LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Legenda jménem Chroust, publikace o životě Vladimíra Procházky
Metodika základů lezení na umělé stěně
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula

Závody
Olympijská kvalifikace Budapešť (20.06)
SP v paralezení Innsbruck (24.06)
SP Innsbruck (26.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13491
2.Šindel 12506
3.Votoček 12268
Bouldry:
1.Stráník 11106
2.Volf 11103
3.Konečný 11000
Hory:
1.Groš 8164
2.Rojko 6917
3.Černý 6808

Výsledky
MČR obtížnost (01.06)
ČP obtížnost Praha (18.05)
Olympijská kvalifikace Šanghaj (16.05)

Deníčky
5584 lezců
1109757 cest
Nové přelezy:
Zumbul 7b
Kupr Párty 9+
Hattori Ha 11-/11
Wiesz Co J 7C+
Lochverstä 9+
Brent Spar 9-
Brennpunkt 9
Zitterback 9-
Hakuma Mat 9
Esotheric 9+/10-

Stěny
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták
Venkovní lezecká stěna ZŠ Habrmanova - Česká Třebová

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ende Nie

Nekonečná cesta

Dlouhá cesta v pevné skále, kousek od nás a žádní lidi. To se musí vylézt!!!

„Tak tohle by se ti mohlo líbit!“ ukazuji Filovi topo cesty, nalezené na rakouském serveru. „Kde to je? Rakousko? 38 délek? A jak je to těžký? Šestka? Kdy pojedem?“ Tohle byly reakce mého parťáka potom, co uviděl nákres t´to cesty.
A teď jsou 4 hodiny ráno a my ukrajujeme výškové metry k nástupu 1500 m dlouhé lezecké cesty v rakouských Loferer Steinberge. Je šero, ale celou stěnu začínají krásně ozařovat první sluneční paprsky.


Pohled na ozářenou severovýchodní stěnu Breithornu.


Při pohledech na stěnu hledáme naši linii a odhadujeme, jak dlouho nám budou které úseky trvat. Mezitím končí cesta a začíná hledání stezky. Korytem vyschlého potoka a přes několik skalních výšvihů se dostáváme k firnovému poli, které nás přímo vede k nástupu do severovýchodní stěny Breithornu.
Po snídani přebalujeme batohy, chystáme lana a v 6:45 nalézáme do 1. délky. Lezeme současně a věříme jeden druhému, že neuděláme chybu. Ve třetí délce přelézá Fil první těžké místo v převisu, já supím na druhém a obdivuju, jak louskl bouldr za 6+ s batohem na zádech.


Traverz stěnou


Ve 4. 5. a 6. délce traverzujeme, střídavě ztrácíme a znovu nacházíme správný směr cesty a vychutnáváme si nádherný pocit expozice, který člověk cítí snad jen v traverzech. Funím, mačkám skálu a malou variantou překonávám čistě i kuriózní místo, kde se asi většinou slaňuje nebo leze A0 po nýtech. Fil to bere A0, protože nechce riskovat u druholezce poměrně nepříjemný pád. Dostáváme se do pásma ploten, které pokračuje až do 16. délky. Lezeme současně a potkáváme se tak na každém 3. až 4. štandu, když už prvolezec nemá žádné železo. Díky tomu máme možnost se podívat i na krásně panorama celého masivu Steinplatte, který dominuje jižnímu okraji Loferer Steinberge.
Dolézáme do prvních vyloženě lehkých délek a přelézáme opatrně pásy tvořené travinami a sutí. V 19. a 20. délce si opět vychutnáváme krásné plotny. Následující délky nás překvapují úplně jiným charakterem. Nástup ze skalního pásu do převislého bříška a dále úžasnými vodními žlábky.


Vodní žlábky „paaar excelaaans“


Morál si s námi trochu pohrává, protože jištění jsou tak kolem 10 metrů od sebe. Těžká místa jsou ale vždycky odjištěná. „Toto je asi nejhezčí úsek cesty říkám Filovi a spokojeně ho dobírám na štandu.“ Traverzujeme pod jeskyňku, kterou v další délce budeme prolézat.


