nenech se otravit a jed. Si nejlepsi
Karel Cernochodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Alkimist, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (141197)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
R.G. Pfeiler 7a+ Achleiten
Ali Di Cristallo 6c+/7a Ulassai
Pere Flac 6b Bellus
A Lo Hecho Pecho 6c+ Bellus
El Faba De Ramonet 6b+ Bellus
Nově komentované:
Žíla 7C+ Kralupy Nad Vltavou
Tre Mens 6C Strnady
Žíla 7C+ Kralupy Nad Vltavou
Hrana Prokrastinace 7+ Kotlářka
Rozmarné Léto 9- Vraní Skála

 Nově v diskusi:
Re: Výsledky ČP Hangár | Re: Výsledky ČP Hangár | Re: Výsledky ČP Hangár | Re: Výsledky ČP Hangár | Re: Výsledky ČP Hangár | Re: Výsledky ČP Hangár | Re: Výsledky ČP Hangár | Re: Foto dne - Policejní čórka 6+ | Re: Výsledky ČP Hangár | Re: Výsledky ČP Hangár |

 Nové komentáře:
Re: Fakta | Re: Úchylnost | Re: Bídáku :-) | Re: otázky | Re: Fakta | Re: Bídáku :-) | Bídáku :-) | Re: Fakta | Re: Totální Paráda | Re: .......... |

 Kde to vře:
Marketing a porušování pravidel (189)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 53 (22)
VV ČHS: předsedkyní Komise soutěžního lezení Dita Fajbišová (19)
Hangar Masters: výsledky (15)
Dva polští horolezci zahynuli na Kežmarském štítě v Tatrách (14)
Lezení v oblasti Laghel (Arco) zakázal majitel (10)
Pořádně zmrzlá Montana (5)
Tatranský sever (5)
Stanislawského cesta v severce Vysoké (4)
Slovácké OUPN 2020 (4)

 Nově v inzerci:
K2 wayback 88 | Prodám nebo vyměním Ocún WeBee L | skialp lyze HAGAN Tour | skialp lyze HAGAN Tour | Suunto Vector - černé X-Black | Expresky | lyžáky Scarpa Maestrale z 2017 | lano 29m | nové lano 60m | Hledam spolulezce/spolulezkyni Kladno |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 194 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 96 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 724 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 178 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.