LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nová kniha Medaile na chvíli o olympijském příběhu Adama Ondry
Nová kniha Lékaři na horách: neviditelní hrdinové
Slovinsko

Závody
SP Brixen (09.06)
Street boulder contest (10.06)
SP Innsbruck (14.06)

Žebříček
Cesty:
37.Gospoš 10106
38.Paprsek 10085
39.Slezáková 10071
Bouldry:
37.Indrák 8753
38.Vavřík 8700
39.Polčin 8700
Hory:
5.Groš 7908
6.Chomová 6476
7.Punčochář 6014

Výsledky
SP Praha (02.06)
AM ČR boulder (26.05)
MČR obtížnost (20.05)

Deníčky
5410 lezců
1036644 cest
Nové přelezy:
Mrdka Star XIa
Welcome To 7c
Animální O 9
El Camino Xb
Přímá Údol Xb
Renovátor IXc
Rapunzel 7b+
Patsamama 7b
Jenseits V Xa
Juicy Beat 9+/10-

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava

Prodejny
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Horolezci úspěšní v Alpách

Konečně! Vypadnout na pár dní z háku a rychle do hor. Po noční jízdě a krátkém spánku se ocitáme v Chamonix, kde naše první kroky vedou do domu horských vůdců.

"Čekáme tak tři dny dobrýho počasí, pak zase špatně. Nahoru ani nechoďte, v pěti tisících stejně napadlo půl metru sněhu." Tybrďo, fakt? No ještě že tu žádný pětky nejsou, uklidňujeme se. Moc dobře to s naším plánem ale nevypadá.Přebalíme a u tunelu vyškolíme celníky standartním škodováckým trikem: "Co máte vzadu v kufru? Otevřete ho! MOTOR??", he he, to se nikdy nevochodí. Zaparkujem v piknik kempu stylově pojmenovaném "Camp Freney" a mažem nahoru vstříc podmračené obloze. Optimisticky prší jen málo.


Luxusní vůz Sportturistu pod nástupem na chatu.


Šplhám po mokrym hromosvodu, s báglem nic moc, nechápu co na tomhle kdo vidí. I stádečko ovcí, které potkávám uprostřed feraty, se tváří dost zpruzeně, tedy jestli jsem správně porozuměl intonaci jejich bé é é. U chaty čeká Magnusek a tváří se taky dost zpruzeně, tedy jestli jsem správně porozuměl intonaci jeho pičování. (Ty vole já sem táhnu stan jako nejvetší č*k, a von je tu zadáčo luxusní bejvák v chatě, bych blil.)

Nahoře se to opravdu pěkně blyští čerstvou nadílkou, sakra, zatím se holt budeme držet při zemi a pak se uvidí. Na rozlezení je tudíž vybrána moderní cesta na čuvakruks (A.Cruix). 7a, pevný plotny, vobčas nejt, to bude bájo. A taky že jo. Půl dne se potácíme v ďábelských plotnách, cesty něznájet. V půlce stěny se terén mění na absolutní kamenolom, dál ani krok. Se zatajeným dechem slaňujeme z položeného lokru a urychleně vyklízíme pozice. Jen ta visáčovská ruka na klice chybí.


Čuvaky nad chatou, A.Cruix a A.Noire.Magnusek bloudí v nelezitelných plotnách.Hurá, našel cestu, a dokonce i s chytama.


Povzbuzeni hodnotným pytlem meditujem co dál. "No mohli bychom se zajít podívat aspoň do tý bivakovací chatky Eccles ne? Když už jsme tady." zkouší to Magnusek. "Jestli bude zejtra hezky tak proč ne, když už jsme tady. Stejně bude hnusně." Jako napotvoru je ráno opravdu hezky, což oceňuje zejména Magnusek, který celou noc lovil krysy, co mu chroupaly pod postelí. Snídani však uhájil.