Půvabná jeskyňka nás neoslovila


„Kurva! Mám zasraný boty jak sviňa! Dávej pozor!“ Tak hodnotil Fil půvabný průlez jeskyňkou. Teď se pouští do nepříjemné koutové spáry a nakonec štanduje. Prolézám jeskyňkou, ale musím sundat batoh. Kloužu trochu po blátě a tahám batoh za sebou. Nakonec čistím gumu svých Triopů a dolézám s funěním na štand. Toto místo je asi nejškaredší z celé cesty a pokud to polezete, tak se mu vyhněte. Jde to oblézt!
Společně lezeme 28. a 29. délku. Pohodové lezení za 5 v pěkné skále. V další délce nalézá Fil do technického koutku za 6 a po velkém funění ho silově přelézá. Mě na druhém je lépe a můžu si dovolit ho pohodově odšlapat. Dolézáme na široký pás a čeká nás 100 m lehkého terénu pod Headwall.


Odpočinek po 3/4 cesty.
Odpočíváme ve stínu a doplňujeme jak energii, tak tekutiny. S takovým vedrem jsme nepočítali. Oba máme v Camelbagu 2,5 litru, ale já se bojím, že to bude málo.
„Headwall už budem jistit klasicky.“říkám Filovi a on jen kývá hlavou. Najednou na nás padla únava. Lezu 32. délku. Bouldr z police do stěny a lehčí lezení žlábky až na další polici. To stejné čeká Fila v další délce.


Sokolíky a žlábky charakterizují poslední délky celé stěny


Já mezitím opět upíjím z Camelu. Žízeň je velká. Až dolezem, tak vypiju celou stedánku. To už na mě Fil volá. „Štáaaaaand.“ Dolézám žlábky k němu a oba pozorujem oblohu, která se rychle zatahuje. „To by nám scházelo!“ říká Fil. Já se radši rychle pouštím do dalšího břicha a po pár silových krocích přebírám chyty parádního sokolíku, které mě dovedou k dalšímu štandu.


Krásné lezení v pevné skále


Podobný charakter má i 35. a 36. délka. „Teď je řada na mně, ale lepší, když půjdeš ty.“ říká Fil. „Vezmeš mi boty a věci z báglu?“ ptám se ho. „Jasně.“ Stojím pod 37. délkou a čeká mě asi to nejtěžší místo z celé cesty. Nechci to pokazit, chybí nám jen kousek od OS, možná jen 5 nebo 10 metrů. Nabírám pravačkou škrabku na půl článku, nakopnu nohy jdu dynamo do lišty na levačku. S těžkým batohem bych to neudělal. Rychle překopu nohy a odlézám do lepších chytů. Zbývá deset metrů ke štandu a já vím, že to dáme. Dobírám Fila a s pocitem ulehčení se mu snažím vyradit klíčové místo. Fil nemá s těžkým batohem šanci udržet klíčovou škrabku. Přelézá délku za A0 a po chvilce oddechu se pouští do poslední délky? Po chvilce štanduje a já k němu dolézám s velkou úlevou a šťastný, že se nám to podařilo.


Únava po 38 délkách je znát


Vystupujeme na vrchol Breithornu 2413m a po pár fotkách hledáme sestupovku. Sestup na chatu se nám nakonec díky sněhovým polím a místu nepřehlednému hřebínku značně zkomplikoval, ale u horké polívky a Spaghetti Bolognese na Schmidt-Zabierow Huette jsme na to rychle zapomněli.

Milano   [úpravy] 10:41 01.07.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 To koukam...11:16:13 30.06.2005
Tak tu jsem neznal,dikas chlapy, uz ji mam na seznamu.
Zdenek odpovědět 

 Časy12:10:43 30.06.2005
Pěkné, moc pěkné. Před časem jsme nocovali na nástupu s vidinou parádní polezenice, bohužel vytrvalý deštík řekl jednoznačné ne :o) Připoj prosím ještě vaše časové údaje. První čisté přelezení údajně trvalo 8 hodin, což bude asi hóóódně přísný.
Azbestodpovědět 
 Re: Časy09:14:01 01.07.2005
Mas pravdu. My jsme vice nez polovinu lezli soucasne, ale i tak jsme nebyli schponi dostat se pod 12 hodin. Je fakt, ze my nejsme zadni super lezci a verim, ze nekdo lepsi to musi jit rychleji. Mimochodem rekord sólo prelezu je 2,5 hodin. To musel ten borec asi bezet nebo co?!
Milanoodpovědět 

 vypada to zajímavě13:15:57 30.06.2005
Pár fotek je na http://www.alpenverein.at/leogang/album-sub.asp?AlbumID=1748
Petrodpovědět 

