LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5889 lezců
1211254 cest
Nové přelezy:
Liftscheis 8b
Bio-logiko 9a
Elephant M 8b+
C'est La V 8c+
Medvědice 7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Shoulder P 8A
Ich Bin So 9-
Epita 9
Sámovy Bic 10-/10

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

RRGCC PRT

Pro rozklíčování této podivné zkratky je třeba vědět, že RRG je mezi lezci známá zkratka populární oblasti Red River Gorge, a že RRGCC (Red River Gorge Climber's Coalition) je lezecká organizace, která se stará o správu této lezecké oblasti.

A když k tomu přidáte to poslední, již skoro tradiční Petzl Rock Trip (PRT) dostanete mix pro kvalitní lezení.

Na začátku tohoto měsíce se tyto dva fenomény daly dohromady, aby zorganizovaly jednu z největších outdoorových lezeckých setkání od doby Konsteinu

Ano správně, řekl jsem Konstein, většina z vás si asi už nepamatuje tuhle akcičku nebo spíš setkání, kde evropské lezce přivedl do údivu svými výkony americký lezec a legenda John Bachar, když vysóloval některé z jejich projektů.



Emily Harrington první ženský přelez cesty No Redemption, 8a/8a+

photo by Pete McDermott




Said Belhaj: mistr skal a představitel Funku

photo by Pete McDermott


Každopádně, Rocktoberfest jak nazvali toto setkání, navštívilo několik nejlepších lezců Ameriky a k nim se přidali i extra lezci evropští, aby společně dokázali rozluštit problémy převislých a vytrvalostních doposud nepřelezených projektů. A samozřejmě i  společně pak zapařit na večerních pijatikách.
Hlavní večerní party, které se prý zúčastnilo až 1200 lidí, se skutečně rozjela a prý byla dost divoká. Divočejší a veselejší by snad mohla být jen kdyby byl přítomen samotný Edu Cocaine. 




Kentuco-european dance party

photo by Pete McDermott





Sean McColl v cestě MILF Money, 8a+

photo by Pete McDermott



Akce vydělala přes $32,000 dolarů, které budou použity na zaplacení splátky na vykoupení oblasti Murry-Pendergrass Preserve, území v RRG, na kterém se nachází asi 40% všeho lezení v Red River Gorge, plus mnoho dalších možností do budoucna. 




Daniel Woods v cestě Dogleg, 7b

photo by Pete McDermott




Na párty nesměli chybět mix pulty pro dobrou muziku

photo by Pete McDermott


Velké díky zaslouží fotograf Pete McDermott za nádherné fotografie, které exklusivně poskytl našemu webu.



Pohled na tábořiště okolo Miguel's Pizza z ptačí perspektivy

photo by Pete McDermott


Pete McDermott and Andrew Burgoon

Andrew Burgoon   [úpravy] 08:39 27.10.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 11:40:32 27.10.2007
Edu Cocaine :D no pěkně se mu to už sype na hlavu, chudák:D Jinak RRG vypadá skvěle, prý že nejlepší sportovní oblast na světě psali na 8a... písek rlz:)
Adam Fialaodpovědět 

 bílá je dobrá12:42:29 27.10.2007
A jak to tam mají hezky obílené a všichni poslušně mádžují... :-P
mr. bílýodpovědět 

 koupim skalu15:04:59 27.10.2007
Peknej Labak bez Labe..
32 000 na splatky, hm, je nekde info o tyhle akci (vykupu skal), dik at nemusim hledat
l.odpovědět 
 Re: koupim skalu17:31:16 27.10.2007
Tohle setkáni je tam každej rok a je to čím dál víc komerce asi jak teplice.Byl jsem tam před asi 6 lety a to eště bylo tak pro 100 možná 200 lidí.Dneska mega akce co ale vydělá prachy a lezci maj pak pokoj.V Americe celkem běžná záležitost že špička dělá pod hlavičkou nějaké organizace výběr peněz např Access found a pak kupujou oblasti nebo alespon přístupy.
Písek je to dost tvrdej trochu podobnej Ríšolandu a Žlebu ale chyty jsou trochu jiný a těžký věci docela převislý.
Je to ale opravdu vedle Vegas pískovcová sportovní mekka
David
odpovědět 

 Druhej konec světa09:46:20 29.10.2007
Taky bych tam někdy rád jel.
Steveodpovědět 

 Foto dne:
Údolí Kačáku
Kačák zlom
 Databáze cest:
Všechny cesty (190448)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tracks, Bolts Und Erdbeerkuche 7 Laabtal
Pfusch Dich Hoch 8- Laabtal
Lůca Má Hlad 7B Sklárna Jih
Kafemlejnek 5C Skalky Za Aritmou
Mockingbird 5B Skalky Pod Nebušicemi
Nově komentované:
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Walgrot 6a Arbolí

 Nově v diskusi:
Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Samodomo nýty | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace | Neskutečné... | Hmm | Nádhera | Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 256 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 311 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 264 
 Řídím se doporučením ostatních 
 255 
 Neřeším to – lezu vše 
 234 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.