Výšlap po ledovci je príma, produpávání prašanu, to je moje. Sněhu je opravdová přehršel, vypadá to, že zmatený chlapík od horských vůdců úplně nekecal. Dveře chatičky umístěné na exponovaném hřebínku otvíráme krátce po poledni, právě včas řeklo by se, sluníčko již praží do svahu déle než je zdrávo. "Půjdu se ještě podívat kousek nahoru tady přes ty žlábky abych okouknul další cestu". "Vžůůůůům" provalila se kolem dveří pěkná lavinka z nahřátého sněhu. "Eee, co jsem to říkal? Kam bych se táhnul, však to ráno najdem." zpestřuje mi Magnus monologem hledání paralenu proti bolesti hlavy.


Jižní stěny Mont Blanku v celé kráse, vpravo nahoře Svíčka.Peutereyské sedlo s výhledem na Jorassky.Freney, vpravo dole (mimo obraz) začíná centrální pilíř, nahoře markantní Svíčka.


Ráno jsme to opravdu našli, byť značnou oklikou. Po předních do sedla, a už slaňujeme dolů na Freneyské plató. No platu jsme se ovšem moc nepředvedli, stokrát jsem si doma říkal: "Pěkně sejít až dolů, celou stěnu obejít a až nakonci zprava nastoupit." Plán perfektní, realizace pokulhává. Hm, hele, kdo by se táhnul až dolu, traverznem to po vrstevnici. Tímto trikem se pochvíli dostáváme do nepříjemných ledopolí, což oceňuje zejména Magnus, který z úcty ke klasikům kope v měkkejch pohorkách a kultovních mačkách LET Kunovice. "No co, Eiger a Wolkra sem v tom taky vylez", umlčel moje chabé námitky doma při balení, co mu na to má asi člověk říct? Únik z ledu vede jen vzhůru do stěny...tři dýlky, a cesta je přehrazená mohutným kuloárem. Ha ha, takže slanění.

Po hodince a půl jsme zpátku pod stěnou. Hm, to jsme fakt netrefili, to snad ani není možný jací jsme kokoti. Takže repete nástupu tentokrát více vpravo...

Lezení na pilíři je krásný, Magnusek na prváka valí na jistotu, tak co by se průměrný zevlák jako já namáhal. Hledáním cesty se ve spodních partiích moc neznervózňujeme, +- 50metrů vlevo vpravo jsme nyní již zcela určitě správně ;-) V letních podmínkách čistě skalní lezení, teď ve sněhu fajn mixy, nestěžujeme si. I biváček nacházíme perfektní. Brzy ráno valíme dál a druhý den večer se konečně, krutě vymrzlí z hákovaček, nacházíme na vrcholku svíčky. By člověk neřekl, jak při lezení čas pěkně ubíhá :-)


Naše hřiště, kudy nahoru?Šéfkuchař v ložnici a ranní oblez megahodin.Svíčka v celé své kráse - prvních 5 dýlek epesní hákovačky.Sibiř hadr, slovo kosa zde nabývá netušených rozměrů.


Od vrcholku pilíře následují lehké mixy vzhůru, zhoršujícím se počasím dobře namotivovaný sólista stlačí čas na tomto úseku hluboce pod hodinku. Docela bychom zachrápli, leč žádné místo nám nepřijde dostatečně luxusní. Tedy ne že by naše nároky byly přehnaně vysoké, alespoň zajistit a pohodlně sedět.