 Pěkný!13:56:45 30.06.2005
článek se mi líbil, kopec je dlouhej jak sviňa, pěkne jste si mákli. Co fotky, budou?
Petr Jandíkodpovědět 
 Pěkný?23:31:09 30.06.2005
Dobrý, ale nejen kopec, ale konec /článku/ je dlouhý jak sviňa.Jako tip na lezení dobré, jako článek už horší. Jinak jsme všichni asi měli i pochopit, že Milano to zmákl na jedničku vždy čistě a o.s. a Fil to musel hákovat. Jak jinak pane autore?
Filodpovědět 
  Re: Pěkný?09:17:33 01.07.2005
Spis to bude voditko pro druhe, aby udelali to stejne co my. Tedy, ze druholezec proste vezme prvnimu jeho veci a obetuje svuj cisty prelez. Pro lezce, ktery leze RP 9 je samozrejme tato rada zbytecna.
Milanoodpovědět 
   Re: Pěkný?11:23:05 01.07.2005
Me se to libilo. Krasna prace.
Az me nekdo ponese nejen veci ale i me, tak si to taky vylezu :-)
cifraodpovědět 
  Re: Pěkný?09:21:17 01.07.2005
Jinak za svuj egocentrismus se uprimne omlouvam.
Milanodpovědět 
  Re: Pěkný?09:24:07 01.07.2005
Jinak za svuj egocentrismus se uprimne omlouvam.
Milanodpovědět 
  Re: Pěkný!12:19:35 01.07.2005
Já to tak nevidím. Přečetl jsem si článek znovu - i s fotkama. Možná to někomu, kdo nelez v horách může připadat dlouhé, ale mně to připadá adekvátní. Ostatně už jen při zmínce o 38. délce bolej kolena i při sezení na židli.
Rovněž tak nechápu líčení přelezu klíčového místa jako vychloubání, ale jako tip. Když se začínají na konci takhle dlouhé cesty stahovat mraky, je to signál k metodě "Prchni jak můžeš", protože jediná rozumná záchrana je přes vrchol. Kdo už někdy slaňoval celej den v dešti, podchlazenej a třásl se přitom jak drahej pes, pochopí to úplně jinak.
Nezdá se mi, že by se autor vytahoval. Vždyť chválí kolegu, jak louskl bouldr za 6+ s batohem na zádech a ještě v podstatě bez jištění, protože současný postup skutečně není plnohodnotné jištění. A to pochvalu jistě zasouží.
Jeskyně je opravdu fujová a ta turistická značka u ní je docela provokace.
Mám-li provést kritiku článku, pak mu lze samozřejmě, jako skoro všem, vytknout pár překlepů. Některé věty by se daly trochu zkátit, tu a tam se zbytečně opakuje slovo. To jsou věci, které článek v mých očích snižují ze 100% na 90% a daly by se upravit a těch 100 dotáhnout.
Jinak ale nevím, co by se dalo vytknout jiného. Nejsou tam žádné nepodstatně tématické odbočky, vše je k věci a je tam to, co tam má být. Fotky jsou asi takové, jaké se při takovém běhu a ve dvou dají udělat.
Snad jen chybí mapka, schéma a popis, nebo alespoň odkaz na bergsteigen.at, kde to určitě bude.
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: Pěkný!14:20:26 01.07.2005
Souhlas s Petrem. Článek se mi líbil. Nehodnotil bych jej sice na těch 90% jako Petr. Chybí tam podle mě ten základní poznámkový aparát, takže jako inspirace to je fajn, ale vyžaduje další hledání a na druhou stranu je to prostě "jen" popis cesty - a u takového by podobné informace měly být - třeba na konci byť i jen v podobě odkazů; a pokud si to nedělá nárok na článek informativního charakteru (bez odkazů a podrobností by nemělo), mělo by to být ještě zábavnější. Ale to jsou jen drobné vady na kráse.
Fotky jsou hezké, i když osobně jsem nejvíc ocenil nikoli kompozici, ale geomorfologii. Prostě takové, jaké bývají z podobného vejletu.