Najednou z mraku vykouknu přes vrcholový hřeben a ocitám se v úplně jinym světě, nepopsatelná nádhera. Naspíduje mě to víc než tři mexický pěsti: "Koukej támhle to bude vršek, za dvě hodinky jsme tam, seběhnem na Valotku a můžem slavit!", "Jo? Hm, je teda půl osmý, a ten hroznej vítr, sotva pletem nohama, hm, no tak jo." neodporuje Magnusek. Cesta však není tak pohodlná jak se zdálo, místama tvrdej led a větérek tedy opravdu mocný. Sakra to nedáme, vidina pohodlí Valotky se rozplynula jak pára nad hrncem, takže další bivak. No jo, to se řekne, ale kde? Na několikátý pokus se mi daří přeběhnout přes hřeben na závětrnější stranu, tam snad půjde kopnout. Dup dup dup, sakra kam mi to zajela noha? No to snad ne, jedinný použitelný místo a je vona tu trhlina. Už toho mám fakt dost, naštvaně hrabu těsně vedle. Magnusek vyměknul a posouvá svůj záhrob o metr a půl. Pořád mám trochu pocit, že za dnešní nepohodlí můžu já, tak alespoň vařím jedno pití a dokonce i specielní pakistánský jídlo. Luxusní břečka, ještě že jsme si to nechali až do takovýdle nouze. Vítr vane čím dál tím víc, zima nesnesitelná. Pěknou chvilku bezmoci zažívám při pokusu o sundání bot - ve špičkách mi ponožky přimrzly zevnitř k botám. No to je vostrý, palcům se to asi nebude moc líbit. Před sněhovým přívalem rezignovaně prchám do ždáráku trénovat akrobatické kousky - obléct všechno co mám, rozbalit spacák a nasoukat se do něj. (půl hodinky pauza) No sláva. Chtěl bych si protřít nohy, ale v úzkém ždáráku na ně nedosáhnu, sakra. Noc trávím tréninkem autosugesce, ve třech vrstvách oblečení a goráčovce, v super spacáku-ždáráku od Rákosky mi přece nemůže bejt takovádle straaašlivá kosa. To v žádném případě! Hm, moc to nefunguje, asi holt neni energie. Pořád dokola myslím na nejzajímavější věci co mě v životě potkávaj: písek, ženský, pivo, rád bych věděl jestli ten kokot vedle taky takhle mrzne, ženský.... To je vždycky radosti když při pohledu na hodinky zjistím, že uběhlo o čtvrthodinu víc než jsem čekal, neklamný znak chvilkového usnutí.  Jak se to říká, zážitek nemusí být pěkný, hlavně že je dost silný? Něco na tom bude, v mojí hitparádě špatnej nocí se tahle zařadila proklatě vysoko.


Jinej svět.


Výlez do ranního humusu je pochopitelně obvzláště pikatní, ble. Začíná opět zatím nepoznaným pocitem - od pasu dolů se nemůžu pohnout. To snad neni možný, jak se na mě dostala taková strašná hromada sněhu? Zřejmě automatika, brano, zahrabe samo. Pokrok se holt nedá zastavit. Už je mi tak nějak jedno že mám sníh všude, z krásné nové bílé návěje vyhrabávám batoh a ostatní věci, zabalit, omačkovat se a rychle pryč. Magnusek je stejného názoru, už vybíhá přes převěj na opačnou stranu hřebene a  ..  jakoby narazil do zdi, svaluje se zpátky. "He? Vííítr, ale jakej!" No supr, to nám chybělo. Takže znovu, nenápadně vystrčit hlavu a než si mě vichřice všimne pořádně zaseknout cepín a sválet sudy pár metrů pod hranu.

V leže pozoruji Magnuska jak se nejistým krokem snaží urazit prvních pár metrů podél hřebínku. Kdybych mohl tak se směju na celý kolo, takhle se nemotal ani po skalnim mužovi! Kurňa to by chělo točit. Bohužel v situaci kdy promrzlé prsty sotva udrží cepín, nápad veskrze absurdní. Všechno je relativní, jak jsem si večer nadával proč jsme včera nezabivakovali dřív, už před začátkem hřebene, teď jsem neskonale vděčnej za každej metr, kterej díky tomu nemusíme urazit dneska. Na zemi vydejchat, zabrat, ujít pár metrů a zpátky na zem. S překvapením si uvědomuju jak rychle mi ubejvaj síly. Docela by mě zajímalo, jak se takovýdle situace řešej někde v pořádný vejšce. Naštěstí jsme jenom tady na našich evropskejch kopečkách, hodinku to přece musim vydržet, říkám si. Ale kdyby to mělo bejt o párhodin víc?? Nevim. Ale říká se, že člověk má dost velký rezervy, tak asi pohoda ;-) Síla na vstávání už moc neni, nejhorší úseky plazíme po čtyřech.

Najednou v mlze zahlédnu tři postavičky. Tyjo lidi! Mám hroznou radost, úplně jsem zapomněl, že kromě nás ještě někdo existuje. O poznání svižněji k nim vydupu a hele, vršek. To že je to slavné vítězství? Super. Rychle pryč!

Běžíme dolů propluhovanou dálnicí, zcela výjimečně oceňuju stádečka ťáponohů, která ji tak svědomitě udusávají. Dokonce i v takovym fekálu co je dneska, tomu říkám zarytost. Na Valotce Magnus ukuchtí perfektní pudink a valíme dál. "Strong men you are!" mávaj na nás angláni co jsme potkali nahoře. "Hovno strong men, máme v autě bráníky vole", cedim mezi zuby. Goutr, Teta Róza. Úplně grogy tendle boj vzdávám, už nemám na to se dneska dál trápit. "Čau zejtra", zapadávám k tetě do noclehárny pofoukat si omrzlý nohy. Magnusek je ovšem jiná nátura, poháněn vidinou plné basičky pěkně po svejch dovalí do Šamonic, prostopuje tunelem, projde půl vale vény a se setměnim se do ní hrdě pouští. Nazdraví parde.

Resumé: Freney face, Central Pillar - Ch.Bonington 1961, ED1
Srpen 2006,  Magnusek - Špicál, HK Vyšehrad, VŠAK Chemie Sahara


Závěrečná tisková beseda: Špicál, moderátor Maty a Magnusek, který bohužel na pilíři roztrhl svůj zánovní model gatí čong adibas.


Pokud se v práci opravdu nudíte, a nechce se vám čekat až zdramatizovanou podobu této události nazkouší činnohra národního divadla, magnuskův scénář je k nahlédnutí tady.

Jiří Šplíchal   [úpravy] 08:25 19.04.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dík.08:40:54 19.04.2007
Fakt skvělý článek.
JirkaSodpovědět 

 Jo08:54:16 19.04.2007
Jo, to beru...
Karbyodpovědět 

 Parada09:16:40 19.04.2007
kdyz tu byla anketa, co je opravdicke lezeni, hlasoval jsem presne pro tohle.
Láďaodpovědět 

 Díky09:29:01 19.04.2007
Dík za dobrou náladu na celý den.
Olgaodpovědět 

 Nadhera09:31:37 19.04.2007
Tak tomu rikam aplinismus :-)) Divadelni hra je nemene vynikajicna, uz dlouho jsem se na Lezci tak dobre nepobavil. Tatranka tesco sefkuchare v loznici mne svalila na zem. Cesky klasik jeste zije!!!
lysoopodpovědět 

 Kdy09:34:21 19.04.2007
Ahoj. Kdy jste tam byli? Dík
Martinodpovědět 
 Re: Kdy10:53:25 19.04.2007
cus, 6.8.-12.8.07
sp.odpovědět 
  Re: Kdy11:00:13 19.04.2007
ha ha, 06 samozdrejme. sp.
odpovědět 

 Poklona,pánové10:04:48 19.04.2007
No,k tomuhle se nemohu nevyjádřit.Skvělý dílko a lezení samo taky.
Iwoš Wondráčekodpovědět 

 dekuji10:35:43 19.04.2007
dekuji za clanek
jx voidodpovědět 

 Dobrej clanek10:41:43 19.04.2007
Diky panove, hezkej vykon a jeste lepsi clanek!
Radek J.odpovědět 

 Smekám, pánové, Špicále zvláště.10:56:00 19.04.2007
Dokonale vyšperkované dílko. Nejdřív ten lehce zmodifikovaný výstřižek z novin po tatíkovi, pak nádherně svižně, vtipně a nepateticky popsané události z túry, která při dnešní mizérii lezení v horách možná jedna z nejlepších za sezónu. Nelze než smeknout a doporučit i ostatní Špicálovy články. Ten z Kavkazu byl taky skvělej. Špicál toho nepíše moc, ale co napíše, to je klasa.
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Smekám, pánové, Špicále zvláště.23:45:07 25.04.2007
Ve srovnání s těmito texty se celá montana stává pouhým plátkem na sušení bot (i s tim kříďákem). Konečně někdo, kdo dokáže vyjádřit historickou pravdu - že skutečný lezení je životní styl, a ne maglajs a překližka. Základem je výše citovaný výrok, kterej znám už od Ťuka: Zážitek nemusí bejt přijemnej, hlavně že je vydatnej.
Doktor Xodpovědět 