A sám vejlet je fakticky dobrej. Skorem čtyřicet dýlek lezení - fakt dobrý.

Ale nechám toho, nebo mě někdo jednou potká a nabančí mi. Už jsem se stal zlým kritikem o dva článečky níž (vejlet na glockner)... Takže se bojím, abych se nestal kritikem místo pisálkem a nevysloužil si za to běžnou kritikovu odměnu - pár zasložených facek.

Autore: s chutí jsem, si to přečetl a líbilo se mi to.
Tomáš F.odpovědět 
   Re: Pěkný!11:11:42 02.07.2005
tak,tak...
"Jenom lumpové jsou skromní, dobří se radují z činu"
Goethe

PS: mno nebral bych to zas až tak doslova, ale... :o)))... pěkný, móóóóc pěkný, hned jak se na to budu cejtim nasedám do vlaku... ;o)
Billodpovědět 
 Re: Pěkný!09:11:38 01.07.2005
Fotky doufam budou, jelikoz jsem clanek zasilal poprve, tak jsem udelal trochu botu. Zaslal jsem ho dnes znovu a tentokrat i s fotkama. Doufam, ze to kluci znovu nahraji na server.
Milanoodpovědět 
 Re: Pěkný!09:14:16 01.07.2005
Fotky doufam budou, jelikoz jsem clanek zasilal poprve, tak jsem udelal trochu botu. Zaslal jsem ho dnes znovu a tentokrat i s fotkama. Doufam, ze to kluci znovu nahraji na server.
Milanoodpovědět 
  Re: Pěkný!11:47:55 01.07.2005
Ááááách... To je krása!
odpovědět 
 Re: Pěkný!21:25:09 01.07.2005
Článek se mi moc líbil. A to, že jsou tam překlepy je jedno - vždy se to dá napsat líp.
 dracoodpovědět 
 Re: Pěkný!21:25:22 01.07.2005
Článek se mi moc líbil. A to, že jsou tam překlepy je jedno - vždy se to dá napsat líp. 100%
 dracoodpovědět 

 PJ12:31:00 01.07.2005
Taka otazocka,kedze som veci neznaly, kto je to Petr Jandik? stale strasne mudruje,tak sa pytam,ci ma preco... nic v zlom,len sa pytam:-))))
Ffrodoodpovědět 
 Re: PJ13:20:28 01.07.2005
Brbralové ubrblaný! Vždyť je ten článek prima,berte to jako tip.Navíc článků o lezení v horách moc není.Jenom dotaz,nelezl někdo z vás horských lezců Severní cestu na Alpawand v Reitských Alpách?
petrodpovědět 
  Re: PJ13:26:51 01.07.2005
Alpawand je popsaný v článku od Jirky Nováka v Lidech a Horách 4/2004.
Určitě bude něco k nalezení na Bergsteigen.at.
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: PJ13:51:23 01.07.2005
Diky Petře.Dají se ty Hory 4/2004 ještě někde koupit?
petrodpovědět 
    starší čísla14:04:08 01.07.2005
Starší čísla se dají objednat - objednací lístek je v každým časopise na tužším papíře. Jinak v Práglu firma Alpy, Štefánikova ulice, Praha 5. www.alpy.cz.
Petr Jandíkodpovědět 
    Re: PJ14:06:56 01.07.2005
Pokud uvedenou tiskovinu nemá na krámě PeS (ke kterému pro podobné obvykle chodívám - adresa uvedena u recenze závažné knihy Jury Růžičky), měli by ji mít v krámě vydavatele (tedy CK Alpy - krám mají vedle Mapisu naproti tanku na Smícháči; tedy tamtéž, kde vyřizují ÖEAV).
Tomáš F.odpovědět 
 Re: PJ13:21:56 01.07.2005
Peter Jandík je také staré somarisko, ktoré má v tomto případě naprostou pravdu.
odpovědět 
  Re: PJ13:48:59 01.07.2005
No, už Ti tady někdo odpověděl :-) Kdo je kdo? Hele mám podezření, že do Encyklopédie horolezectva naposledy vydané koncem osmdesátých let, se nedostal (ale jistej si tím nejsem), i když právě v té době byl celkem aktivním :-)
No, málokdy jej přistihnu, že by pravdu neměl (a když, jsem pyšnej a tahám si tričko).
Hele rada, najdi si tady jeho články (viz hledání podle autora), ono Ti to řekne víc. Patřívají určitě k tomu lepšímu, co se tady dá přečíst :-)
Tomáš F.odpovědět 
 Re: PJ15:06:39 01.07.2005
No, on Petr Jandik je takovy samozvany superkritik, ktery je presvedceny, ze pozrel vic rozumu, nez lecktery student estetiky a literarni tvorby na filosoficke fakulte. Nicmene, ted ma vyjimecne vcelku pravdu.
honzaodpovědět 