 Ouu,11:56:26 19.04.2007
to je nádhera. Špicálův článek, Magnuskova jednoaktovka i fotky. Samotný výkon, luxusní vůz Sporturistu, kultovní mačky LET Kunovice a "ideální podmínky na pouštění draka" nemají chybu. Dokonale zprostředkovaný prožitek.
ivošodpovědět 

 Dost dobry,....12:36:54 19.04.2007
Super zazitky. Este ze uz nejsem masochista:)))
loudisodpovědět 

 Dejchánek12:57:23 19.04.2007
Se divím, jak ještě Maty může mít zdravý játra :-D.
Hospodskejodpovědět 

 co dodat ?13:57:51 19.04.2007
вот молодцы!
Filipoodpovědět 

 Zájezd14:17:54 19.04.2007
Pozor pozor, třeťačky z Kuřimi opět organisují autobusový zájezd do Prahy!
tělocvikář SŠT Kuřimodpovědět 

 :)14:25:30 19.04.2007
Paráda!! Eště že už je skoro léto. A draky si klidně nechám na podzim. Ženský, písek...
Piškotodpovědět 

 Masakr22:54:46 19.04.2007
Nádhera
Daliborodpovědět 

 standardní škodovácký trik07:45:12 20.04.2007
má potom modifikaci "nějak vám to řve a kouří, ukažte mi motor". a pak ten neznámej úžasnej praktickej prostor za sedadly vhodnej k pašování z bezcelních zón.
Lukas B.odpovědět 
 Re: standardní škodovácký trik14:45:46 20.04.2007
Optimální využití stopětky je: 2x kanystr 10 litrů do zadních blatníků vedle motoru, 2x 20 litrů za zadní sedadla a 2x 20 litrů pod přední sedadla. Kdysi se ještě daly ty prazdné kanystry vyšmelit za další benzín :-).
Petr Jandíkodpovědět 
  Re: standardní škodovácký trik17:10:20 20.04.2007
JJ, není nad pojízdný granát. Stačí defaultní ťukec na parkáči a místo érbegů vyletí ptáček. A čumilové se neudrží smíchy.
lysoopodpovědět 

 Obdiv10:56:38 20.04.2007
Teda pánové gratulace k parádní akci. Vědět to, tak jsem se Vás onehdá u pivka v BB vyptával o dost víc:-)
Gejzaodpovědět 

 dobry, <|>12:33:30 20.04.2007
Tak tohle je minimálně "good style", prostě slušná práce..
maxodpovědět 

 paráda15:05:11 20.04.2007
fantastisch bojs. ste killeři:-)
basketodpovědět 
 Re: paráda00:45:12 27.04.2007
..ale to o nich přece víš(víme) dlouho!!! Jsou to maséři ja k sviňa. A ta fotka s mojí osobou tam nepatří!!!!!
modpovědět 

 Klobouk dolu16:04:16 20.04.2007
Klobouk dolu panove! Vykon jako hrom a u clanku jsem se opravdu chlamal :-) Diky.
Pavelodpovědět 

 Výborné09:03:51 21.04.2007
Konečně jsem zase dočetl nějaký článek až do konce...
Měkdy mne mrzí, že už nejsem ochoten tak strádat jako za mlada. Takové vzpomínky pak člověku vydrží na celý život a některé životní "malichernosti" překoná s lehkostí. Paráda.
Petrodpovědět 

 Bezva17:35:44 21.04.2007
No ty vole,padám na zem a držím  se smíchy za břicho.Fakt super článek a to lezení mohlo být taky fajn...
Spajkodpovědět 

 paráda21:44:51 21.04.2007
Krásne fotky, dobrý článok, pekný zážitok
Miroodpovědět 

 Flanel?10:58:54 22.04.2007
Špicale vidim, že vás ty kraviny ještě nepustily, a to nakonec je dobře, stejně jako je fakt dost dobrá ta vaše akce.Takže až dáte ten Matterrhorn nezapomeň poslat kudy tudy. Sam. P.S.Jo a doufám, že to káro na těch fotkách je flanel!!!
Samodpovědět 
 Re: Flanel?09:13:33 23.04.2007
to je jasné, že je to Špicálová flanelka, bez ní ani ráno. Jinak pěkný, Mg najel na mód dobře naladěn ;-)
V.odpovědět 
  Re: Flanel?22:37:39 23.04.2007
Poklona, smekám!
Lukodpovědět 
 Re: Flanel?09:25:17 24.04.2007
Čau Same, káro musí bejt, jak praví klasik Filous "jen pár chlápků v kostkovanejch košilích...":-) Na Matráč se zrovna chystáme, doufejme že tentokrát to bude bez vrtule;-) dám vědět jak to dopadlo a budu vám značkovat cestu, aby jste to příště našli. čugo
Špicálodpovědět 
  Re: Flanel?00:47:56 27.04.2007
Hele parťáku a na Matroš by místo pro ještě jednu dvojku neblilo? Mam auto pro 6 i s noclehárnou! Mi brnkni prde.
Matyodpovědět 
   Re: Flanel?10:00:58 27.04.2007
Pohoda, berem vás. Máš přesně pět hodin do odjezdu, tak neserfuj a běž balit.. :-)
Šp.odpovědět 
    Re: Flanel?10:16:05 27.04.2007
Tak ať se daří!
Piškotodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Sura Peak
Simply Beautiful
 Databáze cest:
Všechny cesty (167008)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hands Of Stealth 8a+ Barmstein
Scary Monsters 7c Barmstein
Scary Monsters 7c Barmstein
Milliman 7a+ Barmstein
Nimm Mi Wia I Bin 7b+ Barmstein
Nově komentované:
Marcelka 8+ Koukolova Hora
Mrdka Starýho Jiráska XIa Křížový Vrch
Mrdka Starýho Jiráska XIa Křížový Vrch
Mrdka Starýho Jiráska XIa Křížový Vrch
R.I.P. Xb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Ztracený mágopytlík v Prosečnici | Re: Ztracený mágopytlík v Prosečnici | Re: Ztracený mágopytlík v Prosečnici | Re: Ztracené lezečky Kobra | Re: Ztracené lezečky Kobra | Re: Ztracené lezečky Kobra | Re: zamrzl lezec.cz v roce 2005? | Re: zamrzl lezec.cz v roce 2005? | Re: zamrzl lezec.cz v roce 2005? | Re: zamrzl lezec.cz v roce 2005? |

 Nové komentáře:
Re: Tvrda klasa? | Re: Tvrda klasa? | Re: Přelez super angličtina hrůza | Re: Přelez super angličtina hrůza | Re: VKR | Re: Otazka zasadni | pekny | Simply beautiful | klobouček | pekny... |

 Kde to vře:
Benito Mussolini zbaven čestného členství v italském horoklubu (125)
EP v bouldru Belgie (54)
SP v boulderingu Praha: Adam Ondra 2. (46)
SP v boulderingu Praha (27)
Video: Jana Švecová - 1. ženský přelez bouldru Kilián 8A (11)
Lukáš Jasenský vylezl na Makalu (6)
SP v boulderingu Praha (5)
SP v boulderingu Praha: Adam Ondra jde do finále (4)
„Nahoře jsou dobří“ a mají nás rádi… (3)
Video: Filip Babicz - jištěné solo Appointment With Death E9 6c (3)

 Nově v inzerci:
Nikon D7100 | Tilak Evolution | Dětské sedáky | Alpy- léto 2023 | Click Up Plus | Lezečky Saltic Avax, 44 EU | Sparove rukavice | Lezení v okolí Prahy - červen 2023 | Suunto9, Baro | Lezení Praha a okolí |


 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.