 Peknej clanek13:35:48 01.07.2005
Ted s tema fotkama je to paradni clanek. Navod, jak na tuto cestu jak ma byt. Dikec chlapi.
JirkaSodpovědět 

 dobrý :-)13:52:04 01.07.2005
Inspirativní. Bohužel, mám podezření, že se tato inspirace mé maličkosti netýká :-) Škoda, podle fotek velmi zajímavé povrchové zkrasovění. Ty žlábkový škrapy jsou pěkný (a jakpak byly vysoko?) a vůbec...
Tomáš F.odpovědět 

 Americký trojúhelník smrti17:30:26 01.07.2005
hezké, jen malá metodická poznámka- na fotkách u jištění v nýtu jednou smycí je typický příklad dost závažné chyby při štandování- tzv. American death triangle- pri pádu do tohoto jištění může snadno dojít k roztržení smyce vzhledem k vektorům sil...
Šímaodpovědět 
 Re: Americký trojúhelník smrti18:23:32 01.07.2005
Presne tak. Horni cast trojuhelniku musi byt do karabiny cvakla taky, proste musi to byt vecko a ne trojuhelnik. V tomto pripade by smyce pad prvolezce do standu asi nevydrzela, aspon tak pravi teorie. Jinak dobrej clanek, jen ta sebestrednost (Ja a Hora, Ja a Cesta) na fotkach trochu vadi.
honzaodpovědět 
  Re: Americký trojúhelník smrti10:09:01 02.07.2005
Omlouvám se, jsem uplnej zelenáč. Mohl bych poprosit o podrobnější vysvětlení? Rád se poučím. Předpokládám, že se tahle poznámka týká obrázku `image011s.jpg´ (pod popiskou `Odpočinek po 3/4 cesty´). Co je tam špatně?
FJodpovědět 
   Re: Americký trojúhelník smrti14:35:23 02.07.2005
Ano jedna se o ten obrazek. Ale nejspise to neni uplne spatne. Jde o to ze pri takovemto provazani jsou jistici body namahany ne pouze smerem dolu (sikmo), ale take i smerem do stran (dovnitr), coz by mohl byt treba problem u skob ve vodorovnych sparach. Nicmene v tomto konkretnim pripade, jestli se spravne divam, tam jsou fixni nyty, takze to neni zase takovy problem...
spravneji by to melo byt tak ze by karabina byla cvaknuta i na horni vodorovnou cast smycky (tu co vede mezi nyty - ale prekroutit ji), ale na to je zase kratka, takze by se moc dobre nerozkladaly pusobici sily :-)

vice na sakal.stredozem.cz - sekce metodika
cifraodpovědět 
   Re: Americký trojúhelník smrti16:03:27 02.07.2005
Je to ten obrázek. Je to jištění, kde smyčka volně prokluzuje dvěma pevnými body, a jistící karabina je cvaklá jen na jednu spojnici těch bodů, takže to vcelku vytváří takový trojůhelník.

Bez obrázků se to velmi špatně vysvětluje - zkus si namalovat rovnostranný trojůhelník, ve vrcholu svislou pádovou sílu ven z trojůhelníka, dokresli ostatní síly v bodech a smyčce, aby to drželo.

Ve výsledku smyčku trhá větší síla než pádová síla, zadruhé i síla na pevné body je stejná nebo větší, a navíc je to namáhá do boku (snaží se "přitáhnout k sobě").
jkodpovědět 

 pochvala17:33:34 01.07.2005
mládenci, také se mi článek líbil .... chválím....
jeden germánskejodpovědět 

 Zakazat17:40:43 01.07.2005
Pozaduji okamzite podobne clanky zakazat.Delaji jenom chute na davno nedostupne ovoce a co maji stari dedci jak ja potom delat. Sakra kluci prece kvuli vam nezacnu zase delat ptakoviny. Parchanti jedni jak ja vam zavidim.
Richardodpovědět 
 Re: Zakázat? Raději trénovat!18:09:03 01.07.2005
Jo, chlapče, závidět můžeme, ale tím si prd pomůžeme! Zkus trénovat více, lépe a radostněji -to se obvykle osvědčilo!
(Taky se mi to líbí, ale už jsem se letos upsal severu.) Tak snad příště, přespříště, přespřespříště...
Hamdulilah!
V. Š.
Václav Širlodpovědět 
   Raději trénovat!21:45:24 01.07.2005
Dík za tip. navnadilo mě to. A dám na rady V.Š. a budu lépe a radostněji trénovat,abych na těch 40 délek vůbec měl.a budu se snažit nezávidět.horám zdar!
Íziodpovědět 
  Re: Zakázat? Raději trénovat!10:52:45 02.07.2005
1./ Jak pravý velký Džek: "Nejlepší část našeho života je tvrdý boj, věčné plány a naděje. Jack London"... pánové nechcete mi říct, že to nejlepší je za vámi, že ne??? muhehe... c(_)... urá na to... nebo na něco jinýho ;o)

2./ jedna věc co mě na lezení tak imponuje... to setkání generací... synů, otců a vnuků [ženy prominou :o))]... prolínání minulosti, přítomnosti a budoucnosti... no time... now...

s úctou
William "Bill" Blake
Billodpovědět 

 nadhera06:47:28 02.07.2005
pekne borci, nezbyva mi nic jineho, nez plakat a tise zavidet pac musim zas do prace, takze gratulece primo z Alasky z USA, jen tak dal
Vikyodpovědět 

 Foto dne:
Heringstein
NO Wand
 Databáze cest:
Všechny cesty (175735)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Südwand VIIb Oybin
Mönchskutte VIIIa Oybin
Levárna 5 Pašírova Skála
Botasková 6+ Pašírova Skála
Zlatá Střední Cesta 6+ Pašírova Skála
Nově komentované:
Abendweg VIIc Oybin
Poslední Relikvie 1. Délka IXa Labské Údolí - Pravý Břeh
Poslední Relikvie 1. Délka IXa Labské Údolí - Pravý Břeh
Poslední Relikvie 1. Délka IXa Labské Údolí - Pravý Břeh
Poslední Relikvie 1. Délka IXa Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Nález sedáku | Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat | Re: Cestovní pojištění | Cestovní pojištění | Re: Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat | Re: Parkoviště Tre Cime Auronzo | Parkoviště Tre Cime Auronzo | Re: Stüdlgrat |

 Nové komentáře:
Re: Fotky | Re: Fotky | Re: Fotky | cool | Fotky | Re: agresoři | Re: CHKO | Re: agresoři | Re: agresoři | Re: agresoři |

 Kde to vře:
Pískovcové lezení v oblastech Hodkovice a Bezděčín je v ohrožení (42)
Film Cílem je návrat (13)
Metodika základů lezení na umělé stěně (3)
Závěrečná olympijská kvalifikace v lezení od zítřka v Budapešti (1)
Video: Jana Švecová nacvičuje cestu Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Friendy | Lezečky La Sportiva Maverink | Vicedelky | daruji starší lana | Prodám Inkubátor | Prodám bundu Direct Alpine Belay 6.0 vel. M | LS Katana | Nález sedáku na Suškách | Lezeni | Scarpa Ribelle |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 1497 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 1546 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 1559 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 1504 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.